Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

zima/przeziebienia/stawianie baniek

stawial ktos u roczniaka? Przy okazji ostatnio pytalam lekarza i mowil, ze niby mozna... ale szukam doswiadczen praktycznych ;) Mlodemu idzie 6 zebow na raz - dostal masakrycznego kataru i juz mi sie ten kaszel srednio widzi :/ Mlody jest typem, ktorego zalewa flegma od razu...

A i jeszcze nasz doktor cos mowil, ze w sumie nie ma co stawiac tych bezogniowych, bo tylko tradycyjne maja sens... Naprawde? /myslalam, ze chodzi o proznie, a nie podgrzanie.

Komentarz

  • Od 7,5 kilo człowieka stawiam. U maluchów dwie. Roczniakowi bym 4 postawiła - wysoko na karku i nad oskrzelami.
  • Stawiam bezogniowe. Mają sens. O zassanie chodzi.
  • Mój Mąż stawiał 4,5 Latkowi i 3 Latkowi tradycyjne ale to chyba i zassanue chodzi Czytałam, ze roczniakowi można byleby tylko wytrzymał leżenie w miejscu 
  • edytowano luty 2018
    @Katarzyna
     musi leżeć?
    Slszałam, ze można na siedząco..
    I ile trzymać? 2-3 min? 
  • i o co chodzi z tym wychłodzeniem? Ma być mega ciepło ubrany, czy jak? 
  • Można na siedząco, byle ciepło okryć. Po bańkach też ze 2-3 dni nie wychładzać.
  • A kiedy można postawić kolejne bańki? Dopiero jak znikną ślady starych?
  • Co 2-3 dni. Tylko przesunąć lokalizację.
    Podziękowali 1mamasara
  • Stawialam roczniakowi banki bezogniowe, szklane. Po 2-3 dniach powtorke robilam. Wywijal sie, wiadomo. Robilam tak: do garnka goracej ( ale nie wrzacej) wody wkladalam banki do ocieplenia, potem na reczniczku rozlozonym przy dziecku osuszalam banke i ciach na plecki. Nie stawia sie na lopatkach, na kregoslupie ani na nerkach. U malucha tych baniek jest malo ale u starszego dziecka formujemy szyk w ksztalcie skrzydla motyla - wlasnie z pominieciem miejsc ww.
    Malenstwo mialo sciagniete body, bolaly go te banki, byl niespokojny, bralam wiec go na rece, na plecki kocyk, zatulalam i tak nosilam przez ten czas, kontrolujac w miedzyczasie czy banki " nabierają". 
    Po sciagnieciu baniek nacieralam plecki mascia rozgrzewajaca Vick Vapo Rub. Nacieralam tez zawsze troszke z przodu na klatce piersiowej i stópki a na to skarpeteczki. No i delikwent do spania szedl, bo banki na wieczor najlepiej stawiac, przed snem.
    Podziękowali 2mamasara madzikg
  • Tylko Vick Vapo Rub od 5 lat... ma kamforę... :)
    Dla młodszy dzieci polecam Depulol od 6 miesięcy  :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.