Nauka gry na gitarze

Pytanie zwłaszcza do Rodziców, którzy kształcą dzieci muzycznie. Nasz najstarszy synek Mikołajek ma 4 lata 8 miesięcy i od dłuższego czasu męczy nas, że chce się uczyć gry na gitarze - od paru miesięcy mu się tak chęć nie zmieniła ;) słuchanie muzyki i śpiewanie mu nie wystarcza najwyraźniej ;) czy ktoś może ma doświadczenie w tej kwestii? W internecie doczytalam, że te takie dzieci są za małe na naukę gry na gitarze bo nie ma takich małych instrumentów .... Kiedy zaczynaliście uczyć dzieci gry na instrumentach? I od czego zaczynaliście?
Podziękowali 1uJa

Komentarz

• @MAFJa !!!
    Podziękowali 1monia3
  • Moja M. Od dwóch lat o tym mówi a ja tak zwlekam i zwlekam
    Podziękowali 1monia3
  • K.  mówił od 5 roku życia:P pozwlekaliśmy 3 lata :P
    Podziękowali 1monia3
  • Można.. Mi z fa lepiej szło jak była taka mała niż teraz.. Tzn. Technicznie lepiej idzie teraz. Ale wytrwałość miała wtedy lepsza, bez awantur i stawiania sie.. Z resztą z Tosia jak czasem przysiąść to też fajnie idzie..nie ma jeszcze 5ciu lat...  Tylko brak czasu..  Nauczyciel musi być fajny do dzieci... I generalnie klasycznie uczący w tym wieku. Dzieci się nie buntuja takie małe na granie klasyczne a to zdecydowanie lepsze dla małych lapekk.jak zalapiesz to i chwytami za jakiś czas pogra. Gitara 1/4
  • Dziękuje za wszystkie informacje :) będziemy działać w tym kierunku ... zastanawiałam się ale przekonaliście mnie, że warto spróbować skoro już od dłuższego czasu chce i mu "to chcenie" nie przechodzi ;)

• fajnie jak szybko zaczyna, jak będzie odpowiednio prowadzony to się nie zniechęci.
    Osobiście nie podejmuję się uczyć aż tak małych dzieci...najmłodsze przypadki to 6-7 lat
  • @MAFJa ;  mój 10 latek grał rok na gitarze w ognisku. Tak jak mówisz klasycznie przede wszystkim. Zdał do szkoły muzycznej, ale na akordeon.  Te dwa instrumenty zawsze mu się podobały. Czy teraz pomimo, że ćwiczy na akordeonie nadal ćwiczyć na gitarze? Pomału opadły emocje z poznawaniem akordeonu, bo jednak to całkiem inny instrument niż gitara. Ale szkoda mu się zrobiło tej nauki na gitarze, bo super sobie radził i bardzo lubił. Tera siadł i zobaczył, że zapomniał sporo. Zeszyt już odnaleźliśmy i przypomina sobie. 

• edytowano 2 marzec
    @MAFJa - mogę prosić o radę? Chodzi o struny, luthier konkretnie. Jakie kupić, 40, 50 czy 60?
    Klasyczna dla 12 latki

• Jeny nie pamiętam... Jak grałam na luthiersach to brałam jak najstarsze żeby brzmiały. Obawiam się że trzeba próbować do gitary i rączki. Mi te problemy odpadly bo od 15sty lat gram na gitara h robionych specjalnie pod struny (savarez) u mi to pasuje
    Podziękowali 1jukaa
  • ANNA78 Pewnie ze ćwiczyć.  Może się kiedyś uda przenieść może da się kontynuować ognisko albo samemu poszerzać repertuar.. Szczególnie jak był dobry i mu to sprawia przyjemność.. Szczerze mówiąc ja też sporo zapomniałam jeszcze jak wracałam do pracy to i do formy trochę ale teraz 4 lata przerwy co najmniej.. Slabo... 
    Podziękowali 1Anna78
  • Mafja a ta gitara 1/4 to jaka? Ever play? Yamaha? Nowa uzywana?
  • Ja mam używane... Te 1/4 sprawdzę..chyba alvera ale nie dam głowy... 1/2 "to Ever play.. Niestety brzmienie jakie jest tak jest
  • 1/4 brzmią strasznie...
  •  :-) bez przesady 
    Podziękowali 1Agnicha
  • To 1/2? Mam 4 i 6 latke
  • Moja do 7mych urodzin grała na 1/4.. Fakt że różnica w rozmiarach niewielka ana gitara h często są to rozmiary umowne dobrze rządac rozmiaru w centymetra h. 
  • uJa powiedział(a):
    To 1/2? Mam 4 i 6 latke
    przymierzcie! 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Dzięki AB jesteś bardziej wymowna ja aktualnie zmagam się z fizjologia... Ciążowa.. 
    Podziękowali 1AB
  • ja przepraszam, że się tu wcinam, bo się w zasadzie nie znam... ale- przymierzcie;) K. np. jak miał 8 lat zaczął na 3/4 i nadal na niej gra (ma 11). Irytuje go brzmienie, "pudełkowe" w porównaniu do 4/4, ale ma drobną dłoń i zmiana instrumentu na większy spowodowałaby, że musiałby grać utwory technicznie prostsze, bo nie dałby rady łapać tego, co na tej swojej 3/4 łapie... myśleliśmy o 7/8, ale na razie nie ma kasy. 
    I jeśli możesz @uJa ; to kupuj gitarę z kimś, kto się zna... nam pomogła @MAFJa ; - bo jak słucham kilku instrumentów to słyszę, że któryś brzmi lepiej, ale wybrać w sklepie (czy sprawdzić u kogoś, czy używana jest O.K.)- nie umiem...
  • No to mam plan, przymierze Mili do gitary, a wy z mafja mi jakas kupicie i wyslecie kurierem;d
    Plan idealny;)
  •  :D 
  • U nas bryndza w torn.. Już lepiej Grudziądz wyposazony
  • @jukaa dziś dopiero czytałam swoje wpisy o struna h.  Nie miało być jak najstarsze tylko jak najtwardsze . Głupi ten telefon
    Podziękowali 2sylwia1974 jukaa
  • a ja się zastanawiałam o co chodzi ;)
    Podziękowali 1tymka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.