Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Chciałbym ukwiecić balkon

13»

Komentarz

  • sylwia1974 powiedział(a):
    Bagata powiedział(a):
    A coś innego? Te już mam, a podoba mi się różnorodność.
    maciejka...szybko wyrasta , pięknie pachnie wieczorami, można dosiewać co trzy tygodnie troszkę i wciąż są kwiatki

  • Dobre, a jak sie w cytat wezmie to przez chwile w miejscu kropek jest nazwa kwiatka.
    Podziękowali 1sylwia1974
  •  Ale śmiechowo! :D Dzięki za podpowiedź, @andora, bo zgłupiałam :) 
    Podziękowali 1andora
  • kurka...maciejka - chodziło mi o maciejkę  :D
  • chyba wiem dlaczego się kasuje

    m

    a

    c

    i

    e

    j

    k


    a
  • Trzeba było zostawić niedopowiedzenie! Ciuciubabka... :D
    Podziękowali 1sylwia1974
  • Swoją drogą to bardzo dziwne, że po tym wszystkim magiczny nick dalej się wykropkowuje, mimo że główna zainteresowana pisze tu sobie w najlepsze.
  • Zioła mam na parapecie w kuchni, balkon mi się marzy taki naprawdę ukwiecony.
  • Bagata powiedział(a):
    Trzeba było zostawić niedopowiedzenie! Ciuciubabka... :D
    ej bo ja ciemnota nie załapałam od razu o co chodzi...dopiero po chwili się zorientowałam...
  • Ja mam co roku werbene w gruncie, ta odmiana stojaca, bo jest jeszcze werbena wiszaca. Werbena lubi slonce, u mnie jest od poludnia na kompletnej patelni. Nie wolno sobie zapomniec o podlewaniu jej, bo momentalnie padnie. Przekwitle kwiatostany regularnie obrywam, zadnych nawozow do niej nie stosuje. Kwitnie jak glupia, praktycznie na okraglo. Wiatr jej nie przeszkadza. Polecam.
  • No to jeszcze jedno pytanie od ignorantki: Czyli przekwitłe kwiatostany się obrywa? Ale u góry czy u dołu łodygi? Taka roślina nie jest później łysa?
    Jak poznać, że to tylko stopniowe przekwitanie a nie uschnięcie? Jak liście się robią żółte i suche to znaczy że roślina na śmietnik?
  • Przekwitłe kwiatostany się obrywa. Jak liście żółte i suche, to uschnięcie/choroba. Czasem się da odratować roślinę, często jednak nie. Kwiatostan najlepiej ułamać w miejscu wyrastania z łodygi. Im bardziej regularnie się to robi, tym rośliny ładniej kwitną (to takie oszukiwanie roślin - ona kwitnie, żeby nasiona wytworzyć, jak ułamiemy kwiatostan, to roślina dostaje sygnał, że nasion nie ma i trzeba kolejne kwiaty wytworzyć, żeby uzuepłnić braki).
    Podziękowali 1Bagata
  • To wazne pytanie. Trzeba ustrzyknac sam kwiatostan, przy glowce(przynajmniej ja tak robie) bez obrywania lodygi. Teraz mam na oknach bratki i tez obrywam podwiedle glowki. Jak poznac, ze juz przekwitly? To widac, platki staja sie wiotkie, bledsze, zwijaja sie do srodka, zwieszaja glowke. Obrywajac przekwitly kwiatostan pomagasz roslinie, nie obciazasz jej tym, szybciej dostaje sygnal, ze ma wypuscic nowe zawiazki kwiatow :)
  • Elunia powiedział(a):
    No i niestety jak chce się mieć ładne i długo kwitnące kwiaty, to trzeba zasilać solidnie odżywkami. Jednego roku sie zbuntowałam i zasilałam minimalnie humusem i kwitły krótko i mało obficie.
    Też jak się sadzi w jednym pojemniku różne kwiaty, to zwrócić uwagę na wymagania. Ja sobie kiedys wrzos podosadzałam i nie wiedziałam czy zakwaszać pod wrzos, czy zasilać pod kwitnące.
    Rośliny balkonowe są w takiej bardzo trudnej i sztucznej sytuacji postawione - zmuszane przez nas do ogromnego wysiłku (wydanie kwiatów), a wyposażone w niewielką ilość podłoża, którego zasobność w składniki pokarmowe szybko się wyczerpuje, dodatkowo dochodzi jeszcze ciągłe wypłukiwanie podczas podlewania. Bez intensywnego nawożenia ładne nie będą.
  • edytowano czerwiec 2018
    Dzikie wino? Pogadaj z sąsiadami: dla Ciebie badyle, dla nich owoce.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.