Wakacje 2018 dla młodych

Kojarzycie jakies fajne propozycje wakacji dla młodych ludzi od 14 roku życia, połączonych z rekolekcjami? Chodzi mi o coś atrakcyjnego i nie w górach, bo młoda nie lubi górskich wędrówek.

Komentarz

 • Międzynarodowe Forum Młodych w Częstochowie pod koniec lipca.
  Podziękowali 2katarzynamarta jukaa
 • FSM w Kalwarii Pacławskiej - ok. połowy lipca
  Podziękowali 2madzikg katarzynamarta
 • Tu opis i zaproszenie:
  http://forum.emmanuel.info.pl/

  Podziękowali 1katarzynamarta
 • Diecezjalne Dni Młodzieży w Hartowcu, na pewno jak będzie coś więcej wiadomo, to na tej stronie pojawi się informacja: http://kotwica.diecezja-torun.pl/
  Podziękowali 1katarzynamarta
 • http://rekolekcje.scj.pl/dla-mlodszej-mlodziezy/

  Ktoś tu na forum je polecał - te żeglarskie.
  Podziękowali 1katarzynamarta
 • Właśnie te żagle znalazłam i myślalam o nich! :smile: Polecenie? Były kogoś dzieci?
 • @Ula czy Twoi już byli na tym obozie?
  Pytam bo moja byłaby sama i najgorzej trafić na grupki. Boi się, że będzie sama poza grupami. A ze znajomych nikt z nią nie pojedzie że wzgledu na religijny charakter wyjazdu.
 • edytowano 24 kwiecień
  Pytanie glowne miało brzmieć:
  Czy nie ma się czego obawiać, bo młodzież tam jest super i jedna znajdę przygarnie czy lepiej jechać z kimś?
 • Moi juz byli - i tak: im sie podobało, ale to chłopcy - nie maja problemu z tym, ze może być problem z myciem - są prysznice, ale mała ilość, choc dziewczynki z tego co widzialam , sobie radziły. Spanie jest albo w namiotach, albo w takich domkach typu przyczepa - moi spali w namiotach - w tych namiotach to chyba po 4 albo i 5 osób. Z jednej strony polecam, ale z drugiej, jesli szuka sie lepszych warunków bytowych, to mozna być rozczarowanym. Cała reszta, czyli program rekolekcyjny, sportowo- żeglarski - ok, mieli dużo zajęć, faktycznie pływali czy to na żaglówkach, czy kajakach, kąpali sie w jeziorze itp.  Potem byli jeszcze w zimie w górach, po tamtym wyjeździe tez byli zadowoleni. Moi jada we dwóch + jeszcze jeden kolega, więc w sumie maja "swoją" grupkę - ale np. po tym zimowym wyjeździe jeszcze spotykali sie z nowopoznanymi znajomymi. 
  Podziękowali 1katarzynamarta
 • Zastanawiałam się czy pisać czy nie... mnie mama wysłała kiedyś samą na taki wyjazd rekolekcyjny. Mniej więcej właśnie w tym wieku. Byłam sama, nie znalazłam bratniej duszy, fatalnie wspominam, to były moje pierwsze i ostatnie rekolekcje/wakacje z zupełnie nieznanymi ludźmi.
  Podziękowali 1katarzynamarta
 • Dzięki @annabe że to napisałaś!
  Właśnie rozkminiam, czy to aby nie taka akcja z mojej strony "za szybko i za bardzo chcę"
  Zwłaszcza, że nie mogę znaleźć nic takiego łał dla nastolatki, która nie jest super uduchowiona i potrzebuje czegoś na zachętę...
  No wiecie, od 16 lat jest Saracenski wyjazd do Chorwacji :D może lepiej odłożyć?
  Mojej oczy się zaświeciły na myśl o Chorwacji, a żagle i góry to no nie koniecznie.

  Problemem jest też to, że byłaby sama, tak jak piszesz annabe. Niestety w jej otoczeniu nie ma ani jednej koleżanki, którą szło by namówić na dodatkowe Msze i lekcje religii :wink:  i to w wakacje
  Podziękowali 1annabe
 • edytowano 24 kwiecień
  Też się zastanawiam czy warto taki wyjazd mojej najstarszej pociesze proponować... Z jednej strony tę "sportową zajawkę" z całą pewnością ma i pewnie chętnie by ją rozwijała "z fajną ekipą", ale z drugiej strony jest niesamowicie nieśmiała i do żadnej grupy się SAMA nie przyłączy. Super uduchowiona też nie jest i zachęta by się przydała. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.