Zniżki komunikacyjne i inne uprawnienia dla dziecka z orzeczeniem o niepelnosprawnosci.

Wiem, że są tu praktycy, a ja właśnie odebrałem legitymację M. Dodatkowo on w poniedziałek kończy 4 lata. Jak to jest w PKP?

Komentarz

• Zniżka dla dziecka jak szkolna a dla opiekuna 100%
    Ale tylko na rehab i do specjalisty na podst skierowania/zaświadczenia
    W zależności co masz w orzeczeniu mozesz wykupić np kartę parkingową na miejsce dla niepełnosprawnych, korzystać ze wsparcia PFRON, lokalnych inicjatyw

Wiele to nie daje...
    Przysługuje Ci zas pielęgnacyjny z GOPS i dodatek z PCPR ma wniosek
  • Są inne kryteria dochodowe do świadczeń socjalnych i programu 500+
    Ulgi podatkowe [ryczałt kosztu dojazdu na zasadach KONKRETNEGO urzędu skarbowego]
    Prawo do dodatkowej rehabilitacji w roku.

Ogolnie wiele to nie daje w życiu. Ale warto miev
    Podziękowali 1makodorzyk
  • PKP , PKS 78 procent zniżki dla dziecka i opiekuna - ja tak mam TYLKO gdy jadę do lekarza szkoły rehabilitacja itp i z dzieckiem , po stolicy bezpłatne przejazdy wszystka komunikacja w busach mają swoje zniżki trzeba pytać , jest refundacja na np pieluchy itp na podstawie zaświadczenia lekarskiego 
  • http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/204922

W PKP to chyba nie tylko jak jedziesz na rehabilitacje
    Nie wiem może się zmieniło ale mama moja miała niepełnosprawność i ja nie placilam ona jakieś małe pieniadze
    @jan_u tu masz link ale wiele informacji wiedzą fundacje. Należycie do jakiejs?
    U nas PCPr nie wykupuje się karty parkingowe a dostaje ale musisz zaznaczyć we wniosku. Dostają tylko osoby z ograniczeniem ruchowy ale często są przegięcie i trzeba się odwoływać. Teść mój nie dostał a powinien
    Wiele rzeczy zmienia się non stop
    Fundację bywają na bieżąco

• W PKP tylko gdy jedziemy do lekarza , rehabilitację,do szkoły, nie można korzystać ze zniżek gdy jedziemy na wycieczkę do kościoła czy na zakupy itd
    Podziękowali 1Bea
  • Tak samo w PKS 
    Podziękowali 1Bea
  • A nie ma rozroznienia na znaczną i umiarkowana? I w zależności od tego rodzaj zniżki? 
  • U dzieci do 16 roku życia nie ma , u starszych nie wiem, jak na orzeczeniu o niepełnosprawności jest zaznaczone dwa punkty , nie pamiętam dokładnie które to jest dodatek 1400 zł
     , czyli orzeczenie to daje zasiłek pielęgnacyjny 153 zł ,100 zł dodatku z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego,78 procent ulgi w biletach PKP PKS ,busach różnie- na dojazdy do lekarza szkoły itp, można wystąpić o kartę parkingową, teoretycznie są wyższe kryteria dochodowe do pomocy z ops ,i jeśli zaznaczone te 2 punkty to te świadczenie 1400 zł 
    Podziękowali 1Agnicha
  • Pkt7 i 8 ;

Zniżki komunikacyjne nie przysługują dziecku ad hoh. Dorosłym tak
    Podziękowali 1Agnicha
  • Mi w PKP i kasjerka i konduktor wypisują bilety ze zniżką 78 procent dla nas obu ,tak samo PKS , w busach ty o różnie od 50-78 procent i dla obu
  • Jeszcze mozna odpisac od dochodu koszt obozow, kolonii etc. To na przyszlosc
    Podziękowali 1Bea
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.