Pralka wariatka

edytowano 14 maj w Pomagajmy sobie
Pralka wyrywa w ubraniach małe okrągłe dziurki - jak po molach. Beko. Jakiś czas temu robiłam takie numery, był mechanik, nic nie znalazł. Teraz znowu się zaczęło. Cztery koszulki...

Może ktoś miał takim problem. Pralka do wymiany?

Komentarz

• Ja miałam. Też przy beko.  Nie winilam pralki tylko gównany materiał... Najwięcej to bawełniane sukienki dziewczyn z hm, czy moja piżama z triumfa te mocno bawełniana...  No generalnie tam gdzie 100% bawelny
    Podziękowali 1Ursa
  • A nie lata ci pod bębnem drut od stanika?
    Ja tak miałam prawie przez rok i przy naprawie znaleziono winowajcę. A pralka nie beko tylko siemens.
    Podziękowali 2Ursa Agnicha
  • Nie, niczego w bębnie nie ma. Właśnie czytam w sieci, że Beko tak mają - zadziory w dziurkach w bębnie widoczne po powiększeniu. Zaraz będę próbowała robić zdjęcie, czy coś takiego wyjdzie. A pralka jest dzika. Potrafi wywrócić ubranie na drugą stronę . Już się nauczyłam, że bęben musi być dopchany i żadnych ostrych rzeczy gdy prane są np T shirty. Bluzy z suwakami i spodnie - tylko we własnym towarzystwie.
    Eh, chyba szykują się wydatki...

• Ja wiem czy to wina pralki? Miałam już trzy różne i dziury jak były tak są. Zawsze w bawełnianych ubraniach, zazwyczaj t-shirtach i to z przodu, na dole. Nigdy nie prałam też staników w pralce, więc to nie wina drutów. Dziurki zawsze takie same...
    Podziękowali 1Ursa
  • Jak tylko w bawełnie i tylko w określonym miejscu to bym pralki nie winiła. Moim chłopakom też najczęściej dziury robią się w dole t-shirtów. Chyba nitka po prostu pęka od zużycia i robi się dziura.
    Podziękowali 3Ursa kiwi wielorybek
  • U nas robią sie na wszystkim co bawełniane, w różnych miejscach, na rękawach, na bieliźnie. Przez jakiś czas byl spokój, ale ostatnie kilka prań - armageddon. Dwie koszulki pierwszy raz prane. Harceska koszulkę syna wyjęłam dzisiaj podziurawiona jak sitko.
  • Poprzednia pralka nigdy niczego nie uszkodziła.
  • mi już staczy, że moja zeżera skarpetki 
    dziur bym nie zniosła 
    Podziękowali 2Ursa Gosia5
  • Ze słaba bawełna, ze na dole - jeszcze bym jej wybaczyła.Ale rękaw nowiutkiego, całkiem solidnego t shirta ? Chyba czas iść do wątku "Jaka pralka.... "
  • A moli czasem nie masz, moze to ich robota a nie pralki? Bawelna dla nich to cos w sam raz na ząb.
    Podziękowali 1Ursa
  • Mi też w nowych się robilo
    Podziękowali 1Ursa
  • też tak miewam! Nie dziurawi mi tak gęsto, ale własnie też byłam przerażona, jak dwie dziurki kiedyś w nowej kiecce Zosi znalazłam. Ja zwaliłam na staniki, teraz pilnuję i piotę zapięte, chyba jest mniej incycentów (jedna piżamka po którymś praniu dostała kilka dziur, ale tym razem użytkownik miał fazę na "podgryzanie").
    Podziękowali 2Ursa Agnicha
  • Mole tez były brane pod uwagę, ale jeśli do pralki wkładam dobre ubranie a wyjmuje dziurawe - to musiałyby być wodne mole. Sprawdziłam dokładnie bęben pralki - na tylnej ściance sa otworki i niestety maja ostre krawędzie. Widocznie jak cos tam sie zaciągnie - jest rozrywane. 
  • To może prać w workach? Moja poprzednia też dziurawila i do tegi była szczelina między bebnem a pralka i często coś tam ladowalo.
    Podziękowali 1Ursa
  • Moja poprzednia robila dziurki jak było za dużo napchane. Zostawaly też szare ślady kolo niektórych tych dziur,tak jakby te ciuchy ocierały się gdzieś na tej szarej gumie przy drzwiczkach i tam tedziury się tworzyły.
    Podziękowali 1Ursa
  • Mam ten sam problem co jakis czas, tez tylko bawelniane bluzki - czesto prane wiec zwalam na wycienczenie materialu
    Podziękowali 1Ursa
  • O w końcu wiem skąd są dziurki :D
    Podziękowali 1Ursa
  • Poprzednia pralka, zwykły tani Mastercook ładowany od góry - przez dziesięć lat użytkowania nigdy, ani jednej dziurki. Na razie tak jak podpowiada @blaekie będziemy prac w workach, ale to nie jest rozwiązanie,które by mnie w pełni satysfakcjonowało. Jeśli macie pralki, które tak, jak mój wcześniejszy Mastercook nie robią dziur - podpowiedzcie proszę. 
  • @Ursa jest teraz mnóstwo promocji, rat 0 %. Ja bym chyba kupiła nową pralkę. SzkodSzkoda ubrań. 
  • JEŚLI TO PRALKA NA BANK.. JA z naszego beko byłam bardzo zadowolona (nigdy nie kojarzyła dziurek z modelem pralki) odsprzedalismy wyprowadzając się ale nie byłam szczęśliwa z tego powodu.tu zadtalismy Boscha maxx 7. Nie wiem kiedy bęben wyleci w powietrze bo tlucze się nie miłosiernie ale pan co się zna na pralka h kazał zjeździc spokojnie do konca. Nie dopiera plam ale też prawda że rury stare i twarda woda. Dziur nie robi :-) 
  • @Gosia5 nie uśmiecha sie nam teraz zakup pralki, bo szukamy nowego mieszkania i chcielibyśmy kupić juz po przeprowadzce. Jeszcze chwile z dziadem musimy wytrzymać. 
  • U mnie jest beco od prawie trzech lat, dziurek nie robi  ;)
  • Ja obwiniam słaby materiał no i zużycie ubrania.  Ale u mnie więcej dziur robi suszarka. Z tym,  że rzeczy na których mi zależy, w suszarce nie suszę,  a wszelkie t-shirty,  skarpetki,  itp wrzucam do suszarki.  Z tym że to są takie gorsze ciuchy,  które ulegają zniszczeniu a suszarka im pomaga.  Pralka jest łagodna dla naszych ubrań.  Służy dobrych pare lat i ma tylko te wadę że jest za mała.
    Mój wniosek: Pralka nam nie niszczy,  za to suszarka szybciej dodziera ciuchy i tak zniszczone. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.