Bezpłatne badanie znamion

Komentarz

• A można w ciąży? M MÓWI żeby podjechał że mną do Ino. 
  • Można.
  • edytowano 4 lipiec
    Pytanie tylko czy można tak z marszu... no stoi samochód to wchodzę i mi zrobią. Z mammografią i cytologią w autobusach tak sie nie da. Przetestowałam.
    W maju stał pod marketem mammobus, mówię zrobię co mi tam... profilaktyka górą... tym bardziej, że dostałam kilka miesięcy wcześniej odmowę wykonania badania w ramach jakiejś akcji przy szpitalu bom ponoć za młoda (na bezpłatne usg piersi w ramach innej akcji podobno jestem za stara).
    Wchodzę i... okazało się, że na badanie trzeba się było zapisać telefonicznie kilka tygodni wcześniej, podobno były ogłoszenia w lokalnej gazecie (w której z dwóch  kobieta nie wiedziała- regularnie jedną z nich czytuję). No i tyle o profilaktyce.
    Autobus stał cały dzień na tym parkingu a wykonali DWA badania. Ile odmów było dla takich jak ja to nie wiem...
    Badania (cytologię i usg piersi) zrobiłam prywatnie ale to inna bajka a dla NFZ jaka oszczędność.
  • Na ich fanpage na fb jest napisane, że nie obowiązują zapisy, tylko czeka się w kolejce, która zamykają ok. 14-15.
  • Lepsze usg niż mammigrafia w młodszym wieku
  • Jeśli chodzi o piersi
  • Zgoda, pomijając już inne aspekty prz bardzo małym biuście usg też przyjemniejsze. Tylko na usg przyjmowali zapisy do 40 roku życia a na mammografię dopiero od 50 czy 55 lat.
  • Widocznie pomiędzy 40 a 50 rokiem życia  jest przerwa w zachorowalności  ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.