Harcerze tęczowieją

2»

Komentarz

• Aż mi się słabo zrobiło, gdy to przeczytałam :( Dosłownie kilka dni temu z mężem rozmawialiśmy, że fajnie by było naszego najstarszego do gromady zuchowej w SP zapisać, bo harcerstwo to taka fajna sprawa dla chłopaka szczególnie. Tylko w pobliżu mamy same ZHP-owskie drużyny...
    Podziękowali 1OlaZ
  • Jest pytanie co to takiego jest ZHP? Pytanie ważne!
  • Związek Harcerstwa Polskiego.. Od dawna czerwony chiba
  • W 2001-2 roku robiłem badania do pracy magisterskiej poświęconej różnemu odczytywaniu tradycji harcerskiej. Badałem instruktorów na etapie prób podharcmistrzowskich. Badanie jakościowe, nie ilościowe, ale ogólną orientację też miałem dobrą. Roboczo oceniałem, że instruktorów robiących autentyczną dobrą robotę w ZHP i ZHR jest podobna liczba, tylko w ZHP (którego wtedy byłem członkiem) są jakby "rozcieńczeni" w większej grupie. 
    Od tamtego czasu mam wrażenie, że polaryzacja postępuje. Ostatni zjazd ZHP zrezygnował z abstynencji instruktorów... Ciekawy list na ten temat do instruktorów ZHP i wszystkich harcerzy napisał mój przyjaciel Marek Gajdziński "Szwejk". Można znaleźć w sieci.
  • Rezygnacja z abstynencji?? Toż to przeczy idei harcerskiej.. koszmar. Że o gejach nie wspomnę.. tu bym zwalila na pójście z "postępem"..

Ale dlaczego rezygnować z abstynencji?? 
    Chodzi o starzejących się instruktorów, żeby nie odchodzili.. albo nie pili pod stołem..

Atsd co słychać w ZHR? 
    Bo chciałam dzieci do zuchów zapisać;) tylko jeszcze modlę się o dom żebyśmy mieli bliżej do ZHRu ;) 
  • edytowano 12 lipiec
    Skauci Europy. Bardzo fajne harcerstwo. Szukałam ZHRu,  a okazało się, że FSE mamy bliżej. To był bardzo dobry wybór. 
    Podziękowali 4Wela ewaklara Joannna annabe
  • Pardon Związek czego? @MAFJa ;
  • @ori ,czego nie rozumiesz?  Już zostało powiedziane, co to jest ZHP. 
  • oriori
    edytowano 12 lipiec
    Sens wyrazow to ja se sam wyszukałem. To nie problem. Problem jest taki : ZHP a co to takiego JEST? Pytanie ważne i poważne! 
  • Chodzi Ci o ideę? 
  • Chodzi o grę słówek i żeby potem zrobić z tego kropki. Sory, ori, masz kawa na ławę co i jak. Masz jakieś pomysły albo refleksje, to się podziel, bo komunikacja ujemna Ci wychodzi.
  • ori powiedział(a):
    Pardon Związek czego? @MAFJa ;
    Gugiel przyjacielem. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.
  • @ori ; czyś Ty się przypadkiem źle nie zalogował?
  • @ori to ciągle duża i zasłużona organizacja. Reaktywowana w 1956 roku przez Aleksandra Kamińskiego po likwidacji w 1949. Nie skreślałbym jej, ale konkretnego instruktora, który ma prowadzić moje dziecko trzeba poznać, a czasem też wesprzeć.

• edytowano 13 lipiec
    Mi się podoba bardziej pomysł i realizacja @Maciek_bs  gdyż sam założył mundur i prowadzi własny skauting.
    Podglądam sobie czasem relacje i kibicuję.

To znacznie bardziej realny udział i zmiana tego czego oczekujemy poprowadzenie według własnych idei i zasad o jakie nam chodzi i o to właśnie chodzi  :) :) 
  • ewaklara powiedział(a):
    Rezygnacja z abstynencji?? Toż to przeczy idei harcerskiej.. koszmar. Że o gejach nie wspomnę.. tu bym zwalila na pójście z "postępem"..

Ale dlaczego rezygnować z abstynencji?? 
    Chodzi o starzejących się instruktorów, żeby nie odchodzili.. albo nie pili pod stołem..

Atsd co słychać w ZHR? 
    Bo chciałam dzieci do zuchów zapisać;) tylko jeszcze modlę się o dom żebyśmy mieli bliżej do ZHRu ;) 
    ZHR ma się dobrze, w Poznaniu działa. Drużyna dobra, godna polecenia, a obozy rzeczywiście survivalowe  :)
    dziś byłam , zobaczyłam - zachwyconam jak zawsze 
    Podziękowali 2Agnicha aghi
  • Bardzo ciekawe filmy, choć jednocześnie zupełnie inny pomysł, niż u nas.
  • Ja też na świeżo po odwiedzinach u córek na obozie potwierdzam, że ZHR idzie właściwą drogą :-)
    @Hania, a gdzie jest Wasze pobliże? Wiem, że zuchy rozwijają się w Borówcu i w Kiekrzu.
    Podziękowali 1Hania
  • Starołęka. Coś tam znalazłam u Salezjanów na Ratajach, ale nie wiem, czy zuchy tam są. W najbliższych podstawówkach ZHP.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.