Uwaga na serial dla dzieci! Ania z Zielonego wzgórza.

2456714

Komentarz

• Elunia, nie zmuszają, ale jak ktoś taki jak ja ogląda mniej niż minimum, dzieci czasem bajki, to dlaczego niedobre jest pokazywanie, że są takie filmy? Że czas bezpiecznego Disneya i innych takich, robiących filmy dla dzieci, się definitywnie skończył. Masz starsze dzieci, masz inne patrzenie.
    Podziękowali 4MAFJa Joannna Tusia In Spe
  • A jest to dla mnie ważne, bo bywamy w różnych domach i dzieci czasem coś u kogoś oglądają. To takie straszne, że ktoś ostrzega inne matki? Że bardzo trzeba uważać?
    Podziękowali 3Rogalikowa Barbasia In Spe
  • edytowano 11 lipiec
    Akurat na to jakie filmy oglądamy i jakie książki czytamy to mamy bezpośredni wpływ. Dzieci będą żyły w tym różnorodnym świecie i trzeba je uczyć wybierać i tyle. No i super, że rodzice się ostrzegają.
  • edytowano 11 lipiec

@Paprotka znowu jątrzysz. Jak chcesz to sobie oglądaj filmy o miłości homo i zachwycają się nią.

Ci na których ostrzeżeniu mi zależało zrozumieli. Tak się składa że Biblia jednoznacznie wypowiada się o homoseksualiźmie i jakby się nie silić inaczej nie będzie.

Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.

20.13 Kapł

1kor6, 9. Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą,

• @"Ania D." wystarczy podać ewentualny tytuł, a nie wklejać cały film i tym nabijać oglądalność. Kurcze napisałam, że chwała maliwiju za ostrzeżenie, ale narzekanie, że takie filmy powstają to jest zabawne dość. No i to, że rodzice narzekają, ale za netfixy abonamenty płacą i nabijają kabzę producentom i interes się kręci.
    Podziękowali 1Coralgol
  • Elunia, ja Ciebie nie rozumiem i nie wiem o co się miotasz. Dzieci początek podstawówki mają sobie oglądać co się da i potem dokonywać wyborów? Oglądać zboczenia pokazane jako normalne, szlachetne, codzienne? Wychowanie polega na tym, że najpierw idzie normalność i wartości, a nie cały brud współczesnego świata.
    Podziękowali 3MAFJa Barbasia camille
  • E tam, wystarczy pierwsze zdjęcie i po co wchodzić dalej? Nie każdy też opłaca abonamenty, a może ten, co opłaca, nie zawsze wie jakie "wartości" kupuje.
    Podziękowali 2Joannna Barbasia
  • edytowano 11 lipiec
    -rodzice wybierają za dzieci i to jest jasne dla mnie
    -super, że rodzice się ostrzegają, to jest bardzo cenne
    -po co strzępić język jak ma się w domu TV, opłaca się abonament albo dostęp do netflixa, rodzic na początku dokonał złego wyboru, a teraz sam narzeka
    - po co narzekać i równocześnie wklejać filmy nabijając oglądalność
    -takich producentów nasze narzekania nie dotkną, dotknie ich brak oglądalności i kasy

Nie umiem jaśniej.
    Podziękowali 1Malena
  • Jeden wie od razu, inny nie od razu...
  • Złego wyboru....ta....
    Ty miałaś małe dzieci w innych czasach. Nie masz pojęcia chyba jak to teraz funkconuje. Nie wychowujesz małych dzieci. I uważam że lepszy Netflix niż tv czy bajki na YouTube..
    Podziękowali 3E.milia maliwiju Odrobinka
  • No my np. Nie mamy tv wogole a nie uważamy tego za jedyne słuszne wyjscie, ale żeby nikomu nie "nabijac kabzy" trzaby żyć jak amisze. 
    Podziękowali 1Joannna
  • No widzisz Elunia, ja mam Netflixa. I na przykład świetną animację Peg plus kot - z zadaniami matematycznymi moje dziewczyny oglądały. I kilka innych wartosciowych rzeczy dla dzieci, chocby Jozef, wladca snow. Oraz, zachęcona pierwszym odcinkiem, chciałam puścić córkom właśnie Anne. A nie siedzialabym z nimi przed kompem wcale. 
    Podziękowali 1monia3
  • Mi Netflix wiele razy pozwolił na chwilę odpocząć. Tam jest oddzielny profil z bajkami bez teklam. 
  •  Czyli co  do wyboru albo zero tv, zero filmów i bajek i wtedy ok albo jak już mam Netflix lub cokolwiek innego to już nie mam prawa do niezadowolenia z treści konkretnej bajki bo kupiłam abonament?

Dziwne? To co piszesz.
  • Z tych trzech rzeczy co wymieniłaś nic nie jest całkiem dobre. W czasach, kiedy moje dzieci były małe w większości domów trzaskał TV, a my hipstersko tv nie mieliśmy. Moje dzieci miały najpóźniej ze znajomych internet w domu i wszelkie inne udogodnienia elektroniczne bo to ja wybierałam. Co mi da narzekanie na producentów? Dopóki mają kasę to będą kręcić, jak im zabraknie to przestaną. Jak ładujesz im kabzę to ich wspierasz.

Wybór jest zawsze, a dokonuje go za dzieci rodzic i warto zobaczyć w którym momencie źle wybrał.
  • Elunia, widzisz wszystko z tak innej perspektywy, że nie wiesz jak to jest TERAZ z małymi dziećmi. Bo świat dzieciństwa Twoich dzieci to inna epoka.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • A czy ta "Ania"jest w dziale dla dzieci? 
  • Kategoria wiekowa 7+
    Podziękowali 1Tola
  • Zobaczcie lepiej Anie z Megan Follows.  Też na motywach, ale to mój ukochany film. 
  • Ania D. powiedział(a):
    Elunia, widzisz wszystko z tak innej perspektywy, że nie wiesz jak to jest TERAZ z małymi dziećmi. Bo świat dzieciństwa Twoich dzieci to inna epoka.
    Ale ja też żyję w tym świecie i nie mam od lat tv ani innych abonamentów, nawet na telefon. Lubię wybór i nie wiązanie się z komercją. Dlaczego czasy zmuszają rodziców do wykupywania czegoś, co produkuje taki bełkot? No i co da narzekanie?
    Jak knajpa jest do bani to klienci przestają do niej chodzić i interes pada. Podobnie wygląda światek producentów - dopóki będzie się im płacić to będą kręcić taki syf.
  • mader powiedział(a):
    A czy znamy coś jeszcze?
    Hmm. Chyba taka nachalna propaganda zaczęła się od Tajemnicy Brokeback Mountain.
    To była jaskółka.
    A nie. Wcześniej byla Filadelfia.
    Ale spoko.
    To po prostu normalne historie które nie miały zmieniać myślenia społecznego, tylko wreszcie można obejrzeć coś innego niż dotąd byliśmy przyzwyczajeni.
    Niech będzie.
    Nachalna propaganda? No szok, Oskara zgarnal film opowiadajacy o homoseksualistach. Po jakichs 70 lat istnienia tej nagrody. Skandal :) I tak, Filadelfia rzeczywiscie zmienila myslenie spoleczne, pamietasz jakie pojecie na temat HIV mieli bohaterowie w tym filmie? I w jakich latach zostala nakrecony? No. I jeszcze zagadka dla Ciebie, ile jest Oskarowych filmow (czy chocby nominowanych) z homoseksualnymi glownymi bohaterami, historiami? Doslownie kilka, w tym te ktore wymienilas i filmy biograficzne, takie jak Gra tajemnic. Taka ta Twoja nachalna i wszechobecna propaganda :) 
  • Monira powiedział(a):
    Zobaczcie lepiej Anie z Megan Follows.  Też na motywach, ale to mój ukochany film. 
    Miałam na kasecie VHS, a jakieś 3-4 lata temu było w gazetce i kupiłam na cd. Włączam, oglądam, nie narzekam, polecam :D B) Podejrzewam, że jest na zalukaju.
  • edytowano 11 lipiec
    na netflixie sa fajne filmy przyrodnicze o oceanie -piekne :) sa po angielsku ale wystarczy sam widok by sie zachwycic  :) dzieci tez chetnie ogladaja choc przy tym maja sporo pytan
    natomiast nasz 5latek byl zachwycony filmem na netflixie gdzie rajdowiec zdecydowal sie budowac spitfire - choc tu po angielsku wiec trzeba bylo tlumaczyc :wink: lubi magiczny autobus znow rusza w droge (czy jakos tak ten tytul)
    my z mezem lubilismy serial o zamkach w Wielkiej Brytanii

Podziękowali 1E.milia
  • Monira powiedział(a):
    Zobaczcie lepiej Anie z Megan Follows.  Też na motywach, ale to mój ukochany film. 
    Uwielbiam ten film.
    Podziękowali 1Monira
  • Ale dlaczego mi tłumaczycie jaki świetny jest netflix?Tak wybrałyście! No niech i będzie super, ale nie odpowiadającą wam "Anię" wyprodukował? Może spróbujcie napisać protest albo petycję żeby takiego syfu nie kręcił. Aaaa czekaj, nie! Przecież to prywata i może robić co chce dopóki ma wpływy z abonamentu. :D
    Podziękowali 1Tola
  • maliwiju powiedział(a):

Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.

20.13 Kapł

w ciągu dalszym jest o obcowaniu z kobietą mającą miesięczne krwawienie i odróżnianiu zwierząt czystych od nieczystych, też bardzo jednoznacznie.
  • edytowano 11 lipiec
    @"Ania D." dzieci @Eluni to licealistki, to wprawdzie wielka różnica między nimi a np.siedmiolatkami, ale czas ich dzieciństwa to bardzo niedawna przeszłość i jeśli chodzi o wychowywanie dzieci, to nic się specjalnie nie zmieniło przez ok. 10 lat.
    W innych czasach to nasi dziadkowie wychowywali naszych rodziców.
  • Elunia powiedział(a):
    Ale dlaczego mi tłumaczycie jaki świetny jest netflix?Tak wybrałyście! No niech i będzie super, ale nie odpowiadającą wam "Anię" wyprodukował? Może spróbujcie napisać protest albo petycję żeby takiego syfu nie kręcił. Aaaa czekaj, nie! Przecież to prywata i może robić co chce dopóki ma wpływy z abonamentu. :D

No i ? watek jest o tym ze pewnych filmow nie warto ogladac
  • edytowano 11 lipiec
    @Paprotka
    A czyli okej przedawniło się.
    Jeszcze z listu do Koryntian mi wyjaśnij proszę.

I może to jeszcze:

Rz 1:25-28.32

25. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.

26. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze.

27. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.

28. A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.

32. Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią

Podziękowali 1Klarcia
  • monia3 powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Ale dlaczego mi tłumaczycie jaki świetny jest netflix?Tak wybrałyście! No niech i będzie super, ale nie odpowiadającą wam "Anię" wyprodukował? Może spróbujcie napisać protest albo petycję żeby takiego syfu nie kręcił. Aaaa czekaj, nie! Przecież to prywata i może robić co chce dopóki ma wpływy z abonamentu. :D

No i ? watek jest o tym ze pewnych filmow nie warto ogladac
    Ja na przykład wolałabym żeby takich filmów nie produkować.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.