Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego zarabiamy za mało

1234579

Komentarz

  • Wszystkie linki nieaktywne.
  • Teraz działają 
  • Szkoli się stolarzy monterów do skladania kuchni żeby nie musieli czytać instrukcji. Kuchnie pozostałych producentów nie miały po prostu instrukcji do skladania na papierze a Ikea miała do kazdej szafki po kilkadziesiąt stron wydrukowanych na papierze, który się później wyrzuca.
  • W pismach branżowych o tym było. Muszę sobie przypomnieć ale chodziło o grube zamowienia a potem doszukiwanie się nie wiadomo jakich wad  żeby stolarniom nie zapłacić, choć materiał i tak był sprzedawany w Ikea.
  • ja piszę o montażystach w Szwajcarii. Przykro mi że zarzucasz mojemu mężowi kłamstwo. Bo on to zna z doświadczenia.
  • Wogole wszystkie te kuchnie wykonane są z tych samych materialow.Ikea wyceniła mi kuchnie na 18tys zł Inna sieciowka ta samą kuchnie na 13tys a ja zamówiłam u jakiegoś lokalnego producenta za połowę tej ceny 
    Zawiasy, prowadnice w szufladach wszystko jest to samo co w sieciowkach.
    Z tym, że w sieciowce kuchnia jest dostępna od ręki a u lokalnego producenta musiałam czekać 8tygodni.
  • edytowano sierpień 2018
    @asiao bo stolarze teraz nie robią tak jak robili, też opierają się na sieciówkach i gotowcach. Dlatego tyle rzeczy się nie da zrobic. Niewielu robi solidnie. To takie zamkniete koło jest. Mój akurat robi sam z porządnych materiałów a ma wokół samych takich stolarzy to i jego traktują jakby tak samo robił i ma problem z wbiciem się w rynek z tego powodu. Ed bo ludzie wolą wziąć Ikea dlatego że to jest to samo co u obecnych stolarzy i nie muszą czekać. A stolarzom nie chce się tworzyć tylko robią z gotowców. 
    @Elunia mi nie chodzi o przeszkolenie, czy nieprzeszkolenie. Mnie chodzi o tony papieru. Po co do czterech takich samych szafek cztery takie same instrukcje kilkudziesięciostronicowe. Dla mnie to marnotrawstwo bo stolarz z tych instrukcji nie korzysta tylko wszystko idzie w kosz.
  • edytowano sierpień 2018
    A ja piszę że mój chłop montował kuchnie w Szwajcarii i do żadnych nie miał papierowych instrukcji tylko do każdej szafki z Ikei. 
    Ed Może polscy producenci wzięli przykład z Ikea i dlatego drukują instrukcje. ;) mspanc
  • Ale to i tak nie wymaga kilkudziesięciu stron do każdej szafki. 
  • Co do montażu to sąsiedzi za montaż kuchni z Ikea zapłacili 2tys zł 
    Nasza kuchnie montował mój mąż z facetem który nam sprzedał kuchnie. Trwało to 16godzin non stop i kosztowało 300zl 
    Początkowo facet chciał 500zl ale, że mąż mu pomagał to wziął tylko 300zl
    Także myślę że na nic nie ma przymusu i wszystko można ugadac ;) 
  • edytowano sierpień 2018
    Oczywiście. Teraz mam montaż w Wawie. 3,2 m bieżących z montażem zlewu i płyty kuchennej, z wycinaniem dziur w blacie pod zlew i piekarnik i z wyliczeń wychodzi ponad 800 zł za całość. Tylko mój mąż wycenił na 600- 700, dwie dniówki roboty. I czekam na odpowiedź klienta czy nie za drogo...
    Montaż za 2000 to chyba nie wiem czego kosztuje. 300 zł za dniówkę to chyba wystarczająco.
  • beatak powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    I się zastanawiam który taki szkodliwy z RN. Robert Winnicki czy Krzysztof Bosak, bo obaj rozsadnie mówią. 
    Hitler też zdaniem większości Niemców rozsądnie mówił.
    Takie porównanie świadczy o podatności na pranie  mózgu.
    RN to prawica.
    Hitler to lewica.


    Podziękowali 3Odrobinka apolonia OlaN.
  • No właśnie nie wiem skąd ta stawka 2tys za montaz ale jest to firma zewnętrzna współpracująca z Ikea 
    Tak czy inaczej nie trzeba płacić 2tys zł i nie wiem czemu ludzie tyle płacą 
    Tzn jestem w stanie zrozumieć jeśli robią jakieś innowacyjne rozwiązania ..podłączają do szafek roboty albo samosprzatajace się szafki ... To rzeczywiście wymaga to wyższych umiejetnosci..
  • https://www.ikea.com/ms/pl_PL/service-offer/kitchen-installation/. ;      Padłam. I wszystkie podłączenia dodatkowo płatne. My sobie naszą Ikea zmotowalismy sami. 
  • Ale jest też sporo ludzi na tyle bogatych że się jakoś bardzo z kasą liczyć nie muszą, ważny jest czas i brak kłopotów, więc przywiązanie kuchnie, w jeden dzień montują, sprzątają bałagan i koniec. Na pewno jest to oszczędność czasu i nerwów bo montują na gwarancji.
    Podziękowali 1asiao
  • Większość montaży kuchni robisz w jeden dzień. Góra dwie dniówki ciągiem. A sprzatanie jest w cenie montazu. Gwarancję też ma właściwie każdy kto ma firmę. Ja tu zauważam to że ludzie z tych gwarancji nie korzystają.
  • W segmencie przesyłek kurierskich ( w tym pocztowych) szykują się podwyżki... opłat. Ceny przesyłek wzrosną o 20%. Uderzy to w e-handel. Powód? Brak kierowców, którzy nie chcą pracować za tak niskie pensje. 
    Podziękowali 1asiao
  • @mamlu tak robi. Ma wolne terminy. Jak chcesz coś to pisz bez krepacji na priv.
  • andora powiedział(a):
    Ale jest też sporo ludzi na tyle bogatych że się jakoś bardzo z kasą liczyć nie muszą, ważny jest czas i brak kłopotów, więc przywiązanie kuchnie, w jeden dzień montują, sprzątają bałagan i koniec. Na pewno jest to oszczędność czasu i nerwów bo montują na gwarancji.
    Paradoks polega na tym, że montaż w cenie 2tys to dość powszechna usługa z której korzysta przeciętny Kowalski bo myśli, że tyle kosztuje i już.
    Zamożny człowiek może sobie zamówić hiszpańska kuchnie za 40tys i cieszyć oko aż mu się znudzi ;)
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Moi znajomi mają bardzo dużą kuchnię z ikei, jak zobaczyli 100 pudełek, które im dostarczono i wizję bezpłatnego urlopu to stwierdzili że bardziej im się opłaca zlecić montaż. Poza tym montażysta ma też sprzęt, my montowaliśmy sami ale trochę trzeba było jeszcze kasy zainwestować żeby dobrze docinać blaty itp. 
    Podziękowali 2asiao In Spe
  • Ale jakiej idei? Idea jest taka, że można sobie złożyć samemu, a jak się nie chce, to można wybrać opcję z montażem. Można też po drodze trzy razy zmienić zdanie. Nie czytałam od początku, może dlatego nie rozumiem, w czym problem
  • Mozna jednak zamówić tanią kuchnie z Ikea i zamówić montaż, i wyjdzie dużo taniej od kuchni na wymiar.
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Nie wyjdzie dużo taniej i smiem wątpić czy w ogole wyjdzie taniej. Wyjdzie pewnie taniej jak kupujesz szafki a nie chcesz kuchni na wymiar. Jak już chcesz cos dodać od siebie, masz pomysł np na blat w kształcie s  albo jakąś nietypową szafkę to wyjdzi kosmicznie drogo. To też zależy od jakiego stolarza kupujesz, bo już wczesniej pisałam że wielu robi na gotowcach, nie projektuje i nie docina tylko kupuje metaboxy i gotowe podzespoły i robi tylko fronty a kasować chcą jak za projektowaną, rozrysowaną kuchnię. Liczy się za mebel najczęściej materiał x 2 i to jest stawka ok. Chyba że kuchnia trudna. Zresztą jak patrzę na montaże w Polsce to nie są żadne montaże tylko poskrecane i poukladane szafki przykryte blatem. To nie jest montaż kuchni. Montaż jest wtedy kiedy kuchnia staje się elementem ściany i taki montaż mam na myśli mówiąc o 700 zł. 
    Podziękowali 1Basja
  • Można sobie kupić też gotowy moduł kuchenny czyli taki zestaw gotowych szafek na jedną ścianę i kosztuje to 2tys lub 1 tys lub 500zl 
  • edytowano sierpień 2018
    Jesteście zadowoleni z mebli z ikei?
  • Montaż kosztuje w ikea 10% wartości mebli, z tego co kojarzę. Myślę, że nawet jeśli komuś się udało skompletować w ikea kuchnię za 20 tysięcy, żeby zapłacić za ten montaż 2 tysiące, to nie jest to standardowa sytuacja. Zwykła kuchnia kosztuje sporo mniej, więc i ewentualny montaż jest tańszy. A niewiele można znaleźć ofert z taką gwarancją (ikea daje na wiele rzeczy 25 lat i z gwarancjami/zwrotami/wymianami nie robi problemów, wiele razy mi się zdarzało skorzystać).
    Podziękowali 1beatak
  • Ja nie korzystałam,  ale sąsiedzi tak i bardzo sobie chwalą,  właśnie kuchnię z Ikea. Ja uważam,  ze jest bardzo ładna. 
  • Znajomy zapłacił 2tys za montaż kuchni wartej 16tys. Nie wiem..może sobie doliczyli za coś ekstra.
    Ja kupiłam niedawno szafę ikei.najtansza chyba..za 300zl do pokoju dziecka.maz ja wczoraj składał.jest spoko.jeszcze nic nie odpadło 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.