Łòżko podwòjne z wysuwaną szufladą

Polecicie coś solidnego? Wymiary dla obu dzieci :powierzchnia spania 90*200, na dolnej części chce spać 12- latka, ktòra ma wzrost i wagę dorosłej kobiety. Proszę też o sugestie co do materacy, piankowe są dość badziewne ale też nie chcę aby były zbyt twarde więc jaki rodzaj materaca?. Ikea odpada, bo mają jedno takie tylko łòżko w ofercie i na dolnym łòżku materac może mieć max 10 cm wysokości i jest piankowy. 
«1

Komentarz

• Jeżeli chodzi o zadane parametry to polecam piętrusa. Tylko nie wiem jak z transportem u nich po kraju. Jest masywny  dziewczyny maja potrójne łóżko tzn. Piętrowe z wysuwanym zupełnie na dole tapczanem.  2mx90 ja teraz wolałabym coś mniej masywnego bo pokoju ogromnego nie maja.właśnie ale fakt jest ze wyśpią się na każdym pokładzie dwie osoby nawet.. a na wysuwany tapczan przychodzę do nich nad ranem jak mi za gorąco.. tani nie jest ale w porównaniu z bujającym się łóżkami piętrowymi znajomych chyba warto
  • edytowano 7 sierpień
    Ja polecam materace materasso, też dość drogie, ale są idealne
    Aha, co do łóżka to sprawdzcie jaka jest wysokość między dolnym a górnym,  bo są różne. 
    Podziękowali 1mamaw
  • My mamy to z Ikea. Kupiliśmy po przeglądnięciu wszystkich łóżek. Ten ich piankowy materac dolny jest bardzo wygodny. Wiele razy na nim spałam i śpi się super (a jestem wymagająca w tej kwestii). Łóżko jest bardzo solidnie zrobione.
  • I mam wzrost i wagę solidnej kobiety  ;)
    Podziękowali 1Bea
  • Dzięki! @andora a ten materac dolny nie ugniata się/nie spłaszcza regularnie używany? 
  • @MAFJa My mamy malutkie mieszkanie, na piętrusa nie mamy zupełnie miejsca .
  • Ja sypiam na nim, nie śpię codziennie ale Ikea ma dość porządne materace więc podejrzewam że trochę posłuży. Jest naprawdę wygodny. Ania moją śpi na nim codziennie i nic się nie dzieje tylko że ona ma niewiele powyżej 20kg więc nie jest to obiektywne. Ja mam prawie 80 i dla mnie też jest ok. Zresztą on nie ma zawrotnej ceny więc myślę że jeśli się odkształci to za 2-3 lata można wymienić bo w rzeczywistości w takim czasie większość materacy się odkształca.
  • No ale ma wymiary które podałaś.. nawet na 180 do 2 M chyba.chyba ze szafki jeszcze chcecie nad tym łóżkiem wieszać.. to jest dość wysoko
  • My też mamy ten Ikeowski 2+1.
    Na wysuwanym spał 4 lata syn- waga 22 kg. Nic materacowi nie jest.
    Ogólnie polecam.
  • @Gloria Tylko że còrka już gabarytowo dorosła i ma ponad 50 kg i nie wiem ile ten materac wytrzyma. 
  • edytowano 7 sierpień
    @MAFJa ; Dzieci mają malutki pokoik, na jednej ścianie jest okno, na dwòch innych meblościanki z szafą, na czwartej to łòżko i nad nim mogą cokolwiek sobie powiesić obrazki, prace, tablicę korkową,plany lekcji itp.Piętrus nie ma szans i zastawiłby im połowę okna i całą tą jedyną wolną ścianę.
  • @J2017 wydaje mi się że na rozkładane łóżko trzeba znacznie więcej miejsca niż na piętrowe w tych samych wymiarach. Masz tyle miejsca? Nie będzie przeszkadzać po rozłożeniu?
    Ja mam takie wysuwane ale nie jestem w stanie powiedzieć jakiej firmy, nawet nie pamiętam w jakim sklepie kupowaliśmy. Ogólnie się sprawdza ale nie wyobrażam sobie używania codziennie. Teraz chyba tak będzie jakiś czas po przetasowaniach spaniowych, zanim wyszykujemy pokoj dla maluchow, i średnio mi się to widzi. To że zajmuje dużo miejsca to może mniej, bo nie mój pokój i lotto mi to, ale kiepskie jest sprzątanie pod takim łóżkiem, to wysuwanie i wsuwanie przy mało porzadnickich dzieciach ma że tak to ujmę, efekty. 
    Też bym piętrowe wolała.
  • U nas to łóżko służy (a przynajmniej dotąd służyło) jednej osobie a to dolne wysuwane tylko okazjonalnie (goście itp). 
    Wtedy ok.
  • edytowano 7 sierpień
    @mader Rozkłada się przecież tylko na noc i to wysuwa się w bok, cały czas jest niskie, nie zasłania okna ani ściany. W dzień jest więc sporo miejsca a w nocy to nikomu nie zależy czy zajmuje miejsce na podłodze. Piętrus zawala pokòj przez cały czas i zasłania okno, byłby niepraktyczny zupełnie u nas w malutkim mieszkaniu.
  • edytowano 7 sierpień
    Czy opròcz Ikei macie jeszcze namiary na jakieś firmy z  takimi  solidnymi łòżkami? Może być wysyłkowo i cała Polska. Chyba jeszcze wrzucę gdzieś indziej wątek poza forum , bo tu jest malutko odpowiedzi.
  • @J2017, my mamy z 3 firm i uzywamy od lat. Jak wieczorem dotre do komputera, to zalinkuje, bo z telefonu nie dam rady. 
    Na olx Krakow wpisz łóżka piętrowe etc., to wyjdzie firma z Libertowa, Pietrusek się chyba nazywa- robią b.spolidnie, tylko czekac troche trzeba. Ja mam synow ok. 50 - 60 kg/ 164 cm, nie narzekaja na łóżko. My akurat mamy potrojne (pietrowe i wysuwane), ale wszystkie dają rade.
    Podziękowali 1J2017
  • U nas to z Ikea działa tak, że Ania zawsze śpi na dole czyli codziennie sobie ścięli. Przescieradlo jest na stałe a z szuflady wyciąga poduszkę i koc. Rana chowa. Góra jest nakryta ozdobna tkanina, na tym są poukładane poduszki i robi za kanapę. Śpi się na niej okazjonalnie.
    Podziękowali 1J2017
  • Piętrus wysuwane tez ma
  • @MAFJa Mnie się takie solidne piętrusy też podobają ale jakbyś zobaczyła klitkę moich dziewczyn, to byś sama stwierdziła, że to nie ma w tym pokoiku sensu. Pozostaje mi modlić się o większe mieszkanie.
  • @kowalka Będę wdzięczna za linki. Tej firmy poszukam w necie. 
  • j2017 pietrus to jest firma
  • edytowano 7 sierpień
    @MAFJa Myślałam, że piszesz o piętrowym łòżku :smile: 
  • @J2017 nie jest dobrym pomysłem danie takiego wysuwanego łóżka dwóm pannom. Jedna będzie zależna od drugiej. Ta co dostanie wsuwane będzie w sumie w dzieñ bez łóżka. Z czasem zaczną się pyskówki i kłótnie. I poczucie niesprawiedliwości u obu. Z doświadczenia mówię.
    Lepiej wstawić piętrowe. Nawet pod zamówienie zrobione. I przrmeblować pokój.
    Zaś obrazki i tablice można na łóżku, nad łóżkiem, na drzwiach meblościanki, na drzwiach wejściowych (korkiem zakryć) lub okładzinę założyć korkową. Można i nie mieć.
    U nas u Polerowicza uszycue materaca grosze kosztuje. Za córy 90x200x25 sprężynowy płaciłam 400zł
    Za Teśki 176x78x25 nievałe 300.
    U mnie bez transportu bo niedaleko
    Podziękowali 2mader krajrogalikow
  • Ja też nie polecam. Trudno to wytłumaczyc ale chodzi też po prostu o czystość. Kto ma ten wie.
    Znajomi wstawili do klitki łóżko piętrowe na ścianę z oknem. Fakt pierwsze wrażenie conajmniej dziwne. Ale im się sprawdza.
    Podziękowali 1Bea
  • Argument Bei bardzo trafny, nie pomyślałam o tym ale znając swoje nastolatki w punkt. Już to widzę.
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano 7 sierpień
    @Bea Moje còrki sobie takie łòżko same wymyśliły i tylko takie chcą. Teraz mają 2 osobne sofy składane  i narzekają. Niech mają jak chcą, przegadały sobie ten pomysł. W naszym mieszkaniu właśnie z takim łòżkiem nie będą sobie przeszkadzać w schodzeniu z niego w nocy, bo teraz im te sofy stoją kolizyjnie a inaczej się nie da w tej klitce. Ja proszę tylko o namiary na firmy czy sklepy Gdybym chciała piętrowe to bym dawno kupiła.
  • ja tylko swoje zdanie wypowiedziałam.
    Mam i mialam różne nastolatki.
    Nawet te przegadane zawsze generowały zwarcia.
    Stąd niechęć do "wspólnego"
  • @Bea Aktualnie moje còrki od zawsze mają 2 osobne sofy i też im nie pasuje. No nie dogodzisz im. Niech teraz same wymyślajá co chcą.
    Podziękowali 1Bea
  • edytowano 7 sierpień
    Mielismy raz takie lozko z wysuwana szuflada. W szufladzie spala dwojka naszych malych jeszcze wtedy chlopakow. Niestety deski poprzeczne na ktorych polozony byl piankowy materac czesto sie zsuwaly, spadaly i lamaly. Zeberek  (nie jestem pewna jaki jest odpowiednik po polsku ale po niemiecku mowi sie na to Latenrost  ;) ) nie daloby sie polozyc bo byloby za wysoko i szuflada by sie nie wsunela) i blokowaly zamykanie lub odsuwanie sie tejze szuflady. Co ranek i wieczor trzeba bylo zdejmowac wszystko zbierac i ukladac. 
    Ale my to kupilismy tanio i po kosztach na ebay-u wiedzac ze to tylko na maxymalnie 3-4 lata. Lozko bylo calkem nowe i wyprodukowane w Szwajcarii z jakis badziewnych materialow chyba (drzewo sosnowe). I wiadomo, moje chlopaki a czasem ich nieco starsze siostry uwielbiali urzadzac sobie skoki z gornego lozka na dolne co skonczylo sie polamaniem desek i wielokrotnym wzmacnieniem metalowymi srubami i pretami przez meza. Bylismy rozczarowani ze mimo wszystko tak szybko to lozko poddalo sie malym rozbrykanym dzieciom i juz wiecej nie planujemy takich kupowac. 
    J2017,  moze twoje duzo starsze dziewczyny beda lepiej uzytkowac ;) i zainwestujecie w cos porzadniejszego niz my.

Podziękowali 1J2017
  • @J2017 co prawda nie znam firmy i wyrobów, ale gdzie trafiłam na osobę, która polecała te łóżka, może Ci się coś spodoba.

https://artbo.pl/lozka-200-cm-mlodziezowe.html

Podziękowali 2J2017 mamaw
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.