Ruch Narodowy - zady i walety ;)

edytowano 7 sierpień w Polityka
Tu się gromadźcie. Kontynuacja z wątku o zarobkach.
«1

Komentarz

• mamy znajomego z DK,  mąz i ojciec, bardzo aktywnie działa w RN w swoim rejonie. Jest we władzach. Kiedyś prowadziliśmy z nim długą dyskusję w ww temacie. Bardzo rozsądnie i sensownie mówił.

Przy okazji pożaliłam mu się na co to PIS robi z edukacją domową. On akurat nocował wtedy u nas bo jechał do Wwy na kongres RN. Opowiadałam czym jest ED i czemu to co chce zrobić Pis jest krzywdzące. Wysłuchał uważnie, pojechał,dwa dni pózniej przesyła mi film z wystąpieniem programowym Winnickiego, który wpisał ED do programu i przedstawiał moje postulaty w tym programie;-))

Tak więc mam swój mały udział w programie RN B)
  • Ooo dzięki @Aneczka08
    Podziękowali 1Aneczka08
  • edytowano 7 sierpień
    Winnicki jako jedyny z opozycji mowi wprost o powiazaniach Pisu z bankstera i wplywach zydowskich na Pis, na forum sejmu mowi o dzilaniach rzadu ktore nie sa w interesie narodowym.jak np dofinansowanie obcych koncernow Mercedesa, Morgana, wyplacanie emerytur i rent  Zydom, ciezkie dotacje na cmentarze i muzea zydowskie, przyjmowanie uchodzcow wbrew deklaracjom. Winnicki jest bardzo aktywnym poslem dziala na rzecz Kresowiakow.W ruchu narodowym jest sporo ludzi uczciwych, sensownych i dobrze wyksztalconych. I raczej ludzie z RN nie wysylaja swoich dzieci do szkol zydowskich jak agent Morawiecki.
    Ja matka wielodzietna bede na nich glosowac w najblizysz wyborach.
  • apolonia powiedział(a):
    Winnicki jako jedyny z opozycji mowi wprost o powiazaniach Pisu z bankstera i wplywach zydowskich na Pis, na forum sejmu mowi o dzilaniach rzadu ktore nie sa w interesie narodowym.jak np dofinansowanie obcych koncernow Mercedesa, Morgana, wyplacanie emerytur i rent  Zydom, ciezkie dotacje na cmentarze i muzea zydowskie, przyjmowanie uchodzcow wbrew deklaracjom. Winnicki jest bardzo aktywnym poslem dziala na rzecz Kresowiakow.W ruchu narodowym jest sporo ludzi uczciwych, sensownych i dobrze wyksztalconych. I raczej ludzie z RN nie wysylaja swoich dzieci do szkol zydowskich jak agent Morawiecki.
    Ja matka wielodzietna bede na nich glosowac w najblizysz wyborach.
    A co to są szkoły żydowskie?
  • Podobała mi się postawa i zaangażowanie Winnickiego w sprawę hodowców zwierząt futerkowych. A to tylko jedna sprawa.
  • Sorry ale nie kupuję tych tłumaczeń. 
    Biedaczki  nie wiedzieli co się kroi?
    Uwierzyłabym może gdyby to było gdzieś nie wiem...W piwnicy, po cichu...
    Celebrowali  jak największe święto A jak yjrxalo to światło dzienne to teraz głupie tłumaczenia - to Nie my to koledzy , którzy już w sumie nie są naszymi kolegami. Głupie i żałosne. Ale niektórzy kupują.

A środowiska nieprzychylne Owsiakowi tendencyjnie informują o imprezach jakie organizuje to wiarygodne to jest :D 
    Podziękowali 3beatak kitek Coralgol
  • Znam sporo osób które popierają gospodarcze pomysły narodowców, ale nie będą na nich głosować. Patriotyzm w takim wydaniu, aż do skrajności, zafiksowanie na zydach, wrogach kościoła, walka z gender i aborcja - to wg mnie nie są i nie będą główne cele ani zainteresowania większości Polakow. I co z tego ze RN czy Korwin maja dobre rozwiązania podatkowe czy oferują lepszy byt dla przedsiębiorców skoro poza tym są oszołomami propagującymi różne dziwne idee - upraszczam, ale wiele osób tak ich postrzega.

W ogole to jestem za tym by w ramach eksperymentu partia przez rok czy dwa nie poruszała żadnych kwestii swiatopogladowych i zostawić w nich status quo. Żadnego wspominania o związkach partnerskich, gender, aborcji, Kościele, marszach prawdziwych patriotów - tylko działania dotyczące ekonomii i gospodarki. Pozniej inne tematy można rozważyć za pomocą referendum.
    Podziękowali 2beatak Coralgol
  • Zespol szkol Lauder Morasha, to szkoly zydowskie w Warszawie ktore tez wychowuja w duchu judaizmu, uczniowie obchodza swieta zydowskie. Wg mnie to tylko Polak wychowany w duchu patriotycznym moze dzialac w interesie Polski, a nie obcy wychowany w antypolonizmie agent obcego mocarstwa.Czy kto bedac Polakiem.i katolikiem wysyla swoje dzieci np do szkoly dla muzulmanow?
  • Polak to nie zawsze katolik, @apolonia, a nawet rzekłabym-często nie-katolik
    Gdyby Cię jakimś cudem losy rzuciły np do kraju muzułmańskiego albo np protestanckiego-bez mrugniecia okiem wysłałabyś dziecko do muzułmańskiej/protestanckiej szkoły, czy raczej skorzystałabyś z możliwosci kształcenia dziecka w katolickiej szkole, nawet, gdyby była jedna na połowę kraju?
    Podziękowali 1Agnieszka
  • Ja z takiego państwa (Niemcy) uciekłam w podskokach. Do polskiej szkoły. Nikt nie będzie wciskał mojemu dziecku muzułmańskich rytuałów, modlitw itp
  • edytowano 8 sierpień
    A w Niemczech na lekcjach wciska się dzieciom muzułmańskie rytuały i modlitwy?

To ciekawe, studiowałam tam i  pracowałam tam i nie miałam pojęcia, że takie rzeczy się dzieją. Ale fakt, nie miałam wtedy dzieci w wieku szkolnym, coś mogło mi umknąć... 
  • Nie wiem jakie dziwne rzeczy propagują narodowcy. Mnie się akurat podoba że są przeciwgenderowi, przeciw aborcji. Nie widzę zafiksowania na Żydach i wrogach Kościoła. Uważam że chcą dobra dla Polski, eurosceptykami i to też mi się podoba. Żydzi po prostu są roszczeniowi i z holokaustu zrobili swoją religię. Malo tego nie dopuszczają myśli że jakiś inny naród doznał cierpień podobnych do nich. Bardzo mi się podoba że jako jedna z niewielu partii mówią o rodzinie, o ksztaltowaniu elit, o rozwoju panstwa bez uzalezniania się od UE, o rozwiazaniach, które pozwolaPolakom wrócić z zagranicy zamiast ściągania tu rzeszy Ukraińców. Bo to się wszystko jeszcze da zrobić. Tylko za jakiś czas bedzie to coraz trudniejsze aż do niemożliwości . Mnie jest po drodze z Kościołem a żaden narodowiec nie chce zmuszać do zmiany wyznania czy nawracać ateistów. Dlatego moralność katolicka mi odpowiada. Myślę też że dorabiają tej partii złą opinię, bo się ludziom w glowach nie mieści powrót do wartości. Najważniejsza w tej chwili jest dla ludzi wolność i to w źle pojętym wymiarze, bo wolność na zasadzie wszystko mi wolno jeśli tym nie krzywdzę ( w moim mniemaniu) innych. A dla mnie oprócz wolnosci jest jeszcze obowiązek,  moralność i dobro wspólne.
  • Czekaj @Odrobinka ... Dobrze rozumiem? Wróciłaś z emigracji zarobkowej i zapisałas się do organizacji, która zwalcza takie postępowanie? 
  • RN zwalcza powroty z emigracji zarobkowej???
  • edytowano 8 sierpień
    Coralgol powiedział(a):

To ciekawe, studiowałam tam i  pracowałam tam i nie miałam pojęcia, że takie rzeczy się dzieją. Ale fakt, nie miałam wtedy dzieci w wieku szkolnym, coś mogło mi umknąć... 
    Nie wiem czy wszędzie. Mialam do czynienia tylko z kilkoma szkołami w ponoć katolickiej Bawarii. Po tym jak nie udało nam się znaleźć gimnazjum (w promieniu 60km od miejsca zamieszkania), gdzie nie byłoby propagandy islamskiej, czyli nauki o Koranie itp na lekcji religii katolickiej, podjęliśmy decyzję że ja i dzieci wracamy do Polski. Najbardziej zdziwiło mnie prywatne katolickie w nazwie gimnazjum, gdzie pani dyrektor na moje pytanie wprost jak u nich wygląda sprawa nauczania dzieci praktyk muzułmańskich, stwierdziła że dzieci muszą znać też inne religie, co owszem oznacza że uczą się na temat Koranu itd.

Re. Kiedyś już tu na forum pisałam. To wiedzieć coś o innych religiach, oznaczało naukę tylko o islamie z małymi akcentami chrześcijańskimi. Obrazowo, zeszyt mojej córki, który na stronie tytułowej miał "religia katolicka" zapełniony był w 80% nauka o mahomedzie, jak myć rączki przed modlitwą, o zasadach islamu, fragmenty koranu.. a 20% to były wstawki neutralne o chrześcijaństwie typu Abraham.
    Podziękowali 2Aneczka08 apolonia
  • Katarzyna powiedział(a):
    RN zwalcza powroty z emigracji zarobkowej???
    Nie. Ale jest bardzo-delikatnie ujmując-przeciwko takim emigrantom w swoim kraju
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano 8 sierpień
    Nieprawda. RN jest przeciwko nieograniczonemu i niekontrolowanemu napływowi imigrantów a nie imigrantom w ogóle. Zreszta po pobycie za granicą też jestem temu przeciwna, żeby bez kontroli naprzyjmować wszystkich bo rąk do pracy nie ma. Napatrzyłam się jakie to rodzi problemy i konflikty i spadek wydajności w krajach które nie mają ograniczeń w przyjmowaniu imigrantów. Nie chcę tego w Polsce. Uważam że Polskę należy odbudować gospodarczo a do tego potrzebni są ludzie, którym zależy na kraju a nie na kasie.
  • kociara powiedział(a):
    Katarzyna powiedział(a):
    Nie. Ale jest bardzo-delikatnie ujmując-przeciwko takim emigrantom w swoim kraju
    Co za bzdura. Chętnie poznam taką wypowiedź RN :)
    Podziękowali 2katarzynamarta Odrobinka
  • katarzynamarta powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):

Nie wiem czy wszędzie. Mialam do czynienia tylko z kilkoma szkołami w ponoć katolickiej Bawarii. Po tym jak nie udało nam się znaleźć gimnazjum (w promieniu 60km od miejsca zamieszkania), gdzie nie byłoby propagandy islamskiej, czyli nauki o Koranie itp na lekcji religii katolickiej, podjęliśmy decyzję że ja i dzieci wracamy do Polski. Najbardziej zdziwiło mnie prywatne katolickie w nazwie gimnazjum, gdzie pani dyrektor na moje pytanie wprost jak u nich wygląda sprawa nauczania dzieci praktyk muzułmańskich, stwierdziła że dzieci muszą znać też inne religie, co owszem oznacza że uczą się na temat Koranu itd.

Re. Kiedyś już tu na forum pisałam. To wiedzieć coś o innych religiach, oznaczało naukę tylko o islamie z małymi akcentami chrześcijańskimi. Obrazowo, zeszyt mojej córki, który na stronie tytułowej miał "religia katolicka" zapełniony był w 80% nauka o mahomedzie, jak myć rączki przed modlitwą, o zasadach islamu, fragmenty koranu.. a 20% to były wstawki neutralne o chrześcijaństwie typu Abraham.
    To ja się nie spotkałam z czymś takim. Zdarzało mi się pomieszkiwać - kilka lat temu we Freiburgu, w Bremie i w Berlinie. Z moich obserwacji wynikało jednak, że w publicznych szkołach w Niemczech religia to raczej takie "religioznawstwo". Informacje i fakty o różnych religiach, z przewagą chrześcijaństwa. I żadnego zachęcania dzieci do żadnych rytuałów, neutralność, ocenianie za wiedzę, a nie zaangażowanie religijne. Ogólne podejście: w szkole jest miejsce na przekazanie wiedzy, faktów - w Kościele (lub innej świątyni w zależności od wyznania) miejsce na modlitwę. A może trafiłaś akurat na okres, gdy dzieci skupiały się na tematyce islamu, bo już cały materiał o chrześcijaństwie miały przerobiony? 
  • Ja nie rozumiem, to sa lekcje religii czy kuluroznawstwo? W Szwajcarii było podobnie. Zapisywales dziecko na zajecia z okreslonej religii, deklarowales czy jesteś katolikiem, muzulmaninem, czy ateistą. I na lekcjach religii katolickiej uczyły się moje dzieci o islamie, protestantyzmie, buddyzmie itp. Rozumiem tego uczyć na lekcjach etyki, ale kompletnie nie rozumiem na lekcjach religii. Dodam że to dość male dzieci byly. Nauczanie początkowe i zerówka. 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • To chyba zajęcia rozumiane jako Religioznawstwo
  • Ruch Narodowy to chwile temu byl Pan Kowalski, Pan Andruszkiewicz... Dzielą się zmieniają to prawdziwy ruch narodowy tamten nie - raczej szans w wyborach by nie mieli
  • edytowano 9 sierpień
    @Coralgol 80% treści w zeszycie to była analiza Koranu. Reszta Chrześcijaństwo ale w ogólnej formie, takiej jaka pokrywa się z wiedzą muzułmanów, czyli np o Abrahamowie. Nie było nic o innych religiach.
    Nie chce mi się do tego wracać, ale już napisałam co tam w zeszycie było i czego się dzieci uczyły. Powiem tak, koleżanki muzulmanki, z klasy mojej córki, jak przejrzały jej zeszyt to były i zszokowane (dlaczego wy się tego uczucie?) i rozbawione (ale jesteście głupi).
    Jeszcze dodam, że moja szwagierka, która też tam mieszkała, zawsze kpiąco się śmiała, gdy mówiłam że dla mnie to problem BO na pewno tak źle nie jest. Nawet po zobaczeniu zeszytu twierdziła, że przesadzam. Miała wtedy dzieci maleńkie. Teraz jej starszy poszedł do przedszkola. Zaczęła przerabiać to samo. I chce wracac do Polski, bo tak być nie może, że ktoś jej dziecko do islamu nakłaniac będzie...
    Tyle w temacie 
  • Najśmieszniejsza (najbardziej przerażająca) odpowiedz dostalam od pani dyrektor gimnazjum KATOLICKIEGO. Pojechaliśmy 50km od miasta w którym mieszkaliśmy na rozmowę. Miała to być rozmowa ostatniej szansy dla zostania w Niemczech. Jeśli córa się dostanie to zostajemy. Wszystko szło fajnie do momentu, gdy zapytałam o religie. Pani zrobiła wielkie oczy, poinformowała mnie że do tej szkoły chodzą też muzułmanie, więc nauka jest też o islamie. Zapytałam dla pewności, czy też na lekcjach religii katolickiej. Odpowiedz była twierdząca. Dodatkowo usłyszałam, że córka ma prawo wybrać sobie religie jaka jej pasuje, a ja gdy ona skończy 13lat nie mam nic do gadania. Podziękowaliśmy i wyszlismy. Tydzień później byliśmy w ojczyźnie. Z perspektywy czasu uważam, że to był świetny wybór. 
  • Ciekawe jak jest w Anglii z nauką religii?
  • Tak na marginesie  i raczej jako ciekawostkę podam, ze np w Egipcie na lekcji religii tez uczą o chrześcijaństwie, judaizmie, to cześć przedmiotu.
  • W Anglii w szkole katolickiej nie ma religii, tylko religioznawstwo. 

Podziękowali 1Pola
  • Agmar powiedział(a):
    Ruch Narodowy to chwile temu byl Pan Kowalski, Pan Andruszkiewicz... Dzielą się zmieniają to prawdziwy ruch narodowy tamten nie - raczej szans w wyborach by nie mieli
    Pan Kowalski niestety odleciał w jakieś dziwne sekciarskie klimaty mimo deklarowanego uprzednio katolicyzmu.
    Jednak np p. Bosak jest mocno tradycyjnym katolikiem i odloty raczej mu nie grożą. Raczej to stabilna frakcja.
  • Agnieszka powiedział(a):
    Tak na marginesie  i raczej jako ciekawostkę podam, ze np w Egipcie na lekcji religii tez uczą o chrześcijaństwie, judaizmie, to cześć przedmiotu.
    A czego uczą o chrześcijaństwie? 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • edytowano 10 sierpień
    PawelK powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Katarzyna powiedział(a):
    Co za bzdura. Chętnie poznam taką wypowiedź RN :)

http://ruchnarodowy.net/krzysztof-bosak-milion-ukraincow-to-zdecyowanie-za-duzo/

http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2016-11-28/bosak-ukraincy-moga-stanowic-zagrozenie-ruch-narodowy-przeciwko-imigrantom/
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.