Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prośba o wsparcie akcji na FB

245

Komentarz



  • Nie rozumiem też czemu ten człowiek nadal jest księdzem.

    Ktoś to potrafi jakoś logicznie wytłumaczyć? Bo mi ręce opadły.

    Księdzem jest na zawsze, na mocy sakramentu. Ja to rozumiem w ten sposób, że zakon czuje się jakoś odpowiedzialny za członka wspólnoty. Wydalony mógłby może znowu kogoś skrzywdzić (wyrok ulegnie zatarciu za jakiś czas), a tak jego współbracia wiedzą kim jest i służy jak może bez kontaktu duszpasterskiego ze świeckimi. Nie wiemy też dlaczego sąd uznał, że ma (miał) ograniczoną 
    poczytalność?
  • A czy dziecko skrzywdzone przez nauczyciela pedofila jest zwolnione z obowiązku szkolnego?
    Ksiądz szczególnie zakonnik  pozostaje księdzem  może być oddelegowany do obowiązków, w których nie ma kontaktu ze świeckimi. Może prowadzić rachunki i zaopatrzenie zakonu, może się opiekować starymi księżmi, może się modlić i pokutować do końca życia w swojej celi, i wiele innych rzeczy które jednocześnie ograniczą możliwość kontaktu z tymi których by mógł skrzywdzić.
  • edytowano sierpień 2018
    jan_u powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Jakich ustawowych przesłanek konkretnie?

    Pytam bo nie wiem. Trudno mi sobie wyobrazić kogoś, kto lepiej spełnia definicję przestępcy seksualnego niż skazany prawomocnym wyrokiem sądu za kilkadziesiąt stosunków z trzynastolatką Roman B.
    Na liście są osoby, które po odbyciu kary dopuściły się ponownie przestępstwa i zostały skazane (recydywa). 




    Nie, nie trzeba być recydywa żeby trafić do rejestru. 

    https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/news,9806,ruszyl-rejestr-sprawcow-przestepstw-na-tle.html
    Podziękowali 1beatak
  • No właśnie nie wiem Jan_u skąd wziąłeś informacje ze trafiają tam wyłącznie recydywiści. A Ten wspomniany ksiądz spełnia wszelkie wymagania by znalezc się na tej liście, ze szczegolnym okrucieństwem gwalcil dziewczynkę poniżej 15 roku życia. Wiec kto go chroni i dlaczego?
  • maliwiju powiedział(a):
    A czy dziecko skrzywdzone przez nauczyciela pedofila jest zwolnione z obowiązku szkolnego?
    Ksiądz szczególnie zakonnik  pozostaje księdzem  może być oddelegowany do obowiązków, w których nie ma kontaktu ze świeckimi. Może prowadzić rachunki i zaopatrzenie zakonu, może się opiekować starymi księżmi, może się modlić i pokutować do końca życia w swojej celi, i wiele innych rzeczy które jednocześnie ograniczą możliwość kontaktu z tymi których by mógł skrzywdzić.
    Tylko najczęściej się tak nie dzieje. Ksiądz z Puszczykowa dzieci religii już nie uczy, ale komunii udziela i spowiedzi słucha.
  • Paprotka powiedział(a):
    No właśnie nie wiem Jan_u skąd wziąłeś informacje ze trafiają tam wyłącznie recydywiści. A Ten wspomniany ksiądz spełnia wszelkie wymagania by znalezc się na tej liście, ze szczegolnym okrucieństwem gwalcil dziewczynkę poniżej 15 roku życia. Wiec kto go chroni i dlaczego?
    Muszę poszukać, tak czytałem.



  • - W spisie brakuje 56 księży pedofilów - alarmuje w rozmowie z WP Marek Lisiński, szef Fundacji "Nie lękajcie się", zrzeszającej ofiary księży pedofilów. 

    https://wiadomosci.wp.pl/w-rejestrze-przestepcow-seksualnych-nie-ma-skazanych-ksiezy-tak-ale-zgodnie-z-prawem-6205725019834497a


  • edytowano sierpień 2018
    Czyli pan Lisiński kłamie, bo nikogo nie brakuje, tylko tych nazwisk nie ma w części jawnej rejestru. Sprawcy nie spełniali ustawowych wymogów, aby tam trafić. Są natomiast w części niejawnej, w której każdy dyrektor szkoły czy organizator kolonii musi sprawdzać osoby, które angażuje do opieki nad dziećmi.

    Przy okazji się dowiedzieliśmy, że grupa księży-pedofilów, z powodu których w ostatnią niedzielę planowano pikietować wszystkie kościoły w Polsce, liczy 56 osób, czyli 1,5% skazanych za tego typu przestępstwa.
    Podziękowali 4antonina Wiol MAFJa Odrobinka
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Czyli pan Lisiński kłamie, bo nikogo nie brakuje, tylko tych nazwisk nie ma w części jawnej rejestru. Sprawcy nie spełniali ustawowych wymogów, aby tam trafić. Są natomiast w części niejawnej, w której każdy dyrektor szkoły czy organizator kolonii musi sprawdzać osoby, które angażuje do opieki nad dziećmi.

    Przy okazji się dowiedzieliśmy, że grupa księży-pedofilów, z powodu których w ostatnią niedzielę planowano pikietować wszystkie kościoły w Polsce, liczy 56 osób, czyli 1,5% skazanych za tego typu przestępstwa.
    Ja jako rodzic też bardzo bym chciała wiedzieć, bo moje dzieci z księżmi spotyka się nie tylko w szkole lub koloniach.
  • Widocznie nie doczytałeś artykułu. Jakich wymagań ustawowych ci pedofile nie spełniają, że zarzucasz mu kłamstwo?
  • edytowano sierpień 2018
    Takich, aby znaleźć się w części jawnej. Jest to wprost napisane w tekście.
  • edytowano sierpień 2018
    Maciek_bs powiedział(a):
    Czyli pan Lisiński kłamie, bo nikogo nie brakuje, tylko tych nazwisk nie ma w części jawnej rejestru. Sprawcy nie spełniali ustawowych wymogów, aby tam trafić. Są natomiast w części niejawnej, w której każdy dyrektor szkoły czy organizator kolonii musi sprawdzać osoby, które angażuje do opieki nad dziećmi.

    Przy okazji się dowiedzieliśmy, że grupa księży-pedofilów, z powodu których w ostatnią niedzielę planowano pikietować wszystkie kościoły w Polsce, liczy 56 osób, czyli 1,5% skazanych za tego typu przestępstwa.
    Wielu jest nieskazanych, gdyż nigdzie nie zgłoszonych. Nie zgłaszają ofiary, bo to jednak przyznanie, że ktoś zaufania publicznego i ktoś, kto pretenduje,by być przewodnikiem duchowym, robi coś tak strasznego. Nie chcemy tego przyznać (zwłaszcza gdy jesteśmy bardzo wierzący i na co dzień obecni w Kościele) , bo to sprawia, że musimy stanąć twarzą w twarz z niewyobrażalnym. 
    Nie zgłaszają też przełożeni, bo wygodniej uniknąć skandalu i zgorszenia....przenosząc do innej parafii.
    Pikietowano moim zdaniem nie tyle z powodu tych 56 (którzy myślę, że w związku ze zgłoszeniem ponieśli już karę), tylko z powodu tych, którzy krzywdzą, a nie zostają zgłaszani  przez przełożonych, którzy wiedzą i widzą, a udają, że tak nie jest.
  • Jeszcze ciekawszy jest udział skazanych za pedofilię duchownych w ich całkowitej liczbie w Polsce. Wynosi on - uwaga - 0,15%.
    Podziękowali 1maliwiju
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Jeszcze ciekawszy jest udział skazanych za pedofilię duchownych w ich całkowitej liczbie w Polsce. Wynosi on - uwaga - 0,15%.
    Z powodów, o których pisałam powyżej.
  • "Wielu jest nieskazanych, gdyż nigdzie nie zgłoszonych."

    Tu już przenosimy się w obszar bajkopisarstwa.
  • Masz prawo do swojego zdania.
  • A czym innym jest mówienie o "wielu niezgłoszonych przypadkach", na które nie ma żadnego dowodu?

    Zresztą uważam, że współcześnie rodzice raczej zgłoszą o raz za dużo, niż o raz za mało.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    A czym innym jest mówienie o "wielu niezgłoszonych przypadkach", na które nie ma żadnego dowodu?

    Zresztą uważam, że współcześnie rodzice raczej zgłoszą o raz za dużo, niż o raz za mało.
    Na pewno nie katoliccy i święcie wierzący w to, że ksiądz ma zawsze rację.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    A są tacy?
    Znam osobiście i mam też wrażenie, że na forum też są (mam nadzieję, że wrażenie).
  • Maciek_bs powiedział(a):
    A czym innym jest mówienie o "wielu niezgłoszonych przypadkach", na które nie ma żadnego dowodu?

    Zresztą uważam, że współcześnie rodzice raczej zgłoszą o raz za dużo, niż o raz za mało.
    A jak dziecko spróbuje zgłosić dorosłemu, najlepiej w ogóle uznać, że bajdurzy i problem z głowy.

    http://www.gazetawroclawska.pl/aktualnosci/a/ksiadz-pedofil-prosi-prezydenta-o-laske-proboszcz-to-dobry-czlowiek,12721872/

    A tu sam skazany ksiądz mówi o sobie, że spotkała go "niesprawiedliwość". Ciekawe, czy są jacyś katolicy, którzy podzielają jego zdanie. Przecież ksiądz ma zawsze rację, nie?
    Podziękowali 1beatak
  • Paprotka powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    A czym innym jest mówienie o "wielu niezgłoszonych przypadkach", na które nie ma żadnego dowodu?

    Zresztą uważam, że współcześnie rodzice raczej zgłoszą o raz za dużo, niż o raz za mało.
    A jak dziecko spróbuje zgłosić dorosłemu, najlepiej w ogóle uznać, że bajdurzy i problem z głowy.

    http://www.gazetawroclawska.pl/aktualnosci/a/ksiadz-pedofil-prosi-prezydenta-o-laske-proboszcz-to-dobry-czlowiek,12721872/

    A tu sam skazany ksiądz mówi o sobie, że spotkała go "niesprawiedliwość". Ciekawe, czy są jacyś katolicy, którzy podzielają jego zdanie. Przecież ksiądz ma zawsze rację, nie?
    Pod warunkiem, że nie mówi o miłości bliźniego, zwłaszcza w kontekście uchodźców i imigrantów.
  •  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slask/ks-krzysztof-k-byly-proboszcz-z-wojnowic-skazany-prawomocnie/0b3ngst.amp

    to u nas, no za miedza. 
    Wyrok jest podany.
    i sprawa rzeczywiście tak się miała i ma. 
    W linku jest info, ze ludzie podejrzewali księdza o jakieś romanse itp. 
    Bywam w Wojnowicach, mam tam znajomych. 
    Wies była podzielona. Nie jeden bronił księdza. 
  • ola_g powiedział(a):
    "Przecież ksiądz ma zawsze rację"

    Nie, nie. W katolicyzmie to Bóg ma zawsze rację. Pomyliłaś religie.
    W żadnym wypadku nie ja pomyliłam, bo ja dobrze wiem, że Bóg ma rację, nie ksiądz. Ale niektórzy księży robiących coś złego lub gadających głupoty bronią z uporem godnym lepszej sprawy, stąd moje słowa...
  • Jeśli już to nie ja, a ci którzy takich księży bronią i próbują wybielać.

    Powieszenie bucików na płocie przy kościele nie jest komunikatem - tu urzęduje pedofil. Ma zwrócić uwagę na problem, na który Kościół sam sobie zapracował. Jest organizacją hierarchiczną i jego hierarchia tak sobie radzi ze zwyrodnialcami w swoich szeregach, że teraz zbiera tego efekty. Nie ma innej wspólnoty, grupy społecznej która na taką skalę krzywdziłaby dzieci, zamiatając to przy tym pod dywan - vide przykłady Irlandii czy USA, gdzie wyszły na jaw grube skandale. Próbując temu zaprzeczać stawiacie się tylko w nieciekawym świetle.
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano sierpień 2018
    Ktoś czytał może książkę o naszym poznańskim pedofilu i całej tej otoczce koscielno-kulturalno-politycznej?
    To zachęcam. Tam idealnie jest przedstawiony mechanizm zaprzeczenia istnieniu pedofili w tym środowisku .
    I dlaczego rodzice wiedząc, że "coś jest na rzeczy" dalej pchali dzieciaki do chóru.

    Polska powiatowa, Polska religii tradycji i zwyczajów niemal zawsze broni swoich pasterzy.
    Nic zaskakującego.
    Zaskakuje natomiast zaprzeczenie i odwracanie uwagi od sedna problemu przez osoby hm...światłe i światowe ;) atakowanie ofiar i pewnego rodzaju rozmiękczanie problemu
     
    Podziękowali 1beatak
  • ola_g powiedział(a):
    "Przecież ksiądz ma zawsze rację"

    Nie, nie. W katolicyzmie to Bóg ma zawsze rację. Pomyliłaś religie.
    Nie @ola_g - tak jest niestety.
    Ksiądz zwłaszcza w małych miejscowościach jest wyrocznią. 
    I nawet jak po ludzku niedoskonały -w obliczu ataku na niego zazwyczaj cala Wieś stoi murem za nim
    Tylko sporadycznie, jak już naprawdę zeźli społeczność -robią dym. A i to nie o obyczajnosc wtedy - najczęściej idzie o kasę
    Podziękowali 1beatak

  • ola_g powiedział(a):
    Mieszkam w małej miejscowości ;)
    I jaki jest Twój stosunek do księży pedofilów? 
  • ola_g powiedział(a):
    Mieszkam w małej miejscowości ;)
    Zbyt mała odległość od metropolii ;)
    Więc to niemal przedmieścia :)
  • ola_g powiedział(a):

    Nie istnieją dla mnie księża pedofile. Tylko pedofile. Jest to przestępstwo które należy karać. Odniosłam się do słów:
    "Ksiądz zwłaszcza w małych miejscowościach jest wyrocznią"
    W mojej nie jest.
    To dobrze.
    Podziękowali 1kociara
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.