Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prośba o wsparcie akcji na FB

1235»

Komentarz

  • Malgorzata powiedział(a):
    Coscie sie tak @ Paprotka tych księży tak uczepili ??
    Przy jednoczesnej marginalizacji zbacznie szerszego procederu w innych środowiskach??
    Tylko dlatego ze to osoby zyjace w celibacie i paru afer medialnych ??
    Nie wszystkich zresztą prawdziwych ale kościołowi dowalajacych przednio.
    Nie "paru", jest tych spraw szokująco wiele No ale w gościu niedzielnym o tym nie piszą to może nie wiesz. i nie o celibat chodzi. Ja już wyjaśniałam czemu jest to takie oburzające i nie wiem co cię tak dziwi.
    sam fakt ze w Kościele istnieją specjalne komisje, powstają raporty na temat pedofilii, raporty mówiące o tysiącach skrzywdzonych dzieci, znaczy ze problem jest i to duży. 
  • Są chyba jakieś badania potwierdzajace, że najwieksza pedofilia ma miejsce u homoseksualistów?
    Czemu nie piętnuje się wprost homoseksualizmu ? 
  • Chyba w bajaniach księdza Oko. Ale skoro twierdzisz że są, to zalinkuj.
  • przecież  także komuniści umieszczali swoich  agentów w seminariach  i zostawali kapłanami 
  • Pytanie, czy gdy widzicie taki artykuł, zadajecie sobie trochę trudu by zapoznać się z badaniami, czy wystarcza wam,że potwierdzają waszą tezę i mają w tytule słowo "naukowo"? Zwłaszcza, że sam autor tego tekstu przyznaje, że nie ma pojęcia, czy te badania są wiarygodne czy nie. Zakłada, że tak, bo pojawiły się w czasopismach naukowych, ale pisze: "Mam nadzieję, że po moim artykule również lekarze zabiorą w tej sprawie głos i albo potwierdzą, albo sfalsyfikują cytowane wyniki badań." - no i jak, ktoś bardziej kompetentny od niego odniósł się do tych badań?

    Na szybko spróbowałam dokopać się do paru informacji z tego tekstu i:
    -  źródeł niektórych informacji w ogóle w tekście nie ma, równie dobrze autor mógł te dane zmyślić
    - Family Research Council których badania cytuje autor nie jest oczywiście żadnym instytutem badawczym, a chrześcijańską grupą aktywistów, dlatego ich badania są co najmniej wątpliwe jeśli chodzi np. o metodologię, tak jak można wątpić w wiarygodność badań przygotowane przez organizacje homoseksualistw, które twierdzą, że dzieci w rodzinach homo są nawet szczęśliwsze niż w rodzinach tradycyjnych. Pomijając już fakt, że wysokie stanowisko w tej Family Research Concil zajmował...pedofil. Z pewnej znanej wielodzietnej rodziny. 

  • Chyba nie poradzę na to, że nic nie zrozumiałaś.
  • edytowano wrzesień 2018
    Bo tylko lewicowe i niechrześcijańskie organizacje używają właściwej matodologii w badaniach nad pedofilią. Na tej zasadzie wszystko można zakwestionować.  
    A propos co masz do ks. Oko i jego opracowań? Przecież on też liczb z kosmosu nie bierze. Czy to że lewicowe srodowiska go opluwają, czy to że jest księdzem ?
    Podziękowali 1maliwiju
  • Poza tym tekst jest z tego co pamiętam dość stary. Źródła mogly zniknąć, albo się zwaloryzowaly w poprawność polityczną. Podobnie jak Stowarzyszenie Psychiatrów Amerykanskich które nie tak dawno wycofało się ze stwierdzeń że pedofilia jest tylko orientacja seksualną a nie zboczeniem. 
    Podziękowali 1asiao
  • Ja przez cały wątek zakładam twoja dobra wole i troskę o molestowane dzieci i próbuje zrozumieć co chcesz udowodnic swoimi wpisami? Jak na razie rozumiem, że dążysz do likwidacji kleru a najlepiej instytucji Kosciola.. a po ostatnim wpisie wnioskuje, że wg ciebie homoseksualiści są ok bo nikt nie zacytował wiarygodnych badan, że jednak to właśnie oni tworzą największą grupę pedofilska.
    Ja ci nie zacytuję dowodów i badań bo nie mam czasu tego szukać ale kiedyś o tym czytalam.
    Poza tym oni sami są dość otwarci i uczciwi /bardziej niż środowiska promujące ich orientację / bo sami przyznają, że ich skłonność często ma swój początek od molestowania w dzieciństwie lub bardzo wczesnej mlodosci.
  • Odrobinka, przecież z tego co napisałam wynika jasno, że profil działalności organizacji przeprowadzającej dane badania daje podstawy do wątpienia w metodologię i intencje twórców. Czytaj ze zrozumieniem.
    To, że twarzą organizacji zajmującej się tropieniem pedofilii okazuje się być pedofil, też dużo o niej mówi. I to pedofil nie homoseksualista, a facet z chrześcijańskiej rodziny...taki prztyczek w nos od rzeczywistości dla zwolenników tej całej FRC. Która  zresztą z tego co czytam bardzo łagodnie zareagowała na informację, że Duggar molestował dzieci, w tym własne siostry, właściwie nawet nie nazwali tego po imieniu. I tacy ludzie mają mieć dobre i uczciwe intencje?

  • asiao powiedział(a):
    Ja przez cały wątek zakładam twoja dobra wole i troskę o molestowane dzieci i próbuje zrozumieć co chcesz udowodnic swoimi wpisami? Jak na razie rozumiem, że dążysz do likwidacji kleru a najlepiej instytucji Kosciola.. 
    No to rzeczywiście nic nie rozumiesz. Brakuje emotki z fejspalmem. No chyba że to taki żarcik miał być?
    A, i skoro już podajemy badania i o tym ma być dyskusja, to argument "nie podam ci badań, ale kiedyś coś czytałam" jest śmieszny. Po obu stronach.
  • Jeśli wogole była byś na powaznie zainteresowana problemem molestowanych dzieci to byś wnikliwie przelustrowala problem. Obawiam się że masz zupełnie inne intencje 
  • Jakbym nie była zainteresowana, to bym nie zawracała sobie głowy czytaniem badań cytowanych w linku powyżej.

    A jakie wy macie intencje, by w wątku o pedofilii wśród księży odwracać od nich uwagę i kierować ją na ogół homoseksualistów?


  • Ja mam takie, że znam fantastycznych księży i włożyłam wysiłek żeby takich znaleźć i serdecznie mnie denerwuje jak byle larwy obsiadają ich przy każdej okazji medialnego szumu ..
  • Współczuję, nie sądziłam że znalezienie dobrego księdza to taki wysiłek. Ale może skoro są tacy fantastyczni, to akurat oni z tym problemem w Kościele walczą.
    Podziękowali 1Coralgol
  • Tak.mysle że to jest wysiłek znaleźć bezpieczna przestrzeń wychowawcza dla swoich dzieci. 
    Wyobraź sobie Paprotka, że uczciwi ludzie walczą z nieuczciwością i na uczciwych godnych zasadach...ale do kogo ja to pisze..  :#
  • I o tym było wcześniej w wątku, coś niepokojąco wielu tych nieuczciwych w Kościele. Najnowszy news na ten temat sprzed 2 dni...ksiądz molestował dziewczynki, tego akurat nie przypiszecie homoseksualizmowi.
  • @Paprotka ;

    Ale o  co Ci chodzi?

    1. Potwierdzić, że wśród księży trafiają się pedofile?

    Potwierdzam.

    2. Przyznać, że niektórzy wysoko postawieni w hierarchii wiedzieli i niewiele zrobili?

    Przyznaję

    Wystarczy?



    Oburza nas niesprawiedliwy atak na wszystkich w sutannach i habitach, który przetacza się przez media, ot co.

    Kochamy Kościół i irytuje nas niesprawiedliwa ocena.


    Cierpimy z tymi, którzy poświęcili swoje życie dla wielu, a teraz są traktowani/oceniani przez pryzmat grupy zwyrodnialców.


    Jaśniej już nie potrafię.
  • Berenika powiedział(a):
    @Paprotka ;

    Ale o  co Ci chodzi?

    1. Potwierdzić, że wśród księży trafiają się pedofile?

    Potwierdzam.

    2. Przyznać, że niektórzy wysoko postawieni w hierarchii wiedzieli i niewiele zrobili?

    Przyznaję

    Wystarczy?



    Oburza nas niesprawiedliwy atak na wszystkich w sutannach i habitach, który przetacza się przez media, ot co.

    Kochamy Kościół i irytuje nas niesprawiedliwa ocena.


    Cierpimy z tymi, którzy poświęcili swoje życie dla wielu, a teraz są traktowani/oceniani przez pryzmat grupy zwyrodnialców.


    Jaśniej już nie potrafię.
    Bereniko, ja Ci osobiście dziękuję za to, co napisałaś, bo szczerze mówiąc nie tak interpretowałam Twoje i nie tylko Twoje wpisy na ten temat. Mi wystarczy.
    Podziękowali 2Monika73 Berenika
  • A propos akcji na Facebooku.

    Tam zbierają na wyjazd młodych z ZD na mistrzostwa na Maderę. Możne ktoś znajdzie jeszcze jakieś złote?

    https://zrzutka.pl/madera2018
    Podziękowali 1Monika73
  • Berenika - chodzi mi o to, że - niektórzy, podkreślę, nie wszyscy - zaprzeczają, bagatelizują, wmawiają że wszystkie te afery to takie ataki na Kościół, itd. 
    A co do cierpienia za tych księży, którzy są niesprawiedliwie oceniani. Dlaczego nie kierujecie tych pretensji do hierarchii kościelnej, która na różne takie skandale przyzwalała, tylko do ludzi którzy się nimi oburzają, wg was wrogów Kościoła, i mediów?
    I doprawdy wzruszające że tak cierpicie za niewinność księży, ale analogicznie, gdy chodzi o znieważanie np. homoseksualistów i postrzeganie ich przez pryzmat jakichś kontrowersyjnych postaci z parad równości, albo słów osób takich jak ksiądz Oko, to już empatii chyba nie starcza.
  • Jeszcze raz zapytam, co masz do ks Oko? Twoim zdaniem kłamie, przesadza czy co? Bo czytałam opracowania ks. Oko i nie widzę  w nich nic nieprawdziwego, nienawistnego w stosunku do homoseksualistów itp.a
  • Kłamie i robi to chyba wyłącznie ze złej woli czy jakiejś chęci autolansu, bo nie wierzę że wierzy we wszystkie te bzdury które rozpowiada, nie tylko o homoseksualistach. 
    Skoro go cenisz i mu wierzysz, to powodzenia.
    Podziękowali 1beatak
  • Uważasz że homoseksualizm jest normalny i naturalny?
  • "coś niepokojąco wielu tych nieuczciwych w Kościele"

    Fakt, aż 1,5 promila.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.