Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nauczyciele, Nauczycielki

Czy udało się już wam przygotować kryteria oceny nauczyciela wedle nowego rozporządzenia? Jestem po szkoleniu, czacha mi dymi i chcialabym wymienić się doświadczeniami.

Komentarz

  • andora powiedział(a):
    Czy udało się już wam przygotować kryteria oceny nauczyciela wedle nowego rozporządzenia? Jestem po szkoleniu, czacha mi dymi i chcialabym wymienić się doświadczeniami.
    Do zadanie należy do dyrektorów. Większość dyrektorów daje swoje kryteria nauczycielom i oni na tym pracują, np. sugerują pewne zmiany, coś dodają, itp. a dyrektor się ustosunkowuje. W mojej szkole w tej chwili pracują nad tym dyrka i vice, ale wiemy, że my też będziemy - nad tym, co one wypracowały.
  • Ja muszę napisać z koleżanką. Generalnie mam poczucie, że trzeba to tak napisać żeby nie wpuścić nikogo na minę i zostawić jak najmniej miejsca do wolnej interpretacji.
  • andora powiedział(a):
    Ja muszę napisać z koleżanką. Generalnie mam poczucie, że trzeba to tak napisać żeby nie wpuścić nikogo na minę i zostawić jak najmniej miejsca do wolnej interpretacji.
    To niezgodne z prawem, chyba że jesteś dyrektorem.
  • Dzisiaj na szkoleniu wyraźnie zostało zinterpretowane że moze napisać obojętnie kto, dyrektor zatwierdza a później związki zawodowe nie zatwierdza 
  • andora powiedział(a):
    Dzisiaj na szkoleniu wyraźnie zostało zinterpretowane że moze napisać obojętnie kto, dyrektor zatwierdza a później związki zawodowe nie zatwierdza 
    Ale było zinterpretowane, czy powiedziane wprost, bo to wynika z przepisów?

  • Zinterpretowane przez pracownika kuratorium
  • andora powiedział(a):
    Zinterpretowane przez pracownika kuratorium
    To jego wolna interpretacja. 
  • Nie wnikam, wypełniam rozkazy i chciałam pogadać jaki pomysł mają inne szkoły.
  • :) To może zapodaj pomysł mojej dyrektorki, tym bardziej, że jest zgodny z prawem.
  • Ja pracowałam w zespole. Wczoraj rada uchwaliła regulamin wraz ze wszystkimi kryteriami i wskaźnikami, z datą wejscia w życie oczywiście od 1.09. Związki zawodowe jedynie opiniuja regulamin, jak każda opinia nie jest ona wiążąca. Z tego, co wiem na razie wchodzi jedną ocena na trzy lata, aczkolwiek powoli ministerstwo skłania się do okresu lat pięciu. Zobaczymy, co czas pokaże.
  • Doprecyzuję, zespół pracował pod kierunkiem wicedyrektora.
  • No to unas też wice będzie z nami. Beatak mamy to same kuratorium.
  • u nas przyjęte :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.