Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wątek basenowy

13

Komentarz

  • A jak włożysz koniec węża do basenu, a drugi niżej do kratki na ulicy, to powinno wszystko do niej zlecieć.O ile dobrze pamiętam, ze pisałaś, ze jest blisko odpływ.
  • Tylko dni basenu jest na pewno niżej niż kratka i tafla jeżeli wyżej to niewiele. Dlatego mąż chce do tego odpływu . A tam by musiał waż pasować dość dobrze
  • A nasz basen nie mogl sie doczekac i sam sie rozlozyl w nocy  :D Brzeg sie przechylil i spadl ze styropianu i cala woda sie nocą wylała..
  • Dlaczego stawiasz basen na styropianie? Pytam serio, bo może wykorzystam pomysł.
  • edytowano wrzesień 2018
    To byl pomysl naszego sasiada. Od niego wszystko dostalismy. Pomysl swietny. 

    Rozkladamy pod basen najpierw takie kafle styropianowe-grube gdzies na 20cm, a wielkosc jakies 1m/0.5m . Dno w basenie dzieki temu jest przyjemne, nie jest twardo. I wyzej basen stoi. 

    Ca podstawa hest przyjryta taką niebieską plachtą techniczną.
    Podziękowali 1Ewasz
  • Nasz tez na styropianie ale cienkim i nierównym bo takie resztki podostawalismy. Ale dno super przyjemne. I ciepło tak dołem nie ucieka podobno.. Tylko jakby kupować takie cegły to drogo strasznie wychodzi. Może jak się będziemy docieplac to nam zostanie. Nasza niestety się nie wylała ale zieleń nabiera kolorytu . 
  • W piątek pompę będziemy mieli pożyczona. :-) tzn M bo ja nie będę w domu raczej 
  • Czym czyścicie pusty basen taki rozporowy czyli delikatny raczej? Podobno są środki dedykowane ale nie znalazłam . Nasz jest dość brudny
  • Mamy zestaw startowy który zawiera chlor szok i alfą off. Ale wody już nie ma. Jest zielony brud i trochę brudu takiego liściaste ziemne robakowe. To się nada do mycia?
  • Moj maz karcherem pod cisnieniem. I jakims plynem do mycia przecieralismy.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Czekaj karcher to jest co ? Jak to się nazywa?
  • Taka myjka pod ciśnieniem. Nie mamy tej oryginalnej karchera tylko z lidla jakąś.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Myjka pod ciśnieniem. Znajomi chyba maja to zapytam może pożycza jak zdaje egzamin 
  • @annabe mam pytanie. Mamy sporo porządnego styropianu. I w miarę wyrównane tym razem podłoże. Czy ten styropian przeżywa w dobrej kondycji podbasenem? Mąż twierdzi ze cały się połamie.. mamy tez zeszłoroczny różne cienkie kawałki.. ale mysle czy zamiast tego nie ułożyć karimat i puzzli piankowych No.. albo wręcz kołder starych i na to folii 
  • To nie chodzi ze rowno, ale przyjemnie.. miękko w miarę jak się ktoś glebnie. I od gruntu trochę izoluje zimno 
  • Bo równiej to rzeczywiście gleba i plandeka.. może tak zostawię..
  • Czy ewentualnie jest sens kłaść 1 centymetrowy.. ? Bo to widzę paczka 30 m2 za 40 zł.. 
  • Piach jest.. 
  • uloxylam ten styropian a było Waas sluchac. Nóg mam nadzieje nie połamią se na tym.. ale zostawiam 
  • Umarłam czy tak rozstawiony basen napełni się czy znów brodzik bedize
  • Dlaczego ma się nie napełnić? 
    My mamy styropian grubości chyba ze 20cm. Takie kawałki 0,5m x1m. Nic się nie łamie, wytrzymują już nie wiem który sezon. Bardzo przyjemnie jest w basenie chodzić po tym. Mamy taki kwadrat z tego ułożony duży i na to basen kładziemy - z każdej strony zapasu gdzieś 10 cm
    Podziękowali 1MAFJa
  • I tak samo przed położeniem basenu owijamy plandeką.  Nikt nóg nie łamie. 
    Podziękowali 1uJa
  • Ale macie na równiutkim pewnie? A u nas ciagle tak mniej więcej.. i łamie się..ułożyłam z cienkiego dzieci szczęśliwe.. a ja chyba mam miesnie ponaciąganej w ramionach.. lewym szczególnie.. wiem właśnie ze przyjemnie.. ale nie dalismy tego grubego.. tylko resztki cienkiego i karimaty :-) za to przykryłam pierwszy raz przykrywka co mąż po sezonie kupił rok temu. Na wodzie to leży.. ale fajne..
    Podziękowali 1wielorybek
  • W zeszłym roku jeszcze nierównej mieliśmy i brodzik był.. w tym trochę lepiej. Za rok może idealnie będzie ;/) 
  • U nas na równym, na kostce leży.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Dzis popływałam.. wody by można dolać.. bo trochę płytko.. ale i tak fantastycznie..  są jednak problemy. Kołnierz ewidentne puszcza. Obawiam się ze ma to związek z kotem- rozważamy nabycie wiatrówki.. Marcin dzis przyłapał go jak używał basenu jako drapaka.. nie wiem jak znaleźć dziurę. Na razie dopompowuje dwa razy dziennie. A teraz pytanie do tych z Was @Monira? Którzy parali się chemia.. basen rozstawiłam i zalałam w czwartek.. był lekko przykurzony ale jak zalałam wyszedł raczej czysty , pare ziarenek piasku.. moje dzieci z koleżankami kąpały się często przez te 2 dni bez chemii i filtra. Dzis woda gwałtownie zmętniała. Zbadałam pH 8,2 lub więcej.. wyspalam alga - w ilości wg przepisu i spadło do 7,4.. ale jakby żółte dno się zrobiło.. wsypalam chlor szok w ilości górnej granicy normy wg przepisu , do tego chodzi teraz filtr, co zrobić żeby woda przejrzysta była i ładna.???. tabletki multi dopiero w pon zamowie. Założyłam pokrywę bo od rana deszcz i burza ma być..
  • Hej wykrystalizowała się ta woda ładnie ale odbarwiałam basen chlorem.. No i ta dziura denerwuje.. 2x dziennie trza pompować..
  • Wszystko mnie wnerwia . Dookoła blisko brzegu robi się obwódka z osadu jak go zetre to cała woda zielona. Kontroluje ph( zawsE za wysokie sypie pH-, ) potem chlor szok ( odbarwia mi dno mimo ze się staram czy rozpuszczać czy równomiernie rozrzucać) niestety ostatnio tez ciuchy mi popdbarwoal bo chlapal.. alga off tez dawałam.. filtr codziennie. Pokrywa bez sensu wiec już noe daje .. kak się pozbyc tego osadu.. jakaś chemia ? Odkurzacz jakiś? Siateczka na to za rzadka każda.. woda czysta poza tym 
  • Chlor można wrzucić do takiej pływającej kapsułki 
  • Pływa cały czas
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.