Trzaskowski w Warszawie dla swojego rozpustnego elektoratu

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,trzaskowski-zapowiada-dofinansowanie-trzech-programow-szczepien,273107.html

Trzecia propozycja Trzaskowskiego była przypomnieniem deklaracji złożonej jeszcze w lutym, zanim oficjalnie ruszyła kampania wyborcza. - Mówiłem o tym przy okazji programu dla kobiet. Chodzi o szczepionki profilaktyczne dotyczące wirusa HPV, czyli wirusa brodawczaka ludzkiego dla wszystkich dziewczynek w wieku 11-12 lat - wyjaśnił. Przypomnijmy, że wiele samorządów finansuje szczepienia przeciw wirusowi HPV w ramach profilaktyki raka szyjki macicy.
Podziękowali 1Klarcia
«1

Komentarz

• edytowano 13 wrzesień
    Ja zupełnie nie wiem co złego wg Ciebie jest w tej szczepionce? To bardzo dobrze, że jest taka szczepionka. A jaki to ma związek z rozpustą?! Przecież wirus HPV wywołuje raka szyjki macicy! Mnòstwo kobiet na to umiera w Polsce! Z mojego otoczenia  też były takie przypadki niestety .Na pewno zaszczepię obie còrki.
  • A po co im ta szczepionka w wieku 11-12 lat? Będą podejmować życie płciowe w tym wieku? 
  • edytowano 13 wrzesień
    Im wcześniej zaszczepimy tym lepiej, bo rak szyjki macicy może zaatakować w ròżnym wieku. 

• edytowano 13 wrzesień
    ten wirus przenosi się droga płciową. Wystarczy nie współżyć z przypadkowymi osobami i się go nie złapie. Chyba że w pakiecie planuje import imigrantów gwałcących młode warszawianki.
  • edytowano 13 wrzesień
    Nie tylko- "Zdarza się, że kobieta może złapać wirusa korzystając z ręcznika, przyrządów higienicznych lub miała kontakt z bielizną osoby, która jest nosicielem wirusa" , to m.in. z portalu zdrowie.pl Ja tam wolę dmuchać na zimne. Poza tym nigdy nie wiadomo czy świeżo poślubiony mąż nie jest zarażony, każda kobieta musi sama o siebie zadbać  No i nie każdy wytrzyma z seksem do ślubu i narzeczony czy chłopak też może być nosicielem . Życie jest jakie jest choćbyśmy je idealizowali. Dziewczyna może poślubić chłopaka, ktòry już miał partnerki seksualne. Nie każdy facet jest prawiczkiem w momencie ślubu czy kobieta dziewicą. To raczej rzadkość.
    Podziękowali 3Stokrotka beatak Klarcia
  • nie sądzę żeby mu o to chodziło, to margines zarażeń
  • @J2017 poczytaj o statystykach działań ubocznych szczepionki. Jaki procent dziewcząt w trakcie szczepienia traci przytomność (nie mówimy o omdleniu na widok igły)
  • Jakiś czas temu dużo o tym czytałam i oglądałam, np. to
    i nie odważę się ryzykować.
    Córka znajomych po przyjęciu szczepionki zaczęła mieć dziwne drętwienia kończyn, nikt nie wie, co jej jest.
    Podziękowali 1mamaw
  • Moje dzieci szczepię według kalendarza, bez dodatkowych. Ale sposób sposób jaki przedstawia się tą szczepionkę jako ratującą przed rakiem jest skandaliczny.
  • edytowano 13 wrzesień
    J2017 powiedział(a):
    Nie tylko- "Zdarza się, że kobieta może złapać wirusa korzystając z ręcznika, przyrządów higienicznych lub miała kontakt z bielizną osoby, która jest nosicielem wirusa" , 
    czyli wystarczy przestrzegać normalnych zasad higieny by się nie zarazić
    - korzystanie z cudzego ręcznika czy przyrządów higienicznych, ani bliski kontakt z cudzą bielizną niewiele ma z higieną wspólnego
  • @Joannna Czasem wystarczy gdzieś na wyjeździe koedukacyjnym czy obozie w jakiejś łazience pomylić ręcznik, ktòry ktoś tam zostawił przez nieuwagę a ma podobny kolor czy coś .Ròżnie bywa w życiu.
  • edytowano 13 wrzesień
    ola_g powiedział(a):
    @J2017 poczytaj o statystykach działań ubocznych szczepionki. Jaki procent dziewcząt w trakcie szczepienia traci przytomność (nie mówimy o omdleniu na widok igły)
    No bardzo mały procent, bo w tym filmie jest mowa o 1-2 osobach na 10 000. Przy szczepieniach dzieci też niektòre podobno jakieś powikłania mają ale też niewielki procent 
  • Nie puszczać na wyjazdy koedukacyjne - rozwiąże to wiele problemów  :)
    Podziękowali 1Klarcia
  • Szczepionka zamiast katolickiego wychowania. Jakież to proste.
    Proponuję też lać małe dzieci dechami po głowie przy niesubordynacji, zamiast je wychowywać. Podobna metoda i zbliżone skutki.
    Co kto lubi.
    Podziękowali 1kiwi
  • @mader to może być też takie myślenie:
    "Wiesz córeczko doskonale, że nie wolno współżyć przed ślubem, no ale gdyby jednak ci się zdarzyło to masz tu szczepionkę".
  • Serwowanie szczepionek na choroby weneryczne, jest traktowaniem kobiet jak latawic-dupodajek. Sorry, jak ktoś tak będzie traktował moje córki to będzie musiał ze mną porozmawiać.
  • edytowano 13 wrzesień
    @PawelOdOli Wirusa HPV Twoja còrka może złapać nawet od narzeczonego czy męża w noc poślubną. Co wtedy powiesz?
  • 1) Jeśli narzeczony będzie chciał jej sprzedać wirusa, to zapozna się z moją łopatą zanim zdąży rozporek rozpiąć

2) Jak się ma HPV to się o tym mówi przed ślubem. Jak się ze sobą nie rozmawia przed o takich podstawach to o jakim ślubie mówimy...
  • edytowano 13 wrzesień
    @J2017 - Czy Twoje córki planuję mieć kochanków lub mężów w wieku 11-12 lat? Masz świadomość, że szczepionka, nawet jeśli daje ochronę, to nie jest to działanie dożywotnie, ale na okres kilku lat jedynie?
  • Szczepionka daje ochronę na max 10 lat , u nas była możliwość zaszczepić nią moja najmłodszą - obie nie chciałyśmy bo : 
    1 szczepionka ma dużo skutków ubocznych
    2 daje ochronę na kilka lat tylko i w okresie kiedy nie mysli się o sexsis
    3 nie chroni od wszystkich wirusów wywołujących raka wzszyj macicy
    Tak że szkoda ryzykować 
  • A i jest dostępna od kilku lat ,czyli nie wiadomo jaki może miec wpływ na zdrowie , przykro mi ale na pewno moja córka nie będzie krolikiem doświadczalnym za moją wiedza i zgoda 
  • PawelOdOli powiedział(a):
    1) Jeśli narzeczony będzie chciał jej sprzedać wirusa, to zapozna się z moją łopatą zanim zdąży rozporek rozpiąć

2) Jak się ma HPV to się o tym mówi przed ślubem. Jak się ze sobą nie rozmawia przed o takich podstawach to o jakim ślubie mówimy...
    Rozbawiłeś mnie, naprawdę. To zażądaj od przyszłego zięcia zaświadczenia lekarskiego, że nie jest przypadkiem nosicielem HPV lub czegoś innego.Ten wirus u mężczyzn często nie daje żadnych objawòw a zarazić Twoją còrkę może. Może nie wiedzieć że jest nosicielem.

Podziękowali 2Stokrotka Klarcia
  • @J2017, ty tak na serio ?
    Podziękowali 1Malgorzata
  • J2017 powiedział(a):
    Rozbawiłeś mnie, naprawdę. To zażądaj od przyszłego zięcia zaświadczenia lekarskiego, że nie jest przypadkiem nosicielem HPV lub czegoś innego.Ten wirus u mężczyzn często nie daje żadnych objawòw a zarazić Twoją còrkę może. Może nie wiedzieć że jest nosicielem.

A przepraszam co w tym zabawnego? 
    Powinno się robić badania z narzeczonym razem czy nie ma jakieś  chorób lub konfliktu serologicznego i to przed ślubem bo można być nosicielem choroby nie wiedząc o tym , badania powinni robić oboje i chłopak i dziewczyna i nie myślę o chorobach wenerycznych zresztą nie wszystkie choroby weneryczne przenoszą tylko podczas stosunku, są też inne sposoby zakarzenia
  • nowa powiedział(a):
    J2017 powiedział(a):

A przepraszam co w tym zabawnego? 
    Powinno się robić badania z narzeczonym razem czy nie ma jakieś  chorób lub konfliktu serologicznego i to przed ślubem bo można być nosicielem choroby nie wiedząc o tym , badania powinni robić oboje i chłopak i dziewczyna i nie myślę o chorobach wenerycznych zresztą nie wszystkie choroby weneryczne przenoszą tylko podczas stosunku, są też inne sposoby zakarzenia
    A Ty takie badania robiłaś?

• Nie no przestańcie połowa mężczyzn jest nosicielami HPV, a HPV to nie choroba weneryczna. @PawelOdOli badałeś się na nosicielstwo?

Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano 13 wrzesień
    @beatak nie zrobilam i za  głupotę teraz płacę i nie tylko ja ponoszę tego konsekwencje .
    Mam nadzieję że miło Ci było to ode mnie przeczytać 
    Jak to się mówi - mądry Polak po szkodzie.

• nowa powiedział(a):
    @beatak nie zrobilam i za  głupotę teraz płacę i nie tylko ja ponoszę tego konsekwencje .
    Mam nadzieję że miło Ci było to ode mnie przeczytać 
    Jak to się mówi - mądry Polak po szkodzie.

Nie zadałam Ci tego pytania, żeby Ci się przykro zrobiło, tylko, że mówisz takim autorytarnym tonem o badaniach, a przecież niemal nikt ich przed ślubem nie  robi.
    Podziękowali 2J2017 Stokrotka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.