Ksiądz Stryczek

Czego znowu chcą od Niego?
Czy ci ludzie mogliby się wreszcie zająć czymś pożytecznym i odczepić się uprzejmie?
«13456

Komentarz

• Mader, na pewno sprawa jest źle rozegrana, ale z wielu źródeł słyszałam, że praca u niego to szarganie nerwów, zero szacunku i mobbing. Owszem, nie byłam i nie widziałam, ale jako że jestem z krk i mam znajomych że środowisk katolickich to nie są to wiadomości z ósmej ręki.
  • Fakt, że robi dobre rzeczy, nie czyni z niego nietykalnego. I bezgrzesznego. 
  • Dziwne, dlaczego mi się wydaje że to kolejny element kampanii pt nagonka na Kosciol.
    Zbieg z premierą filmu obnażającego starannie zakrywana prawdę o klerze oczywiscie zupełnie przypadkowy.
  • Kotana krytykowali i Owsiaka krytykują. Czas jest najlepszym krytykiem i oceni po latach.
  • edytowano 21 wrzesień
    To , że Ktos robi dobre dzielo jako dzieło nie musi  xznaczac , że ma szacunek i dobro dla pracownikow.
    Niestety.
    Nam sie czesto wydaje , że tworzenie dobra z góry zakłada ideał człowieka.

• edytowano 21 wrzesień
    Nie o to chodzi. Różnica miedzy Owsiakiem a ks. taka, że ten pierwszy w dupie ma wszystko i nawet mu się niczego udowadniać nie chce, a tym bardziej  z czegokolwiek rezygnowac. Stryczek od razu z funkcji zrezygnował i choc stanowczo zaprzecza to robi to na zupełnie innym poziomie. I nie mataczy.
    A i tak już prokuratura wchodzi. Oczywiście.
    Druga zasadnicza różnica to że Owsiak reprezentuje siebie i Orkiestrę a ks oczywiscie cały Kościół. No comments.

Ed. Literówki
  • A kto twierdzi, że KS. Stryczek reprezentuje Kościół? No chyba że w takim samym stopniu jak matka Madzi inne matki. Absurd. A mobing jest ścigany z urzędu, więc trudno żeby nie trafiło do prokuratury.
    Czy winny, okaze sie dopiero kiedy sąd wyda wyrok. 
  • Ups to tego nie wiedziałam, zresztą w ogóle o niczym nie wiem.
    Teraz tylko tyle co z Twojego wpisu i watka @mader .
  • Odwołalo to walne zgromadzenie Stowarzyszenia, bo oddał im decyzję. 
  • Ja bym powiedziala, ze w oczach co poniektorych mniej krytycznych czytelnikow roznych gazet x. Stryczek uosabia caly Kosciol. I nie beda oni mowic o tym, ze x. S robi to a to, ale od razu  rozciagna jego zachowania, czy winy na wszystkich ksiezy. Dla mnie zastanawiajace jest to, ze sprawa jest podniesiona w specyficznym momencie. Primo: wlasnie wchodzi Kler na ekrany, secundo: w momencie ogolnej nagonki na KK, tertio: od razu  wypowiada sie Owsiak ( a WOSP juz za 3 miesiace - czas zleci, jak z bicza strzelil), Ciekawe to wszystko. I nie sadze, aby to byly czyste zbiegi okolicznosci.
  • edytowano 21 wrzesień
    Dziękuję @draconessa tak i ja myślę.

Podziękowali 1draconessa
  • Widzieliście jego wypowiedź?
    Mnie niestety upewniła, że nie jest niewinny

Przypomina mi to poznańską historię Kroloppa(Nie w sensie zarzutów)-a wiele matek molestowanych i do dziś nie wierzy.

Jeśli materiał i zarzuty są - co tu się sugeruje- kłamstwem można skierować sprawę do sądu. 
    Wierzę że idea , której twarzą jest nie upadnie 
    Podziękowali 1J2017
  • Pytanie ile osob ze środowiska stanie murem za ks Stryczkiem, tak jak stoją za Owsiakiem jego środowiska.
    Czy przetrwa nawalnice ataku .

Podziękowali 1Joannna
  • A gdzie mozna przeczytac zarzuty , oskarzenia , przez kogo o co ???
    Przepraszam, ale pierwsze słyszę o sprawie ks Stryczka.

• Malgorzata powiedział(a):
    A gdzie mozna przeczytac zarzuty , oskarzenia , przez kogo o co ???
    Przepraszam, ale pierwsze słyszę o sprawie ks Stryczka.

Bo onetu nie czytasz ;) To odkrycie redaktora tamtego portalu.
    Podziękowali 1Malgorzata
  • No i wydało się @WandaB  ;
  • Dziś w Gościu przeczytałam.
  • edytowano 21 wrzesień
    Bardzo dobry tekst Gnyszki , uwazam @jukaa ;
  • Malgorzata powiedział(a):
    No i wydało się @WandaB  ;
    Fakt, czytam różne rzeczy, choć nie znaczy to, ze się z nimi utożsamiam ;) No i oczywiście sprawa się rozlała - na wiara.pl tez oczywiście można przeczytać już coś na ten temat.
  • Jednego pójąć nie mogę.
    Tego zamiatania pod dywan.
  • Myślę że on  dosyć dobrze ten mechanizm wyjaśnia
  • To miałam na myśli pisząc, że czas jest najlepszym sędzią.

Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą – wielu dobrych kapłanów przyjdzie cierpieć za niewiernych współbraci i za brak poważnego traktowania jednego z uczynków miłosiernych względem duszy, czyli grzeszących napomnieć. Po dziesięcioleciach okaże się ile oskarżeń było nieprawdziwych, a ilu księży zaszczutych. Może to też będzie ofiara przebłagalna za zbytnią tolerancję i brak wrażliwości na cierpienia pierwszych ofiar? Może tak musi być?
    Podziękowali 1Katia
  • edytowano 21 wrzesień
    https://www.donald.pl/artykuly/7bAYgTRY/ksiadz-stryczek-jestesmy-po-prostu-start-upem

może zamiast księdzem powinien zostać kołczem

a tu wywiad z nim, polecam przeczytać:

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ks-jacek-stryczek-pracodawca-bierze,193,0,2416577.html

"Nikt nie jest skazany na to miejsce pracy, w którym jest, a jeżeli czuje, że jest skazany na nie, to znaczy, że się zagubił, stał się niewolnikiem sytuacji, z której nie potrafi znaleźć wyjścia.

Jeżeli w jego branży nie ma więcej pracy, powinien się przekwalifikować, stopniowo budować swoje kompetencje, żeby z czasem migrować na rynku pracy. A u nas w ramach właśnie tego katomarksizmu jest takie myślenie, że jeśli mi jako pracownikowi jest źle, to winni są wszyscy wokoło tylko nie ja sam. Jak ci jest źle, to zmień pracę. Jeśli twój zawód jest słabo płatny, to naucz się tego, w którym płacą więcej."

• No mądry człowiek i życie zna.
  • Tak, tylko że nie zawsze jest to takie proste jak twierdzi, a fakt że mówi tak ksiądz, który i tak żyje odrealnionym życiem i nie martwi się utrzymaniem swojej rodziny, jest godny politowania.

Przypomnę, że gdy podobne rady rzucał Komorowski ("zmień pracę, weź kredyt"), aplauzu nie zebrał :D 
  • Menda a nie ksiądz. 
    Podziękowali 1J2017
  • Śledztwo nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem winy
    Podziękowali 2draconessa E.milia
  • A gdyby "Kler" nie wchodził teraz do kin, to by coś zmieniało?
    Zawsze można znaleźć jakieś nieodpowiednie okoliczności. Niestety ciągle słychać np. o skandalach pedofilskich i debacie w Kościele na ten temat.
    A Szlachetna Paczka nie jest "kościelną" pomocą i ludzie chyba nie angażują się w tę akcję ze względu na osobę założyciela. Co ma do rzeczy że założycielem jest ksiądz, święty czy szemrany? Sama brałam udział w SZP parę razy, raczej już się nie zadeklaruję, bo mam za dużo zastrzeżeń do prowadzenia i celowości tej akcji. Mogę i wolę pomagać w inny sposób.
  • Ja bym jednak troską otoczyla i skupila sie na tych dobrych kaplanach aby wytrwali w dobrym bo też ich ochlapie , niestety.
    Tych drigich osądzić, i modlić się o nawrócenie dla nich .
    To co pisal Gnyszka .
    Mądry i dobry tekst.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.