«13456728

Komentarz

• Dzięki, Tomasz!
    Podziękowali 2Aniela OlaZ
  • edytowano 22 wrzesień
    Nawet ksiądz reklamuje ten film, może więc warto się wybrać? Powiem szczerze , że im więcej się o tym filmie mòwi i pisze, tym bardziej mam ochotę go obejrzeć i wyrobić sobie własne zdanie. Na dodatek znam niestety duchowieństwo "od kuchni" z bliskiej rodziny oraz jego bliskich znajomych i też niezły film mogłabym nakręcić, nie o pedofilii ale Kler 2 to by powstał bez problemu.... A tutaj ksiądz na swojej koszulce reklamuje film Kler https://www.gosc.pl/doc/5038982.Ks-Stryczek-odpowiada-na-publikacje-onet-pl
  • Akurat zdjęcie ks. Stryczka w tej koszulce to żadna reklama. :)
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano 22 wrzesień
    @Marcin Ja odbieram to jako reklamę filmu Kler ze strony tego księdza oraz pozytywną opinię o filmie z jego strony. Taki jest mòj odbiòr tego zdjęcia. No i już postanowione  muszę zobaczyć ten film. Reklama zadziałała.
  • To właśnie tak działa. 
    Podziękowali 1Milagro
  • edytowano 23 wrzesień
    Gdzieś ktoś napisał że księża dzieci mają. Nie mogę znaleźć.
    Tak, ja też znam takich księży.
    O Tomek, który choć młodszy od nas, to sam mówi że się naszym  ojcem czuje i jest nim.
    O Piotr który dzieci ma setki jeśli nie tysiące. Też wiele starszych od niego....
    Ks Paweł i jego mężczyzni - dzieci które prowadzi i wychowuje.
    Mogłabym wyliczać.
    To są święci księża, choć mają słabości i wrogów, bo są ludźmi. 
    Są księża karykatury i księża święci. Jednych i drugich spotykam. Tych drugich więcej.

• Siostra Małgorzata Chmielewska też dzieciata. Formalnie.
    Adoptowała kilkoro dzieci.
    Święta kobieta.

• edytowano 23 wrzesień
    I zawsze jak ktoś zaczyna ujadać w retoryce "A ten ksiądz jeden z drugim to babę ma na boku i dzieci zrobił" to się pytam spokojnie - a modlisz się za tego księdza? Za księży w ogóle? Bo bardzo tego potrzebują. I grzeszni są. Jak my cały Kościół pielgrzymujący.
  • I jeszcze, jeśli ktoś niewierzący mówi że księża powinni być bez skazy to tylko się uśmiecham, ma człowiek prawo nie rozumieć.
    Ale jeśli to słyszę z ust kogoś kto się deklaruje jako katolik (bo do kościoła przecież chodzi!) to nie wiadomo czy się rozpłakać czy jednak roześmiac. Katolikowi nie trzeba tłumaczyć podstaw naszej wiary, że człowiek jest grzeszny, z natury obarczony grzechem... Pozostaje zapytać czy ta osoba jest zdania że Pan Jezus nie jest nam do niczego potrzebny, no bo to wprost wynika z oczekiwania że część ludzi np księża mają być bez grzechu. 
    Podziękowali 2Agnicha Odrobinka
  • edytowano 23 wrzesień
    @mader Pytanie czy ksiądz mający biologiczne dziecko na boku i nadal pracujący na parafii i mòwiący o wierności itd. jest dla tych parafian wiarygodny jako pasterz? Bo co innego mòwi a co inne robi. I ta kobieta z dzieckiem go odwiedza na plebanii albo on po mszy do nich jeździ. I parafianie o tym wiedzą. Co jest lepsze taki układ czy żeby ksiądz skupił się jednak na rodzinie? Znam kilka takich przypadkòw, księża i kochanki, układy trwają latami. Nikt postronny nie uwierzy że taki ksiądz w celibacie żyje. Znam księdza co po Krakowie z kochanką za rękę się prowadzał a 100 km dalej msze odprawiał na parafii. Znam Kościòł bardzo dobrze od tej mrocznej strony.

• A modlisz się za tego księdza?
  • Nie ma też co udawać że ogólnie jest super w naszym kościele. Wystarczy posłuchać wywiadów z byłymi księżmi.
    Mój kolega jak się przeprowadzili zaczął zapraszać jednego ksiedza na grilla. Zaprzyjaźnili się aż go pewnego dnia przenieśli. Prosił kolegę i jego żonę tylko o jedno, by nie pozwolili swoim synom zostać księżmi,..... 

Podziękowali 1J2017
  • Ja znam i takich i takich ksiezy
    I za jednych i dygichvsie modle
    Taki jest ovraz Kosciola 
    Naszego Kościoła i to nie sa ludzie z kosmosu ale z naszych rodzin
    I Bogu dziekuje za jednych i drugich
    Za tych poranionych tym bardziej bo ttm bardziej Oni sa Ciepriacym Cialem Chryatusa
    I wierze ze On sie od nich nie odwrca nawet gdyby byli najgorszymi swiniami
    A na film Kler pojde aby zobaczyc ten film i wiedziec o czym mowie a nie dlatego aby promowac go. 
    Dziekuje Bogu ze poznanie  #zlego# ksiedza nie oslabilo mojej Milosci do Kościoła 
  • I pierdziele takie gadanie od czapy 
    Podziękowali 3mader draconessa babka4
  • J2017 powiedział(a):
    @Marcin Ja odbieram to jako reklamę filmu Kler ze strony tego księdza oraz pozytywną opinię o filmie z jego strony. Taki jest mòj odbiòr tego zdjęcia. No i już postanowione  muszę zobaczyć ten film. Reklama zadziałała.
    @J2017, nie przypuszczałam, że Ty taka obiektywna osoba, zrównoważona, jesteś aż w takim stopniu podatna na reklamę!
    Podziękowali 2Milagro Malia
  • Na FB czytałam artykuł Tomasza. To doskonały pomysł!

Każdy z nas, kto kocha Kościół powinien takie wypracowanie napisać.

W moim życiu księża odegrali/odgrywają bardzo ważną rolę, szczególnie w kluczowych sprawach. To przede wszystkim wspaniali ludzie.

Moja najstarsza córka, gdy zaczęła dorastać, zauważyła, że trudno jej będzie znaleźć męża, bo wszyscy najlepsi chłopcy idą na księży. Niestety, do tej pory jest panną :(
  • @Aniela alez to nie sa takie perły ;) poza tym niektórzy po latach seminarium odchodzą ;) bo jednak wybieraja małżeństwo
    W neo duzo spotykam bylych seminarzystow
    Mimo ze nie perly niczego im nie brakuje
  • @Agnicha, no przecież nie piszę, że wszyscy perły, ale jednak nieprzeciętni i wybijający się ze środowiska. Przyznasz?
    Podziękowali 1Agnicha
  • edytowano 23 wrzesień
    Ja na Kler pójdę
    Chce zobaczyć niby ten kosciol  wedlug ludzi , ktorzy do niegp nie chodzą należeć nie chcą
    Ale nie omieszkają napluc przy kazdej okazji 

Ps 
    Nie , nie twierdzę, że jest cacy i nic się nie stalo / nie dzieje
    Pisałam w innym watku co uważam
    Niemniej chcę zobaczyć jak widzi go wróg
    Język wroga trzeba znać ;) 
  • Ja nie Agnicha, ale uczyłam w liceum dwóch przyszłych księży i żaden z nich nie był nieprzecietny i wybijajacy się.  Jeśli już, to jeden z nich był wyjątkowo chamski i wulgarny i dlatego byłam w szoku, gdy się okazało, że idzie do seminarium. Drugi był cichy i spokojny i tu akurat zaskoczenia nie było. Ale żadnymi szczególnymi przedmiotami się nie wyróżniał.
    Podziękowali 2Agnicha J2017
  • beatak powiedział(a):
    Ja nie Agnicha, ale uczyłam w liceum dwóch przyszłych księży i żaden z nich nie był nieprzecietny i wybijajacy się.  Jeśli już, to jeden z nich był wyjątkowo chamski i wulgarny i dlatego byłam w szoku, gdy się okazało, że idzie do seminarium. Drugi był cichy i spokojny i tu akurat zaskoczenia nie było. Ale żadnymi szczególnymi przedmiotami się nie wyróżniał.
    Nie masz zbyt szerokiego doświadczenia, skoro uczyłaś tylko dwóch kandydatów do seminarium. A masz czelność wyciągać uogólniające wnioski? No trzeba mieć tupet nowoczesnej nauczycielki.
  • Malgorzata powiedział(a):
    Ja na Kler pójdę
    Chce zobaczyć niby ten kosciol  wedlug ludzi , ktorzy do niegp nie chodzą należeć nie chcą

Ps 
    Nie muszę chodzić na film, żeby znać język wroga, wystarczy jak wejdę tu na forum i poczytam niektóre komentarze :D. A poza tym takiego myślenia pełno wszędzie. Powtarzają za lewactwem.

• Aniela powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Ja nie Agnicha, ale uczyłam w liceum dwóch przyszłych księży i żaden z nich nie był nieprzecietny i wybijajacy się.  Jeśli już, to jeden z nich był wyjątkowo chamski i wulgarny i dlatego byłam w szoku, gdy się okazało, że idzie do seminarium. Drugi był cichy i spokojny i tu akurat zaskoczenia nie było. Ale żadnymi szczególnymi przedmiotami się nie wyróżniał.
    Nie masz zbyt szerokiego doświadczenia, skoro uczyłaś tylko dwóch kandydatów do seminarium. A masz czelność wyciągać uogólniające wnioski? No trzeba mieć tupet nowoczesnej nauczycielki.
    Jak na jedną szkołę to uważam,  ze sporo.

Nie wyciągam wniosków do do ogółu (ale żeby to zauważyć,  trzeba umieć czytać ze zrozumieniem), tylko piszę o dwoch znanych mi osobiście przypadkach kandydatów na księży,  którzy nie posiadali cech osób wybitnych i wybijających się. 
  • Aniela powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    Ja na Kler pójdę

Ps 
    Nie muszę chodzić na film, żeby znać język wroga, wystarczy jak wejdę tu na forum i poczytam niektóre komentarze :D. A poza tym takiego myślenia pełno wszędzie. Powtarzają za lewactwem.

A tu się z czytaniem forum zgodzę gdy wypływa temat kościoła , można w ciemno obstawiać grono oburzonych nickòw, stały team
    I dość przewidywalny w oburzeniu
    Podziękowali 3Aniela Odrobinka draconessa
  • Nie pójdę, bo żadna to rozrywka ani żadna nauka, tego o lekarzach tez nie oglądałam. Jak miałabym pooglądać cudze grzechy to na pewno są efektowniejsze filmy, z krajobrazami i przystojnymi aktorami. Zamierzam Loyolę obejrzeć kiedyś. 
  • Malgorzata powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    Ja na Kler pójdę

Ps 

A tu się z czytaniem forum zgodzę gdy wypływa temat kościoła , można w ciemno obstawiać grono oburzonych nickòw, stały team
    I dość przewidywalny w oburzeniu
    No popatrz, zupełnie jak przewidywalny zestaw nickow, które zawsze piszą o atakach na Kościół, spiskach, ujadaniu itp
    Podziękowali 2beatak J2017
  • Nie pójdę, żeby nie przekonywać reżysera, jaki jest cudowny i stworzył wielkie dzieło, bo tylu ludzi chce to obejrzeć.
    Poza tym nie wyobrażam sobie przez półtorej godziny słuchać, jak opluwają Kościół, który kocham.
    Atak na Kościół zapowiedział sam Pan Jezus, więc nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Chodzi o to, co my z tym robimy.
  • Moim zdaniem ten film nie pokazuje problemu tylko szydzi z kościoła. Momentami jest śmieszny ale też bym do kina nie poszła....
  • aga---p powiedział(a):
    Moim zdaniem ten film nie pokazuje problemu tylko szydzi z kościoła. Momentami jest śmieszny ale też bym do kina nie poszła....
    Rozumiem,  ze nie ogladalas. 
    Słyszałam,  że jest dobry, bo wbrew temu,  co się o nim mówi,  przedstawia dwa oblicza kościoła i nie pokazuje problemu w sposób jednostronny. Pokazuje też porządnych kapłanów. Tak czytałam, pójdę, bo uważam za głupie i bezproduktywne dyskusje o czymś,  czego się nie widziało.
    Podziękowali 1J2017
  • W recenzjach piszą, że film właśnie taki nie jest (a też spodziewałam się, że będzie szedł w stronę poziomu "Botoksu"), a raczej jest nieoczywisty, zniuansowany itd. Oczywiście recenzje też piszą ludzie z konkretnymi poglądami, ale mimo wszystko poziom Vegi to nie jest. Na pewno film jest lepszy warsztatowo. Ale niektórym najłatwiej z góry ocenić że film opluwa Kościół. A dlaczego film odniósł taki sukces na festiwalu w Gdyni?

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/581646,kler-nagroda-zloty-klakier-prezes-radio-gdansk-kontrowersje-afera.html

Może jednak nie jest taki jednostronny i antyklerykalny jak się wam wydaje? Czy też wszędzie już są lewaki i wrogowie Kościoła, poza Wami, garstką sprawiedliwych?  :D
    Podziękowali 2beatak J2017
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.