Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mój kler

1568101119

Komentarz

  • Aniela powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Rzeczywiście nie każdy ma to szczęście, bo księża tylko czyhają, kogo by tu skrzywdzić! :)
    Tak, to właśnie napisałam.
    Ja napisałam ironicznie, że księża czyhają kogo by tu skrzywdzić, nie bierz tego na serio.

    Współczuję Ci, że masz obawy, że  księża chcą krzywdzić ludzi. A nie boisz się policjantów, lekarzy czy wojskowych, że Cię skrzywdzą?
    A gdzie ja napisałam,  ze się boję kogokolwiek? Piszę,  ze takie sytuacje mają miejsce i nic więcej. 
  • "A gdzie ja napisałam,  ze się boję kogokolwiek? Piszę,  ze takie sytuacje mają miejsce i nic więcej."
    -------------
    O, tutaj napisałaś:
    beatak powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Rzeczywiście nie każdy ma to szczęście, bo księża tylko czyhają, kogo by tu skrzywdzić! :)
    Tak, to właśnie napisałam.

  • Aniela powiedział(a):
    "A gdzie ja napisałam,  ze się boję kogokolwiek? Piszę,  ze takie sytuacje mają miejsce i nic więcej."
    -------------
    O, tutaj napisałaś:
    beatak powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Rzeczywiście nie każdy ma to szczęście, bo księża tylko czyhają, kogo by tu skrzywdzić! :)
    Tak, to właśnie napisałam.

    Sarkazm to byl ; przepraszam, że tego nie zaznaczylam.
  • Aniela powiedział(a):

    Paprotka powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    "Zaczęły lekcje religii."
    -----------
    I co dalej? Zaczął się horror?
    Po co chodziły na lekcje religii? Przcież to jest nieobowiązkowe.
    Niestety nie trzeba zapisywać dzieci na lekcje religii by mieć problemy z prowadzącym albo z samym przedmiotem.

    @Paprotka ;
    Widocznie trzeba byś wścibnym i kłótliwym, aby miec problemy z przedmiotem, którego dziecko się nie uczy, czy z nauczycielem, który nie uczy danego dziecka.

    Albo tez trzeba mieć niesforne, łobuzerskie dzieci, źle wychowane, które dokuczają wszystkim nauczycielom. 

    Tak mogło być w przypadku tego nieszczęsnego reżysera.
    Tak, Aniela. Wina dzieci, iście kościelna retoryka. Na pewno to dziecko DOKUCZA nauczycielowi, zwłaszcza takiemu z którym nie ma lekcji.
    Sprobuj poszerzyć optykę i dopuścić myśl ze to taki nauczyciel czy ksiądz jest wścibski i kłótliwy, np pozwalając sobie na różne komentarze i aluzje na temat takiego dziecka i jego rodziny, wypytywanie dlaczego nie chodzi na religie, czy wręcz oburzenie ze ktoś nie chce chodzić na jego lekcje. 
  • "Tak, Aniela. Wina dzieci, iście kościelna retoryka. Na pewno to dziecko DOKUCZA nauczycielowi, zwłaszcza takiemu z :D którym nie ma lekcji.
    Sprobuj poszerzyć optykę i dopuścić myśl ze to taki nauczyciel czy ksiądz jest wścibski i kłótliwy, np pozwalając sobie na różne komentarze i aluzje na temat takiego dziecka i jego rodziny, wypytywanie dlaczego nie chodzi na religie, czy wręcz oburzenie ze ktoś nie chce chodzić na jego lekcje."
    ------------------
    @Paprotka, no jak bym czytała oświeconych :D :D :D
  • Ks. J. Twardowski:

    "Jak ksiądz ma połataną sutannę, mówią: Jaki nieporządny!
    Jak ma piękną i nową, zastanawiają się: Za co on ją kupił?
    Jak ksiądz jest przystojny, mówią: Zmarnuje się chłopaczysko!
    Jak jest brzydki: Co?! To już takie łamagi święcą na księży?
    Jak mówi długie kazania, mówią: Zamęczy nas!
    Jak mówi krótkie: Nieprzygotowany!
    Jak jest młody, mówią: Za młody! Nie ma doświadczenia! Grzech machnie ogonem i przewróci się.
    Jak jest stary: No tak, święty, bo stary. Grzechy same od niego pouciekały.
    Trudno być księdzem,
    dlatego ksiądz odwraca się czasem do ludzi plecami,
    żeby nie widzieli, jak płacze,
    kiedy podnosi ukrytego Pana Jezusa w swoich rękach"
  • edytowano wrzesień 2018
    Aniela powiedział(a):
    "Tak, Aniela. Wina dzieci, iście kościelna retoryka. Na pewno to dziecko DOKUCZA nauczycielowi, zwłaszcza takiemu z :D którym nie ma lekcji.
    Sprobuj poszerzyć optykę i dopuścić myśl ze to taki nauczyciel czy ksiądz jest wścibski i kłótliwy, np pozwalając sobie na różne komentarze i aluzje na temat takiego dziecka i jego rodziny, wypytywanie dlaczego nie chodzi na religie, czy wręcz oburzenie ze ktoś nie chce chodzić na jego lekcje."
    ------------------
    @Paprotka, no jak bym czytała oświeconych :D :D :D
    A coś merytorycznie? Oczywiście ze nie wszyscy księża czy katecheci są tacy, ale nie zaprzeczajmy ze takie rzeczy maja miejsce. To taki dowód anegdotyczny jak Twoja cudowna parafia i wybitni księża których znasz.

    i naprawdę Twoja córka uważa ze najlepsi mężczyźni idą na księży? Przecież taki chłopak z definicji uznał ze co innego jest dla niego ważne niż zakładanie rodziny.
  • Cart&Pud powiedział(a):
    Czytałam wcześniej. Przykład na to ze ksiądz wyciągnął mądrzejsze wnioski niż niektórzy oburzeni krytykanci.
    Podziękowali 1Monika73


  • Rzeczywistość może być gorsza niż film. Patrząc po ostatnich wydarzeniach,  jak umoczeni w afery kardynalowie się bronią do końca.  

    Michael Vorris gdzieś mówił,  że liczba homoseksualistów w KK w USA to 15-60%,  takie są dane,  czyli nawet biorąc 15%,  to jest 10 razy więcej niż w społeczeństwie.  

    Polecam posluchac ChurchMilitant na YT. Omawiane są ostatnie wydarzenia,  jak też oferowanie niepokornym księżom miejsca w psychiatryku  grożenie śmiercią księdzu który spalił flagę tęczowa,  itp. 

    Nie żeby się emocjonować,  ale mieć świadomość,  skąd się to bierze. 



    Podziękowali 2Monika73 draconessa
  • Paprotka powiedział(a):
    Cart&Pud powiedział(a):
    Czytałam wcześniej. Przykład na to ze ksiądz wyciągnął mądrzejsze wnioski niż niektórzy oburzeni krytykanci.
    Bardzo dobrze napisał. I takiego właśnie podejścia brakuje naszemu kościołowi. I dlatego takie filmy powstają.
  • Cart&Pud powiedział(a):
    @Cart&;Pud, nie czytasz, ale pouczać przyszłaś i uważasz, że jesteś w porządku?
  • Nie podoba mi sie ten artykuł. Autor uogólnia, bije się w piersi za innych i przerysowuje tak samo jak reżyser filmu. Dziękuję za takie pouczanie.
    Podziękowali 1draconessa
  • Aniela powiedział(a):
    Nie podoba mi sie ten artykuł. Autor uogólnia, bije się w piersi za innych i przerysowuje tak samo jak reżyser filmu. Dziękuję za takie pouczanie.
    Jest księdzem, więc rozumiem, że bije się też w swoje piersi. 
  • Ciekawy punkt widzenia.



    Podziękowali 1fruza
  • Aniela powiedział(a):@Cart&;Pud, nie czytasz, ale pouczać przyszłaś i uważasz, że jesteś w porządku?
    Nie czytam OD CZWARTEJ STRONY.
    Nie lubię nawalanek. Nie lubię bić piany i patrzeć, jak inni biją. Nie lubię dyskutować z obrażonymi.
    Nie przyszłam pouczać i nie wiem skąd w twojej głowie zrodziło się takie przypuszczenie, ale chyba nie chcę tego wiedzieć.
    Naprawdę uważasz, że odzywanie się w wątkach jest nie w porządku?
    Podziękowali 4MAFJa antonina OlaN. beatak
  • edytowano wrzesień 2018
    @beatak, napisz po filmie jak wrażenia.

    przeczytalam jak dotąd sporo pozytywnych recenzji. Z gazet i blogów filmowych. Film jest określany jako dopracowany w każdym szczególe, świetny aktorsko. Kina pełne, po seansie ludzie wychodzą w ciszy. Teraz na pewno obejrzę.
  • No właśnie podobno wcale nie jest żadnym antyklerykalnym manifestem.
  • jukaa powiedział(a):
    Jeśli pokazuje wyłącznie patologiczne zachowania, to nie będzie wywoływać innych reakcji niż anty, w dodatku skoncentrowanych na jednej grupie ludzi 
    Nie oglądam hejtu, z zasady. 
    Z góry założyłaś, ze to hejt.
    Nawet patologiczne zachowania można pokazać w rożny sposób. Filmy o wojnach tez raczej wesołe nie są. 
    Nie namawiam do obejrzenia, luz.
  • Może chodźmy wszyscy na ten film i wtedy będziemy mieli o czym MERYTORYCZNIE podyskutować?  B)
    Podziękowali 3asiao beatak Monika73
  • @jukaa - dziękuję za Twoje wpisy w tym watku- od pierwszego, włącznie
    Podziękowali 1Katanna
  • Nie mylę, nie mylę
    Lepiej powiedzieć mniej a konkretnie
  • jukaa powiedział(a):
    niezupełnie z góry, obejrzałam zwiastun, rozmowę z reżyserem i pytałam takich co oglądali (niekoniecznie klerykałów  B) )
    Zwiastun bardzo mylący - kojarzy się z komedią, szczerze mówiąc, a film podobno bardzo poruszający i faceci płaczą. Dziś chyba idę - o ile dostanę bilety.
    Podziękowali 1Monika73
  • beatak powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    niezupełnie z góry, obejrzałam zwiastun, rozmowę z reżyserem i pytałam takich co oglądali (niekoniecznie klerykałów  B) )
    Zwiastun bardzo mylący - kojarzy się z komedią, szczerze mówiąc, a film podobno bardzo poruszający i faceci płaczą. Dziś chyba idę - o ile dostanę bilety.
    Tez czytałam ze zwiastun jest mylący. Film nie jest komedia i nawet łzy wyciska. 
    Podziękowali 1Monika73
  • Wróciłam z kina. Film jest genialny - piękny, mądry i prawdziwy i smutny.
    Zarówno ludzie niechętni kościołowi, jak i jego gorący zwolennicy powinni go obejrzeć.

    Ci pierwsi może nawet bardziej - bo wbrew pozorom i durnym zwiastunom, pokazuje ludzi kościoła jak osoby z krwi i kości, ciepiące, kochające, targane rozterkami, słabościami, przy czym te słabości nie są dyskwalifikujące, bo reżyser daje szansę na poprawę, na zadośćuczynienie. I jak w życiu - jedni z takiej szansy korzystają, a inni brną w zło, bo łatwiej i wygodniej.
    Podziękowali 3Monika73 aga---p kasha
  • Właśnie wróciłam z kina - film jest porażający. Absolutnie inny w wyrazie niż zwiastun ...I według mnie wcale nie antychrześcijański , mam wrażenie ,że wręcz przeciwnie ... Oczywiście są w nim przerysowania ale ludzie , naprawdę ocena tego filmu na podstawie  jedynie zwiastuna to nieporozumienie. Mocny , bardzo mocny film i skłaniający do przemyśleń film.
  • Wyniosłam z tego filmu pochwałę czystości i dążenia do prawdy.
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano wrzesień 2018
    jukaa powiedział(a):
    Aż mi trudno uwierzyć, że ten zwiastun może komuś sugerować, że to komedia  :open_mouth: 

    beatak, nie wiem czy to zależy od nastawienia, ale ja czytam/słyszę dwa rodzaje wniosków z tego filmu:
    - kler to bydlaki, gwałciciele pijacy i złodzieje i należy się gnoi jak najszybciej pozbyć
    - trzeba zrozumieć, że ksiądz też człowiek i jak ma babę na boku, to przymknjmy oko, a wogle po co celibat, niech się biedaczyna nie męczy  (tu można wstawić dowolny grzech oczywiście) 

    Oba, przyznam, dość dla mnie przerażajace. I oba wbrew pozorom antyklerykalne
    Jukaa, idź po prostu na ten film i sama się przekonasz, że wymyka się on wszelkim kategoryzacjom. A te dwa wnioski, które opisujesz - też błędne. Nie takie wysnuje widz po tym filmie.
    Podziękowali 1Monika73
  • edytowano wrzesień 2018
    jukaa powiedział(a):
    Aż mi trudno uwierzyć, że ten zwiastun może komuś sugerować, że to komedia  :open_mouth: 

    beatak, nie wiem czy to zależy od nastawienia, ale ja czytam/słyszę dwa rodzaje wniosków z tego filmu:
    - kler to bydlaki, gwałciciele pijacy i złodzieje i należy się gnoi jak najszybciej pozbyć
    - trzeba zrozumieć, że ksiądz też człowiek i jak ma babę na boku, to przymknjmy oko, a wogle po co celibat, niech się biedaczyna nie męczy  (tu można wstawić dowolny grzech oczywiście) 

    Oba, przyznam, dość dla mnie przerażajace. I oba wbrew pozorom antyklerykalne
    I jeszcze jedno - co to właściwie znaczy ,,antyklerykalny''?
    Ten film naprawdę taki nie jest. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.