Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dziecko nieubezpieczone E-wuś

edytowano wrzesień 2018 w Pomagajmy sobie
co zrobić,  od jakichś 2 lat w ewuś nasze dzieci wychodzą jako nieubezpieczone.
U męża w pracy sprawdzili w systemie kilka razy i mówią, że wszystko jest ok.
Co z tym można zrobić bo mnie to już wkurza??

Można to telefonicznie załatwić?

Komentarz

  • ZUS i raczej pisemnie, bo u nich telefonicznie jest kiepsko.
    Podziękowali 1Barbasia
  • Ja tak miałam, na 100% firma ubezpieczała, potem zawsze T, zawsze była na zielono, nagle okazało się, że nieubezpieczona. Dzwoniłam, szukałam, pytałam. Jeśli nie masz na ten moment żadnych problemów, to niech mąż po prostu ubezpieczy (w sensie pracodawca). 
  • Ja praktycznie nie korzystam z NFZ bo mąż ma Luxmed. jak byłam jakiś rok temu to nikt mi nic nie mówił że jestem nieubezpieczona natomiast z dziećmi chodzę do ortodonty na NFZ i tam zawsze mi podkreślają na czerwono że dziecko nieubezpieczone
  • Ale chyba nie chodzi o to,ze jest problem w przyjęciu dziecka na wizytę?
    Bo każde dziecko do 18 roku życia ma prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej,
    bez względu na to czy jest czy nie jest ubezpieczone.
    Ale też dobrze jest sprawę wyjaśnić z Zusem.
  • Tzn nie było problemów z wizytą tylko ciągle się pytają i muszę tłumaczyć. Teraz zobacxylam na recepcie DN.

    Więc chciałam to wyjaśnić po prostu. Firma danych nie zmieniała żadnych. W kadrach mówią że po ich stronie n wszystko jest ok.
  • edytowano wrzesień 2018
    Czyli zostaje wizyta w Zusie i wyszarpanie od nich zaświadczenia ,że pacjent ubezpieczony.
    Bo nie wiadomo czy takie zaświadczenie z pracy by honorowali.
    Eh, komputeryzacja,XXI wiek,a dalej trzeba po kwitki latać.
  • Z tym że ja chcę by oni to zmienili w systemie a nie żebym musiała że świstkiem latać. Swoja drogą jak to możliwe że w ewusiu w firmie jest ok a w przychodni nie ok.
  • Dzieci są ubezpieczone z automatu do 18 roku życia. Nie powinni wymagać żadnych zaświadczeń
  • Kiedyś miałam taką głupią sytuację, że poszłam (będąc w ciąży) na pierwszą wizytę lekarską w pewnym szpitalu i powiedzieli mi, że jestem nieubezpieczona. Trochę się zestresowałam, bo właśnie urwałam się z pracy na przerwę, a pracodawca solidny. Dopiero dopatrzyłam się, że miałam w rubryce kobieta/ mężczyzna zaznaczone M :D po zmianie na K okazało się, że owszem mają taką ubezpieczoną, a tak za nic nie mogli znaleźć w systemie. Być może i u Ciebie ktoś wpisując dane w przychodni pomylił literę lub cyfrę gdziekolwiek i już system pacjenta nie znalazł.
  • ale to chodzi o kilkoro dzieci:-)
  • U nas tak jest bez przerwy, różne dzieci jakoś rotacyjnie są pokazywane jako niezgłoszone. Mam to w d... 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Było wyjaśniane, zgłaszane od nowa bez skutku . 
  • ale w zus wyjaśnialiście czy w pracy?
  • Księgowa wyjaśniła w ZUS   Dzwoniła i pisała. I nic .
  • Ja tego typu sytuację wyjaśniłam osobiście w Zusie
    Podziękowali 1Aneczka08
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.