Dziecko nieubezpieczone E-wuś

edytowano 27 wrzesień w Pomagajmy sobie
co zrobić,  od jakichś 2 lat w ewuś nasze dzieci wychodzą jako nieubezpieczone.
U męża w pracy sprawdzili w systemie kilka razy i mówią, że wszystko jest ok.
Co z tym można zrobić bo mnie to już wkurza??

Można to telefonicznie załatwić?

Komentarz

• A firma męża nie zmieniała nazwy/nipu, nie przekształcali się? 
    Podziękowali 1Bea
  • Mąż nie miał jakiejś przerwy?
  • Pytam bo w takich sytuacjach zbiorczo się wyrejestrowuje pracowników wraz z czlonkami rodzin i b często księgowe przy ponownym zgłaszaniu np pod nowymi danymi firmy, zapominaja o tych członkach rodziny...
    To jest najczęstszy powód. 
    Księgowa w pracy sprawdza że dzieci są zgłoszone, tyle że to było dawno i nieprawda.
  • A sprawę się wyjaśni tylko w zusie. Oni powiedzą gdzie jest błąd a jak jest u nich to na twój wniosek naprawia.
    Podziękowali 1jukaa
  • ZUS i raczej pisemnie, bo u nich telefonicznie jest kiepsko.
    Podziękowali 2Barbasia Bea
  • nie wiem, ale ten p.....ip system nawet rencistów potrafi wykazywać jako nieubezpieczonych. i zawiesza się co drugiego pacjenta. klnę na niego solidarnie z drugiej strony kompa  >:)
  • Też bym do ZUS-u uderzyła. Swego czasu moja teściowa nie identyfikowała się w systemie, bo ktoś zrobił literówkę w nazwisku wprowadzając, wiec system jej nie widział
  • Wystarczy wasze oświadczenie w przychodni gdyby byl problem a w Zus osobiscie zaltwic
    Wziąć dokumenty z pracy meza i isc. Maz najlpeiej
  • A ty tez sie wyswitlasz na czerwono? 
  • Mozna tez zerknac sanemu na swoj profil w Ezusu
  • Ja tak miałam, na 100% firma ubezpieczała, potem zawsze T, zawsze była na zielono, nagle okazało się, że nieubezpieczona. Dzwoniłam, szukałam, pytałam. Jeśli nie masz na ten moment żadnych problemów, to niech mąż po prostu ubezpieczy (w sensie pracodawca). 
  • Ja praktycznie nie korzystam z NFZ bo mąż ma Luxmed. jak byłam jakiś rok temu to nikt mi nic nie mówił że jestem nieubezpieczona natomiast z dziećmi chodzę do ortodonty na NFZ i tam zawsze mi podkreślają na czerwono że dziecko nieubezpieczone
  • No ale ubezpieczenie pracownika z rodziną w prywatnym pakiecie medycznym a zgłoszenie do ubezpieczenia w NFZ to są dwie różne rzeczy.
  • Ale chyba nie chodzi o to,ze jest problem w przyjęciu dziecka na wizytę?
    Bo każde dziecko do 18 roku życia ma prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej,
    bez względu na to czy jest czy nie jest ubezpieczone.
    Ale też dobrze jest sprawę wyjaśnić z Zusem.
  • Nie do końca tak jest. Tzn tak, teoretycznie ma prawo ale w praktyce jeśli istnieje formalny tytuł to musi być formalnie zgłoszone.
    Te przepisy o członkach rodziny są do ostrego przerobienia niestety bo nie działają zbyt dobrze w naszej rzeczywistości.
  • Tzn nie było problemów z wizytą tylko ciągle się pytają i muszę tłumaczyć. Teraz zobacxylam na recepcie DN.

Więc chciałam to wyjaśnić po prostu. Firma danych nie zmieniała żadnych. W kadrach mówią że po ich stronie n wszystko jest ok.
  • edytowano 27 wrzesień
    Czyli zostaje wizyta w Zusie i wyszarpanie od nich zaświadczenia ,że pacjent ubezpieczony.
    Bo nie wiadomo czy takie zaświadczenie z pracy by honorowali.
    Eh, komputeryzacja,XXI wiek,a dalej trzeba po kwitki latać.
  • Z tym że ja chcę by oni to zmienili w systemie a nie żebym musiała że świstkiem latać. Swoja drogą jak to możliwe że w ewusiu w firmie jest ok a w przychodni nie ok.
  • Dzieci są ubezpieczone z automatu do 18 roku życia. Nie powinni wymagać żadnych zaświadczeń
  • Kiedyś miałam taką głupią sytuację, że poszłam (będąc w ciąży) na pierwszą wizytę lekarską w pewnym szpitalu i powiedzieli mi, że jestem nieubezpieczona. Trochę się zestresowałam, bo właśnie urwałam się z pracy na przerwę, a pracodawca solidny. Dopiero dopatrzyłam się, że miałam w rubryce kobieta/ mężczyzna zaznaczone M :D po zmianie na K okazało się, że owszem mają taką ubezpieczoną, a tak za nic nie mogli znaleźć w systemie. Być może i u Ciebie ktoś wpisując dane w przychodni pomylił literę lub cyfrę gdziekolwiek i już system pacjenta nie znalazł.
  • ale to chodzi o kilkoro dzieci:-)
  • U nas tak jest bez przerwy, różne dzieci jakoś rotacyjnie są pokazywane jako niezgłoszone. Mam to w d... 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Było wyjaśniane, zgłaszane od nowa bez skutku . 
  • ale w zus wyjaśnialiście czy w pracy?
  • Księgowa wyjaśniła w ZUS   Dzwoniła i pisała. I nic .
  • Ja tego typu sytuację wyjaśniłam osobiście w Zusie
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Spoko.
    Wczoraj lekarka wystawiła mi zla. Rano

Po południu mieszkałam już gdzie indziej, a syn (bylismy u chirurga) okazał się nieubezpieczony. Osobiście go zgłaszałam więc to błąd.
    I wisienka - lekarz od skierowania nie figurował w systemie bo zjadło mu człon nazwiska. Niby to samo a jednak inaczej

Bez stresu. Dzieci tak czy inaczej mają prawo do usług nfz. Jak nie ma ich w ewuś to płaci skarb pañstwa.
    Jak zapłacą to se wyjaśnią

Kolejny burdel w zus. Ot wszystko
  • Swoją drogą sprawdź czy dobrze wbite do zcna pesele dzieciaków
    Podziękowali 1Aneczka08
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.