Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pan miłuje prawo i sprawiedliwość

1356711

Komentarz

  • edytowano październik 2018
    ..
  • A w Opolu ogromną  większością głosów , wygrał w pierwszej turze kandydat bezpartyjny :)
    Podziękowali 1Anka
  • W Poznaniu prawdopodobnie już w 1 turze mocno tęczowy Jaśkowiak, na dodatek nic dobrego dla miasta... no nie rozumiemy z mężem jak mogło tylu na niego głosować... my całe szczęście już pod Poznaniem... ale ogólnie fatalnie...
  • @Wela, ja też jestem w szoku :(
  • edytowano październik 2018
    Jako kiełbasę wyborczą DżejDżej udostępnił w zeszłym tygodniu parking Park&Ride wielodzietnym i honorowym dawcom krwi... Pewnie to przeważyło... ;)
    Ale ja też się cieszę, że nie należę do grona jego potencjalnego elektoratu, u nas na wsi wybory toczyły się pomiędzy Gminą dla Ciebie, Gminą Razem i Bezpieczną Gminą ;-)))))

  • no ale jakby nie było dziewczyny @Wela i @Aghi poczynania p. Jaśkowiaka na Wasze życie i tak będą mocno wpływać
  • Yucami powiedział(a):
    no ale jakby nie było dziewczyny @Wela i @Aghi poczynania p. Jaśkowiaka na Wasze życie i tak będą mocno wpływać
    a kogo byś wolała?
    jeśli możesz/chcesz odpowiedzieć, ofkorsik :)
  • Jakoś mam wrażenie że te wybory nic nie wnoszą. Póki glosuje się na partię w wyborach lokalnych a nie na człowieka to niewiele się zmieni. Jakoś tak mam marne poczcie sprawczosci czegokolwiek. Nie podoba mi się ta forma demokracji zupełnie.
  • edytowano październik 2018
    @OlaOdPawla - no to się przeliczyli. Jak ktoś nie głosuje to niech nie ma pretensji, że decyzję podjęli za niego inni.

    @Monia_M - tu nie chodzi nawet o sprawdzanie wykształcenia. Po Trzaskowskim i Jakkim zwyczajnie bardzo widać tę różnicę poziomów, różnicę w kompetencjach i obyciu. Poza tym Jaki jest zwyczajnie niewiarygodny, w kampanii próbował udawać kogoś kim nie jest, a ludzie tego nie kupili. Już nawet nie chce mi się analizować tego, że spot z uchodźcami czy straszenie odcięciem funduszy to były chwyty zwyczajnie niesmaczne. OK, rozumiem, że ideologicznie jesteś bliżej tej opcji.

    @Anka Jaki się bardzo starał, w tym sensie, że był bardzo aktywny, tylko że wybory samorządowe to nie powinny być jednak wyścigi, kto więcej kiełbasy usmaży z wyborcami lub rozda darmowej kawy. Mnie trochę raziło, że dziennikarze krytykowali kampanię Trzaskowskiego w tonie "Jaki już od piątej rano rozpala grilla na Woli, a gdzie jest Trzaskowski?". 
  • edytowano październik 2018
    Ja też bym chciała, aby wybory samorządowe się wreszcie odpolityczniły. U nas w gminie był tylko jeden kandydat, członek PiS, ale startował z własnego komitetu. Uzyskał miażdżąca przewagę głosów na tak. Bo dla ludzi nie była ważna partia, ale człowiek i to, co zrobił dla gminy podczas ostatnich dwóch kadencji oraz kontakt z mieszkańcami (spotkania i fb). Fakt, mała gmina, ale nawet prezydent odpisuje na Twitterze, także da się.
    Warszawa to w gruncie rzeczy odbicie "wielkiej" polityki. Walka PiS i PO. Tylko dlaczego PiS wiedząc o tym, że łatwo nie będzie wystawił Jakiego? Z resztą... Kogokolwiek by nie wystawił i kogokolwiek wystawiłaby KO i tak PiS w obecnym stanie rzeczy musiałby się pożegnać z Warszawą.
    edit: Moja koleżanka bezpartyjna wystartowała w wyborach z listy PiS. Społecznik pełną gębą, ale pisali jej, że chociaż jest najwłaściwszym kandydatem do rady dzielnicy, to nie zagłosują, bo PiS. Taka to jest ta "warszawka" :/
  • Nasz kandydat startował z własnego komitetu, ale miał poparcie PiS - na wsi mu to nie zaszkodziło. Trochę sie tego obawialiśmy, bo wiadomo , jakie sa tendencje w Warszawie, ale już 40 km pod - jeśli miało znaczenie, to tylko pozytywne. Moze dlatego, ze kontrkandydat naprawdę pewne działanie miał wyjątkowo mało przejrzyste. A kiedy nowy wójt obejmuje urząd? Troche mamy obawę, czy stary wójt własnie nie robi sobie ogniska ;) z takich całkiem zbędnych dokumentów...
  • edytowano październik 2018
    Tu gdzie mieszkam jest tak że ludzie sazadowoleni z wójta i nikt nie zglasza kandydatury na to stanowisko bo on dość wysoko postawił poprzeczkę. Tak samo jest z sołtysem. Jest jaki jest. Swiatopogladowo to w ogóle komuch ale potrafi zawalczyć o fundusze i slucha propozycji na co je wydać. W sumie szkoda że na poziomie gmin nie ma demokracji bezpośredniej, bo wiele spraw, o które walczą mieszkańcy moglaby być poruszona, a ludzie zyskaliby poczucie wpływu na rzeczywistość. Właściwie to na poziomie naszej osady to właśnie jest demokracja bezpośrednia. 
  • U nas na poziomie gminy są okręgi jednomandatowe, wchodzi kandydat z największą ilością glosow.
  • Ja tam jestem zadowolona, ze nie ma drugiej tury, w pierwszej głosowałam z przekonania o omiinelo mnie wybieranie mniejszego zła. 
    Podziękowali 1jan_u
  • Cóż złodziej zlodzieja wybiera...
  • kociara powiedział(a):
    Yucami powiedział(a):
    no ale jakby nie było dziewczyny @Wela i @Aghi poczynania p. Jaśkowiaka na Wasze życie i tak będą mocno wpływać
    a kogo byś wolała?
    jeśli możesz/chcesz odpowiedzieć, ofkorsik :)
    W Poznaniu JJ nie miał senspwnej konkurencji - Zysk wystawiony przez PiS był zupełnie nieprzekonywujący w tym, że on naprawdę chce być prezydentem. Pucek się kompromitował sposobem wypowiedzi. A Lewandowski niestety jest z Lewicy ;)

  • Jeśli chodzi o prezydentów niebwydaje mi się by wynik pisu odpowiadał ogólnemu poparciu w społeczeństwie. Oni mieli zawsze problem z tymi twarzami lokalnymi. 
  • @Malgorzata, słabe z tymi „kretynami” i ogólnie podejście, głupi, tępy lud... 
    Podziękowali 1beatak
  • @Bea niezłe, faktycznie :dizzy: 

    @Malgorzata ;

    Patryk Jaki, jak go nie trawię, umiał zachować klasę, pogratulować zwycięstwa i zaoferować wsparcie. A z części środowiska pisowskiego wychodzi takie straszne buractwo, obrażenie wyborców... Na pewno szybko w ten sposób odzyskają poparcie ;)
    Podziękowali 1Anka
  • Bo też i mamy świetnego prezydenta (oczywiście moim zdaniem) . Zasługiwał ,żeby był nim dalej. Niesamowite rzeczy działy się w Opolu w ciągu ostatnich 4 lat , po latach stagnacji. Ludzie to docenili .
    Podziękowali 1Barbasia
  • Ale oczywiście przeciwników ma też .
  • Ciągle pisze np. na Fb , że kocha Opole , i to widać :)
  • Sama pokochałam ,bo przez lata cierpiałam po wyjeździe ze studiów z Wrocławia :)
  • No i dzięki niemu , nie przeprowadzając się , mogłam w końcu głosować na prezydenta miasta , a nie wójta gminy , gdzie chyba zawsze wygra kandydat mniejszości niemieckiej ;)
  • @Lila, w Wwie, niestety wybór na prezydenta jest polityczny. Nie podoba mi się to, ale tak jest, myślenie odwrotne jest naiwne. W Warszawie popełniono sporo błędów, do afery reprywat sprawy społeczne były zepchnięte totalnie na boczny tor, ale to miasto naprawdę zmieniło się niesamowicie in plus przez ostatnie 12 lat. I ostatnio bardzo zminia się pozytywnie dla przeciętnego obywatela. Takie niby głupoty, ale w większości urzędów dzielnicy czekają na ciebie uśmiechnięci, zadowoleni i chętni do pomocy urzędnicy. To naprawdę ma znaczenie dla przeciętnego obywatela. A karta młodego warszawiaka? Tez. Co do Trzaskowskiego on naprawdę nie ma złego programu, zobaczymy co z tego wyjdzie. No i w dzielnicach jest już zupełnie inaczej. U nas rządziły ruchy miejskie do spółki z PiSem (i chyba tak zostanie), zupełnie nikomu to nie przeszkadzało, bo ludzie zaangażowani, duzo dobrego zrobili i naprawdę odpartninieni. 

  • nie chcę za dużo pisać ale to co się dzieje z drugiej strony w urzędach już takie uśmiechnięte nie jest. Dośc powiedzieć , że nawet ci co zasadniczo mają poglady skrajnie różne od PIS i przezyli w urzędach już większośc partii rządzących marzyli by to co teraz skończyło się jak najszybciej, bo wszystko inne było lepsze niż to co teraz a żadna władza rządząca (czy SLD czy UW czy Pis czy kto tam jeszcze rządził) nie robiła sobie takie prywatnego folwarku w urzędach jak ci co teraz. To taka opinia z drugiej strony od osób co do których ostatnią rzeczą jaka można powiedziec jest to, że sympatyzuja z PIs.
  • Chciałabym żeby była totalna władza PiS a przynajmniej żeby PiS zadział tez w Warszawie. Pan Trzaskowski i generalnie Po nie tylko nie podoba mi się pod względem swiatopogladowym i co che zmienić, ale też pod względem gospodarczym. Boję się tego człowieka po prostu, że będzie prywatyziwal spółki miejskie, że będzie kontynuował poprzedniczke. Ta sama partia, zostanie układ.
     W Warszawie wg mnie nie jest dobra jakość usług medycznych.  Gdy byłam w górach i zaczął mnie powoływać brzuch, pojawiło się krwawienie od razu miałam usg, dostałam leki a to był sam początek ciąży. W Warszawie nie pójdzie już łatwo. Czekasz w dużej kolejce a jeszcze ktoś ci powie że po co przyszłas. Tak coś takiego usłyszałam, że to początek ciąży i nawet jak jest krwawienie to nie potrzebnie przyszłam. Mogę poronic w domu. Inne podejście. Zupełnie. Karetka też w zaawansowanej ciąży nie chciała mnie zawieźć do odpowiedniego szpitala. Chyba, że ja mam takiego pecha. Teraz jak pan Trzaskowski się wypowiedział, że nie pozwoli na to żeby całe szpitale wprowadzaly klauzulę sumienia to jak to będzie wyglądać? Do tej pory terminacje robiły że 3-4 szpitale ginekologiczno położnicze i można je było omijać a teraz ma robić ich więcej szpitali? Czy to ma wyglądać tak, że np jedna pacjentka w 23 tc na terminacje a obok druda w 23 tc do ratowania dziecka. Jak ten sam lekarz będzie ratował i terminowal będzie gorsza jakość usług dla wczesniakow bo dla niego to będzie tylko jakieś stworzonko lub poniżej a nie człowiek.  Tam gdzie urodziłam był ogromny szacunek do tych malutkich dzieci. Kazali szybko wymyślać imiona a lekarz zwracał się słowami" gdyby od pani.pobrać tyle krwi do badań co temu małemu małemu człowiekowi też musiałaby pani mieć co kilka dni przetaczana, dla niego to jak dla pani litr " albo że jak można nie ratować takiego człowieka dobrze ze pani spróbowała dojechac bo by sobie pani tego nie darowala. Lub np mówili mi, że nie mogę płakać przy inkubatorach nawet jak.jest źle wyjść i płakać na zewnątrz, bo moje dzieci wszystko czują, każda moja emocje i nie będą walczyć. Fajne to było ale jak zmienia kadrę na taką która będzie musiała i ratować i terminowac to się skończy. Mam nadzieję że minister zdrowia do tego nie dopuści i że są to tylko moje nieuzasadnione obawy 
    Podziękowali 2draconessa Milagro
  • Malgorzata powiedział(a):
    Nikt tu nie wspomniał o żadnym ugrupowaniu
    Tylko o jakości wybranych kandydatów.
    No , ale musiało paść sakramentalne "totalna wladza  PiS "
    I to ma być argument ??? Za czym ?? O czym ?? i ogląda
    I jak teraz trzeba udowodnić , że nie marzy się o władzy totalnej, a taką nita bene prezentują niektórzy kolejni wybrani prezydenci.
    Marzy się władza uczciwa , moralnie uczciwa.
    Tyle i jak widać po wyorach aż tyle .
    Bo PiS jest groźny, Pis jest zly, PiS ma bardzo groźne kły....
  • Jest np. taki radny Pis w Warszawie - p. Hejka - na takiego mogłabym głosowac na prezydenta. Tylko kto o nim słyszał? Jak Pis wystawiał bardziej lokalnych kandydatów tez wcale nie było lepszych wyników wyborczych, a wrecz przeciwnie. Choc na przykładzie Dudy widac, ze kazdego kandydata można wypromować :smiley: 
    Podziękowali 1draconessa
  • edytowano październik 2018
    Uważam że wybory do samorządów nie powinny być partyjne. Jestem przeciw dotowaniu kampanii wyborczych do samorządów z pieniędzy partyjnych. To się powinno odbywać na poziomie lokalnym a nie ogolnopolskim. Moim zdaniem partie polityczne robią sobie ranking popularności i darmową sondażownię za pomocą wyborów samorządowych. Mówienie tu czy ktoś jest z PiS czy z SLD jest niepotrzebne. Robienie z tego szopki czy PiS albo Po przegrało, wygrało zremisowało itp jest zbędne i niesmaczne. Tu chodzi o najbliższe otoczenie każdego z nas i o gospodarzy, którym w jakiejś mierze powierzamy swoje miasto. Nie ma znaczenia w tym przypadku czy PiS jest partią totalną czy nie jest. Ja jestem antypis ale np cieszę się że w moim rodzinnym mieście wygrał czlowiek który się do tego nadaje, lokalny patriota i nie ma znaczenia dla mnie że jest z PiS.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.