Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pan miłuje prawo i sprawiedliwość

13468911

Komentarz

  • edytowano październik 2018
    @Coralgol owszem, jednak istnieje też druga strona medalu. Mnie często zastanawia dlaczego te elity artystyczne nie chcą kręcić filmów o Smoleńsku, o Roju itp. Wyklętego oglądałam i moim zdaniem to był mocny film i dobry. Przecież to są ciekawe i nieznane tematy. Czemu nie ma w polskim kanonie lektur Dmowskiego, Konecznego, czyli elity intelektualnej o odmiennym spojrzeniu niż lewica? Jedyny, ktory się odważył nakręcić niewygodny film jest Smarzowski i jego Wołyń. Choć poruszył mocno dyskusyjne kwestie. 
    Poza tym elity obraziły się niejako od razu po wygranej PiS. Nie chcialy w ogole uznać że Polacy wybrali tą partię i od razu zaczęły się stawiać i okopywać. 
    Siermiężność jest dla mnie przykra, choć nie razila mnie np u ś.p. Leppera i mimo jego buractwa uważam go za mądrego człowieka, spostrzegawczego i analizujacego poprawnie rzeczywistość. A elit się nie da stworzyć. 
    Mnie się widzi że w polskich elitach i politykach jest za mało dystansu do siebie.
    Podziękowali 3draconessa Rogalikowa Katia
  • edytowano październik 2018
    @Odrobinka ;

    Może zwyczajnie dlatego, że nie każda idea (nie każdy sposób ujęcia tematu) jest w stanie przejść przez pewną intelektualną weryfikację? Zwyczajnie większości intelektualistów w Polsce nie przekonuje np. teoria o zamachu smoleńskim czy narracja prawicy o żołnierzach wyklętych (wrzucenie do jednego worka bohaterów i postaci co najmniej kontrowersyjnych)?


    Odrobinka powiedział(a):
     Czemu nie ma w polskim kanonie lektur Dmowskiego, Konecznego, czyli elity intelektualnej o odmiennym spojrzeniu niż lewica?


     Dmowskiego czy Konecznego nie ma w kanonie lektur przede wszystkim dlatego, że nie stworzyli oni dzieł literackich, tylko manifesty polityczne, które bywają czytane we fragmentach na historii, jako teksty źródłowe.

    Inna sprawa, że dzisiaj trudno jest stawiać Dmowskiego jako wzorzec patrioty dla współczesnego ucznia. To temat na znacznie szerszą dyskusję, ale przy całym szacunku dla zasług Dmowskiego jeśli chodzi o odzyskanie niepodległości, doceniając jego talenty dyplomatyczne, trudno ignorować jego antysemityzm, prorosyjskość, czy obsesję na punkcie tropienia "Nie-prawdziwych Polaków" ;).

    Jeśli chodzi o dobór lektur, to moim zdaniem Twoja teza się nie broni. Czy, przykładowo, Różewicz albo Herbert byli lewicowi? A w ostatnim czasie wręcz na siłę wepchnięto do kanonu takich autorów jak w najlepszym wypadku przeciętnie utalentowany Rymkiewicz czy grafoman Wojciech Wencel.
  • Elity intelektualne lewackie są za to  miałkie moralnie żeby nie powiedziec zepsute,  zdradzieckie i łajdackie.
  • apolonia powiedział(a):
    Elity intelektualne lewackie są za to  miałkie moralnie żeby nie powiedziec zepsute,  zdradzieckie i łajdackie.
    A Ty jak widze -nadal zwyżka formy. 
    Tylko czy aby intelektualnej?
    Podziękowali 4beatak Anka Coralgol Laf2011
  • Nie rozmawiamy o mnie tylko o lewackich elitach,  reżyserch pedofilach,  zboczencach ,rodzicach dewiantow, sędziach złodziejach, porozwodzonych lub żyjących bez ślubu czyli łajdaczących się. Czyżbyś kociara zaliczała się do tych elit że zabolało? A może ci lajkujacy Twój wpis?
    Podziękowali 1Klarcia
  • Coralgol powiedział(a):
    Ale gdy powołujecie się na jakieś źródła, sprawdzajcie czy są wiarygodne i czego dotyczą, bo inaczej zakłamujecie rzeczywistość. @Turturek link z Faktu, który podajesz, mówi o łącznej wysokości premii dla wszystkich osób zatrudnionych na jakichkolwiek stanowiskach we wszystkich ministerstwach - tysięcy osób, wszystkich drobnych urzędników. Jak ktoś z was pracował na państwowym, to wie, że zwykle w takich miejscach pensja jest zaniżona, a część wynagrodzenia stanowi "premia", która otrzymywana jest praktycznie co miesiąc. Łączna wysokość tej "premii" dla tysięcy pracowników ministerstw mogła faktycznie wynieść "miliony", ale to nie są jednak pieniądze, które kilkunastu ministrów podzieliło między siebie.
    Akurat w tym przypadku może nie kilkunastu ministrów, ale głównie kadra kierownicza. Zwykły urzędnik najczęściej nie widzi z takich premii nic, bo to są kwoty uznaniowe. Wiem coś na ten temat, bo żona pracuje w takim miejscu.

    Dodatkowo wspomniałem, że są podobnych linków ogromne ilości i dotyczę też innych "nagród". Nie mam czasu na pełna kwerendę, ale pierwsze z brzegu to:

    Nie bez powodu klasyk powiedziała "Za 6 tys. zł to pracuje złodziej albo idiota".

    Przypominam też pewną loterię w której wygrała koleżanka minister odpowiedzialnej za przygotowanie tej loterii. Sugeruję też prześledzenie jak politycy poszczególnych partii lokowani byli na posadach w spółkach skarbu państwa. To nie jest tak, że nagle PiS odkrył sposób na zarabianie, ale korzysta z tego samego co wszyscy pozostali. Tylko poprzednie ekscesy się starannie wycisza propagandowo i eksponuje obecne.

    Każda partia to twór szkodzący społeczeństwu. Wynika to z tego, że interes partii zawsze przedkładany jest ponad interes Państwa. Inaczej nie wygra się następnych wyborów. Spór o to która lepsza, przypomina dyskusję ofiar który złodziej lepiej będzie ich okradał. Może czas wreszcie zadbać o to co najważniejsze i przegonić pasożytów z pastwiska?


    Co do Petru... jeżeli najzdolniejszy student wygaduje takie głupoty, to albo był to wyjątkowo beznadziejny rocznik, albo wykładowcy byli do ... .
    Przypomnę, że Petru kończył międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne, czyli nie był ekonomistą, a za takiego go wszędzie przedstawiano. Czyli też zabierał się za rzeczy o których nie miał pojęcia, a był ciągnięty politycznie podobnie jak Misiewicz.

    Podziękowali 1Rogalikowa
  • @colargol
    wdrazali i wdrażali i nie mogli wdrożyć :)
    lukę VAT w paliwach zamknął przede wszystkim odwrotny VAT na paliwa ,znany w Polsce od kilku lat, wystarczyło jedno rozporządzenie już by było dużo szczelniej. 

    No ale skoro w TVN mówią, ze było inaczej to na pewno było :) prawda 24h na dobę :smiley: 


    Podziękowali 1Klarcia
  • Ale nie skończyłaś o wolnej tv za PO. Dlaczego skłamali z tym przesłuchaniem komorowskiego? :)
  • edytowano październik 2018
    @Turturek ;

    Nie masz racji. Też pracowałam w takim miejscu i nie jest prawdą, że zwykły urzędnik z takiej premii nie widzi nic. W wielu urzędach jest tak, że oficjalna pensja jest bardzo niska, np. dziewczyny świeżo po studiach zatrudnione na stanowisku np. referentów dostawały (mając niezłe kompetencje) w pewnym momencie wręcz poniżej pensji minimalnej, a do tego zawsze dochodziło to 20-30% "premii uznaniowej". Osoba z doświadczeniem dostawała już to 30-40% premii.  Nikt nawet o tym nie myśli jak o premii, bo łącznie zarobki są znacznie niższe niż podobnych stanowiskach w biznesie.

    Dla mnie to absurd, ale tak państwo zatrudnia tysiące osób. I podejrzewam, że te niby miliony "premii uznaniowej" to też np. to. 

    Niestety, wysokie odprawy, nawet dla osób pracujących na danym stanowisku krótko, to patologia polskiej polityki i nie twierdzę, że PO było pod tym względem święte. Źródła, które przywołujesz, są niezbyt konkretne, lepiej zamiast na tabloidy byłoby zerknąć na źródła sejmowe. Też na szybko mam informację odnośnie podobnych odpraw za Pis:
    https://www.newsweek.pl/polska/polityka/odprawy-ministrow-ile-bedzie-nas-kosztowac-rekonstrukcja-rzadu/1ehx9gc. (też źródło pierwsze lepsze, na szybko).

    Sprzeciwiłam się jednak mówieniu (w kontekście wypowiedzi Pawla K), że PIS wprowadził jakiekolwiek lepsze standardy pod tym względem, gdyż to, co PO robiła często w białych rękawiczkach robi teraz PIS wręcz "na chama", znajdując nowe sposoby na dawanie swoim, jak system premii - drugich pensji dla ministrów.
    Podziękowali 4Anka kociara Monika73 beatak
  • edytowano październik 2018
    @Turturek ;

    Można nie lubić Bieńkowskiej, ale akurat powtarzanie wypowiedzi o 6 tysiącach wyciągniętej z kontekstu nie ma żadnego sensu - dotyczyła ona pensji WICEMINISTRÓW. 
    Bieńkowska sugerowała właśnie, że należy podwyższyć pensje wiceministrom, po to, by przyciągnąć na to stanowisko ludzi kompetentnych, a zarabiających dzisiaj znacznie więcej w biznesie, a jednocześnie właśnie ograniczać różne premie i odprawy. Polecam zapoznać się z całością wypowiedzi.

    A serio, wykształcenia Petru bym się nie czepiała. Moim zdaniem to ma minimalne znaczenie, czy skończył ekonomię, czy kierunek pokrewny na którym specjalizował się w zagadnieniach finansów. Doktorat na SGH to całkiem niezły poziom. Naprawdę chcesz to porównywać z Misiewiczem, który trafił do Polskiej Grupy Zbrojeniowej jako... technik farmacji?
    Podziękowali 3Anka kociara offca
  • edytowano październik 2018
    Petru ma.świetne. wyksztalcenie, tylko braki z historii na poziomie.szkoły podstawowej. Ale podobna.mu elita nie będzie się czepiac. Elita sama popełnia rażące błędy ortograficzne.
    Podziękowali 2draconessa Klarcia
  • Bo dysleksję mają i dysortografię ;)
    Podziękowali 2apolonia draconessa
  • <reklama>
    Tak się zastanawiam, czy jakby ludzie potrafili ze sobą rozmawiać, to taki po/pis mógłby w ogóle funkcjonować. Zapraszam do lektury mojej odchudzonej i jakże treściwej stronki.
    </reklama>
  • Tola powiedział(a):
    Petru musi mieć wiedzę ekonomiczną.
    To wytłumacz mi dlaczego jak tylko się odezwie to gada głupoty, albo leje wodą z której nic nie wynika. Taki Image?

    Mnie to wygląda na karierę przez użyteczność nie wiedzę.
    Podziękowali 1Tusia
  • Coralgol powiedział(a):
    @Turturek ;

    Nie masz racji. Też pracowałam w takim miejscu i nie jest prawdą, że zwykły urzędnik z takiej premii nie widzi nic.
    Nie powiedziałem że nie widzi nic. Są dwa tryby przyznawania premii. Odgórnie narzucona gdzie każdy dostaje określoną z góry kwotę i te premie jak najbardziej są odczuwalne dla zwykłego urzędnika i uznaniowa która zależy od całej drabinki zwierzchników i tu można zobaczyć wielkie zero, nędzne ochłapy, albo w sprzyjających warunkach (tak, w urzędach też bywają uczciwi i sprawiedliwi ludzie) normalną premię. Generalnie mógłbym całą książkę socjologiczną napisać o sposobie wynagradzania w urzędach, bo to jest jedna wielka dżungla.

    Coralgol powiedział(a):
    @Turturek ;

    Sprzeciwiłam się jednak mówieniu (w kontekście wypowiedzi Pawla K), że PIS wprowadził jakiekolwiek lepsze standardy pod tym względem, gdyż to, co PO robiła często w białych rękawiczkach robi teraz PIS wręcz "na chama", znajdując nowe sposoby na dawanie swoim, jak system premii - drugich pensji dla ministrów.
    No ja się sprzeciwiłem odwrotnej sugestii, że PO robiła mniej takich przekrętów niż PiS. Obydwie są po jednych pieniądzach i jednakowo szkodliwe (chociaż każda z nich w odrobinę innych sferach). Partia = konieczność wynagradzania członków stanowiskami itp., tak jak pisałem wcześniej interes partii zawsze jest ważniejszy niż interes narodu.

    Cytat Bieńkowskiej mimo trochę innego kontekstu (który znam, bo starałem się zapoznać z całymi taśmami) pasuje jako bardziej uniwersalne określenie patologii którą można zaobserwować w polityce. Dlatego go przytoczyłem.

    ----

    Petru - W czasie studiów został asystentem posła UD Władysława Frasyniuka. Z rekomendacji swojego wykładowcy, Leszka Balcerowicza, rozpoczął pracę w fundacji CASE. Ponadto od 1995 był jego asystentem. W 1997 ukończył studia ekonomiczne na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne. Temat pracy magisterskiej "Determinanty oszczędności w krajach Azji Wschodniej”.

    Misiewicz - W czasie studiów został szefem gabinetu politycznego oraz rzecznikiem prasowym. W 2017 został asystentem politycznym Antoniego Macierewicza. 10 kwietnia 2017 został pełnomocnikiem zarządu PGZ ds. komunikacji. W 2018 ukończył studia licencjackie w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i obronił pracę pt. „Szczyt NATO 2016 w Warszawie i jego wpływ na bezpieczeństwo Polski”

    Obaj w politykę weszli mając lat naście, jeden z UD drugi z PiS, obaj znaleźli swoich opiekunów którzy ułatwili im karierę.








  • No nie wiem, ale różnica jest dość zasadnicza. A w ogóle skąd ta dyskusja o Petru? Czyżby on rządził obecnie? 
    Proponuje przeanalizować karierę prawniczą naszego min spr - prok gen. 
    Podziękowali 3beatak kociara formatka
  • Anka powiedział(a):
    No nie wiem, ale różnica jest dość zasadnicza. A w ogóle skąd ta dyskusja o Petru? Czyżby on rządził obecnie? 
    Proponuje przeanalizować karierę prawniczą naszego min spr - prok gen. 
    A ja bankową naszego premiera. 
    Podziękowali 1kociara
  • Lila powiedział(a):
    Warszawa zglupiała. Trzaskowski to zwyczajna marionetka. W tydzień jego rękami LGBT...etc wprowadzi wszelkie PRZYWILEJE  dla swojego środowiska. Warszawa pogrzebana. 
    Niestety realia są takie, że rdzenni Warszawiacy zostali zdominowani przez MWzWM - to oni teraz w stolicy ton nadają.
    Przy tym warszawskie "szaraczki" są zrozpaczeni, bo wywłaszczeni ludzie nie tylko nie otrzymają zasądzonych przez Komisję odszkodowań, ale lokatorzy zwróconych miastu kamienic znowu nie będą mogli spać spokojnie.
  • Lila powiedział(a):
    Jak to w Łodzi zrobią, żeby skazana prawomocnym wyrokiem pani Zdanowska rządziła - jestem bardzo ciekawa.


    To jest jeszcze mały pikuś, ale dużą szansę na wygraną w Olsztynie - będzie druga tura - ma facet, który molestował pracownice Ratusza, a jedną z nich zgwałcił, gdy była w zaawansowanej ciąży. W I Instancji dostał 5 lat, ale wyrok nie jest prawomocny; nota bene - sprawa ciągnie się już 10 lat.
    Natomiast w Daszynie dotychczasowy wójt przebywający w areszcie - oskarżony o popełnienie 92 przestępstw,  w tym m.in. milionowe wyłudzenia w latach 2013-2017 z dopłat do działalności rolniczej w ramach dopłat bezpośrednich czy kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, wystartował w tych wyborach i zdobył w I turze aż 48,5 proc.

    Moim zdaniem - powyższe świadczy fatalnie o moralnej kondycji społeczeństwa.



    Podziękowali 2draconessa Rogalikowa
  • Wela powiedział(a):
    W Poznaniu prawdopodobnie już w 1 turze mocno tęczowy Jaśkowiak, na dodatek nic dobrego dla miasta... no nie rozumiemy z mężem jak mogło tylu na niego głosować...

    Jak to nie rozumiecie. Przecież obecnie zdecydowana większość Poznaniaków, to osoby "wyzwolone" - im partia promująca konserwatywne wartości nie zaimponuje.
    Podobnie jest zresztą w prawie wszystkich dużych miastach - zwyciężyły układy i "postęp".
    Podziękowali 1draconessa
  • Zgadzam się, że spot przeciw przyjmowaniu uchodźców był obrzydliwy.

    Natomiast porównanie "dylemat wyborczy z dylematem powstańczym" było O.K. W jednym i drugim przypadku chodziło o ocalenie stolicy przed zalewem barbarzyńców.
    Współczesny "okupant" nie jest wcale mniej groźny, wręcz przeciwnie. Ponieważ są to Polacy, często odbierani jako elity - propaganda wiadomych mediów robi swoje - ich działanie jest bardzo skuteczne. Nie zabija ciała, ale dusze i tym samym wyjaławia Polskę z ludzi prawych.

    Co do komunikacji - to Patryk Jaki wcale nie plótł bzdur; chodziło o indywidualny transport specjalny (obecnie odpłatny) dla wszystkich Powstańców Warszawskich, nie tylko inwalidów. Konkretnie o dowóz od wskazanego do wskazanego miejsca, np. spod klatki do miejsca przeznaczenia. Nielimitowany.

    Co do złodziejskiej reprywatyzacji. Za Lecha Kaczyńskiego złodziejską nie była, bo on miał to pod kontrolą. Gdy odszedł na stanowisko prezydenta Polski, jego urzędnicy bardziej spolegliwi byli, ale do "czyszczenia" kamienic doszło dopiero za rządów HGW.
    Do zbrodni popełnionej na Jolancie Brzeskiej także doszło za rządów PO. Wtedy to policja i prokuratura pracowicie zacierały ślady mordu - ciekawe, kto za tym stał.

    Jest faktem, że właśnie większość, która umożliwiła pozostanie przy władzy staremu układowi, głosowała przeciw PiS. I nie jest ważne, jak wyglądałaby kampania "pisiorów", kto byłby kandydatem - byli na straconej pozycji.

    Podziękowali 2draconessa Rogalikowa
  • Coralgol powiedział(a):
    @PawelK ;

    Daj spokój z takimi pustymi hasłami. To nie PO zatrudnia misiewiczów-pisiewiczów w spółkach skarbu państwa. To nie PO przyznała gigantyczne premie swoim ministom.

    Przypominam: https://misiewicze.pl/

    Warto głębiej przejrzeć tę stronę, bo prezentuje bardzo dokładne informacje o wszystkich regionach.








    Powielasz propagandę "gównianej".
    Bartek Misiewicz został zgnojony, bo ostro się naraził spec służbom rosyjskim.
    On miał ogromny potencjał i mógł być bardzo przydatny ekipie chcącej uwolnić kraj od post komuszych układów. Do zarządu zbrojeniówki został posłany tylko po to, aby rząd miał pod kontrolą co tam się dzieje, bo działo się fatalnie - do prywatnych kieszeni wyciekały miliony zł.

    Jak na razie spółki skarbu państwa radzą sobie dobrze, przysparzając dochodów do budżetu, co już nie było takie oczywiste za rządów poprzedniej ekipy.

    Nagrody, o które jest tak głośny wrzask, jak najbardziej im się należały. To były premie za wypracowane nadgodziny - w ministerstwach pracowano od rana do późnego wieczora. Przypominam, że próbowano przeforsować podwyżkę płac dla pracowników rządowych, co spotkało się z jazgotem opozycji. Wymyślono więc te nieszczęsne premie - kwota nieco niższa od ustalonej pensji. Proszę sobie podzielić owe tysiące przez co najmniej 12 miesięcy.

    ***

    Nie jest prawdą jakoby za PO żadnych nagród nie było. Tylko w Warszawie obficie nagradzano za przeprowadzany rabunek kamienic:

    Wielkie nagrody w ratuszu Hanny Gronkiewicz-Waltz. Im więcej zwrócili mafii reprywatyzacyjnej tym większe nagrody!



  • edytowano październik 2018
    Ja jednak bardziej cenię Petru, pomimo kilku spektakularnych wpadek - bo nie jest on populistą. A Morawiecki (który też zaliczał wpadki) zgodził się realizować populistyczny program, mając przecież wiedzę i świadomość jego szkodliwości na dłuższą metę w imię własnej kariery politycznej.
  • @Klarcia - weź się nie kompromituj.  Rosyjskie specsłużby kazały Misiewiczowi zaniedbać edukację? Robić zadymy w klubach? Poniżać generałów?

    Nawet posłanki Prawa i Sprawiedliwości nie miały wątpliwości, że zatrudnianie kogoś takiego to olbrzymi skandal.

    A co do uchodźców: dlaczego piszesz, że spot Pis-u był obrzydliwy, skoro linijkę dalej wypowiadasz się dokładnie w tym samym tonie? 

    I nie, nie jestem za przyjmowaniem bez kontroli wszystkich.
    Podziękowali 3joanna_1991 kociara beatak
  • @Malgorzata ;
    Rozumiem, tylko szkoda, że ten przystojny i wykształcony człowiek realizuje (z pełną świadomością tego) populistyczny program.
  • Malgorzata powiedział(a):
    @Tola ale porownaj obycie I kulture dwoch bankowców , Petru I Morawieckiego 

    Serio , mozna nie lubić obu , ale doprawdy to dwa różne poziomy prezencji 
    I jednak Morawiecki wygrywa 
    Dla Ciebie.  Mnie Morawiecki odrzuca, ma krzywą twarz (dziwny grymas przy ustach) i sprawia wrażenie nieszczerego.
    Petru zresztą niewiele lepszy.
    Ale jak pojawia się obecny premier, to przełączam kanał, nie jestem w stanie na niego patrzeć. Nie mówiąc o braku wiarygodności - wielki mi dobrodziej i gospodarz, bankster, który zarobił grube miliony w obym banku, psioczy na te banki i ,,pochyla się'' nad zwykłym obywatelem, każąc pracować ,,za miskę ryżu''.
  • Malgorzata powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    @Tola ale porownaj obycie I kulture dwoch bankowców , Petru I Morawieckiego 

    Serio , mozna nie lubić obu , ale doprawdy to dwa różne poziomy prezencji 
    I jednak Morawiecki wygrywa 
    Dla Ciebie.  Mnie Morawiecki odrzuca, ma krzywą twarz (dziwny grymas przy ustach) i sprawia wrażenie nieszczerego.
    Petru zresztą niewiele lepszy.
    Ale jak pojawia się obecny premier, to przełączam kanał, nie jestem w stanie na niego patrzeć. Nie mówiąc o braku wiarygodności - wielki mi dobrodziej i gospodarz, bankster, który zarobił grube miliony w obym banku, psioczy na te banki i ,,pochyla się'' nad zwykłym obywatelem, każąc pracować ,,za miskę ryżu''.
    Że tak ponad banałem forumowym

    Jak praca za zamale pieniądze to zmien na lepszą @beatak , znaczy lepiej płatną .



    Faktycznie, poleciałaś banałem. Ale w sumie żaden zaskok.
  • Malgorzata powiedział(a):
    Mi się Morawiecki bardzo podoba , jest przystojny , bardzo dobrze wykształcony i ma swietne maniery .

    Patologiczni kłamcy, uwodziciele,oszuści matrymonialnii tez zazwyczaj sa tacy gladcy, elokwentni,tacy słodziutcy. 

    O pacz. To niemal dokladnie tak samo, jak w przypadku Kwaśniewskiego laaaaaata temu. Tez sie podobala jwgo prezencja,obycie,luz i język


    Podziękowali 1beatak
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.