Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

1918-2018 - świętowanie, refleksje, mój patriotyzm itp.

13468914

Komentarz

  • @In Spe a koncert na Narodowym 10. 11 to ten z Marylą? Jeszcze ma być piknik rodzinny w pałacu chyba prezydenckim, jakieś widowisko świetlno pirotechniczne, z tego co tam pamiętam, trzeba poszperać jeszcze w necie 
    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano listopad 2018
    @Odrobinka ;

    Nie chodziło o to, że mają co innego zaplanowane. Prezydent jasno mówił, że problemem było to, że organizatorzy z ONR-u i Młodzieży Wszechpolskiej nie chcieli zagwarantować, że na marszu nie pojawią się żadne inne symbole niż polskie flagi.
    To groziło sytuacją, w której prezydent skompromitowałby się maszerując łącznie z osobami niosącymi np. rasistowskie transparenty. 

    Tak czy tak, dziwi mnie, że obóz rządzący (a także wobec jego bierności władze Warszawy) nie zaplanowali kilka miesięcy wcześniej na przykład jakiejś wielkiej imprezy z paradą wojskową, tylko konsekwentnie oddają pole do działania radykałom.

    U mnie w Łodzi będą odbywały się "Igrzyska Wolności"-  będą to konferencje z udziałem intelektualistów, debaty, różnego rodzaju spotkania autorskie i koncerty.  Będzie Tusk i kilka innych znanych postaci, także z zagranicy. 
  • Nie mogły zaplanować, bo uchwalili prawo o zgromadzeniach cyklicznych, które maja pierwszeństwo przed wszystkimi :)
    Podziękowali 1Coralgol
  • edytowano listopad 2018
    Mnie też to dziwi. I dziwi mnie że teraz im nie przeszkadza pójście z tymi samymi ludźmi, którzy również mogą wyciągnąć przeróżne transparenty.
    I nie nie ma oficjalnego zakazu zabierania transparentow. Ja piszę o tym co było mowione do narodowców w tym do mnie, że my jako narodowcy możemy wziąć tylko flagi bialo czerwone. 
    Wystarczy pooglądać spoty reklamujące Marsz. Wszedzie jest mowa o morzu bialo czerwonych flag, o swietowaniu a nie protestach z banerami i transparentami. 


  • "My jako narodowcy" XD
  • edytowano listopad 2018
    Jako Ruch Narodowy. Co Cię w tym śmieszy? Tworzymy partię polityczną. I ustalamy jakieś zasady. Gdyby ich nie było wystarczy że ktoś pojawilby się w koszulce RN w jakiejś demonstracji i już wyciagneliby nam to że coś popiera albo jest przeciwko czemuś cała partia. Jeśli na Marszu idę z Narodowcami to się dostosowuję albo idę prywatnie.
    Podziękowali 1Katia
  • Należysz do partii?
  • @Anka - dokładnie tak - Pis sam sobie strzelił w stopę imprezami cyklicznymi, które wykluczają inne konkurencyjne. Marsz zarejestrował sie chyba na 4 lata przynajmniej, ma jedna ustalona trase i wszelkie kolidujące np. przemarsz Nowym Swiatem to wyklucza. 
  • A ja u siebie wybieram się na oficjalne obchody z małą defiladą, śpiewaniem hymnu i złożeniem kwiatów pod pomnikami. Będzie też krótki marsz na rondo Dmowskiego, gdzie postawiono Maszt Niepodległości.

    A dziś tak sobie myślałam, że dobrze mi się żyje w Polsce w tym 2018 roku, dosyć dostatnio, bezpiecznie, stabilnie i czuję się wolna. Oczywiście uwzględniając perspektywę geograficzną (w większości miejsc na świecie miałabym gorzej) i historyczną (na naszych terenach chyba nigdy nie miałabym pod tymi względami lepiej). Kraj piękny (klimat mógłby być lepszy ;) ale ma tez swoje zalety), przyroda niespustoszona przez człowieka ani kataklizmy. Z lekkim sercem będę symbolicznie świętować w niedzielę, zapominając na ten dzień o minusach.
    Podziękowali 2Aga85 Gosia5
  • Decyzja HGW uchylona
    Podziękowali 1Berenika
  • edytowano listopad 2018
    To Juda ma problem.  :disappointed: 
    Super bo czulam ze odbieraja nam wolnosc malymi krokami tak ze.niektorzy nawet tego nie dostrzegaja.
    Podziękowali 1draconessa
  • No ciekawe co teraz zrobią ....
  • edytowano listopad 2018
    To nierealne... nie puszczą narodowców przed oficjelami bo trasa musi byc zabezpieczona...sytuacja patowa. Kompromitacja hgw Dutkiewicza Trzaskowskiego...
  • To teraz o tej samej porze i na tej samej trasie legalnie mogą przejść oba marsze? Może powinny pójść we wszechświatach równoległych...

    W ogóle nie rozumiem załatwiania takich spraw na szybko na ostatnią chwilę. Można temat było ogarnąć kilka miesięcy temu. Teraz to jest nawet nie fair zakazywać marszu organizowanego pewnie od tygodni. Tak samo zrobiono zamieszanie z marszami w Lublinie w październiku.
  • edytowano listopad 2018
    joanna_1991 powiedział(a):
    To teraz o tej samej porze i na tej samej trasie legalnie mogą przejść oba marsze? Może powinny pójść we wszechświatach równoległych...

    W ogóle nie rozumiem załatwiania takich spraw na szybko na ostatnią chwilę. Można temat było ogarnąć kilka miesięcy temu. Teraz to jest nawet nie fair zakazywać marszu organizowanego pewnie od tygodni. Tak samo zrobiono zamieszanie z marszami w Lublinie w październiku.
    Dokładnie, też tego nie rozumiem. Wyobrażacie sobie, żeby Niemcy pozwolili np.  żeby święto narodowe przejęło Adf i dziarscy chłopcy w ramach wspólnego świętowania wyrywali płyty chodnikowe na Unten den Linden? 
    Podziękowali 2beatak kociara
  • joanna_1991 powiedział(a):
    To teraz o tej samej porze i na tej samej trasie legalnie mogą przejść oba marsze? Może powinny pójść we wszechświatach równoległych...


    Trzy. Antyfaszyści. Też są zgłoszeni dawno temu.
    Podziękowali 1joanna_1991
  • edytowano listopad 2018
    Ja byłam swiecie przekonana, że są jakies porządne, centralne obchody,.. Wstyd, marsz prezydencki na szybko.. 
    Ale jutro w szkołach jest fajna akcja - uczniowie w całej Polsce o 11.11 mają śpiewc hymn. U nas cała szkoła na szkolnym boisku będzie śpiewać. Ponoć 4,5 mln osób ma wziąć w tym udział :)
  • edytowano listopad 2018
    Tak Tola to bylo wtedy kiedy Sienkiewicz kazal podpalic budke przy ambasadzie rosyjskiej i inne lewackie prowokacje anify niemieckiej itp. Przez ostatnie 2-3 lata bylo tak.jak byc powinno.
    Podziękowali 1draconessa
  • W ogóle tego wszystkiego nie rozumiem.
    Dla mnie obchody 100 lat niepodległości to wspominanie tego, co piękne i ważne w naszej historii. Pamięć o tych, którzy walczyli o wolną Polskę ale też o wspaniałych wielkich Polakach - artystach, naukowcach, działaczach społecznych. I radość z tego, co Polska ma wspaniałego do zaoferowania: przyrody, zabytków, kulinariów, zwyczajów i tradycji, porzekadeł...
    Ja bym sobie wyobrażała obchody w formie radosnych festynów, wystaw, koncertów. Marsz swoją drogą, czemu nie. 
  • Tylko raz bylam z dziecmi i byly za male. Wtedy bylo duzo prowokacji to chyba 2014 r byl.Teraz ide tylko z synem najstarszym. Poprzednio bylam z kolezanka i ojcem.Staram sie nie isc tam gdzie odpalaja race, to niepotrzebne i niebezieczne. Straz marszu szybko reaguje jak sie cos dzieje i jest porzadek.
    Kiedys bylismy na orszaku trzech kroli w warszawie i tam to dopiero byl chaos. Dziadki malo nas nie stratowaly, nic nie widac, niczego nie slycha i nie wiadomo co robic. Nigdy wiecej.
    Podziękowali 1draconessa
  • Bagata powiedział(a):
    W ogóle tego wszystkiego nie rozumiem.
    Dla mnie obchody 100 lat niepodległości to wspominanie tego, co piękne i ważne w naszej historii. Pamięć o tych, którzy walczyli o wolną Polskę ale też o wspaniałych wielkich Polakach - artystach, naukowcach, działaczach społecznych. I radość z tego, co Polska ma wspaniałego do zaoferowania: przyrody, zabytków, kulinariów, zwyczajów i tradycji, porzekadeł...
    Ja bym sobie wyobrażała obchody w formie radosnych festynów, wystaw, koncertów. Marsz swoją drogą, czemu nie. 

    E, tak czytam, że będą różne wydarzenia - biegi, wystawy, koncerty, festiwale. To wszystko, o czym pisałam.
    Tylko szum wokół marszu jakoś to wszystko zagłuszył.
    To, co nam serwuja media, to wzajemne szczucie na siebie, nic więcej.

  • Tylko że te inne wydarzenia typu biegi , koncerty , festiwale to chyba raczej inicjatywa oddolna. Na szczeblu centralnym te wszystkie zwroty akcji jakoś mnie żenują .
    Podziękowali 3Anka Odrobinka Rogalikowa
  • edytowano listopad 2018
    No nie wiem, festiwal na warszawskim Krakowskim Przedmieściu jest rządową inicjatywą.
  • W Opolu są różne imprezy organizowane z inicjatywy lojalnej jak rajd rowerowy czy spontaniczne skrzykniecie się przed oficjalnymi obchodami na wspólne śpiewanie hymnu. 
  • Monika73 powiedział(a):
    Tylko że te inne wydarzenia typu biegi , koncerty , festiwale to chyba raczej inicjatywa oddolna. Na szczeblu centralnym te wszystkie zwroty akcji jakoś mnie żenują .
    Niekoniecznie.

    https://niepodlegla.gov.pl/
    Podziękowali 1Bagata
  • No i Polska nie kończy się na Warszawie.
  • Ja juz od wczoraj świętuję pracowo. Cudne dzieciaki,aktualnie moje,2 klasa. Wytrzymały z zapartym tchem 3 godziny historii wczoraj a dzis prosily o jeszcze 
    Akademia
    Hymn
    Piesni patriotyczne 
    Podziękowali 3Berenika beatak Monika73
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.