Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Idealna matka, idealne dzieci, idealny dom

2456716

Komentarz

  • Bardzo pozytywne widoki z tych filmików 

    Podziękowali 1Kasik
  • To jest wnętrze urządzone w taki sposób, że robi wrażenie sterylności ..jasność i dużo światła tak robi ;) 
    Podziękowali 2Hania E.milia
  • @katarzynamarta2 to chyba jesteś raw, a nie wegan, ale może się nie znam
  • albo paleo ;)
  • Też pójdę sprzątać, na szczęście syndrom wicia gniazda jest tu trochę pomocny ;)
    A filmik jeden zaczęłam oglądać, ale trochę nudny jednak... Dłużyzny... ;)
  • edytowano listopad 2018
    w filmach mama pokazuje rezultat, a nie proces
    mnie by to drugie interesowało
    jak  TO ROBI aby rezultat był jak na załączonym obrazku ;)




  • edytowano listopad 2018
    a w kwestii kolorów w domu  to krem tak, biel nigdy ;)

    i najbardziej sympatycznie przedstawia  mi się tata dzieci
    przypomina mojego męża 
    (bynajmniej nie z wyglądu)
  • Fajne jak się te starsze zachwycajamalymi i spędzają z nimi czas. U nas też tak jest:)
    I ta radość z dzieci!
    Podziękowali 1In Spe
  • mam "witarianizującą" dwójkę nastolatków i temat niełatwy :) 
    ale powoli wnikam w niuanse


  • @Monira ; :D obejrzałam dziś o 8 te filmiki i tez mnie od razu zmotywowały i pozytywnie nastawiły 

    Choc od jakiegoś czasu nie mam problemu ze sprzątaniem. 
    Kurcze- do stanu super organizacji, satysfakcji z niej dochodzi się wg mnie długo. I ona tez pewnie miała różne etapy wraz z pojawianiem się kolejnych dzieci. 

    Ja najlepiej organizacyjnie czuje się od niedawna. W nowym domu przez ost dwa lata się zażynalam. No musiałam sama do tego dojść- nie wystarczyło to ze mama mnie czegoś uczyła. A jak dzieci będą starsze to tez myśle ze będę miała porządek. Choć ostatnio udaje mi się go w miarę utrzymywać. I mam swój plan dnia. 
    Mód września pierwszy raz postanowiłam wstawać 30min przed dziećmi ( dla mnie to i tak dużo ;) ) żeby bez nerwów wyprawić ich do szkoły. To przełomowa zmiana dla mnie była choć wydaje się banałem. Poranki są spokojniejsze jak śniadanie w domu i na wynos zrobię wcześniej- oni tylko zejdą, zjedzą i wyjdą. 
    Bardzo wzięłam sobie do serca porady Małgorzaty. Sprzątać na bieżąco- codziennie, od razu, zero pustych przebiegów. I nie piętrzy się. 

    Podoba mi się ta mama. I tez uważam ze jak najbardziej możliwa jest taka rzeczywistość. 
    A ojciec? Pracuje w innych godzinach niż jego żona- nie musi wstawać o tej samej porze. On inaczej zaczyna i pewnie kończy dzień. 
    Ja chodzę spać 21-21:30. Nasze dzieciaki młodsze śpią wszystkie do 20:30 wiec nic mnie tu nie dziwi  :)
  • ja jak czasem zostawiam nieumyte naczynia do drugiego dnia to od razu przypominam sobie @Malgorzate
    Podziękowali 1annabe
  • ja też bywam witarianką ( od maja do września) 
    i wegetarianką (od poniedziałku do piątku)
    w weekend wraz z mężem wsuwam kotlety  bo on nie lubi sam jeść
  • Ja często zostawiałam-  od jakiegoś czasu w jakiś cudowny sposób zawsze je sprzątnie, bo muszę mieć rano ładnie. Nie wiem o co cho.. przecież poziom zmęczenia, ilość obowiązków dalej ta sama a coś się poprzestawiało w głowie  :)
    Podziękowali 1Felicyta
  • Jestem świeżo po dwudniowych warsztatach Pozytywnej dyscypliny i jedna z bardzo inspirujących rzeczy było to zeby zrzucać z siebie ciężar odpowiedzialności w tym głównie za porządek ale również inne życiowe codzienne czynności
    Na prawdę nie chodzi o to żeby panować nad wszystkimi domownikami tylko żeby oni w miarę możliwości wiekowych umieli zapanować sami nad sobą i swoim otoczeniem i swoimi sprawami 
    Podziękowali 1Isako
  • nadajesz ton i u siebie i tu <3
    Podziękowali 4annabe Ania D. Isako Felicyta
  • I jeszcze mi osobiście podoba się ten styl bez kompleksów. Jesteśmy fajni, piękni, mamy ładny dom i jeżeli chcecie coś z tego uczknąć, to zapraszamy, oglądajcie. Taka zdrowa i otwarta postawa. I niech będzie wysprzątane na pokaz, jak najbardziej. To motywuje jak widać. Niektóre z Was już posprzątały a i ja się czuję zmotywowana. Może nawet wymienię koślawy abażur w sypialni.
  • A napiszcie, proszę, co z Waszego punktu widzenia jest najważniejsze w dobrej organizacji życia dużej rodziny? 

    Jakie sprzęty są ważne,jakie zbędne. Bo że redukować liczbę rzeczy to wiemy. Mniej znaczy więcej.  Uwielbiam przestrzeń .




    Podziękowali 3annabe Hania Isako
  • matka-Olka powiedział(a):
    I jeszcze mi osobiście podoba się ten styl bez kompleksów. Jesteśmy fajni, piękni, mamy ładny dom i jeżeli chcecie coś z tego uczknąć, to zapraszamy, oglądajcie. Taka zdrowa i otwarta postawa. I niech będzie wysprzątane na pokaz, jak najbardziej. To motywuje jak widać. Niektóre z Was już posprzątały a i ja się czuję zmotywowana. Może nawet wymienię koślawy abażur w sypialni.
    Jest ciekawe zjawisko, że jedni się czują zmotywowani a inni zdołowani
    Ciekawe od czego to zależy 
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • ja się czuję zdołowana
    interpretujcie jak chcecie :(
  • Ja nie czuję zazdrosci do domów innych.
    Cieszę się z tego co mam.

  • Monira - wszystko co samo zrobi. Pralka, suszarka, zmywarka, miksery, czyli wszystko co zrobi za mnie. Nie wiem czy wymyślono, ale mi brak maszyny do obierania kartofli, warzyw itp.
    Podziękowali 3Monira Hope MAFJa
  • Ja się czuję zawsze zainspirowana
    Nie ważne czy blogiem z netu czy osoba poznana na żywo 
    Oczywiście nie każdym filmikiem i nie każda osoba
     ale jak mnie coś zachwyci to mnie to inspiruje żeby coś u siebie ulepszyć 
  • Ja robie jak już muszę. Zmywarkę oprozniam jak sterta stoi i czeka na swoja kolej. Staram sie wieczorem z grubsza ogarnąć kuchnię, ale potem i tak ktos sobie kanapki robi, pije, wiec kubki talerze pozostawione, chleb pokruszony. W sumie nikt mi nie robi inspekcji, w domu jestem wiec zawsze zdążę posprzątać. 
  • U nas nie ma zmywarki.
    Kazdy musi umiec zmywać.

    Podziękowali 3asiao Kasik kasha
  • Chyba każdy sam jest w stanie określić jakie uczucia mu towarzyszą przy oglądaniu tej rodzinki i z czego wynikają. Ja już pisałam, że lubię patrzeć na ładnych ludzi i ładne rzeczy, dlatego nie mam doła tylko ucztę dla oka. 
  • Monira powiedział(a):

    A napiszcie, proszę, co z Waszego punktu widzenia jest najważniejsze w dobrej organizacji życia dużej rodziny? 

    Jakie sprzęty są ważne,jakie zbędne. Bo że redukować liczbę rzeczy to wiemy. Mniej znaczy więcej.  Uwielbiam przestrzeń .




    Wg mnie wszystkie sprzęty są super
    Jakby mnie było stać to zanabyla bym wszelkie pomoce sprzętowe 
    A jeszcze bardziej super są zabudowy na te sprzęty, wszystko ukryte :D
  • Monira ja coraz wyraźniej widzę ze PLAN . Dlatego tak długo mi to zajęło chyba... nie znosiłam planowania, organizacji, żeby wszystko było jak w zegarku. Ale funkcjonowanie w spontanie- jak do niedawna robiłam, niestety nie sprawdziło się. Choć wiele rzeczy mam jeszcze nie poukładane to jednak cześć dot sprzątania lepiej funkcjonuje gdy jest plan. Mam teraz 3 dni w tyg do 12 dzieci poza domem, tylko najmłodsza dwójka jest ze mną. I wtedy sprzątam- nie sprzatam już przy dzieciach po południu, tylko jak powracają to mam czas dla nich. 

    Jeszze muszę się zabrać za plan zakupów i gotowania. Nie zawsze mam obiad gotowy jak wrócą. I tego mi brakuje.
    Podziękowali 3Monira kasha MAFJa
  • 4 dzieci w pamperach???
    4 latka która nie umie się sama ubrać?
     bose stopy na płytkach? i  butelki w paszczach dzieci?

    o nie to nie dla mnie
  • U nas od pewniego czasu bardzo polepsza funkcjonowanie domu menu na 5-6 dni.
    Robię większe zakupy spożwcze raz na 5 dni z kartką w ręce, gdzie mam dokładnie składniki na wszystko.
    Codziennie kupujemy pieczywo i wędlinę.
    Dzięki temu zazwycza koło 13:00 mam już obiad gotowy.


    Panowie mogą zaproponować na co by mieli ochotę i to jakoś uwzględniam w kolejnym tygodniu.

    Dotyczy to obiadu.
    Bo oczywiście niedługo po obiedzie panowie zaczynają gotować " dla siebie", ale to mnie już nie obchodzi.
    No, czasami dostanę też coś podane prosto do stołu wieczorkiem:)


    Podziękowali 3kasha Isako Felicyta
  • Mnie tylko dziwi, ze wstaje o 3 a tam za oknami jasno - chyba, ze mieszkaja gdzieś bardzo na pólnocy ;)
    Podziękowali 4E.milia Katia Isako Milagro
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.