Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Idealna matka, idealne dzieci, idealny dom

1246716

Komentarz

  • Skatarzyna powiedział(a):
    jestem leniem i lubię sprzatać, bardzo lubię! :D im bardziej zasyfione tym z większą satysfakcją, ale takie zwykle ogarnianie, to nùuuudy...
    O tak, dokładnie tak!
    Steryliada rządzi  
  • Na zachodzie to kobiety pracuja zawodowo. Jak maja prace i dzieci to oczywiste jest ze korzystaja z pomocy ale jedna samotnie mieszkajaca osoba to len i tyle. Zreszta jak 1 osoba moze tak zabrudzic mieszkanie? Mnie na sprzataczke stac i to na caly etat. Tylko uwazam to za bezsens skoro nie pracuje a na ksiazke i na kursy i wyjscia czasu wystarcza.
  • Można też po prostu nie lubić sprzątać. :)
    Podziękowali 2draconessa Katia
  • Mozna nie lubic ale takie prace zwiazane z wlasna samoobsluga to jest oczywistosc. Jeszcze w dobie pralek, zmywarek i robotow samosprzatajacych...
  • Zdrowa jak rydz. Tylko najwieksze leser w pracy jakiego widzialam przez 14 lat  wiec pewnie w domu podobnie.
  • edytowano listopad 2018
    jak kto wola elektryka do wymiany pstryczka to ok, jak kto hydraulika do odetkania zlewu ok. a jal specjalistke od mycia podłogi to juz nie ok, ciekawe.
    za to najwięcej bezpłatnych i niezamówionycj specjalistów w ocenianiu innych.
  • W zyciu nieimylam okien w domu - przychodzi umowiony czlowiek to robi. Nie lubie tez cackac sie z brudnymi talerzami - mam zmywarke od tego, mam suszarke i meza podlaczonego do stacji parowej :D Zatrudniania osoby od sprzatania codziennego jeszcze nie rozpatruje, ale w przyszlosci, jesli nie bede juz miala w sobie sily, energii i czasu, to czemu nie? na razie pracuje generalnie z domu, wiec jestem w stanie te prace wykonac sama. Strasznie dalysmy sie wmanewrowac w mit Matki - Polki, ktora musi wszystko ogarnac sama, chocby miala pasc trupem ze zmeczenia. A pani z filmikow - brawo. Daje rade zorganizowac i prowadzic dom i nie zapomniala, ze powinno sie tez dbac o siebie. Super! A ze ma zapewne osoby do sprzatania i do prac w ogrodzie i miliona innych czynnosci - jej meza kasa i ich wspolna decyzja, na co chca wydawac, i jakie maja priorytety. Mi sie podobaly te filmiki - widac na nich fajna rodzine ( nawet, jesli jest to wizja urozowiona i upodrawana, to i tak milo sie patrzy:))
    Podziękowali 4kasha beatak Monika73 Monika73
  • pewnie, ze upudrowana i uróżowiona, film przecie, scenariusz o reżyseria, swiatło kamera akcja ;)
    niech im tam jak najlepiej :) rożowo czy biało!
  • I wlasnie o to chodzi. :) Przynajmniej mozna zobaczyc cos pozytywnego o duzej rodziniei a nie ze to patologia ( mam kuzynke, dla ktorej patologia jest juz powyzej trojki:))) Sama nie ma zadnego, wiec moze zazdrosci. nie wiem :)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Z tego wszystkiego podloge w kuchni umylam :DDD
  •  Hahaha, moja babcia rocznik 1926 miała nianie do swoich dzieci i Panią która wpadała pomoc w praniu, a zupki przecierane dla maluchów gotowała na zmianę z sąsiadka.  Się umiała babka ustawić. I dalej się kobita ma dobrze.
  • W Europie wiekszosc kobiet  pracuje, moze w USA sporo zajmuje sie tylko domem.i dziecmi.  Przestan prezentowac znow takie roszczeniowe postawy bo pozniej ludzie za to nie lubia wielodzietnych.
    A w Polsce w normalnej rodzinie to obydwoje pracuja i zajmuja sie domem i dziecmi. Tylko jakies nieszczesliwe kobiety biora na siebie wszystko...
  • No ale tej pani, co przychodzi sprzątać, to kto w domu sprząta?
  • Ta co sprzata to nie ma dzieci i nalezy do.nizszej kasty wiec musi sprzatac  sama;)
  • Moi dziadkowie ze strony ojca tez mieli nianie, pomoc do sprzatania tylko oni mieli 8 dzieci i duzo innej pracy.
  • Ale moment, są ludzie którzy lubią sprzątać. I często tacy pracują sprzątając. Powiem dalej, miałam znajomą która była menagerem w Polsce, z bardzo przyzwoita pensja i kiedy powiedziała że ma to w d..ie, wyjechała za granicę i sprząta. I jest zachwycona
    .
    Podziękowali 2draconessa Katia
  • phi, ja mam osmioro i mnostwo innej pracy, ale sprzatania nie oddam! l prasowania. Predzej nianoę niż kogoś do sprzatania. Pycha jdk nic.
    Podziękowali 2Hope draconessa
  • Powiem tak - jesli ktos cos lubi, to niech robi to, co lubi. Jesli zas czegos nie lubi, a ma fundusze, aby wynajac kogos, kto owa nielubiana, acz konieczna prace zan wykona - niech wynajmuje. To sa wybory osobiste, i nie da sie powiedziec, ze jeden jest lepszy opd drugiego.
  • To tylko dopowiem-mam wrażenie,że ta mama jednak współpracuje z dziećmi,
    że to nie jest tylko jej praca.
    I wtedy to sprzątanie,pranie,gotowanie czy co tam jeszcze,nie jest jakoś specjalnie uciążliwe.
    Pewnie nie każdy tak lubi,(ja uwielbiam) robić coś z kimś,w grupie.
    I robota szybciej idzie i więzi między rodziną się zacieśniają i jakoś tak w ogóle weselej jest ogarniać razem.
    Podziękowali 1draconessa
  • Nie mój klimat, ten vlog.
    Ani wizualnie ani emocjonalnie.
    I nudny strasznie!
    Podziękowali 1Gosia5
  • edytowano listopad 2018
    Na tych filmach krótko widać męża, ale z tego co widać to wygląda na starszego od niej

    Nie wiem czy to różnica wieku czy tak wygląda


    Mnie się to podoba, bo w tym wieku często żony wyglądają , jak starsze ciocie  ;)  swoich mężów - może to kwestia makijażu, figury, radości z życia...... Nie wiem
    Podziękowali 1draconessa
  • z dziećmi roznie. robisz co mozesz, a taka jedna i tak powie, ze ma balagan w pokoju z winy rodzicow, bo choć nauczyli sprzatać to juz nie tego, jak porzadek utrzymać - autentyk sprzed dwu dni.
    Podziękowali 4Katanna draconessa Agax4 Rien
  • Gdybyście zobaczyły , co się znajduje na biurku mojej 11-latki....... :o nic nie działa...
    Podziękowali 1kiwi
  • to się nauczy, to b. proste umiejętności, kilka dni wysyatczy by nabyć, dłuzej by w nawyk wrszło, a pewnie bardziej o to chodzi.
    Podziękowali 4E.milia beatak Aga85 Bridget
  • A nie macie\mialybyscie oporow zeby taka osoba sprzatajaca krecila sie po waszym.domu, dotykala waszych rzeczy? Ja tylko przez chwile rozwazalam taka opcje jak pracowalam ale sie nie zdecydowalam bo jakos dawalam rade. Mąz co jakis czas proponowal takie cos bo jego znajomi z pracy korzystaja z pomocy pan do prasowania i sprzatania (Ukrainek)  i kosztuje to grosze. Ale ta swiadomosc ze ktos dotykal by naszych prywatnych rzeczy jest dla mnie nie do przeskoczenia. Moze to kwestia juz takiego zmeczenia ze przestaje to miec znaczenie?
    Podziękowali 3Katia mamaw Aniuszka
  • apolonia powiedział(a):
    A nie macie\mialybyscie oporow zeby taka osoba sprzatajaca krecila sie po waszym.domu, dotykala waszych rzeczy? Ja tylko przez chwile rozwazalam taka opcje jak pracowalam ale sie nie zdecydowalam bo jakos dawalam rade. Mąz co jakis czas proponowal takie cos bo jego znajomi z pracy korzystaja z pomocy pan do prasowania i sprzatania (Ukrainek)  i kosztuje to grosze. Ale ta swiadomosc ze ktos dotykal by naszych prywatnych rzeczy jest dla mnie nie do przeskoczenia. Moze to kwestia juz takiego zmeczenia ze przestaje to miec znaczenie?
    Nie miałabym. Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. 
    Sprzątaczki widziały już w swym życiu taki syf, że te nasze czyste w gruncie rzeczy mieszkania na nich wrażenia nie robią.
  • Malgorzata powiedział(a):
    I nie wiem jakim cudem przy domu gdzie panuje minimalizm chodzi się caly dzień I pucuje ??
    Czy w ogóle kto chodzi w domu caly dzień ze szmatką i sprząta ???
    Tylko chyba teroetyk  ;) ;) 
    Obsessive Compulsive Cleaner ;) 
    Co tam ze szmatką - z domestosem! I zużywa 2 butelki tygodniowo. Albo co kilka dni maluje podłogę ;)
    Wrzucałam kiedyś link do tego horroru, kanał Alpha Tube :)
  • apolonia powiedział(a):
    Ja rozumiem ze jak ktos nam posprzata to mamy czas dla siebie tylko to sie lenistwo nazywa. I to mi sie kloci z moim podejsciem. Rozumiem ze matka 4 malych dzieci korzysta z pomocy pani sprzatajacej ale samotna??
    Co kraj, to obyczaj :) Moja ulubiona blogerka opowiadała, że w Tajlandii WSZYSCY mają kogoś do sprzątania, sprzątaczki zatrudniają sprzątaczki. Jak ktoś tego nie robi, est uważany za sobka :tongue: Bo nie daje ludziom zarobić.
    Podziękowali 2Monika73 Agax4
  • Malgorzata powiedział(a):


    Tylko w Polsce kobiety rodzą dzieci jednocześnie pracują, sprzątają I wszystko robią same i większość życia mają kompleksy , że nie ogarniają albo , że moglyby więcej.
    Na zachodzie kobiety mają jednak inne myslenie pod tym względem I nie są w stanie pojąć jak Polki są w stanie to wszystko ogarniać .
    Ja tam nie wiem. Ale Anthea Turner (czyli "Perfekcyjna pani domu") pisała o tym, żeby zatrudniać pomoc, jeśli tylko kogoś stać, z czego wniosek, że matki-nie-polki mają się dobrze ;)
  • Skatarzyna powiedział(a):
    to się nauczy, to b. proste umiejętności, kilka dni wysyatczy by nabyć, dłuzej by w nawyk wrszło, a pewnie bardziej o to chodzi.
    Gorzej jak flejtuch wyrośnie. Flejstwo jest nieuleczalne. Żadne metody nauczania nie działają, jak flejtuch slepy i na syf i na własne flejstwo. 

    Mam okazję obserwować z bliska
    Podziękowali 1Isako
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.