Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rękodzieło- co można robić z dziećmi!?

2

Komentarz

  • OlaN. powiedział(a):
    Ja nie robiłam ale nauczycielka mojego F przysłała przepis 300g mąki ziemniaczanej, 300g wikolu, 2 łyżka oliwki i 2 łyżeczki soku z cytryny. 
    Z podobnego robiłam. Jak się za mocno kleiła przy zagnitaniu, to dosypywałam po trochu jeszcze mąki ziemniaczanej, aż przestała się kleić.
  • @Elunia, to jest bardzo wydajna masa, można ją cienko rozwałkować. 
  • Można zatopić koraliki, można zmieszać z brokatem, gdzieś mi nawet mignęło, że mozna barwniki dodać. Malować też można, można odciskać kształty. Ja z kulki takiej co mi się w dłoniach mieściła (średnicy gdzieś z 7 cm?) zrobiłam chyba z 15 gwiazdek o śr. 5 cm. Masę można szczelnie owiniętą folią spożywczą dość długo przechowywać - trzeba tylko dbać, żeby nie wyschła. Ja od ponad miesiąca mam porcję w lodówce i nadal jest ok.
  • edytowano styczeń 2019
    Elunia powiedział(a):
    Jak Wam przyjdzie jeszcze do głowy co robić w ferie z grupa dzieci praktycznie bez kasy albo z jakichś resztek, to piszcie proszę.
    A znasz blog Moje dzieci kreatywnie? Tam jest sporo fajnych pomysłów.
  • Macie coś z masy porcelanowej od dłuższego czasu? Jak z jej trwałością? Nie żółknie albo nie kruszy się po kilku miesiącach czy roku? Bo na zdjęciach wygląda pięknie, ale to wszystko świeże.
  • Elunia powiedział(a):
    Jak Wam przyjdzie jeszcze do głowy co robić w ferie z grupa dzieci praktycznie bez kasy albo z jakichś resztek, to piszcie proszę.
    - Prace z masy papierowej (potrzebne stare gazety i żytnie mąka na klej) - np. świnka skarbonka z butelki po jogurcie, wazoniki na bazie starych słoików, piniata na bazie balona dużego, tudzież inne duperele.
    - Wyplatanie koszyków i innych form z papierowej wikliny (potrzebne stare gazety i klej).
    - Odciski w gipsie (potrzebny gips i jakieś pudełka, do których da się wylać) np. swoich dłoni i stóp. Można to potem fajnie oprawić, opatrzyć datą i będzie prezent dla babci lub dziadka.
    - Budowa dużych form ze starych kartonów - np. samochodu, domku itp. Potrzebne tylko kartony, taśma klejąca, jakieś gazety do oklejenia po wierzchu i ew. farby do malowania (malując olejną można fajnie to utrwalić, ale smród straszny i lepiej to robić latem, gdy można pracować na świeżym powietrzu).
    Chyba najbardziej nisko kosztowe pomysły tak na szybko...
  • Słoiczki można oklejać koralikami na zwykły wikol. Jak dla mnie ten na gorąco to tak różne trzyma. Moje córki kładły słoik na boku, nanosiły klej pędzlem i układały od góry koraliki, ziarna kawy, makaronu, świecidełka. Warstwa kleju powinna być nieco grubsza. Jak naniosą, trochę podeschnie, to przekręcić słoik i dalej robić to samo na wolnym kawałku. Dla pewności, jak wszystko było zrobione i podeschło, to całość jeszcze można posmarować klejem.
  • Dla chłopców fajne są drogi ze slomek/rureczek przyklejone na karton.

    @Elunia
  • Dla chłopaków świetne są... miecze z rurek pcv pokrytych pianką pcv i zapakowanych w taśmę szarą zbrojoną. O tutaj jest tutorial: http://ruch-rycerski.blogspot.com/2012/12/instruktaz-miecz-treningowy.html
    Pewnie z pół dnia zajmie robienie mieczy, a potem przez cały tydzień można urządzać turnieje rycerskie. Do tego można z kartonu robić tarcze i hełmy. Użycie taśmy bardzo podnosi trwałość wyprodukowanego z kartonu uzbrojenia. Największy koszt tego przedsięwzięcia to szara taśma, która, niestety, tania nie jest. Ale gdyby tylko na tym miał polegać problem, to mogę zostać sponsorem i Wam na Allegro kupić pół wagona takiej taśmy.
    Tylko, co na to rodzice? ;)


  • Zamiast pręta dobrze się sprawdza rurka pcv. Nie jest droga.
  • edytowano styczeń 2019
    Nasi cos podobnego robili ze szklanek


    I ze starych swieczek przetapiali wosk .
    Dekorowali kawą ziarnistą.
  • Fajne są piłeczki antystresowe z balonów i mąki. Chłopcy bawią się nimi u mnie i proszą o jeszcze. 

    W szkole przez pewien czas hitem był slime. Nie robiłam ale chłopcy lubią takie glutki.
    https://mojedziecikreatywnie.pl/2018/04/jak-zrobic-slime-diy-proste-przepisy/
  • Fajne i proste rzeczy z papieru są na krokotak.com
  • Elunia powiedział(a):
    Piłeczki bomba! Mam i mąkę i balony. Slime to niestety droga zabawa.
    Najlepsza haha, jak mama jeszcze śpi, a dziecko się spokojnie bawi i się rozerwie o poranku :)  
  • @Elunia, a różne zabawki: kwiaty, psy itd z tych długich balonow? Tylko one szybko pekac potrafią.

    Dla chłopców weź parę kocow, krzesła Im daj i niech bazę budują vel domek. 


  • Nie moge wkleic zdjęcia ale od dawna chce zrobić z dziecmi w pracy string art pogoglaj;)
    Podziękowali 1aga---p
  • Super! Tylko z dziećmi bym nie ryzykowała napisu, bo muszą wiedzieć, żeby zostawić wolne środki brzuszków w B, nie łączyć liter etc. Zaczęłabym od jakiejś gwiazdki czy czegoś innego prostego
  • edytowano styczeń 2019
    Elunia powiedział(a):
    A na miecze dostałam rurki PCV od jednego instalatora. Nie mam pomysłu na zakończenie i rękojeść. Może mój M.coś wymini.
    @Elunia, a jakby tak matę piankową albo najtańszą karimatkę z marketu pociąć na krótkie paski, wyciąć dziurki na obu końcach takiego odcinka, przełożyć przez dziury jeden koniec rurki to masz rękojeść. Instalator jakby był tak dobry to jeszcze by ci może taką szarą piankę do zabezpieczenia termicznego rur dał to miecze byłyby bezpieczniejsze i od razu w kolorze ;) 
    Wykończyć można srebrną taśmą klejącą (albo szarą) z marketu budowlanego. 
    Podziękowali 1Joannna
  • A to zależy czy ma być miecz czy szpada. Jak szpada to z doniczki albo miseczki jakiejś.
  • Nie no, trochę pomieszałam. W sumie i moja koncepcja i doniczka to chyba szpada. Miecz ma tylko poprzeczkę prostopadłą.
    Podziękowali 1Joannna
  • Elunia powiedział(a):
    Zrobiłam tą zimną porcelanę na próbę. Fajnie się wałkuje, zobaczę po wyschnięciu.Resztę włożyłam w woreczku foliowym do lodówki.

    Pod wpływem tego wątka przypomniały mi się zakładki i pudełeczka z widokówek i kordonka. Chyba zrobimy.
    Elunia, twarde toto po wychnięciu? 
    Da radę zrobić np. miseczkę na kolczyki dla nastolatki, podkładkę pod kubek? 
  • Od 3 lat mam jedną gwiazdkę na choinkę z tej masy porcelanowej - nic jej się nie stało przez ten czas, jest bez zarzutu, bardzo ładna.


    @hipolit - myślę, że do zrobienia miseczki można by było posiłkować się jakąś plastikową miseczką - wyłożyć ją tą masą od środka lub od zewnątrz, żeby miała na czym schnąć - przy okazji będzie też w miarę równa. Możliwe że taką miseczkę należałoby wysmarować wcześniej czymś tłustym, ale to tylko moja intuicja, sama nie robiłam. Podkładka pod kubek na pewno może być
    Podziękowali 1hipolit
  • moim zdaniem najładniejsza jest biała
    i ładnie też wygląda zmieszana ze srebrnym brokatem
    widziałam też barwione i z czerwonym brokatem, ale średnio
    Podziękowali 1hipolit
  • spotkaliście się z warsztatami ze scrapbookingu czy papieroplastyki, zainteresowana byłabym, chętnie czegoś nowego się nauczę, ale u nas żadnych kursów czy warsztatów nie ma

    edit.zaświadczenie po kursie będzie potrzebne

  • Folia bąbelkowa
    mam jej sporo, czy nada się na jakieś prace kreatywne
    co z niej/ nią zrobić?

    szkoda wyrzucać, zbierałam sumiennie
  • Dzieci oglądały kiedyś Pana Robótkę, jak z takiej folii robił kaktusy w doniczce.
    Podziękowali 1Karolinka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.