Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Robot odkurzający / mopujący

2

Komentarz

  • @wiesia, podoba mi się co piszesz :)
    ja to już na tego roborocka się zdecydowałam. Czekam jeszcze tylko na jakaś fajną promocję
    Podziękowali 1wiesia
  • edytowano styczeń 2019
    @wiesia, a nie obija listew i mebli? jak dojezdża do listwy to jak sie zachowuje, odbija, zatrzymuje? dopytuję się tak uporczywie bo np. mam wszędzie białe listwy przypodłogowe z mdf, szafy z mdf w przedpokoju itp.
    Podziękowali 1Quintana
  • @beabea ja ma ten sam dylemat . Listwy wszędzie   .
  • @beabea, @Quintana: w pracy opiera się na czujnikach, także rzadko w coś bezmyślnie wali, ale zdarza się. Ma jednak taki bufor, zderzak "elastyczny" który przy najechaniu na przeszkodę pochłania energię cofając się.
    Na tym filmiku trochę widać, od minuty 2:10:
    Mamy drzwi drewniane - jak najeżdża na sztorc na skrzydło to może delikatnie obić ;( ale jak normalnie w bok to raczej tylko popchnie. Może możnaby go czymś miekkim obłożyć dla zminimalizowania strat?
    My szczęśliwie mamy listwy gresowe, także tylko drzwi mnie martwią.

    Obserwacji mam mało i raczej odsyłam do filmików, bo jak odkurza to my wychodzimy.
    Podziękowali 3Quintana Joannna beabea
  • A czy ten Roborock S50 poradzi sobie z odkurzaniem dywanu typu Shaggy?
  • @Sylwik nie potwierdzę i nie zaprzeczę bo shaggy nie mamy.
    Informacyjnie: grube wełniane czyści dobrze.

    Aczkolwiek na filmikach na Youtube była mowa o długowłosych dywanach. Tylko ja już nie pamiętam czy S50 sobie też z nimi nie radzi czy właśnie już radzi lepiej niż poprzednik.
    Podziękowali 1Sylwik
  • Wanda powiedział(a):
    Taki robocik to rozumiem jako odkurzacz nr 2, prawda? Do szybkiego awaryjnego sprzstania trzeba miec zwykły.
    tak, wg mnie trzeba mieć też zwykły
    robot jest do utrzymywania mieszkania w czystości, jeśli działa codziennie to jest bardzo ok, ale I TAK WARTO raz na jakiś czas przejechać zwykłym odkurzaczem
  • Roomba jest świetny i nie do zdarcia. Od prawie dwóch lat chodzi min. raz dziennie po 50m, w soboty obskakuje cały dom. Na gwarancji wymieniliśmy tylko filtry i szczotkę. Nie zastąpi całkowicie tradycyjnego odkurzacza, ale naprawdę ułatwia życie.
  • Tak @Ulga bez dwóch zdań! Zakup roku. Coś jak suszarka elektryczną. Lepiej nawet bo codziennie chodzi.
    My kiedyś skłonni przepłacać za firmowe - ten chińczyk jest ekstra i tańszy niż roomba. Tylko trochę wyższy jeśli komuś nie wadzi. Na plus wobec Roomby że nie używa kamer ino lasera.
    Podziękowali 1Joannna
  • my też nadal zadowoleni, już ponad rok
    Podziękowali 1wiesia
  • Ja też jestem zachwycona roborockiem -  mam od dobrego miesiąca. Chodzi codziennie. Nie wiem, jak mogłam bez niego żyć. Aplikacja to istne cudo - siedzę sobie w pracy, odpalam sparzatanie, jak wracam mam już odkurzone i wymopowane
    Podziękowali 1wiesia
  • Dziewczyny, a ma któraś kota? Bo nie wiem, czy by sie komponował z samojezdnym odkurzaczem ;) ?
  • ja mam kota,
    mój kot trzyma go na dystans i nadzoruje ;) 
    wracam do domu i pytam:
    - jak tam Fafik, poodkurzałeś?
    Podziękowali 1beabea
  • ale widziałam filmiki, gdzie koty na tym jeżdżą, mój nie jest taki wyluzowany
  • Moja kocica ma instynkt myśliwski i dużo długowłosego futra (maine coon) - nie wiem czy by np. przypadkiem się nie wkręciła?
  • nieee raczej nie wydaje mi się to możliwe
  • @Ulga ale zrobiłaś smaka  ;)
  • O.o ja nic nie wiem. A jak go postawisz na tym dywanie to co robi ?
  • u nas bez problemu na dywanach - załącza się silniejsze ssanie. Aczkolwiek raz na dłuższy czas zapuszczamy zwykly odkurzacz z turboszczotka
  • edytowano lipiec 2019
    Mogłybyście napisać do czego można porównać taką jedną sesję tego robota? Do pozamiatania? Do delikatnego ogarnięcia podłogi? Piach to to zbiera? A jak z funkcją mopa? Daje coś? I co robi jak spotka np. makaron na podłodze?
  • @Hope. Mopa do tej pory nie używamy. Stosujemy go codziennie na 2 piętrach (czasem na 3), to jest trochę zabawy z opróżnianiem pojemnika, już sobie nie dodajemy roboty - odkurza zadowalająco.
    Nie wiem czy można porównać do pozamiatania? Jak się zmiata to kurz leci na wszystkie strony, a to te wszystkie drobinki wciąga. To jest solidna codzienna praca. Zginęlibyśmy w kurzu bez tego. To na pewno.

    Jak spotka makaron świeży, ugotowany, mokry? Szkoda by mi było zapychać takim syfem szczotki.

    Natomiast wysypany suchy makaron spoko, wciąga. Drobne lego. Guziki. Potem do odnalezienia w pojemniczku na odpady.

    Piach? Tonami taki z plaży? Nie wiem? Piasek jako tam jakaś część codzienności, wciąga. Na pewno nie ma w domu odczucia chodzenia po piasku.
    Podziękowali 2Hope Joannna
  • A ja z mopowania korzystam bardzo intensywnie. Gorszych zasnietych plam nie ruszy, ale np. w kuchni klople bo coś nie nachlapalo jak najbardziej ogarnie. Obecnie normalnego mopa używam może z raz w tygodniu a bywa że i rzadziej. Po szmatce od k
    mopa widać że bardzo konkretną ilość brudu zbiera. 
    Podziękowali 2Joannna wiesia
  • Plam nie myje, ale jak dla mnie ten mop jest takim dobrym wzmocnieniem odkurzania - gdy jest mop to czuć w powietrzu, że jest odkurzone. 
    Podziękowali 1wiesia
  • Joannna powiedział(a):
    Plam nie myje, ale jak dla mnie ten mop jest takim dobrym wzmocnieniem odkurzania - gdy jest mop to czuć w powietrzu, że jest odkurzone. 
    O, dokładnie. Wzmocnienie odkurzania
  • ooo... to może puscimy w tej opcji, dzieki
  • U nas zawsze odkurzanie idzie równocześnie z mopowaniem
  • edytowano lipiec 2019
    aa... tylko dywany trzeba zwinac, albo zdefiniować obszar bez dywanow
  • u nas jeździ po dywanach i się nie przejmujemy, ale dywany mamy zwykłe i tanie, nie jakieś wrażliwe
  • A puszczacie z tym mopem na podłogi drewniane? Ponoć to tylko takie przetarcie  wilgotną szmatką jest, to może można?
  • Podbijam temat, chciałabym kupić taki odkurzacz, co nieco wiem o xiaomi, ale chciałabym dopytać o roombę? Macie, polecacie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.