Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Afery Pis

1356727

Komentarz

  • Tak. Najważniejsze, ze z kulturą i dowcipem. 

    I o ile w ascezę prezesa uwierzę, o tyle w tym wypadku troche sie wizerunek rypnął.
    Bo nie o korzysci dla JK chodzi, tu tylko głupek moze w to uwierzyć, ze JK nagle zaczął pożądać milionów. 
    Tu chodzi o kasę dla PiS,ktoraby wartkim,srebrnym strumieniem plynęła
    O to,ze negocjował-choc poseł nie moze prowadzic działalności
    No ale fakt. Ośmiorniczki byly znacznie gorsze
    Podziękowali 2Stokrotka Coralgol
  • Jasne jasne 
    Polecam zapoznać sie z całoscią
    Przekaz jacieniemoge i dzinsy to dla tych nieco słabszych jest
    Taki hmmm bryk dla tych,co im ciezko ogarnąć calosc

  • ciięzkomi,

    ze śmiechu
    :)
    Podziękowali 1argento
  • edytowano styczeń 2019
    @kociara wiemy, wiemy, że całe zło  to Kaczyński i PiS... Masz rację, osmiorniczki, Ch... je, doopy i inne kwiatki to śmietanka nowoczesności. PełO całą gębą... 
    Podziękowali 3PawelK chabrowa Klarcia
  • Tak tak
    Ta sama mantra 
    Przez 8 ostatnich lat
    Polcy i Polaki
    Abopeło
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Tak tak
    Ta sama mantra 
    Przez 8 lat jak rządzili pierdzielili  że PiS to zuo a oni sama klasa .. 
    Ale ludzie stwierdzili  że mają dosyć PełO i POgnali... 
    Wiem  że trzeci rok Cię to boli, ale widocznie musi ... 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Poseł ma prawo należeć do organów statutowych organizacji społecznych i prowadzić działalność na ich rzecz. Mogę to jeszcze raz napisać :)
  • A tymczasem sąd zdecydował o areszcie dla Misiewicza.
    Postawiono mu zarzuty dotyczące m.in korupcji.
  • edytowano styczeń 2019
    Dajcie spokój, żenujące jest takie rozumowanie, że mamy głosować na PIS choćby kradł na potęgę, bo inaczej "przyjdą tęczowi".

    Pierwsza krytykowałam PO za OFE (i za masę innych spraw), ale nie widzę powodów, by milczeć, gdy przekręty robi Pis.  
  • @Elunia, wiem, nie odnosiłam się do Ciebie ;)
  • Coralgol powiedział(a):
    A tymczasem sąd zdecydował o areszcie dla Misiewicza.
    Postawiono mu zarzuty dotyczące m.in korupcji.
    Czyli służby i sąd  nie traktują pupilka Pana M. Lepiej od reszty obywateli -  to chyba dobrze ?
    Podziękowali 1argento
  • Ale przecież służby i sądy są na usługach PiS... Wolne Sądy, Konstytucja ... 
    Podziękowali 2chabrowa Klarcia
  • edytowano styczeń 2019
    A jak mają go traktować?

    O nieprawidłowościach było wiadomo od bardzo dawna, mimo to Antoni Macierewicz i jego środowisko w Pis kpiąc ze wszelkich standardów uparcie forsowało Misiewicza na kolejne stanowiska, co wywoływało oburzenie nawet wielu posłów tej partii. Gdy w atmosferze skandalu odszedł z MON, znaleziono mu nową intratną fuchę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.



  • A bo ja wiem ? Zawsze mógł stwierdzić jakies "roztargnienie" lub "pomrocznosc jasną"  B)
    Podziękowali 3Pioszo54 chabrowa argento
  • Na pewno ma anemię :)
  • Coralgol powiedział(a):
    Dajcie spokój, żenujące jest takie rozumowanie, że mamy głosować na PIS choćby kradł na potęgę, bo inaczej "przyjdą tęczowi".
    Mi PiS nic nie ukradł, a dzieki 500+ możemy pozwolić sobie na lepszą edukację dzieci. A zapowiedź rządów PO mamy już w Warszawie: wycofanie się z programu modernizacyjnego i intensywne forsowanie ideologii gender i LGBT. To są fakty.
  • A forsowanie ideologii LGBT m.in. umożliwi wprowadzenie ustawowej politycznej poprawności i mowy nienawiści.
    Co tylnymi drzwiami wprowadza cenzurę i jedyny poprawny punkt widzenia, zgodny z punktem widzenia elyt.

  • No i mamy odbicie piłeczki - nagrania z których wynika ze jeden z posłów brał łapówki w postaci usług seksualnych 

    mamy rok wyborczy - dopiero styczeń ciekawe co jeszcze wyjdzie ... Któraś mówiła, ze szykuje popcorn ? Przyłączam sie  B)

    Swoją drogą - gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta ....a w sondażach pompują nieistniejąca partie Biedronia ... Jak kiedyś Nowoczesną Przypadek ?  B)
    Podziękowali 1Monika73
  • edytowano styczeń 2019

    • Jeżeli już mamy odrzucić hipokryzję, to odrzućmy ją do końca i postawmy sprawy tak, jak się mają, a przynajmniej wydają się mieć.
      Cała ta Srebrna, jej inwestycje itd. służą bądź mają służyć temu, żeby miał się z czego utrzymać PiS jako siła polityczna, szeroko pojęte prawicowe inicjatywy społeczne i przedpolityczne wokół PiS-u oraz media prawicowe. I żeby źródłem tego finansowania nie byli szemrani biznesmeni w rodzaju Palikota (Ozon ktoś pamięta?), Czarneckiego etc., nie były obce inicjatywy lobbingowe w rodzaju Sorosa, czy wreszcie agentury obcych wywiadów. Bo to rodzi różne uwikłania, które nie mogą się skończyć dobrze. Ale również temu, żeby organizatorzy nie musieli świecić gołą d... i prosić się o składki, datki, zbiórki publiczne itd. 
      Umówmy się: można żądać chodzenia do polityki nie dla pieniędzy, ale bez pieniędzy polityki realizować się nie da. Już to przerabialiśmy.
      Z kolei wściekły atak na Srebrną ma przyczyny dokładnie w tym, co powyżej. Bo źródło finansowania inicjatyw okołopolitycznych będące poza kontrolą Salonu jest dla tegoż Salonu solą w oku. I będzie.

      https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/9713/aktualności-newsy-krotkie-wiadomości-teksowe/p97
    Podziękowali 2Klarcia Alina_3
  • edytowano styczeń 2019
    Pioszo54 powiedział(a):

    • Jeżeli już mamy odrzucić hipokryzję, to odrzućmy ją do końca i postawmy sprawy tak, jak się mają, a przynajmniej wydają się mieć.
      Cała ta Srebrna, jej inwestycje itd. służą bądź mają służyć temu, żeby miał się z czego utrzymać PiS jako siła polityczna, szeroko pojęte prawicowe inicjatywy społeczne i przedpolityczne wokół PiS-u oraz media prawicowe. I żeby źródłem tego finansowania nie byli szemrani biznesmeni w rodzaju Palikota (Ozon ktoś pamięta?), Czarneckiego etc., nie były obce inicjatywy lobbingowe w rodzaju Sorosa, czy wreszcie agentury obcych wywiadów. Bo to rodzi różne uwikłania, które nie mogą się skończyć dobrze. Ale również temu, żeby organizatorzy nie musieli świecić gołą d... i prosić się o składki, datki, zbiórki publiczne itd. 

      https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/9713/aktualności-newsy-krotkie-wiadomości-teksowe/p97



     Jest dokładnie tak, jak to opisałeś @Pieszo54. I właśnie to jest całkowicie sprzeczne z prawem, gdyż zgodnie z ustawą o partiach politycznych z 1997 roku Partia nie może prowadzić działalności gospodarczej.  Legalne źródła finansowania partii to składki członków, państwowe dotacje, darowizny itp. Partia może jedynie zarabiać na sprzedaży statutu, bo już innych publikacji nie. Nie ma czegoś takiego jak legalne prowadzenie działalności deweloperskiej przez partię.
  • @Malgorzata ;

    Prawo może nam się nie podobać, ale jest prawem. PIS ma większość w parlamencie, może po prostu zmienić ustawę o finansowaniu partii politycznych. Dopóki jednak obowiązuje, należy jej przestrzegać.
  • > Nie ma czegoś takiego jak legalne prowadzenie działalności deweloperskiej przez partię.

    PiS nie prowadzi działalności deweloperskiej, o czym doskonale wiesz.

    Według dzisiejszego sondażu, Biedroń wyprzedził Kukiza i jest trzecią siłą za PO. Mamy więc czytelną sytuację i każdy może zadecydować, który rząd wybiera.
    Podziękowali 3argento Pioszo54 Klarcia
  • edytowano styczeń 2019
    Nie ma czegoś takiego jak legalne prowadzenie działalności deweloperskiej przez partię.

    I bardzo dobrze, jednak Srebrna to nie PiS.

    :)

    Jeśli "ktoś" może wytrzepać (medialnie) z rękawa partię Biedroń, Nowoczesna, PO, Ruch Palikota, itd.,
    to jakaś skromna przeciwwaga w postaci Srebrnej by się przydała.

    W demokracji, czyli w rządach pieniądza, pierwszą władzą są media.
    To dlatego zachodnie media i rządzone za ich pomoca państwa, tak bardzo nie lubią Rosji i Chin - moga na nie wpływać tylko zewnętrznie.
    :)

    Podziękowali 2Aszna Klarcia
  • edytowano styczeń 2019
    Malgorzata powiedział(a):
    @monia3 , ja pisałam , ale o chipsach, nie przepadam za popcornem 

    Przewiduję spore wydatki na smak wasabi

    Mogą być chipsy :-D wasabi podobno ostre jest ? 

    Narazie wygląda to tak po jesiennych wyborach premierem albo dalej bedzie Morawiecki albo Schetyna .....

    Biedroń właśnie ogłosił, że w wyborach do europarlamentu wystartuje najpewniej mandatu nie przyjmie i wystartuje w jesiennych wyborach do parlamentu 
  • edytowano styczeń 2019
    Wlasnie po necie hula filmik z Ewa Kopacz ( i teorią o zabijaniu dinozaurów przez ludzi za pomocą kamieni) i informacja dot przesłuchania R. Niwaczyka z komisji ds reprywatyzacji ( w jego mieszkaniu pijany Polityk całował sie z psem?) 
    wiecie co .... Ja nie lubię teorii spiskowych ale... W tym tygodniu wypływa wiele żenujących i kompromitujących informacji na obie strony - zastanawiające komu na tym zależy ? 
    całkiem serio - kto na tym skorzysta ? Trzeci - Biedron - chyba w tym tygodniu bedzie ogłaszał nazwę i program - wypromuje sie na tym beznadziejnym tle szybko 

    Podziękowali 1Klarcia
  • Coralgol powiedział(a):
    I jeszcze jedna sprawa, którą bym pomineła: zarobki asystentek prezesa KNF Glapińskiego:

    https://oko.press/przyboczna-prezesa-nbp-ukryla-przed-opinia-publiczna-swoje-zarobki-kilkadziesiat-tys-zl-miesiecznie/


    W info nieco przesadzili, to jest typowe dla tego portalu.
    Należy jednak podkreślić, że NBP jest instytucją samodzielną, niezależną od rządu.
    Gdy rząd podjął nieśmiałe próby wprowadzenia zmian - mamy niesamowity jazgot:

    https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/nbp-ostro-o-ustawie-pis-ws-plac-w-banku-centralnym/q6p0t3p

    https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ustawy-ws-plac-w-nbp-opinia-ebc/vnlww8l

    ***

    Tym razem totalsi celnie uderzyli - publikacje w wiadomych mediach musiały wywołać reakcję rządu, a ta skończyła się jak wyżej pokazałam.
  • kociara powiedział(a):
    Tak. Kryształ kryształów
    Zamowic robotę i nie wyplacić naleznych pieniędzy, Srebrna a jednak nie Srebrna i kazać isc do sądu po należne pieniądze 
    Ze juz nie wspomnę o kredycie na ciężkie pieniądze z repolonizowanego banku,tak bez pokrycia 


    1. Gdyby spółka wypłaciła pieniądze nie mając na to pokrycia w fakturach, to wtedy rzeczywiście mielibyśmy popełnione przestępstwo. Kaczyński jest doktorem prawa - nie dał się wprowadzić w kanał.

    2.  Inwestycja była wypłacalna - pokryciem byłyby by grunty spółki i jeszcze jakieś walory. Gdy w grę wchodzi tak wysoka kwota, to jest klar, że daje się zarobić bankowi z udziałem Skarbu Państwa, a nie zagranicznemu podmiotowi, który zysk wyprowadzi z Polski.

    3. Bez pokrycia to udzielono milionowego kredytu partii Nowoczesna. Patria się zwinęła i zadłużenie będzie spłacał podatnik.
    Podziękowali 1Aniela
  • edytowano luty 2019
    To jest dobre:

    Mój klient Gerard Birgfellner jest bardzo zasmucony faktem opublikowania dwóch taśm z  rozmowami o rozliczeniu jego pracy za przygotowanie inwestycji na ul. Srebrnej.


    ***

    Najbardziej przeżywa chyba, że fatalnie wybrał adwokata. Bez umowy, mam nadzieję


    ***

    Ty masz jeszcze Klientów? Cud jakiś


    ***

    Odnioslem wrazenie, ze GW plakala, jak publikowala.


    ***

    Wygrałem !!! wygrałem !!!!  Od początku mówiłem że to PJK nagrywał sam siebie . Teraz wrzuca te nagrania przez okno do GW a te matoły drukują wszystko.


    **

    Panie Romanie!!!!! Halo !!!!! HALO !!!!!  Ktoś się panu na konto wjebał!!!



  •  Każdy ma prawo popierać Biedronia, tak samo jak ma prawo popierać Pis.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.