Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Afery Pis

13468927

Komentarz

  • Każda potwora znajdzie swego amatora XD
  • Biedroń przedstawił swoich koordynatorów i ich zadania. Jak widać, mamy mix postulatów LGBT, antyklerykałów, feministek, ekologów plus różne benefity dla wybranych grup społecznych.

    1. MARCIN ANASZEWICZ
    SPRAWNE I ODPARTYJNIONE PAŃSTWO, w tym odpartyjniona administracja publiczna

    2. MONIKA GOTLIBOWSKA
    BEZPIECZNI PRZEDSIĘBIORCY, w tym uproszczenie systemu podatkowego

    3. KRZYSZTOF ŚMISZEK
    SPRAWIEDLIWE I ŚWIECKIE PAŃSTWO, w tym likwidacja funduszu kościelnego i renegocjacja konkordatu

    4. GABRIELA MORAWSKA-STANECKA
    WSZYSCY MAJĄ RÓWNE PRAWA, w tym równość małżeńska dla wszystkich

    5. KRZYSZTOF GAWKOWSKI
    CZŁOWIEK W CENTRUM EUROPY, w tym jednolite standardy opieki zdrowotnej w całej UE

    6. PAULINA PIECHNA-WIĘCKIEWICZ
    POLSKA WSPIERAJĄCA RODZICÓW, w tym pełne finansowanie in vitro dla wszystkich par

    7. DARIUSZ STANDERSKI
    GOSPODARKA OPARTA NA WSPÓŁPRACY, w tym pensja minimalna 2700 zł w 2019 r.

    8. KAROLINA HAMER
    POLSKA RÓWNYCH SZANS, w tym gwarantowani asystenci codziennych czynności dla osób potrzebujących wsparcia

    9. MACIEJ GDULA
    EDUKACJA JAKO WSPÓŁPRACA, w tym podwyższenie zarobków nauczycieli, minimalna pensja 3500 zł

    10. BEATA MACIEJEWSKA
    CZYSTE POWIETRZE I OCHRONA PRZYRODY, w tym zamknięcie kopalń węgla do 2035 r.

    11. ŁUKASZ KOHUT
    POLSKA BEZ CENZURY, w tym odpartyjnienie mediów

    12. DR LILIJA TWARDOSZ
    PAŃSTWO PRZYJAZNE KOBIETOM, w tym alimenty ściągane jak podatki

    13. GRZEGORZ PIETRUCZUK
    BLISKIE PAŃSTWO, w tym deglomeracja – przeniesienie części urzędów poza Warszawę

    14. KALINA MICHOCKA
    WSPÓLNA WŁADZA I KULTURA, w tym ogólnopolski budżet partycypacyjny w wysokości 1 mld zł rocznie
    Podziękowali 1Klarcia
  • Pietruczuk???? Burmistrz Bielan??? Aaaaaaa już zaczynał mnie do siebie przekonywać tym co robi u nas lokalnie.
  • Rząd Biedronia obfituje w różne osobliwości. Jest tam i mąż lidera, pan Śmiszek. I pan Gdula, którego tatuś był w PRL wiceministrem spraw wewnętrznych. I pani Gotlibowska, aktywistka proaborcyjna. I pan Anaszewicz, PR-owiec z doktoratem. Sporo sierot po Palikocie, trochę lokalnych aktywistów.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ja Was prosze nie mówcie maz Biedronia - nie jest mężem 
    narazie w Polsce małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Na Twitterze huczy - Biedron ogłosił renegocjacje konkordatu, wyprowadzenie ze szkół religii, likwidacje funduszu kościelnego, opodatkowanie tacy itd 
    Podziękowali 2Klarcia zbyszek
  • monia3 powiedział(a):
    Na Twitterze huczy - Biedron ogłosił renegocjacje konkordatu, wyprowadzenie ze szkół religii, likwidacje funduszu kościelnego, opodatkowanie tacy itd 
    Czy w tym jest coś złego? Choćby ta religia w szkołach - w tej chwili to czyste zgorszenie i wołanie o pomstę do nieba.
  • I uważasz, że Biedroń chce ją usunąć, bo martwią go takie problemy? Że jego intencją jest wzmocnienie Kościoła?

    Dokładnie na odwrót. Jeżeli wróg Kościoła domaga się jakiejś zmiany, to ma dobrze skalkulowane, że źle na niej wyjdziemy.
  • beatak powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    Na Twitterze huczy - Biedron ogłosił renegocjacje konkordatu, wyprowadzenie ze szkół religii, likwidacje funduszu kościelnego, opodatkowanie tacy itd 
    Czy w tym jest coś złego? Choćby ta religia w szkołach - w tej chwili to czyste zgorszenie i wołanie o pomstę do nieba.
    No nie wiem czy wyprowadzenie religii ze szkół to jedyne rozwiazanie problemu ...
    a moje pytanie jest takie - co wprowadzi w zamian ? 

    Co rozumie przez renegocjacje konkordatu?  Jak w tym wszystkim widzi szkoły katolickie ? 
    Podziękowali 1zbyszek
  • monia3 powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    Na Twitterze huczy - Biedron ogłosił renegocjacje konkordatu, wyprowadzenie ze szkół religii, likwidacje funduszu kościelnego, opodatkowanie tacy itd 
    Czy w tym jest coś złego? Choćby ta religia w szkołach - w tej chwili to czyste zgorszenie i wołanie o pomstę do nieba.
    No nie wiem czy wyprowadzenie religii ze szkół to jedyne rozwiazanie problemu ...
    a moje pytanie jest takie - co wprowadzi w zamian ? 

    Co rozumie przez renegocjacje konkordatu?  Jak w tym wszystkim widzi szkoły katolickie ? 
    To może należy go o to spytać? Ja nie wiem co w zamian, ale wiem, że religia w szkole to wielki błąd. Widzę to codziennie jako nauczyciel w LO, a przedtem w gimnazjum.
    Podziękowali 2Monika73 formatka
  • To prawda. 
  • Mam zatem nadzieje, ze skoro tak martwi sie o poziom nauczania religii w szkole - to postara sie o wysoki poziom nauczania - matematyki, j.polskiego czy innych przedmiotow :smile: 
  • Klarcia powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    A Biedroń ma w swoim programie stosunki seksualne homoseksualne dla wszystkich??? :o

    Nie. Ma natomiast w programie:renegocjację Konkordatu, żeby móc wyprowadzić religię ze szkół. Na to miejsce wprowadzić chce tzw. wychowanie seksualne, podczas którego następuje deprawacja dzieci. W ramach tych zajęć dzieci będą uczone, że homoseksualizm jest czymś dobrym; niejako przy okazji przekazuje się "wiedzę" o homoseksualnym seksie.
    Na razie proponował na miejsce lekcji religii angielski, chyba że to Ty chyba piszesz mu program i wiesz lepiej.
    https://wiadomosci.onet.pl/kraj/biedron-angielski-zamiast-religii/kmgng3v

    Ja akurat uważam to za słabą alternatywę, należałoby raczej zmienić sposób nauki języka angielskiego zamiast tworzyć dodatkowe godziny. 
    Jestem przeciwna lekcjom religii w szkołach z wielu powodów. Gdyby zaoszczędzona kasa miała pójść na podwyżki dla nauczycieli też jestem za.
  • monia3 powiedział(a):
    Mam zatem nadzieje, ze skoro tak martwi sie o poziom nauczania religii w szkole - to postara sie o wysoki poziom nauczania - matematyki, j.polskiego czy innych przedmiotow :smile: 
    Też mam taką nadzieję.
  • edytowano luty 2019
    Paprotka informacja z Twittera Biedronia z dnia 1 lutego jest taka zaszczedzone pieniadze na religii maja pojsc na emerytury obywatelskie (wedlug Jego wyliczen te oszczednosci beda stanowic 20% wydatkow na emerytury obywatelskie)
    takze ten angielski to chyba nieaktualny
    edit zgadzam sie z Toba - powinno zmienic sie sposob nauki j.angielskiego
  • Lepsze te emerytury niż ta tak zwana religia w szkole.
  • mnie swoim programem nie przekonuje ale nie watpie ze znajdzie swoich wyborcow
  • edytowano luty 2019
    Najbardziej przeciwni usunięciu religii ze szkół chyba są uczniowie. Kiedy będą mieli odpisać pracę domową z matmy, jeśli zlikwidują religię? ;)
    Niczemu innemu to nie służy, religia w szkołach w tej formie co obecnie to porażka.
  • Czy jesteś gotowa prowadzać swoje dzieci na dodatkowe zajęcia z religii po szkole dwa razy w tygodniu i finansować katechetę i wynajem sali?
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Czy jesteś gotowa prowadzać swoje dzieci na dodatkowe zajęcia z religii po szkole dwa razy w tygodniu i finansować katechetę i wynajem sali?
    równie dobrze można samemu uczyć i raz w roku egzamin. tak u nas od lat.
    Podziękowali 1formatka
  • Religia w szkole jest taka jaki nauczyciel. Moj syn ma swietna katechetkę.
  • apolonia powiedział(a):
    Religia w szkole jest taka jaki nauczyciel. Moj syn ma swietna katechetkę.
    Ile lat ma syn?
  • edytowano luty 2019
    A jakie to ma znaczenie?? Religia jest specyficznym.przedmiotem. Jesli ludzie posylaja dziecko na religie a sami zyja z dala od Kosciola, nie modla sie, nie przezywaja i  nie tłumacza dzieciom okresow liturgicznych, zyja jak poganie, nieraz sa rozwiedzeni to nie dziwne ze dzieciak traktuje religie jako okazje do spisania matmy...Przez takie zaniedbane w wychowaniu religijnym w domu  dzieci traca pozostale. Tu jest problem z religia w szkole:(
  • apolonia powiedział(a):
    A jakie to ma znaczenie?? Religia jest specyficznym.przedmiotem. Jesli ludzie posylaja dziecko na religie a sami zyja z dala od Kosciola, nie modla sie, nie przezywaja i  nie tłumacza dzieciom okresow liturgicznych, zyja jak poganie, nieraz sa rozwiedzeni to nie dziwne ze dzieciak traktuje religie jako okazje do spisania matmy...Przez takie zaniedbane w wychowaniu religijnym w domu  dzieci traca pozostale. Tu jest problem z religia w szkole:(
    Dziecko pozwala sobie na tyle na ile pozwala mu rodzic/opiekun/nauczyciel itp. 
    Jezeli to samo dziecko potrafi na religii olewać a na innym przedmiocie już nie, to nie jest to wina tylko i wyłącznie dziecka, pozwala sobie na olewkę bo nauczyciel na to pozwala. 
    Religia w szkole nie jest przedmiotem obowiązkowym i choćby z tego powodu powinna być po za szkoła. 
    Chętni znaleźliby czas tak jak znajdują na inne dodatkowe zajęcia. I absurdalne jest tłumaczenie ze dziecko ma full innych zajęć. Jak komu zależy na wychowaniu w wierze, to jakieś priorytety powinien sobie ustawić. 

    Apolonia, jeśli szkoła wprowadziłaby lekcje religii na pierwszej bądź ostatniej godzinie lekcyjnej to uczęszczaliby tylko ci którym na przedmiocie zależy. 
    Ale rzadko kiedy jest tak ułożony plan. 
    Najczesciej wpycha się lekcje religi pomiędzy inne przedmioty, a nie zawsze otwarta jest np świetlica, wiec z braku wyboru dziecko idzie i siedzi. 

    Podziękowali 1Coralgol
  • monia3 powiedział(a):
    Ja Was prosze nie mówcie maz Biedronia - nie jest mężem 
    narazie w Polsce małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny 

    Na razie - gdy PiS utraci władzę, to na pewno powyższe się zmieni.
    W Niemczech opierano się bardzo długo legalizacji "homo małżeństw", w końcu Merkel uległa, chociaż sama głosowała przeciw.
  • beatak powiedział(a):
     Choćby ta religia w szkołach - w tej chwili to czyste zgorszenie i wołanie o pomstę do nieba.

    Być może poziom religii w szkołach jest żenujący, ale nie jest wcale powiedziane, że poza szkołą byłby lepszy.
    Przy tym - lewacy nie ukrywają, że spodziewają się, iż wyprowadzenie religii ze szkół znacznie przyspieszy sekularyzację społeczeństwa, a na pewno przemodeluje poglądy Polaków na aborcję.
  • Paprotka napisała:
    > Na razie proponował na miejsce lekcji religii angielski, <

    Pic na wodę, fotomontaż. Na 99,9 proc. obstawiam, że to miejsce zajęło by Wychowanie seksualne - tego też lewacy nie ukrywają; kilkakrotnie było o tym mówione na "Krytyce Politycznej".
  • edytowano luty 2019
    beatak powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    Na Twitterze huczy - Biedron ogłosił renegocjacje konkordatu, wyprowadzenie ze szkół religii, likwidacje funduszu kościelnego, opodatkowanie tacy itd 
    Czy w tym jest coś złego? Choćby ta religia w szkołach - w tej chwili to czyste zgorszenie i wołanie o pomstę do nieba.

    Tak sobie myślę - skoro wyprowadzenie religii ze szkół ma być rozwiązaniem to ... 
    - wyprowadzić historię szkół do muzeów, grup rekonstrukcyjnych (spotkania z takimi grupami) 
    - wyprowadzić biologię i geografię - czy tam przyrodę do lasów, parków, muzeów 
    - wyprowadzić język polski z szkół do teatrów, muzeów, bibliotek, klubów dyskusyjnych
    - wyprowadzić muzykę ze szkół do teatrów, filharmonii, zespołów muzycznych i tanecznych, chórów 
    - wyprowadzić chemię i fizykę do laboratoriów - przez eksperymenty wiecej sie nauczą

     Od razu wzrósł by poziom nauczania gdyby uczniowie korzystali z takiego systemu :-) rzucajcie swoje propozycje :-) 

    Podziękowali 2Klarcia jan_u
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.