Paznokcie

Czy robicie sobie paznokcie,jeśli tak to co polecacie żele czy hybrydy?Ja się nie znam a jutro pierwszy raz jadę sobie zrobić i nie wiem ktòre lepsze?
«1

Komentarz

• Hybrydy. Za swoje 
    Podziękowali 2J2017 Bea
  • edytowano 1 marzec
    A hybydy to nie są mniej trwałe niż te żelowe? Na jaki czas wam wystarczają?
    Podziękowali 1saga
  • edytowano 1 marzec
    Ile płacicie za takie paznokcie? W salonach to jest dość drogo, jadę do jakiejś kobiety z internetu, robi w domu za 35 zł hybrydy a żelowe za 40 zl, podobno fajnie robi.
  • Własne polecam, lakierem przejechać, żadne hybrydy, ani za swoje, ani za 500+.

• edytowano 1 marzec
    @MonikaN Własne mam mizerne, zawsze miałam, nawet zapuścić się ich nie da na dłuższe, bo takie cienkie i łamliwe. Już wszystkiego pròbowałam, nawet sztuczne kleiłam i tylko te sztuczne super wyglądały na rękach ale czasem niestety odpadały :-( Dlatego tylko takie od kosmetyczki się u mnie sprawdzą raczej, już mi się długo marzą tylko kasy szkoda w salonie, dlatego prywatnie w domu u kogoś taniej.
  • @J2017 uwazaj z tymi hybrydami, masz teraz organizm oslabiony po ciazy, piszesz, ze karmisz butla, nie wiem moze piersia tez na zmiane, tak czy siak - paznokcie pewnie rowniez sa oslabione. A tu Ci jeszcze kosmetyczka spiluje, zetrze plytke, żeby Ci sie potem nie lamaly.
    Podziękowali 1J2017
  • @Rejczel Karmię już tylko butlą. Chcę spròbować , żeby moje dłonie wreszcie ładnie wyglądały, ech zazdroszczę jak patrzę na pazurki innych kobiet.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Nie no, spoko, sprobuj, mnie tez sie takie paznokcie bardzo podobaja. Powiedziala mi ostatnio znajoma o tym, ze jej pekaja paznokcie po hybrydzie, krusza sie, tymczasem jej siostry laduja hybryde za hybryda i nic sie im z plytkami nie dzieje. 
    Podziękowali 1J2017
  • Spróbuj jeść dużo żelatyny, rosół, galaretki, i ograniczyć gluten, poprawić żelazo. Hybrydy tak nie niszczą strasznie paznokci, najtaniej samemu robić.
    Podziękowali 1J2017
  • Dla mnie długie paznokcie wyglądają nieestetycznie i niehigienicznie, obojętne czy własne czy sztuczne.
    Skoro było pytanie to jest odpowiedź ;)
    Podziękowali 2Bagata Bea
  • Natomiast chodzę na zwykły manicure od czasu do czasu żeby mi ładnie zrobili skórki itd. Bez malowania.
  • edytowano 1 marzec
    @Joanna36 Tylko trzeba mieć zdolności plastyczne :-) Ja zwykłym lakierem od tylu lat maluję a  i tak zawsze upaćkam skòrki itd., wolę żeby ktoś mi zrobił jednak. A żele bardziej niszczą?
  • edytowano 1 marzec
    @PaniWiosna Nie muszą być długie hybrydy czy żele a i tak ładnie wyglądają. Koleżanka robi sobie kròtkie hybrydowe u kosmetyczki, bo pracuje z dziećmi w szkole a i tak od razu rzucają się w oczy takie są ładne.
  • Krótkie ładne są hybrydy, to popatrz kto robi "pokątnie", ja robiłam u kosmetyczki, raz koleżanka mi robiła i raz z rodziny dziewczyna, zawsze było ok.
    Podziękowali 1J2017
  • Do moich paznokci ani żele ani hybrydy nie przyklejają się, wielokrotnie w różnych miejscach robiłam i dzień dwa dni mi się trzymają a potem odłażą. 
    Najtrwalszy efekt mam po zwykłym lakierze i utwardzaczu. Więc ostatecznie nie maluję chyba że na wyjątkowe okazje.
    Podziękowali 1J2017
  • Byłabym ostrożna z tymi robionymi po domach. Nie masz pewności co do sterylizacji sprzętu (hiv, zoltaczka). Nie masz pewności co do jakości produktów - większość no name z Aliexpess. Lampa niewiadomego pochodzenia. No, co kto lubi. 

Ja robię hybrydy od czasu do czasu, na wyjątkowe okazje.  Na dłoniach słabo mi się trzymają ,  na stopach długo. Nie lubię akrylu, wygląda strasznie grubo . 
    Podziękowali 3J2017 offca mayamima
  • A krótkie hybrydy są fajne, rzeczywiście dłonie od razu zyskują. 
    Podziękowali 1J2017
  • Ja teraz zrobiłam 4raz z rzędu hybrydę ..czyli jedna zdejmowałem, kolejna nakladalam bez przerwy w malowaniu...i to był błąd ..paznokcie mi zmiękły bardzo 
    Warto jednak w międzyczasie robić przerwę i smarować odżywkami 
    Prawdopodobnie za tydzień zdjeme i zrobię miesiąc przerwy 
    Podziękowali 2J2017 Aga85
  • Mi po hybrydzie płytka odeszła od palców. Powstały puste placki, tak jakby pod paznokciami było powietrze. Długo leczyłam zanim odrosło normalne. Moja siostra dostała rozległego uczulenia na rękach. Druga z sióstr robi hybrydę i nic jej nie jest. 
    Myślę, że warto przeprowadzić test na jedynym palcu przed zrobieniem obu rąk. 
    Podziękowali 2J2017 Bea
  • Piszecie o hybrydach a żelowe ktòraś z was robiła? Jakie doświadczenia? Hybrydy można samemu usunąć a żele chyba tylko frezarką? Co ile trzeba uzupełniać żelowe, co 4 tygodnie?
  • @asiao Sama robisz hybrydy? Na kròtkich czy długich paznokciach?
  • J2017 powiedział(a):
    A hybydy to nie są mniej trwałe niż te żelowe? Na jaki czas wam wystarczają?
    Robię już dwa lata non stop. Ściągam stara, „zakładam” nowa. 
    Nie mam problemu z płytka. 
    Nie jest zniszczona. 
    Sciagam acetonem albo frezarka. 
    Najdłużej - testowo- wytrzymały 6 tyg. I gdyby nie odrost na pół paznokcia, straszący wręcz ;) i konieczność wyglądania „jakotako” na imprezie to potrzymałabym dłużej. 
    Robie sama hybrydy. 
    Czasem, nakładam sama bazę i osypuje ja proszkiem akrylowym. Proszek (bezbarwny, albo w kolorze) powoduje ze paznokcie są jeszcze bardziej twarde. 
    Polecane jedt to przy osłabionych. 
    U mnie sprawdza się wtedy kiedy coś już z paznokciem robić trzeba a czasu na dwie warstwy lakieru, bazę, top nie mam ;) 
    bo osypywanie  zajmuje bardzo mało czasu. 

Co do piłowania. 
    Mnie zdziera się płytki paznokcia, usuwa się tylko lakier wraz z baza. A sama płytkę matowi się miękkim bloczkiem polerskim.

kiedys, lataaaa temu, byłam kilka razy (chyba 5) na żelowych. Po tych pięciu razach miałam paznokcie jak pergamin i to mnie wyleczyło z żeli. 

Podziękowali 1J2017
  • edytowano 1 marzec
    @hipolit Robisz na kròtkich czy długich paznokciach? Jaką lampę polecasz do kupienia? Lub ogòlnie zestaw startowy jakiej firmy? 
  • Hybryda zniszczyła mi kompletnie paznokcie, były cienkie, łamliwe, rozwarstwiały się :'(
    Ręce wyglądaly ładnie, ale tylko do czasu odrostu. Po maksymalnie 3 tygodniach, znów trzeba było robić. Częste naswietlanie lampą, na pewno nie jest zdrowe...
    Podziękowali 1J2017
  • Widzę, że każda ma inne doświadczenia. Chyba muszę spròbować co u mnie się sprawdzi...

• W gabinecie kosmetycznym
    Podziękowali 1J2017
  • Ja jeszcze wynalazlam manicure tytatowy 
    Mi się lepiej trzyma niż hybrydowy i podobno odżywia tylko drogi
    Ja ostatnio hybrydę robię w domu sama i zbieram na zestaw tytanowy
    Podziękowali 2J2017 Agnieszka
  • J2017 powiedział(a):
    @hipolit Robisz na kròtkich czy długich paznokciach? Jaką lampę polecasz do kupienia? Lub ogòlnie zestaw startowy jakiej firmy? 
    Różnie. 
    Najczęściej na swojej długości. Ale czasem przedłużam sobie ;) 
    mam lampe led Semilaca. 
    6w. 
    ale mam tez stara uv 36w. 
    Z tej uv korzystam przy bardzo ciemnych (mocno napigmentowanych np czarny) lakierach, bo one potrzebują dłuższego czasu utwardzania. 
    Ogolnie korzystam z produktów Semilac -bazy, topy, aceton czy odtłuszczacz. Lakiery również, choć te kupuje tez z innych firm. Nawet mam  Biedronkowe ;) 
    mieszam ze doba bazę i lakier z różnych firm, czasem nakładam lakier po warstwie i każdy z innej firmy. 
    raz tylko miałam tak, ze hybryda zeszła mi na drugi dzień płatami. Ale to była wina lakieru, bo potem sprawdzałam u Mamy i siostry i im tez tak zeszła. 
    ciezko mi polecić bo mam po jednej. 
    Uv kupiona lata temu. 
    Kup -jeśli chcesz się bawić samej - z tej firmy, która masz „pod ręka” 
    Podziękowali 1J2017
  • Robilam zelowe
    Bylo ok
    Na tydzien przedporodem robilam krotkie ladne w niczym nie przeszkadzały 
    Podziękowali 1J2017
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.