Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego Adamowicz musiał zginąć

2»

Komentarz

  • A jak do matki po porodzie: mama zrobi, mama patrzy, mama coś tam...

    We mnie to rodzi bunt. 
  • A w przedszkolu nie ma pań przedszkolanek.
    Są nauczycielki przedszkolne.
  • Wracając do głównego tematu to już w noc ataku wielu lekarzy wypowiadało się że ta reanimacja załatwili Adamowicza. Między innymi Ci, którzy próbowali go ratować. Więc niestety pomoc.nie została udzielona fachowo.
  • Ciekawe czy ktos na swiecie fachowo i skutecznie zreanimowal ofiarę z takimi ranami.
    Co tam bylo trafione?
    Aorta?
  • Mi sie podobalo: mama patrzy itd
  • Trzeba sie zastanowic czy postepujac prawidlowo bylaby szansa nie tylko na uratowanie zycia ale czy on przy takich ranch moglby z tego wyjsc chocby na wozku? Uratowali fachowo kobie I teraz lezy juz kilka lat sparalizowana i niepelnosprawna intelektualnie. Nie wiem czy to taki sukces. A juz dla medycyny zadnym sukcesem jest gdy uratuje sie kogos kto i tak umrze powoli za 3 miesiace. To chyna najgorszy scenariusz
  • @Agnicha ; no nie do końca racja. To opinia lekarzy z UCK .Między innymi tych, którzy go operowali. Nasz dobry znajomy tam pracuje.
    Podziękowali 1M_Monia
  • Ja mam do ratownikow ogromny szacunek - zawsze sa mozna powiedziec na pierwszej linii frontu
    pamietam jak przyjechali do mojej prababci (miala wtedy 99 lat) - z jakim szacunkiem, delikatnoscia i kultura do Niej podeszli i z takim spokojem, cieplem i zrozumieniem do nas - do rodziny wystraszonej co sie dzieje - szacun po prostu
    Podziękowali 2Rogalikowa kasha
  • edytowano marzec 2019
    Ratownik na ocene sutuacji mial kilka chwil a biegli beda mieli dostepna wiedze, mozliwosc robienia symulacji I cale tygodnie. to teraz rodzina ma szanse na duze odszkodowanie od sluzb medycznych gdy okaze sie ze bez reanimacji moglby przezyc. Zwykla rodzina z pewnoscia by sie tak nie przejeli.
    Podziękowali 1draconessa
  • edytowano marzec 2019
    Wg eksperta: Najpierw nalezalo zszyc rane w miesniu serca, potem uzupelnic krew I reanimacje przeprowadzic w karetce. Tylko czy to jest do wykonania dla ratownika w takiej sutuacji? Oraz ta druga opinia wg mnie tez nie do wykonania dla ratownika. Mogli co najwyzej szybciej przewiezc go.do.szpitala.
    Podziękowali 2draconessa Agnieszka88
  • Ja piernicze. Spec od analizy dokumentacji na kanapie. Nie,ze podwazam jego kompetencje bo to spec. Chodzi mi o analizowanie. A ten spec to zapoznał się z całą dokumentacją medyczną czy jak autor rozprawki filmikowej jedynie na doniesieniach medialnych bazowal?
    Nawet,jesli obiektywnie ma racje-to warunki tez mialy znaczenie.
    Przypomina mi sie film Sully. Tam też spece na zimno tacy mądrzy Fiufiu.  Na symulatorze.


  • kociara powiedział(a):
    Ja piernicze. Spec od analizy dokumentacji na kanapie. Nie,ze podwazam jego kompetencje bo to spec. Chodzi mi o analizowanie. A ten spec to zapoznał się z całą dokumentacją medyczną czy jak autor rozprawki filmikowej jedynie na doniesieniach medialnych bazowal?
    Nawet,jesli obiektywnie ma racje-to warunki tez mialy znaczenie.
    Przypomina mi sie film Sully. Tam też spece na zimno tacy mądrzy Fiufiu.  Na symulatorze.


    Zwłaszcza, gdy ich nie ma na miejscu. Wszyscy tacy mądrzy i kompetentni po fakcie.
  • Może tak właśnie miał mieć udzielona pomoc 
    Kto to teraz ustali  :/
  • Jestem przekonana ze ludzie przedwczesnie umieraja bo ktos popelnil blad, jeden, drugi itd. Zawsze mozna bylo cos zrobic lepiej, szybciej ale medycyna nie jest.doskonala bo.to tylko.ludzie. Jestem.tez przekonana ze dla Adamowicza zrobiono wszystko na max mozliwoscI. Rany byly za duze. https://natemat.pl/260839,lukasz-szumowski-opowiada-o-ranach-pawla-adamowicza-i-walce-o-jego-zycie
  • To jest taki spec, ze nawet nie zna podstawowej nomenklatury medycznej - to, co on wypisuje i okreslenia , jakich uzywa, wzbudzaja we mnie podejrzenie, ze z niego taki lekarz, a zwlaszcza pato, jak ze mnie akordeonistka. Jeszcze raz powtarzam, a niejedna rane kluta , w tym i rane serca, widzialam w zyciu - na miejscu ratownicy nie mieli zadnej, najmniejszej szansy wiedziec o rozleglosci urazow, gdzie i jak daleko penetruja i o ich charakterze.  Dodatkowo, oni niby ratownicy, to byly dzieciaki, zadni profesjonalisci, tylko osoby po przeszkoleniu podstawowym z pierwszej pomocy, nadajacy sie co najwyzej do przyklejenia plasterka na skaleczony paluszek. Starali sie utrzymac krazenie jak najlepiej umieli. Natomiast mnie intryguje to, ze tak go uciskano przez 40 minut - gdzie byla karetka, tkora powinna obstawiac taka impreze i dlaczego nie wieziono od razu na gwizdkach do szpitala? Uciskac mozna i w karetce... A moze tak wlasnie mialo byc?
  • Bo co my tam wiemy przeca...
    Podziękowali 1madzikg
  • Są jeszcze "celebryty" co to zawsze wszystko wiedzą i muszą się swą wiedza dzielić :smiley: 
  • edytowano marzec 2019
    Generalnie myśle sobie że pewnie mogły być popełnione rożne błędy jednak wywlekanie ich jest co najmniej niesmaczne ... Lepiej by służby w swoim gronie przeanalizowaly co i jak wyciągnęli wnioski i jeśli cos faktycznie nie tak to wdrożyły odpowiednie procedury by na przyszłość uniknąć błędów 
    Nie chce nawet myślec jak czuja sie córki Adamowicza czytając cos takiego - zaczyna sie wtedy zastanawiania co by było, gdyby ...
    adamowicz nie moja bajka polityczna ale czy jest sens ciagnąć temat i tym samym np utrudniać żałobę dzieciom ? Maja dostęp do neta chcąc nie chcąc trafia na artykuł lub ludzi w swoim otoczeniu którzy beda to komentować ....

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.