Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słabość polskiego ruchu narodowego

1568101130

Komentarz

  • @asiao nie, to wielodzietni są największym beneficjentem bo najwiecej kasy dostają z naszych kieszeni. Teraz dwudzietni " dostają" tylko 500 zł, a wielodzietni, zwłaszcza nierobotni wielodzietni mogą "dostawać nawet ok 8 000 zł miesięcznie. 
  • No szkoda żeby jeszcze na dorosłe dzieci było 500+. Dla mnie ten program mogliby zlikwidować, traktuje go jako częściowy zwrot nadpłaconych dla państwa zusów, podatków i itp.
    Podziękowali 1Klarcia
  • UlaUla
    edytowano maj 2019
    Ja obecnie "biore" 500 na 2/5 moich dzieci, które w dalszym ciągu są na moim utrzymaniu, od lipca na rok z kawałkiem będzie te 3/5. Żeby miec 8 tys to trzeba miec na teraz 17 dzieci w wieku do lat 18-stu! Niby jak - wieloraczki nie sa znowu tak popularne. To jakas ewidentna bzdura zupełnie bezrefleksyjnie powielana. 
    Podziękowali 1Monika73
  • Wielodzietni głosowali na PiS nawet przed 500+ a teraz to już w ogóle..
    Podziękowali 1Klarcia
  • apolonia powiedział(a):
    @asiao nie, to wielodzietni są największym beneficjentem bo najwiecej kasy dostają z naszych kieszeni. Teraz dwudzietni " dostają" tylko 500 zł, a wielodzietni, zwłaszcza nierobotni wielodzietni mogą "dostawać nawet ok 8 000 zł miesięcznie. 
     I zajmują ci miejsce na plaży nad Bałtykiem? Wkurzę cię jeszcze bardziej - my wolimy zagranicę. I jeszcze auto nowe kupiliśmy miesiąc temu. Dostaję tysiąc złotych aktualnie, czwórka dzieci, najstarsze pełnoletnie. Myślisz, że z 500+ to sfinansowaliśmy? To spróbuj, powodzenia. Wielodzietni też pracują.
    Podziękowali 1Klarcia
  • I bardzo dobrze Polly, o to chodzi. A na kogo głosowaliście?
  • Ula ,  oprocz 500+ są jeszcze świadczenia rodzinne, w tym wychowawcze, dodatki mieszkaniowe, alimenty z funduszu alimentacyjnego i zasiłki. A 500 + zupełnie nie wiedzieć czemu nie wlicza się do dochodu przy ubieganiu się o inne świadczenia.
  • @Ula to jest bardzo trudne bo narodowcy jako RN nie mają aż tylu znanych nazwisk. Chyba że chodzi Ci o Konfederację jako całość. Jako partia czy tam koalicja partii zarejestrowalismy się we wszystkuch okregach to znaczy że ludzie nas popierają bo podpisują się na listach. Jakby to powiedzieć: jesteśmy znani w wąskim kręgu.
  • Ja o tym wiem, ale ktos musi być naprawde szczególnym przypadkiem, zeby udawało mu się aż tyle osiągnąc. Nie wiem jakie są obecnie świadczenia rodzinne, ale kiedyś przez ok. 2 lata po krachu na rynku budowlanym sie kwalifikowaliśmy i na 5 wtedy dzieci to było dokładnie na koniec, (wczesniej mniej)741 pln. Nie sadze, zeby nagle były to dużo większe pieniądze. To wtedy faktycznie takie 500+ było by 2500 gdyby było, co w sumie daje już kwotę, za która ewentualnie mozna postarac sie przezyć. Przy czym mój mąz wtedy tez pracował, niestety bez efektów finansowych praktycznie. 
    Z drugiej stronie przy rodzinie tak dużej, ze jest te 8 tys wydatki na życie tez sa bardzo duże i i tak wszystko te wydatki pochłoną. 
  • Nie moge obejrzeć linka
  • No nie wiem. Obok mnie mieszka dwudzietna patologia. Żadne nie pracuje, na obydwoje dzieci ciągną 500+,dozywianie z Gopsu, wyjazdy dla dzieci + doplaty na opał i przywieziony opał na zimę, dofinansowanie prądu, codziennie po 10 piwek na doroslego. Skąd mają pieniądze? Dziennie przepuszczaja na pierdoly minimum 100 zł. Na pierdoly typu piwo, fajki, cola i czipsy. No i tak wyglądają beneficjenci pomocy społecznej. Wolę 500+ bez żadnych progów dochodowych i przy minimalnej obsłudze. Przynajmniej wszyscy dzieciaci się na to łapią a nie tylko kombinatorzy. Akurat za 500+ mam wielki szacunek do PiS. Gorzej z resztą.
  • Ula powiedział(a):
    Nie moge obejrzeć linka
    Sprawdź teraz.
  • apolonia powiedział(a):
    @asiao nie, to wielodzietni są największym beneficjentem bo najwiecej kasy dostają z naszych kieszeni. Teraz dwudzietni " dostają" tylko 500 zł, a wielodzietni, zwłaszcza nierobotni wielodzietni mogą "dostawać nawet ok 8 000 zł miesięcznie. 
    No najwięcej jednak dostaja dwudzietni.jakby nie liczyć 
  • Ale to  statystycznie z punktu widzenia kraju. A najbardziej poziom życia  dzięki temu wzrósł wielodzietnym i oni (czyli nam :) ) najbardziej to odczuli.
  • apolonia powiedział(a):
    No szkoda żeby jeszcze na dorosłe dzieci było 500+. Dla mnie ten program mogliby zlikwidować, traktuje go jako częściowy zwrot nadpłaconych dla państwa zusów, podatków i itp.
    No zobacz! Ale ci wielodzietni, których dzieci w momencie wprowadzenia programu 500+ mieli więcej niż 18 lat, nie mają szans tak jak TY, kochana apolonio, zwrócić sobie nadpłaconych dla państwa zusów, podatków itp.

    Gdybyś, apolonio, była taka sprawiedliwa za jaką się uważasz, nie brałabyś tych pieniędzy z 500+
  • apolonia powiedział(a):
    I bardzo dobrze Polly, o to chodzi. A na kogo głosowaliście?
    Na PiS. Po przeczytaniu programu RN, zastanowiłabym się, gdyby nie było z nimi Korwina i gdyby nie nawoływanie do niechęci wobec Zydów. Postulaty prorodzinne są świetne.
  • Aniela miej pretensje do PiSu nie do mnie. Przynajmniej dostaniesz emeryturę na którą ja muszę pracować zawodowo. Jestem sprawiedliwa dlatego nie dam się okradać bardziej i biorę 500+. Dlaczego miałabym nie korzystac?! To że uważam.program za zły pomysł nie znaczy że mam rezygnować z pieniędzy które mi przysługują. To niedorzeczne. Mi nic z nieba nie spada, nie mam spadków ani nie wygrałam w lotka by oddawać innym swoje ciężko wypracowane pieniądze. Ale Ty możesz oddać, jak sobie życzysz.
  • RN nie nawołuje do niechęci do Żydów ale nagłaśnia sprawę nienależnych roszczeń. Teraz antysemitą nie jest ktoś kto nie lubi Żydów ale ten kogo Żydzi nie lubią.(bo przeszkadza im wyłudzić od nas kasę)
    Podziękowali 2Odrobinka Polly
  • @apolonia, tak, roszczenia są wyssane z palca, jednak budowanie kapitału politycznego na opozycji wobec jakiejś nacji czy w ogóle grupy ludzi, jak dla mnie nie jest w porządku. A to co działo się w ostatnich dniach kampanii tak właśnie wyglądało - to był pierwszy słyszalny postulat. Nie bez powodu, nie miałam bladego pojęcia o postulatach prorodzinnych, a trochę się jednak interesuję. Sorry, ale wyborca nie będzie siedzieć przed laptopem i googlować program. Dociera to, co jest słyszalne.
  • Było słyszalne bo nic innego nie doszło do opinii publicznej. Reszty trzeba szukać. Na marsz przeciw 447 przyszło ponad 20 tys osób i musiano zareagować. Popatrz @Polly na linka którego wstawiłam powyżej. RN jest blokowany medialnie. W trybie wyborczym wygrali sprawę o nieumieszczanie ich sondażach, bo po prostu chciano ich zmilczeć. W ilu audycjach radiowych lub telewizyjnych uczestniczą narodowcy? Tylko w tych, do których media muszą ich dopuścić. W tej kampanii była to jedynie debata europejska na dwa dni przed wyborami. 
    Podziękowali 3Polly Kaika apolonia
  • Jeśli ktoś otrzymuje więcej niż wpłaca to dostaje.
  • edytowano maj 2019
    Zmarnowałaś czas" poświęcając się dzieciom"Małgorzato jeśli nauczyłaś ich  takiego chamstwa które prezentujesz powyższymi postami. Licz się ze słowami bo za takie zachowanie jest paragraf. Moderatorzy @Cart&;Pud i inni czytają czy udają ze nie widzą?
  • Jak lajkuja katolicy, dalej hejtujcie a jutro do kosciolka pierwsi. Brawo. 


  • Tak, zawsze o tym pisałam. Że ulgi podatkowe dla rodzin byłyby lepsze i działały motywująco. Wsparcie dla rodzin jest ok ale musi dawać ludziom godność a zasiłki nigdy jej nie dadza, tylko możliwość godnego wynagrodzenie za pracę. Większość społeczeństwa jest przeciwko 500+ w takiej formie. Cóż widocznie to też głupcy i idioci. To pisałam ja matka pracująca w domu. Na szczęście już niedługo  bo widać zbyt długie zajmowanie się wyłącznie domem i dziećmi rodzi frustrację i roszczeniowość. To że ktoś rezygnuje z pracy aby wychowywać liczne potomstwo to decyzja rodziny i jej odpowiedzialność. Nie oczekuje od społeczeństwa aby skladalo mi hołdy wdzięczności i płaciło bo jestem wielodzietna. Jedynymi osobami odpowiedzialnymi za byt mojej rodziny jestem ja i mąż. Nie jesteśmy komunistami.
    Podziękowali 2beatak Coralgol
  • @Malgorzata kompletnie nie rozumiem Twojego spojrzenia na macierzyństwo

    Dla mnie ono samo w sobie jest cudem, czymś najbardziej wyjątkowym, co mnie spotyka - i nie czuję by to było jakiekolwiek "oddawanie godności", wręcz coś totalnie przeciwnego.

    Rozumiem, że dla rodzin, gdzie dochody są niskie, a dzieci dużo 500+ jest bardzo ważne, ale uważam, że skuteczniejsze byłyby inne formy pomocy rodzinie, takie, które na dłuższą metę nie uzależniają od pomocy społecznej i nie wzmacniają postaw roszczeniowych.
    Podziękowali 1apolonia
  • No tak, to usprawiedliwia chamskie odywki do mnie. Pisanie w trybie przypuszczającym o głupocie  to nie jest to samo co wyzywanie innych od idiotek. I nie zapomnijcie do komunii lecieć jutro.
  • A propos roszczeniowości Takiej postawy roszczeniowej jak u kilku osób z tego forum to nawet w ops nie widzialam. Może tu jest przyczyną niechęci do wielodzietnych.
  • Dziś słyszałam o fantastycznym pomyślę że dla rodzin z 4dzieci będą dopłaty do aut 7 osobowych ok 15 tys zł
    Czy ktoś może potwierdzić? 
    Jestem zachwycona  :D
  • Wystarczy poczytać komentarze w necie by wiedzieć jaki stosunek na większość ludzi do wielodzietnych i 500+.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.