Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Strajk nauczycieli

1103104106108109146

Komentarz

 • Elunia powiedział(a):
  Nie wiem, tutaj sa prawniczki. Niby kurator małopolska namawia do złamania prawa, ale faktycznie można jej skoczyć. Klasyfikacja moze być nieważna, ale to zależy od kuratora. Zresztą do jakiego łamania prawa namawia? Gdyby obecność była nieusprawiedliwiona, to by dyscyplinarnie wylecieli z roboty, a tak są w stosunku do pracy, ale strajkują. 

  https://www.tvn24.pl/strajk-nauczycieli-prawnik-robert-kamionowski-o-radach-pedagogicznych-dla-maturzystow,928245,s.html?fbclid=IwAR1U5_3QSBfkSMLyybJlfKak0jLlUrXPqoxkRXxRgD_b-je833ksmfJH7r4
  Bo najważniejsze, żeby się słupki zgadzały, he, he. Uważam, że strajkujących nauczycieli powinno się, nawet niezgodnie z prawem, zwolnić.
  Podziękowali 3Agnieszka Elunia Klarcia
 • edytowano 18 kwiecień
  U Marianny w liceum chyba zawiesili strajk na Święta, bo o 23:00 dostała sms od koleżanki, że dziś na 8:00 mają fakultety z historii.

  Wczoraj też dostałam na librusie odpowiedź od wicedyrektorki, że rada ma się odbyć 24.04., a wcześnie wiadomość od dyrektorki, że dyrekcja dokłada starań żeby matury w szkole się odbyły bez przeszkód.
  Podziękowali 2Agnieszka Katanna
 • U nas rada miała być 16.04 i chyba faktycznie coś się działo , bo oceny są wystawione .
  Żadnych innych info.
 • Z trudem mi to przechodzi, ale tak mnie natchnęło w ten Wielki Czwartek może trzeba modlić się za tych nauczycieli?
  Podziękowali 2Elunia kiwi
 • OlaN. powiedział(a):
  Z trudem mi to przechodzi, ale tak mnie natchnęło w ten Wielki Czwartek może trzeba modlić się za tych nauczycieli?
  Ja to robię cały czas i nawet bez ogromnego trudu, wbrew pozorom. To tylko niemądrzy i zmanipulowani ludzie.
 • edytowano 18 kwiecień
  A myśmy dostali wiadomość od wychowawczyni w niedzielę. Bo w soboty i niedziele mogą się kontaktować przez e-dziennik a w dni szkolne nie.
  Małżonek padł ze śmiechu jak to przeczytał.
 • Wrocław zwie się miastem Frasyniuka. Podobno jak pod Wrocławiem zaczął sypać się strajk to Frasyniuk jeździł i wspierał.

  Jak młodzież tak wspiera to niech dadzą możliwość niewspierającej młodzieży przenieść się do niestrajkujących szkół, żeby mogli zdać maturę. Ok.możemy nawet jechać do Krakowa.
 • Albo nadzwyczajnym ukazem pozwolić zdawać matury z wolnej stopy. 
 • Monira powiedział(a):
  Przegadać i wybić z toru Olejnik - szacun.
 • strajk jeszcze potrwa co najmniej do 5 maja
  także - korzystajcie z pogody
  Podziękowali 1Agnieszka
 • OlaN, dziękuję za poprzedni wpis. 
  Podziękowali 1OlaN.
 • Moze gdyby nauczycielom skrocic wakacje za czas srajku to pewnie szybciutko  by przestali protestowac.Jestem zniesmaczona postawa strajkujacych.
  Podziękowali 3Joannna Barbasia Klarcia
 • Monira powiedział(a):
  "Strajk o godność nauczycieli" :D
  Podziękowali 2Agnieszka Klarcia
 • https://www.facebook.com/149382998448489/posts/2067804999939603/ :smile: 
  Dostaliśmy do wiadomości taką skargę rodzica:

  Do Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu.

   Składam skargę na działanie Prezydenta Miasta Poznania i podległej mu Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu oraz strajkującej kadry nauczycielskiej tej szkoły polegające na bezprawnym zawieszeniu zajęć szkolnych w dniach od 8 do 16 kwietnia 2019 r.

   Na wstępie pragnę wyjaśnić, że moje dzieci: ***, uczęszczają do SP nr 64 w Poznaniu. Mam zatem interes prawny do złożenia niniejszej skargi oraz do żądania od organu nadzoru doprowadzenia do poszanowania przez Prezydenta Miasta Poznania i Dyrektora SP nr 64 w Poznaniu prawa dzieci do nauki.

   Wyjaśniam, że przez idziennik Dyrekcja SP nr 64 poinformowała nas rodziców dzieci uczęszczających do szkoły, że szkoła będzie nieczynna ("uprasza się o nieprzyprowadzanie dzieci") od 8.04.2019 r. Jednakowa informacja widnieje na stronie internetowej SP nr 64 w Poznaniu: http://sp64poznan.pl/informacja-sprawie-zawieszenia-zajec-dniu-8-kwietnia-2019-r/

  Podano, że zajęcia w szkole w tych dniach zostają zawieszone na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach.

   Należy jednak zauważyć, że zgodnie z tym przepisem "Dyrektor, za zgodą organu prowadzącego, może zawiesić zajęcia na czas oznaczony, jeżeli wystąpiły na danym terenie zdarzenia, które mogą zagrozić zdrowiu uczniów."

  Ów przepis nie może stanowić podstawy prawnej zawieszenia zajęć w szkole z powodu strajku.

  Strajk nauczycieli nie jest bowiem zdarzeniem na danym terenie, który może zagrozić zdrowiu uczniów. Strajk nauczycieli nie zagraża zdrowiu uczniów, ponieważ jego organizatorzy są obowiązani współdziałać z kierownikiem zakładu pracy w zakresie niezbędnym do zapewnienia ochrony mienia zakładu pracy i nieprzerwanej pracy obiektów, urządzeń i instalacji, których unieruchomienie może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego - art. 21 ust. 2 w zw. z ust. 1 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Ponadto zgodnie z § 2 ww. rozporządzenia dyrektor zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w szkole lub placówce, a także bezpieczne i higieniczne warunki uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez szkołę lub placówkę poza obiektami należącymi do tych jednostek.

  W świetle powyższego niedopuszczalne było niezapewnienie przez ubiegły i aktualny tydzień zajęć w szkole.

  Nawet zaś, gdyby Prezydent Miasta Poznania, Dyrektor SP 64 w Poznaniu oraz nauczyciele szkoły przyjęli, że strajk stanowi zdarzenie zagrażające zdrowiu uczniów (jak mówi powołany § 18 ust. 2 pkt 2 ww. rozp.), to powinni mieć na uwadze art. 19 ustawy  rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Przepis ten określa wprost, że niedopuszczalne jest zaprzestanie pracy w wyniku akcji strajkowych na stanowiskach pracy, urządzeniach i instalacjach, na których zaniechanie pracy zagraża życiu i zdrowiu ludzkiemu lub bezpieczeństwu państwa.

  W tej sytuacji należy uznać, że prowadzony strajk nauczycieli w SP nr 64 w Poznaniu nie może być przeszkodą w respektowaniu przez organy oświaty nadrzędnego prawa dzieci do nauki. Żądam w związku z tym, aby Kurator Oświaty jako organ nadzoru w oświacie doprowadził do przywrócenia zajęć w SP nr 64 w Poznaniu.

   Z uwagi na charakter sprawy uprzejmie proszę o niezwłoczne jej załatwienie.
 • hmmm Poznan - oj tu Pan Jaskowiak zapewne uzna ze wszystko jest w porzadku
 • Ciekawe kiedy pierwsze sprawy zaczną być zgłaszane do sądu
 • Tomasz Lis już czytał wyborczą i prosi o koniec strajku :-)

  Podziękowali 3Tola Aniela Klarcia
 • Tak myślałam, PIS rośnie, a im słupki spadają, strajk pogrąża nie tych, co trzeba.
  Podziękowali 3Tola Agmar Klarcia
 • my właśnie dostaliśmy info poprzez dziennik elektroniczny, że po Świętach nauczyciele będą kontynuować strajk
  jak ktoś potrzebuje opieki nad dzieckiem to ma się zgłaszać do dyrektora,  ale ilość miejsc bardzo ograniczona
 • w artykule onetu Broniarz twierdzi ze poparcie dla strajku nie maleje  i ze strajk bedzie trwal
  mysle, ze racje ma Proksa twierdzacy, ze "ze strajku trudno wyjsc"

 • Nasze przedszkole przerwali strajk, szkoła do wtorku włącznie na pewno strajkuje...
 • A jak się ma strajk nauczycieli do obowiązku szkolnego i nauki?  Tak się dziś zastanawiałam...
  Podziękowali 2Aniela Klarcia
 • Już mnie zaczynaja wkurzać. Przedszkole nasze tez strajkuje . Tym to się należy podwyżka.. za puszczanie bajek dzieciom  :|
  Podziękowali 3E.milia Agnieszka Aniela
 • edytowano 19 kwiecień
  Noo Tosia tablecik dostaje w przedszkolu do grania bo taka grzeczna.. ale odkujemy się .. od września trojaczki do grupy nieśpiącej zapisaliśmy sasasa :-) 
 • Dziś czytałam. Socjalni zbierają się do strajku. Zamierzają nie wypłacać świadczeń.
  Czs pozwy o nierealizowanie decyzji szykować? Jak myślicie?

  Strajk nauczycieli mnie męczy. Tupanie nigdy do niczego nie prowadziło
  Podziękowali 1Klarcia
 • I tak przez cały dzień pracy te bajki puszczają?

 • I bardzo dobrze. Niech wszyscy strajkują! Do tego  doprowadza socjalizm kiedy ludzie za  pracę dostają  mniej niż socjalu. Może niektórzy się obudzą i zaczną głosować na prawdziwa prawicę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.