Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uwaga na znachora i oszusta Jerzego Ziębę!

1356711

Komentarz

  • maliwiju powiedział(a):
    @Aga85 ;
    To ustosunkuj się do tego co napisałam a szczególnie do kwestii leczenia padaczki marichuaną a ściślej olejem CBD .


    Może też jej brak słów? :D
    Podziękowali 1maliwiju
  • "W sumie to już napisały Agnicha i offca, czemu uważam tego pana za wielce szkodliwego naciagacza."
    -------------
    @Aga85 na jakie szkody naciągnął Cię ten pan? 
    Podziękowali 1gielki
  • Myślę że jeśli ktoś się, nie zetknął z bezradnością i uwikłaniem w procedury służby zdrowia oraz z ignorancją i bezmyślnością lekarzy. Nie ma podstaw do tego aby nie wierzyć że medycyna akademicka często traktuje człowieka fragmentarycznie i leczą objawy w nie przyczynę. 
    Mnie też się to kiedyś w głowie nie mieściło.
  • "A tak na serio o co Wam chodzi? 
    Ze w sluzbie zdrowia sa traktowane osoby przedmiotowo? Proceduralnie"
    ------------
    @Agnicha
    Chodzi o NIEsianie zamętu m.in. przez Ciebie. Nazywasz człowieka oszustem, nie mając ku temu żadnych podstaw. A jeszcze do tego, co wypisujesz jest wewnętrznie sprzeczne.
    Podziękowali 1gielki
  • edytowano kwiecień 2019
    mojej (kochanej skądinąd) mamie nawet dieta Dąbrowskiej zaszkodziła
    a jak się dokładnie wypytać to brak konkretów, niestosowanie się do zasad i nie wiem co tam jeszcze
  • Iwonaanna powiedział(a):
    @Rogalikowa podsyłam filmik
    pod filmem źródła.
    Kolagen, który przenika przez jelita jest pochodzenia rybiego. pozostałe nie  .



    Swego czasu chyba hydrolizaty kolagenu były właśnie polecane ze wzg na wielkość cząsteczki. 
    Nawet miałam i piłam „szoty” ale nie pamietam teraz nazwy firmy. Jakbym gdzieś znalazła to wrzucę. 
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Agnicha ale nowotwór nowotworowi nie równy, ci co się wyleczyli dietą, ziołami wit C nie trafiają do hospicjum. 

    Nikt tu nie wyznaje kultu Zięby i nie uważa go za jedynie słusznie leczącącego. 
    Nie jest jednak prawdą że jest szkodliwym oszustem. 
    Nie ważne czy ktoś zdrowy czy chory ale rozsądek się przydaje. Czasami rozsądne jest przestać ufać lekarzom i szukać gdzieś indziej patrz na nasz przykład. Działania lekarzy w znacznym stopniu pogarszały stan J. 
  • maliwiju powiedział(a):
    Agnicha ale nowotwór nowotworowi nie równy, ci co się wyleczyli dietą, ziołami wit C nie trafiają do hospicjum.
    Otóż to. Każdy sądzi po tym co było mu dane zobaczyć/ doświadczyć. A te doświadczenia są bardzo różne i siłą rzeczy subiektywne.
    Inna sprawa, że na zdrowiu (a raczej chorobie) można zbijać wielkie interesy nieuczciwie zawyżając ceny czy nierzetelnie podając skutki działania.  I dotyczy to tak big farmy jak i producentów szerokiej gamy środków alternatywnych.
  • In Spe powiedział(a):
    mojej (kochanej skądinąd) mamie nawet dieta Dąbrowskiej zaszkodziła
    a jak się dokładnie wypytać to brak konkretów, niestosowanie się do zasad i nie wiem co tam jeszcze
    Moja mam wylądowała na sorze , na sutek stosowania tejże diety.
    Podziękowali 1Katia
  • Ale jak twoje stanowisko ma się do moich argumentów?  
    Czy nie mam racji. 
  • Już o tym pisałam 
    Nasza bliska znajoma nie podjęła się leczenia nowotworu metoda  konwencjonalna tylko niekonwencjonalna 
    Ściągaliśmy do domu Wit c w kroplówce z zagranicy i szereg innych suplementow.
    Trzeba było też znaleźć pielęgniarkę która to podłączy. 
    Są miejsca gdzie można wlewy robić legalnie ale to bardzo drogie więc sami zachęcają żeby to robić samemu w domu.
    Nowotworu to nie cofnęło ani nie zatrzymało 
    Znajoma nie żyje
    Ale fakt po wlewach z tych różnych witamin miała piękna zdrowa cerę 
    Podziękowali 1Katia
  • Zawsze jak pisze o skuteczności, nieskuteczności albo szkodliwości jakiś oddziaływań leczniczych , słyszę o jednostkowym przypadku który nie jest argumentem. To prawda jednostkowy przypadek nie jest argumentem decydującym ale może skłonić do myślenia.
    Ciekawie się zaczyna robić gdy tych jednostkowych przypadków robi się całkiem sporo ale nikt ich nie dopuszcza do głosu bo są jednostkowymi przypadkami. 



    Podziękowali 2Rogalikowa Aniela
  • Problem jest w tym że stosowanie metod niekonwencjonalnych nie jest nigdzie dokumentowane.

    Aktualnie mamy taką sytuację że J. jest leczony CBD lekarka o tym wie i nas wspiera, dzwoni interesuje się, ale w dokumentacji nigdzie tego nie odnotowała . Więc teraz jak będzie poprawa to w papierach będzie że zadziałał jeden z 3 leków ppadaczkowych.

    Ja pomijając drobne eksperymenty, typu wstrzymanie się z podaniem jeden dzień antybiotyku , przy podawaniu dużych ilości Wit C, przy infekcji. Czy zastąpienie pulmicortu sodą oczyszczoną , albo  zastąpienie polprazolu octem, poważne decyzje dot leczenia podejmowałam z braku innych metod proponowanych przez lekarzy, albo też jako metody wspierające proces leczenia. 
    Smutna satysfakcję mam taką że nie pomyliłam się ani razu a lekarze wiele razy.


  • Do mnie trafia to,co napisala @maliwiju o diecie ( pamiętam, jak pisałaś o Jerzykowym złym samopoczuciu w czasie diety jaglankowej, kiedy byl na pegu chyba(???) 
    Poniewaz u mnie jaglanka tez nie lubi sie z jelitami ,zapamietalam. I to stwierdzenie mnie przekonuje 
    Ale
    W kwestii nowotworow,po przesledzeniu setek historii onkodzieci, dokumentacji medycznej,historii o genowtm badaniu nowotworow,genopodatnosci na zapadalnosc na różne typy nowotworow...trudno mi uwierzyć, ze vit c choc to silny antyoksydant zlikwiduje zaawansowany nowotwor.

    Rowniez czytywałam rozmaite historie zmagan z nowotworami,szczęśliwie zakończone ale także i te źle.

    Moze tez jest tak,ze są pewne  nowotwory,ktore-cytat z lekarza- ładnie się leczą i dają niemal 100proc pozytywne rokowania. 

    Na pewno dużą role odgrywa tez nastawienie chorego,wiara w specyfik-efekt placebo.


    Podziękowali 2maliwiju Aszna
  • Ja nie mam doświadczenia z nowotworami, znam natomiast lekarza medycyny który skutecznie leczy (zamiast standardowego leczenia) albo wspiera leczenie ziołami, ale to nie Zięba tylko naprawdę super specjalista.

    W tym momencie.mogę dużo mówić , nieprawidłowościach w leczeniu neurologicznym, które przemawiają na korzyść alternatywnych metod , i muszę przyznać że doświadczyłam tego że Zięba miał rację. Ale nigdy nie był dla.mnie autorytetem , jeśli już to impulsem do zgłębienia tematu. 
    Podziękowali 3kociara Elf77 Aniela
  • zieba sprzedaje "strukturyzatory wody" za o ile kojarzę 2500 zł, opierając to na nigdy nieudowodnionej teorii o pamięci wody. W ogole logiczne jest ze człowiek który głosi sprzeciw wobec "big pharmy" reklamuje własna bogata ofertę różnych tabletek i suplementów. Naprawdę ktoś taki jest dla was wiarygodny? Wrzucanie takich ludzi do jednego worka z np. ziołolecznictwem jest zwyczajnie szkodliwe.
  • Chyba nie mam siły pisać kolejny raz. Chyba nikt tutaj nie popiera Zięby we wszystkich działaniach, co jednak nie oznacza że nie ma racji w niczym i wszystko co mówi jest kłamstwem, czy szarlatenerią. 
  • podpisuję się pod @maliwiju ;

    on podobno zajmował się  np. hipnozą, to kompetnie nie moje klimaty i sprawia, że nie zaufałabym mu w ważnej kwestii

    jednak słuchając czasem co mówi, dowiaduję się wielu ciekawych, cennych rzeczy ( które później jeszcze weryfikuję)
  • maliwiju powiedział(a):
    Chyba nie mam siły pisać kolejny raz. Chyba nikt tutaj nie popiera Zięby we wszystkich działaniach, co jednak nie oznacza że nie ma racji w niczym i wszystko co mówi jest kłamstwem, czy szarlatenerią. 
    Dla mnie ktoś, kto skłamie raz, jest już niewiarygodny.
    Trudno traktować poważnie kogoś, kto miesza informacje nierzetelne i wprost kłamliwe z oczywistościami i banałami.
    Podziękowali 2Milagro Katia
  • edytowano kwiecień 2019
    Uważam, że Zięba zyskał na tym, że w swoich filmikach mówił o metodach znanych i wykorzystywanych przez wiele naszych babć i osób, które umiały się leczyć lub wspierać leczenie naturalnie. Pierwszy jego filmik, jaki obejrzałam zrobił na mnie pozytywne wrażenie, bo u mnie w domu od dawien dawna wykorzystywało się tzw. alternatywne metody, zarówno fitoterapię, jak i inne naprawdę skuteczne metody.
    Szybko jednak się zniechęciłam, gdy zorientowałam się, że chodzi o biznes. Przykładowo filmik o złamanej nodze, gdzie jednym tchem oprócz jedzenie galaretki z nóżek (która rzeczywiście działa w tym przypadku), wymienił ileś suplementów do kupienia w jego sklepie.
    Nie mieszałabym też terapii Gersona z p. Ziębą, bo terapia Gersona "wyleczyła" nie jednego, ale tam nie ma mowy o żadnych suplementach!!!

    edit:literówka
  • @Colargol
    taa
    chciałaby dusza do raju... :)
    fajnie jak wszystko byłoby takie oczywiste i czarno-białe

    ja czasami lubię posłuchać wywiadów w NTV
    ( niezależnej telewizji)
    całkiem niedawno skojarzyłam, że twórca tejże propaguje ufologię, jakiś turbosłowianizm czy coś
    po prostu wcześniej wybierałam tylko ciekawe dla mnie tematy i nie wiedziałam
    i co?
    nie słuchać tego co mnie interesuje?
    inni jakoś nie kwapią się do poruszania drażliwych spraw i zapraszania osób, które mają coś ważnego do powiedzenia
    jednak jakoś mi dziwnie
     
  • Elf77, dokładnie. Wiadomo ze kłamstwo i oszustwo staja się bardziej wiarygodne gdy zawrze się w nich trochę prawdy. Inny przykład - czym różni się liofilizat soku z kapusty marki pana Zięby, który jest sprzedawany za Ok 100 zł za opakowanie? Czy zwolennik naturalnych terapii nie powinien raczej zachęcać ludzi do jedzenia surówki z kapusty zamiast kupowania drogich suplementów? Naciągacz i tyle.
    Podziękowali 2Coralgol Katia
  • Zięba podpadl już nie tylko bigfarmie ale też jawnie popiera Konfederację i mówi głośno o roszczeniach żydowskich, które PiS zamierza wypłacić. Tym już chłop przegiął.
    Podziękowali 1szamel
  • @Coralgol rozumiem, że takimi samymi standardami kierujesz się chociażby w stosunku do swojego lekarza rodzinnego, że o innych lekarzach nie wspomnę.
  • jukaa powiedział(a):
    Czy są jakieś badania, zwłaszcza porównawcze, metod konwencjonalnych i metody Zięby? Argumenty z jednostkowych doświadczen są jednak mało przekonujące.
    Nie ma czegoś takiego jak "leczenie nowotworu metodą Zięby"! 

    Wlewy z witaminy C mają bardzo szerokie zastosowanie i NIE Zięba je wymyślił. Sa już dawno stosowane np. w Niemczech jako metoda akademicka.

  • jukaa powiedział(a):
    Dlaczego ? Ja dopuszczam, jednak konkretne badania mnie bardziej przekonują, zwłaszcza jeśli nie mam odpowiedniego wykształcenia, żeby oceniać jakąś metodę na podstawie własnej wiedzy. 
    A z mojego jednostkowego doświadczenia B) wynika, że raz metody niekonwencjonalne zadziałały, a raz wcale. I którego mam słuchać? 
    Na badania trzeba mieć środki. Skąd taki czy siaki znachor miałby mieć na to środki? A medycy akademiccy (korporacyjni) śmieją się ze znachorów. Nie uważają, żeby takie badania były potrzebne.

  • Elf77 powiedział(a):



    Nie mieszałabym też terapii Gersona z p. Ziębą, bo terapia Gersona "wyleczyła" nie jednego, ale tam nie ma mowy o żadnych suplementach!!!

    edit:literówka
    Mylisz się, w terapii Gersona są suplementy.

  • Coralgol powiedział(a):
    maliwiju powiedział(a):
    Chyba nie mam siły pisać kolejny raz. Chyba nikt tutaj nie popiera Zięby we wszystkich działaniach, co jednak nie oznacza że nie ma racji w niczym i wszystko co mówi jest kłamstwem, czy szarlatenerią. 
    Dla mnie ktoś, kto skłamie raz, jest już niewiarygodny.
    Trudno traktować poważnie kogoś, kto miesza informacje nierzetelne i wprost kłamliwe z oczywistościami i banałami.
    Gdzie Zięba skłamał raz? Podaj konkret.

    I przed czym ostrzegasz w swoim pierwszym wpisie? Już sie pytałam, ale nie zauważyłam odpowiedzi. Może przeoczyłam.
  • edytowano maj 2019

    Paprotka powiedział(a):
    Elf77, dokładnie. Wiadomo ze kłamstwo i oszustwo staja się bardziej wiarygodne gdy zawrze się w nich trochę prawdy. Inny przykład - czym różni się liofilizat soku z kapusty marki pana Zięby, który jest sprzedawany za Ok 100 zł za opakowanie? Czy zwolennik naturalnych terapii nie powinien raczej zachęcać ludzi do jedzenia surówki z kapusty zamiast kupowania drogich suplementów? Naciągacz i tyle.
    Nie musisz kupować nic od Zięby. Jestem tego przykładem, że nie musisz, bo ja Nie kupuję i żyję.

    Liofilizat soku z kapusty to skoncentrowane składniki kapusty, które zażywasz. Przede wszystkim minerały i witaminy. Gdybyś chciała zjeść taką ilość kapusty, aby dostarczyć taką samą ilość minerałów i soli mineralnych co w liofilizacie, to byś pękła. Błonnik kapuściany bardzo obciążałby twoje jelita, miałabyś potężne wzdęcia itd. Ludzki organizm nie trawi błonnika. Błonnik w większych ilościach jest dla niego obciążeniem.

    Większość chorób, o których mówimy bierze się z niedoborów witamin i soli mineralnych, stąd pomysły, aby pić soki warzywne lub brać ich jakies koncentraty. Zauważ, że te koncentraty są brane przez osoby chore, których nie należy obciążać zbyt dużymi ilościami błonnika. Nie każdemu tez chce się wyciskać soki z kapusty, jest trochę z tym pracy.
    Podziękowali 2szamel Rogalikowa
  • Aniela powiedział(a):

    Liofilizat soku z kapusty to skoncentrowane składniki kapusty, które zażywasz. Przede wszystkim minerały i witaminy...
    Nie każdemu tez chce się wyciskać soki z kapusty, jest trochę z tym pracy.
    Jednak sok z kapusty byłby tu dużo lepszym rozwiązaniem, znajduje się w otoczeniu wielu innych substacji aktywnych, które ze sobą współdziałają.
    Nie twierdzę (bo tego nie wiem), że substancja wyizolowana nie działa, ale produkty naturalne są zdecydowanie korzystniejsze dla zdrowia.
    Staram się kierować zasadą "Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził." Syr 38,4

    A propos terapii Gersona, rzeczywiście, gdy interesowałam się metodą kilkanaście lat temu nie brałam pod uwagę modyfikacji, o której pisze w książce Charlotte Gerson,
    "Od momentu, gdy dr Gerson zmarł, proces leczenia stał się dużo bardziej
    skomplikowany. Powietrze, ziemia i woda są globalnie zanieczyszczone...
    Co gorsza, dramatycznie wzrosło spożycie lekarstw, zarówno tych na receptę jak i w wolnej sprzedaży.
    Pewne zgubne nałogi (np. palenie, uzależnienie od alkoholu, lekkie narkotyki) stały się codziennością współczesnego stylu życia. W efekcie ludzie są dużo bardziej zanieczyszczeni, a ich organizmy znacznie bardziej wyniszczone.
    ...niektóre z jego oryginalnie podawanych lekarstw nie sąjuż dostępne, gdyż zostały zamienione na nowsze odpowiedniki. Dla przykładu: dr Gerson używał surowego wyciągu z wątroby, aby podnieść wydajność pracy wątroby swoich pacjentów. Obecnie wyciąg z wątroby jest poddawany znaczącej obróbce i nie działa już tak skutecznie. Dr Gerson używał również świeżego soku z wątroby cielęcej do przyspieszenia oczyszczania wątroby pacjentów z zatrucia pestycydami...
    Mając na celu rekompensatę tych braków, wprowadziliśmy do protokołu
    terapii kilka nowych suplementów i procedur. Jednym z nich jest Koenzym
    Q1O, który zastępuje częściowo sok z surowej wątroby..." i tak dalej
    Zatem znów widać, że wyjściowa terapia Gersona nie zakładała suplementów, tylko naturalne produkty, ale masz rację @Aniela teraz się suple stosuje, ale zauważ, nawet Charlotte podkreśla, że suplement, w tym przykładzie Q10 tylko częściowo zastępuje produkt naturalny. Pan Bóg już tak o nas zadbał, żeby w naturze było wszystko czego potrzebujemy, problem jest wetdy, gdy zaczynamy poprawiać Pana Boga.
    Tak nawiasem mówiąc jak byłam dzieckiem, mama robiła nam tatara z surowej wątróbki cielęcej, mimo, że o terapii Gersona nic nie słyszała wtedy.




    Podziękowali 1Aniela
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.