Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tylko nie mów nikomu

2456736

Komentarz

  • Bambidu powiedział(a):
    Aneczka08 powiedział(a):
    Po to żeby wiedzieć więcej. I więcej się w tej sprawie modlic. Prawda mnie nie zanieczyści. 

    @Aneczka08 a nie boisz się, że będziesz na wszystkich księży patrzeć potem przez pryzmat takiego obrazu. I że będzie do Ciebie powracać kiedy chcesz i kiedy nie chcesz? Je
    Nie ma powodu, by patrzeć na wszystkich przez pryzmat części.

    Obejrzałam pierwsze 20 minut, nie wiem, czy dam radę więcej.

    Na moją ocenę tych porządnych kapłanów, których znam, wpłynie prawdopodobnie tylko jako wzmocnienie tej pozytywnej oceny.
    Podziękowali 2Monika73 E.milia
  • edytowano maj 2019
    Np srodowisko nauczycieli i trenerów. Z nauczycielami wykorzystujacymi dzieci sama mialam osobiście styczność. Jako dziecko i nastolatka. Niektórzy z nich uczą po dziś dzień. 
  • Odrobinka powiedział(a):
    Np srodowisko nauczycieli i trenerów. Z nauczycielami wykorzystujacymi dzieci sama mialam osobiście styczność. Jako dziecko i nastolatka. Niektórzy z nich uczą po dziś dzień. 
    Gdzie to zgłosiłas? 
  • Obejrzalam. Obrzydzenie,wqrw,wscieklosc...na kościelną wierchuszkę,która ten obrzydliwy proceder tolerowała,przymykała oko,takze JPII. 
    Wscieklosc na molestujacych i na to,ze zero skruchy i pokory,nawet u zmierchu zycia cwaniactwo i wicie się,wyślizgiwanie
    Podziękowali 2asiao Monika73
  • podobna wściekłość czułaś jak wierchuszka artystyczna naszego kraju i zza granicy broniła pewnego reżysera? 

    Bo powinnaś. 

    Kazde środowisko kryje i wybiela swoich. 
    Niestety :( 
  • Ta kościelna wierchuszka, do której masz pretensje, już dawno nie żyje. A protensje do św. Jana Pawła II świadczą tylko o tym, że nie znasz jego działań przeciwko nadużyciom seksualnym w Kościele.
    Podziękowali 1gielki
  • Tak,tak. Odwracajmy kota ogonem
    Podziękowali 2beatak Ona64
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Ta kościelna wierchuszka, do której masz pretensje, już dawno nie żyje. A protensje do św. Jana Pawła II świadczą tylko o tym, że nie znasz jego działań przeciwko nadużyciom seksualnym w Kościele.
    Czy mógłbyś nas zatem oświecić? Ja tez nie znam tych działań.
    Podziękowali 1Ona64
  • Głupoty opowiadasz kociara. Nie wiem,gdzie masz odwracanie kota ogonem. 
    Chodzi o to,ze wszyscy odruchowo kryją swoich. 
    Mną youtube krążą takie dokumenty o rabinach, o pastorach o trenerach itp. 

    Ja już napisałam - dokument uważam za bardzo ważny. 
    Mysle,ze wszyscy,którzy byli uwikłani w sprawy (nie tylko tych kilka z filmu)powinni być usunięci natychmiastowo z urzędów. 

    Kosciol powinien opracować system pracy psychologicznej i psychiatrycznej aby w trakcie studiów wyłapywać dewiantów. 
    A także system pomocy wspólnotowej, kursów,doszkalania,wsparcia dla duchownych i oceniania ich pracy duszpasterskiej,aby normalny ksiądz,który trafia na zapyziała parafie,albo ma trudności w pracy wiedział gdzie szukać pomocy,a nie uciekał w alkohol/dziwki/nadużycia. 

    A gdy coś takiego się wydarzy - wywalać na zbity pysk z kapłaństwa i do więzienia. Żeby dla księży było jasne,ze jak tylko spróbują nadużyć,to ich spotka jeszcze gorsze od współwięźniów,a nie nagana i przeniesienie na inna parafie. 


  • Obejrzałam początek i ten pierwszy ksiądz wyrażał skruchę u kresu życia. Ofiara powiedziała że wybacza....
  • mnie zastanawia jedno , czemu Kościół ma płacić ofiarom (poza sytuacjami gdzie władza wiedziała i coś ukryła). Czy jeśli pedofilem jest nauczyciel to odszkodowanie będzie płacić szkoła lub ministerstwo albo kuratorium.

    Czy jeśli molestował dyrygent chóru chłopięcego to filharmonia będzie płacić. Czy tylko w przypadku KK jest taka odpowiedzialność "pracodawcy".

    Pytam bo nie wiem, może to nie tylko w KK, choć nie słyszałam o tym.
  • Taaa system to już był 
    Znaczy procedura przyjmowania kandydatów do seminariów ale została zmieniona 
    Jak ktoś ma ochotę wnikliwie sprawdzić to znajdzie sobie w internecie 

  • "w większości przypadków KK kryje takich pedofilów"

    A niby jak kryje? Księża napadają na więzienia, uwalniają skazanych za pedofilię i ukrywają ich w klasztorach?

    Nie należy powtarzać takich antyklerykalnych bajeczek. Jeżeli ktoś popełnił przestępstwo i jest skazany prawomocnym wyrokiem, to Kościół nie ma żadnego wpływu na jego dalsze losy. Odbywa karę jak każdy inny przestępca.
    Podziękowali 1Gosia5
  • "Czy mógłbyś nas zatem oświecić? Ja tez nie znam tych działań."



  • edytowano maj 2019
    "czemu Kościół ma płacić ofiarom"

    To proste. Aby go zrujnować finansowo. Bardzo skutecznie to zadziałało na Zachodzie, gdzie całe diecezje ogłaszały bankructwo. Racjonalnego uzasadnienia nie ma.

  • "Tak,tak. Odwracajmy kota ogonem "

    Bo co? Myślisz, że film o kilku zboczeńcach daje Ci prawo do obrażania katolików?

  • Ojejuju powiedział(a):
    Ja mówiłam o tym, że ksiądz pedofil nie trafia do więzienia, tylko jest odsunięty od pracy z młodzieżą lub przeniesiony na inną inną parafię.
    To jest niedopuszczalne, w takiej sytuacji zwyczajnie trzeba powiadomić policję. Jesli jakis wyższy w hierarchii ksiądz wiedział a tego nie zrobił powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za zatajenie przestępstwa. Nie wiem jak ktoś taki może żyć ze sobą a tym bardziej głosić kazania i udzielać spowiedzi.

    Kiedy lata temu media dopiero zaczęły nagłaśniać przypadki pedofilii w Kościele, nie sądziłam ze problem ten okaże się na tyle poważny. Tymczasem co rusz wychodzą na jaw różne skandale, nie tylko w Polsce. Przez ostatnie miesiące chyba nie było tygodnia by nie trafic na kolejne newsy w temacie i nie trzeba w tym celu zaglądać na portale antyklerykalne. Jestem zszokowana i zdegustowana skala zepsucia w tym środowisku. Film o którym mowa to kropla która przepełnia czarę. Pedofile z filmu Sekielskiego to nawet nie jacyś podrzędni księża, tylko osoby pełniące ważne funkcje - kapelan prezydenta, kustosz sanktuarium. Nie wierze ze nikt wokół nich nie miał pojęcia co robią. Ryba psuje się od głowy. Dla mnie to przerażajace, bo to jednak instytucja, która mieni się autorytetem moralnym i głosem Boga. Przerażajace, ze to właśnie wśród takich ludzi maja miejsce takie obrzydliwe przestępstwa i ich tuszowanie. Uważam, ze film pomoże w walce z tym bo zmusi hierarchów do skupienia się na problemie i uderzenia się w piersi. Tu już nie będzie miejsca na obwinianie rozseksuwlizowanego społeczeństwa, przedwcześnie rozbudzonych dzieci, feministek, rozwodów, lewaków i wszystkich wokół tylko nie samych pedofilów w sutannach. Nie po filmie który pokazuje spotkania ofiar z tymi księżmi i wypowiedzi tych księży.
    Podziękowali 2Ida beatak
  • Każdy jest niewinny, dopóki sąd mu nie orzeknie winy. Jeżeli są plotki, że dany ksiądz jest pedofilem, ale nie ma odważnego, który pod odpowiedzialnością karną złoży zeznania, to znaczy, że są to tylko plotki. I co byś wtedy zrobiła z takim księdzem, który w danej parafii ma zszarganą opinię, ale nie ma obiektywnego dowodu winy? Widzisz lepsze rozwiązanie, niż przeniesienie go w inne miejsce?
  • To teraz wyobraź sobie, że ten chłopak oskarża Cię o pobicie. Czy byś chciała, aby uznano to za dowód? Po to w naszej cywilizacji istnieje domniemanie niewinności, aby utrudniać fałszywe oskarżenia.

    Nie wiem, jaka jest prawda w przytoczonej przez Ciebie historii. Jeżeli chłopak uważa, że został skrzywdzony, to powinien dochodzić swoich racji.
  • A czego oczekujesz? Nie można ukarać człowieka, któremu nie udowodniono winy. Jeżeli ludzie są przekonani, że ksiądz jest winien, to niech zgłoszą to na policję.
    Podziękowali 2Aneczka08 PawelOdOli
  • edytowano maj 2019
    Odrobinka powiedział(a):
    Np srodowisko nauczycieli i trenerów. Z nauczycielami wykorzystujacymi dzieci sama mialam osobiście styczność. Jako dziecko i nastolatka. Niektórzy z nich uczą po dziś dzień. 
    W środowisku nauczycieli nie ma odpowiedników biskupów i papieża. Trener i nauczyciel to pracownicy szkoły. Kiepskie porównanie. Co to właściwie znaczy środowisko trenerów? Opisujesz sytuacje z jednej szkoły. Dyrektor szkoły ma moc przeniesienia pedofila do innej placówki? A może kuratorium?
    e: znalazłam na szybko historie dyrektora który tuszował sprawę molestowania w swojej szkole. Sprawca był ksiądz.

    a do Ciebie i innych którzy chcą usprawiedliwiać, wybielać i odwracać uwagę od przestępstw pedofilskich wśród księży, to wybraliście sobie na to bardzo zły moment. Wobec tego co można zobaczyć w tym filmie nikogo tu nie wybronicie.
    Podziękowali 2Ida persa
  • edytowano maj 2019
    Maciek_bs powiedział(a):
    "w większości przypadków KK kryje takich pedofilów"

    A niby jak kryje? Księża napadają na więzienia, uwalniają skazanych za pedofilię i ukrywają ich w klasztorach?

    Nie należy powtarzać takich antyklerykalnych bajeczek. Jeżeli ktoś popełnił przestępstwo i jest skazany prawomocnym wyrokiem, to Kościół nie ma żadnego wpływu na jego dalsze losy. Odbywa karę jak każdy inny przestępca.
    Niestety, tak to wygląda tylko w teorii. Na filmie (jeśli oglądałeś, to dobrze wiesz o co chodzi), był ukazany  na przykład ksiądz skazany za pedofilię na dwa lata więzienia, któremu dożywotnio odebrano prawo pracy z dziećmi. Mimo to proboszcz pozwalał na to, by prowadził dalej rekolekcje z dziećmi, co nagrano. Inny proceder, który ukazano na filmie, to wykorzystywanie braku wiedzy prawnej ofiar i zniechęcanie ich do wstępowania na drogę prawną - zamiast tego Kościół sam organizował quasi przesłuchania i własne "procesy". Ofiara mogła myśleć, że Kościół w jej imieniu podejmuje wszystkie właściwe kroki prawne, tymczasem była to szopka, mająca służyć nie nagłaśnianiu problemu.
    Podziękowali 5asiao kociara Ida beatak persa
  • Z filmu nie podobało mi się np to: "ach, miał pan 17-18 lat, prawie dorosły i się pan na to zgadzał?"

    ...Mimo, że była mowa o tym, że trwało to od jego 12-13 roku życia. 
    Przerzucanie winy. Na ofiarę. 
  • I po co przysięgać na Biblię i świętą Ewangelię, że nie będzie osoba x mówiła o księdzu y nikomu więcej? Jest ofiarą i ma to trzymać w sobie?! A po wtóre w tejże Biblii jest napisane: "nie przysięgajcie...". Szok.
    Podziękowali 3aga---p beatak joanna_1991
  • Będąc w takiej sytuacji chyba bym przerwała tę przysięgę i powiedziala, że spadam na policję.
  • Oglądałam dokument, w którym zgwałcone przez księży Irlandki płakały w Watykanie bo Jan Paweł II nie chciał z nimi rozmawiać!
    Prosiły o rozmowę!
    Podziękowali 1beatak
  • Jeżeli ktoś nie wypełnia wyroku, to trzeba to zgłosić policji. Księża nie różnią się od innych obywateli.

    A Ty Paprotko tak się nie ciesz, bo Twoje środowisko też ma dużo za uszami. U swoich przymykacie oczy na molestowanie dzieci, co dobrze było widać w przypadku Polańskiego. Do tego dochodzi urabianie dzieci "edukacją seksualną", aby pedofile mieli do nich łatwiejszy dostęp. Tych kilku księży to przy tym pikuś.
  • edytowano maj 2019
    Czytam komentarze biskupów- aktualne, 
    Biskup Gądecki:

    "Niektóre sprawy ukazane w filmie były już znane, inne nieznane. Te znane trzeba raz jeszcze dokładnie przeanalizować, w przypadku nieznanych należy rozpocząć procesy tak, aby dobro pokrzywdzonych było chronione przede wszystkim i nade wszystko".

    Niech z tego filmu wyniknie jak najwięcej dobra.

    Edit.lit.
    Podziękowali 2Coralgol kiwi
  • edytowano maj 2019
    I jeszcze taka ciekawostka - Platforma Obywatelska i RPO Adam Bodnar próbowali utrącić utworzenie rejestru pedofilów. Można to zobaczyć na filmie:


    Podziękowali 2palusia Aneczka08
  • Maciek_bs powiedział(a):
     Tych kilku księży to przy tym pikuś.
    Maciek, nie pikuś. To ludzkie tragedie.
    Podziękowali 3blaekie asiao persa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.