Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tylko nie mów nikomu

1356738

Komentarz

  • Ofiary zasługują na współczucie, a sprawcy na potępienie. Ale jak ktoś chce z tej sprawy robić pałkę do walenia w katolików, to niech najpierw zastanowi się nad skalą zjawiska. Z jednej strony ludzie, którzy sprzeniewierzyli się wspólnocie, która im zaufała. Z drugiej pogarda dla życia, promowanie dewiacji i wynaturzeń pod hasłem wolności wyboru.
  • Paprotka powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Np srodowisko nauczycieli i trenerów. Z nauczycielami wykorzystujacymi dzieci sama mialam osobiście styczność. Jako dziecko i nastolatka. Niektórzy z nich uczą po dziś dzień. 
    W środowisku nauczycieli nie ma odpowiedników biskupów i papieża. Trener i nauczyciel to pracownicy szkoły. Kiepskie porównanie. Co to właściwie znaczy środowisko trenerów? Opisujesz sytuacje z jednej szkoły. Dyrektor szkoły ma moc przeniesienia pedofila do innej placówki? A może kuratorium?
    e: znalazłam na szybko historie dyrektora który tuszował sprawę molestowania w swojej szkole. Sprawca był ksiądz.

    a do Ciebie i innych którzy chcą usprawiedliwiać, wybielać i odwracać uwagę od przestępstw pedofilskich wśród księży, to wybraliście sobie na to bardzo zły moment. Wobec tego co można zobaczyć w tym filmie nikogo tu nie wybronicie.
    Nie wybielam niczego. Pytałaś o środowiska to odpowiedziałam. Pedofile powinni odpowiadać za swoje czyny i ich krycie nie jest niczym chwalebnym.
    Podziękowali 1Aniela
  • Maciek_ bs
    Twoje reakcje przypominają mi reakcje tych  księży z filmu. 

    Podziękowali 1persa
  • NIE BAGATELIZUJEMY.

  • Gdzie sa jakies filmy dokumentalne o innych grupach zawodowych, gdzie skala problemu jest dużo, dużo większa?
    Podziękowali 1Gosia5
  • edytowano maj 2019
    Maciek_bs powiedział(a):
    Jeżeli ktoś nie wypełnia wyroku, to trzeba to zgłosić policji. Księża nie różnią się od innych obywateli.

    A Ty Paprotko tak się nie ciesz, bo Twoje środowisko też ma dużo za uszami. U swoich przymykacie oczy na molestowanie dzieci, co dobrze było widać w przypadku Polańskiego. Do tego dochodzi urabianie dzieci "edukacją seksualną", aby pedofile mieli do nich łatwiejszy dostęp. Tych kilku księży to przy tym pikuś.

    A to moje środowisko to kto Twoim zdaniem? Skąd możesz wiedzieć, co sądzę o sprawie Polańskiego? Nie przypominam sobie, żebym tu o tym pisała. Ale Ty już przypisałeś mnie do "środowiska" i "swoich". A co do cieszenia się, to nie jest dobry dobór słów w tym kontekście (tak jak i "pikuś"...), zwyczajnie uważam że film zrobi dobrą robotę w walce z tą patologią.

    W wątku pojawiły się już wzmianki o politykach PO i innych grupach społecznych, gdzie pedofilia też występuje. Typowe. Głupio dalej ciągnąć śpiewkę o atakach na Kościół, spiskach i antyklerykalizmie, bo w filmie jasno wypowiadają się i ofiary i sprawcy, a tego nie da się podważyć. Pozostaje odwracanie uwagi i próba wykazania, że gdzie indziej jest jeszcze gorzej. Powodzenia. 


    Podziękowali 3Ida beatak Coralgol
  • Aniela powiedział(a):
    Gdzie sa jakies filmy dokumentalne o innych grupach zawodowych, gdzie skala problemu jest dużo, dużo większa?
    sa o trenerach o milych panach z sasiedztwa o przyjacielach rodziny ... sa dokumentalne. sa fabularne oparte na faktach. jak ktos zglebi temat to znajdzie. 
    jest mnostwo takich filmow i jest pokazany caly mechanizm psychologiczny jak mozg dziecka a potem osoby doroslej "zagospodaruje" fakt molestowania 
    Podziękowali 2kociara Monika73
  • chabrowa powiedział(a):
    podobna wściekłość czułaś jak wierchuszka artystyczna naszego kraju i zza granicy broniła pewnego reżysera? 

    Bo powinnaś. 

    Kazde środowisko kryje i wybiela swoich. 
    Niestety :( 
    Wiesz...skoro porównujesz te sprawy to albo jestes cholernie cyniczna albo kompletnie nie rozumiesz,o czym mowisz. Nie wiem,co gorsze. 
    Nawet,jeśli by tak bylo (co jest mocno kłamliwym założeniem) to te  "kazde srodowisko"  nie uzurpuje sobie prawa do bycia mentorem całego narodu,te "kazde srodowiska" nie stanowią praw,z których chcą rozliczać tych ktorzy nie są ich częscią,nie tworzą zasad,które wybrancy sobie radosnie łamią 
    Podziękowali 1beatak
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Ta kościelna wierchuszka, do której masz pretensje, już dawno nie żyje. A protensje do św. Jana Pawła II świadczą tylko o tym, że nie znasz jego działań przeciwko nadużyciom seksualnym w Kościele.
    Mowisz o tym tajnym dokumencie-instrukcji utajniania pedofilii księży funkcjonujacym jeszcze do (wg info z dokumentu) do 2001 r?
  • Obejrzałam. Ze wszystkich przedstawionych księży, żałował tylko pierwszy (choć chyba nie do końca rozumiał skalę wyrządzonej krzywdy) i tylko on poprosił o wybaczenie. W każdym środowisku znajdzie się ten 1% patologii i tak chyba należy ten dokument traktować - jako opowieść o 1% społeczności Kościoła. To co bulwersuje mnie najbardziej to zmowa milczenia nie tylko wśród hierarchów ale też zwykłych księży. Cenię Franciszka za to, że chce ten system rozwalić, bo te kółeczka wzajemnej adoracji wśród kapłanów to straszny syf, wcale nie mniejszy niż jednostkowe czyny dewiantów.
    Podziękowali 2Ida beatak
  • Niestety kociara ma rację bo ksiądz to nie jest byle jakiś tam zbok tylko jego posługa ma/powinna mieć wyższa wartość 
    I dlatego przypadki księży pedofilów są tak bardzo uderzające ..nie tylko w nich samych ale w całą świętość instytucji 
  • Aniela powiedział(a):
    NIE BAGATELIZUJEMY.

    Skoro już wypowiadasz się w liczbie mnogiej, to co to jest jak nie bagatelizowanie?

    "Tych kilku księży to przy tym pikuś."
  • Polly powiedział(a):
    Obejrzałam. Ze wszystkich przedstawionych księży, żałował tylko pierwszy (choć chyba nie do końca rozumiał skalę wyrządzonej krzywdy) i tylko on poprosił o wybaczenie. W każdym środowisku znajdzie się ten 1% patologii i tak chyba należy ten dokument traktować - jako opowieść o 1% społeczności Kościoła. To co bulwersuje mnie najbardziej to zmowa milczenia nie tylko wśród hierarchów ale też zwykłych księży. Cenię Franciszka za to, że chce ten system rozwalić, bo te kółeczka wzajemnej adoracji wśród kapłanów to straszny syf, wcale nie mniejszy niż jednostkowe czyny dewiantów.
    Nim poprosił o wyłączenie to diabłem gebe wytarł. 
    Diabeł do złego go pociągnął. Swoją droga, ten diabeł to jest cudowne usprawiedliwienie wszelkiej podłości 
    Podziękowali 2Ida kociara
  • "A to moje środowisko to kto Twoim zdaniem?"

    Sama opowiedziałaś, czyje dobro Ci najbardziej leży na sercu: "Tu już nie będzie miejsca na obwinianie rozseksualizowanego społeczeństwa, przedwcześnie rozbudzonych dzieci, feministek, rozwodów, lewaków".
  • edytowano maj 2019
    Wlasnie podeslano mi felieton A.Młynarskiej na Onecie. Edit: P. Mlynarskiej
    Jak bardzo się zgadzam z nią w tym wypadku. 
    Przeczytajcie prosze. Niemal idealne podsumowanie tematu i roznic pomiędzy ofiarami "zwyklego" pedofila a pedofila w sutannie
  • aga---p powiedział(a):
    Maciek_ bs
    Twoje reakcje przypominają mi reakcje tych  księży z filmu. 
    Doceniam wyrafinowaną złośliwość. Jeden człowiek na Facebooku to mi nawet życzył, żeby ksiądz zgwałcił mi dziecko. Cóż mogę odpowiedzieć na takie uwagi?
  • Tej Młynarskiej, co domaga się "prawa" do mordowania dzieci? Chyba mnie nie interesuje.


    Podziękowali 2Aniela Pioszo54
  • kociara powiedział(a):
    Wlasnie podeslano mi felieton A.Młynarskiej na Onecie.
    Jak bardzo się zgadzam z nią w tym wypadku. 
    Przeczytajcie prosze. Niemal idealne podsumowanie tematu i roznic pomiędzy ofiarami "zwyklego" pedofila a pedofila w sutannie
    Pedofil w sutannie to bardziej perfidne ale efekt molestowania będzie taki sam
    I taki sam efekt będzie przy zbyt wczesnej edukacji seksualnej 
  • hipolit powiedział(a):
    Polly powiedział(a):
    Obejrzałam. Ze wszystkich przedstawionych księży, żałował tylko pierwszy (choć chyba nie do końca rozumiał skalę wyrządzonej krzywdy) i tylko on poprosił o wybaczenie. W każdym środowisku znajdzie się ten 1% patologii i tak chyba należy ten dokument traktować - jako opowieść o 1% społeczności Kościoła. To co bulwersuje mnie najbardziej to zmowa milczenia nie tylko wśród hierarchów ale też zwykłych księży. Cenię Franciszka za to, że chce ten system rozwalić, bo te kółeczka wzajemnej adoracji wśród kapłanów to straszny syf, wcale nie mniejszy niż jednostkowe czyny dewiantów.
    Nim poprosił o wyłączenie to diabłem gebe wytarł. 
    Diabeł do złego go pociągnął. Swoją droga, ten diabeł to jest cudowne usprawiedliwienie wszelkiej podłości 
    No to też piszę, że niewiele zrozumiał, ale coś tam dotarło i za to chociaż żałował. Porównaj to z Cybulą, który mówi coś w stylu "nawzajem sobie świadczyliśmy dobro" albo Srebrzyńskim, kłócącym się, że księdzem jest się na zawsze i mimo wszystko. Dla mnie jest różnica.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Tej Młynarskiej, co domaga się "prawa" do mordowania dzieci? Chyba mnie nie interesuje.


    Tak. Wlasnie tej. Dokladnie tej.
    Jeszcze napisz moze,ze skoro teraz angazuje sie w takie sprawy to to,co przytrafilo sie jej,kiedy miala 14 lat bylo zasłużone. 
    Boszzzzz jakie to slabe.
    Ale to znaczy,ze nie przeczytales tego,co napisala. 
    Podwójnie słabe 
  • Kociara wybacz ale A Młynarska hmmm no trudno mi nazwać ją autorytetem w czymkolwiek - pamietam jak miała pretensje że swoim autem stała w korku w drodze na Hel na wakacje bo 500 plus pojechało na wakacje ( nie świadczy to najlepiej o jej inteligencji i kulturze) 
    Podziękowali 2Aniela Nika76
  • Dla mnie mądrze napisał Kukiz - spróbuje wkleić jego post 
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2374824312585275&id=773389822728740
  • @Maciek_bs ;

    zupelnie niezłośliwe, proszę podaj linki do źródeł pokazujące, ze JP2 zmierzył się z problemem pedofilii, ze za jego czasów nie zamiatano pod dywan, nie chroniono sprawcow, ze były przestrzegane procedury... wychowałam się w kulcie JP2 (jak pewnie większość z nas) i naprawdę, poza wszystkim innym, z twgo powodu tez pęka mi serce... chciałabym umieć Go bronić, a przede wszystkim chciałabym żeby nie ponosił winy. 

    @Odrobinka, ludzie grzeszą wszędzie, ale nie chodzi o to, chodzi o to, ze Kościół pomimo tych grzeszników ma być święty, ma wypleniac  zło, jego hierarchowie maja stać na straży tej świętości, a nie przyczyniać się do jego upadku.
    Jak w takiej sytuacji wierzyć w działanie Ducha Świetego. 


    Jak można przy takiej okazji - pisać o tym ze PO coś tam??? Straszne. 

    Co do moich doświadczeń, to żyje w świecie, gdzie w czasie wielkiego czwartku ksiądz pada i przeprasza za grzechy wobec dzieci, za wszelkie nadużycia, gdzie wchodząc do „szkoły” moich młodszych wisi plakat dotyczący pomocy prawnej i duchowej dla ofiar pedofilii w kościele... ale czy to ma tłumaczyć, ze mam się odciąć od tego co złe, przestać być odpowiedzialna za Kościół??? Schować głowę w piasek i cieszyć się, ze u nas tak pięknie, duchowo i intelektualnie???
    Podziękowali 1Ida
  • edytowano maj 2019
    monia3 powiedział(a):
    Kociara wybacz ale A Młynarska hmmm no trudno mi nazwać ją autorytetem w czymkolwiek - pamietam jak miała pretensje że swoim autem stała w korku w drodze na Hel na wakacje bo 500 plus pojechało na wakacje ( nie świadczy to najlepiej o jej inteligencji i kulturze) 
    Przeczytaj do diaska i potem komentuj. 
    P. Mlynarska nie A. Mlynarska
    Podziękowali 1Ida

  • Film wstrząsający, jak żaden inny. Nie żałuję, że go obejrzałam.
    Takie rzeczy trzeba wiedzieć, a nie chować głowę w piasek. Zwłaszcza jeśli się ma dzieci.

    Sekielski już zapowiedział ciąg dalszy - ma jeszcze wiele nagranych historii ofiar.


    Uważam film za bardzo, bardzo pożyteczny i potrzebny, trzeba problem jak najbardziej nagłaśniać i uważać na swoje dzieci, pilnować je, ostrzegać oraz uczyć je jak mają się obronić.
    A także zachęcać je do zwierzania się rodzicom z każdego problemu i zapewniać je, że my, rodzice zawsze im uwierzymy w to, co nam mówią.

    Mam również nadzieję, że w wyniku ujawniania tego rodzaju dramatów Kościół wreszcie zabierze się za robotę i zostaną wypracowane metody i procedury , które pomogą zapobiegać kolejnym dramatom dzieci.

    To, co się tym dzieciom przydarzyło, to jest skrajne zło, a dalszym ciągiem tego skrajnego zła było zamiatanie problemu pod dywan przez naszych biskupów, nieprzeciwdziałanie kolejnym tragediom i w efekcie mnożenie cierpienia u kolejnych dzieci.
    Biskupi, którzy nie podjęli żadnych działań w celu ochrony dzieci przed zboczeńcami i zamiast pójść na policję tylko przesuwali dewiantów z parafii do parafii, powinni odpowiedzieć za współudział w przestępstwie.

    Skandaliczna jest (ujawniona na początku filmu) treść przysięgi o milczeniu, jaką ofiary musiały składać (z ręką na Biblii) podczas przesłuchania prowadzonego przez duchownych.

    Dobrze, że ofiary już nie milczą.
    W tym przypadku milczenie ofiar oraz zamiatanie problemu pod dywan przez duchowieństwo tylko eskaluje zło, które jest wtedy BEZ-KAR-NE!
    Tego typu sprawy koniecznie trzeba ujawniać i nagłaśniać.

    Cieszę się, że również papież Franciszek myśli w tym kierunku, sam namówił pana Daniela Pittet (ofiarę pedofila-duchownego) do napisania książki i nagłaśniania tematu. Brawo.

    Więcej o tym w tym wywiadzie:



    Fragment wywiadu:

    *Przeczytał ją też papież Franciszek. *

    To on zachęcił mnie do jej napisania. Kiedy powiedziałem mu, że przez cztery lata gwałcił mnie ksiądz, przytulił mnie i tak płakał, że miałem mokrą koszulę. Powiedział mi: "W tobie jest Duch Święty. Coś silnego, co sprawiło, że przeżyłeś". I to jest prawda. Duchowny złamał mnie i to na całe życie. I cierpieć będę aż do śmierci. Ale z drugiej strony spotkałem setki wspaniałych duchownych i bardzo wiele dla Kościoła pracowałem. Dzięki Kościołowi też stanąłem na nogi.


    Podziękowali 2Polly Coralgol
  • "Jeszcze napisz moze,ze skoro teraz angazuje sie w takie sprawy to to,co przytrafilo sie jej,kiedy miala 14 lat bylo zasłużone. Boszzzzz jakie to slabe."

    Miło, że tak sama ze sobą dyskutujesz :)
    Podziękowali 1Aniela
  • "podaj linki do źródeł pokazujące, ze JP2 zmierzył się z problemem pedofilii"

    Podałem wcześniej w tym wątku.
  • A Paulina Młynarska to osoba nienawidząca katolików w stopniu wręcz chorobliwym :(
  • Maciek_bs powiedział(a):
    A Paulina Młynarska to osoba nienawidząca katolików w stopniu wręcz chorobliwym :(
    I co w zwiazku z tym? I co w zwiazku z poruszonym problemem?
    Podziękowali 1Ida
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.