Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tylko nie mów nikomu

1282931333436

Komentarz

  • "Po pierwsze to zmień ton, zwłaszcza ze wcześniej dalas popis w tym wątku seria mądrych pytan typu czy w filmie naprawdę pokazane są SCENY MOLESTOWANIA... s "
    -----------
    Rzeczywiście głupie było to pytanie.

    Ja nie wiedziałam, że Marek Lisiński i inne ofiary przypomnieli sobie po 30 latach, jak ich molestowali księża. Wcześniej nikomu nie mówili.
    Wtedy to był dla mnie temat nowy, no teraz wiem już znacznie więcej.

  • Klarcia powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):

    Wiadomo, że Lisiński miał być bohaterem filmu Sekielskiego, ale ten w porę usunął ze swojego filmu tę "ofiarę".

    Usunął tylko dlatego, że "ofiara" za swój udział domagał się 50 tys. zł.
    Karczewski twierdzi, że usunął też dlatego, że wiedział, iż Lisiński nie był prawdziwą ofiarą. 
  • Aniela powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):

    Wiadomo, że Lisiński miał być bohaterem filmu Sekielskiego, ale ten w porę usunął ze swojego filmu tę "ofiarę".

    Usunął tylko dlatego, że "ofiara" za swój udział domagał się 50 tys. zł.
    Karczewski twierdzi, że usunął też dlatego, że wiedział, iż Lisiński nie był prawdziwą ofiarą. 
    A skąd ten Karczewski to wszystko wie? Siedzi w głowie Sekielskiego?
  • Karczewski raczej nie siedzi w głowie Sekielskiego, ale żyje w świecie dziennikarskim. Dziennikarze znają się nawzajem, z racji podobnych tematów mają ze sobą styczność. Spierają się ze sobą, niektórzy stanowią konkurencję dla innych. Równiez w podobnym czasie odbierają newsy.

    Karczewski głośno mówił o oszustwach Lisińskiego. Pomagał ks. Witkowskiemu, był częstym "gościem" w kurii płockiej, a nawet jeżdził z tego powodu do Rzymu do Kongregacji Nauki Wiary. Poświęcił temu rozdział w książce. Sekielski musiał o wszystkim wiedzieć.

  • Aniela powiedział(a):
    Karczewski raczej nie siedzi w głowie Sekielskiego, ale żyje w świecie dziennikarskim. Dziennikarze znają się nawzajem, z racji podobnych tematów mają ze sobą styczność. Spierają się ze sobą, niektórzy stanowią konkurencję dla innych. Równiez w podobnym czasie odbierają newsy.

    Karczewski głośno mówił o oszustwach Lisińskiego. Pomagał ks. Witkowskiemu, był częstym "gościem" w kurii płockiej, a nawet jeżdził z tego powodu do Rzymu do Kongregacji Nauki Wiary. Poświęcił temu rozdział w książce. Sekielski musiał o wszystkim wiedzieć.

    To, że Lisiński próbował oszukiwać w kwestii kasy, nie znaczy, że nie był molestowany.
  • Ale jego wiarygodnosc spada
  • "To, że Lisiński próbował oszukiwać w kwestii kasy, nie znaczy, że nie był molestowany."
    ------------------
    Sąd biskupi zbadał sprawę, powołal biegłego psychologa i zbadał te rzekome molestowania sprzed 30 lat. Było też wielu świadków pamiętających i księdza i Lisińskiego przed 30 laty. O tym też dowiedział się w porę Sekielski, aby wyciąć Lisińskiego ze swojego filmu.
  • Aniela powiedział(a):
    "To, że Lisiński próbował oszukiwać w kwestii kasy, nie znaczy, że nie był molestowany."
    ------------------
    Sąd biskupi zbadał sprawę, powołal biegłego psychologa i zbadał te rzekome molestowania sprzed 30 lat. Było też wielu świadków pamiętających i księdza i Lisińskiego przed 30 laty. O tym też dowiedział się w porę Sekielski, aby wyciąć Lisińskiego ze swojego filmu.
    Ależ Sekielski wyciął go ze względu na to, że ten żądał pieniedzy za swój występ.
  • beatak powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    "To, że Lisiński próbował oszukiwać w kwestii kasy, nie znaczy, że nie był molestowany."
    ------------------
    Sąd biskupi zbadał sprawę, powołal biegłego psychologa i zbadał te rzekome molestowania sprzed 30 lat. Było też wielu świadków pamiętających i księdza i Lisińskiego przed 30 laty. O tym też dowiedział się w porę Sekielski, aby wyciąć Lisińskiego ze swojego filmu.
    Ależ Sekielski wyciął go ze względu na to, że ten żądał pieniedzy za swój występ.
    To jest oficjalne wytłumaczenie Sekielskiego. 

    Przeciez Sekielski nie może, za skarby świata, przyznać się do tego, że któraś z ofiar występujących w jego filmie mogła być fałszywa. On chce być transparentny. Dla swojego dobra wycofał się z Lisińskiego, bo sprawa autentyczności była podejrzana. A nawet jeden z dziennikarzy opisał to w książce! Co prawda z niszowych środowisk dziennikarz, ale opisał, mając jakieś dowody w ręku.


    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano czerwiec 2019
    Aniela powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    @kociara ;
    Czy ja naprawdę muszę zwracać się do każdego z osobna po TRZY razy o to samo!?!

    Trzy razy do @Parotki, trzy razy do @kociara i trzy razy do @beatak.

    Ostatkiem sił piszę to samo chyba DZIEWIĄTY raz:

    Poszukaj mi, proszę, @kociara artykułu z GazWyb, gdzie jest opisane jak Marek Lisiński wyłudzał od KSIĘDZA Zdzisława Witkowskiego pieniądze, a potem posądzał go fałszywie o molestowanie seksualne. 

    Z góry dziękuję za zrozumienie  :s
    Po pierwsze to zmień ton, zwłaszcza ze wcześniej dalas popis w tym wątku seria mądrych pytan typu czy w filmie naprawdę pokazane są SCENY MOLESTOWANIA... :s
    Po drugie nie jestem ani wierna fanka ani adwokatka GW, a w przeciwieństwie do Ciebie nie darze szczególnym uczuciem anu ślepym zaufaniem żadnego medium, wiec na jakiej podstawie niemal zadasz ode mnie żebym linkowała Ci jakieś artykuły z GW.

    1. To było do kociary, a nie do Ciebie @Paprotka ;

    2. Skoro sama napisałaś, że artykuł o tym jak Marek Lisiński wyłudzał od ks. Zdzisława Witkowskiego pieniądze, a potem posądzał go fałszywie o molestowanie seksualne podany był w GazWyb, a ja go nie mogę znaleźć, to poprosiłam Ciebie, abyś mi znalazła ten artykuł. (oczywiście takiego artykułu NIE MA w GazWyb)

    3. Ty przede wszystkim nie lubisz RM i NDz oraz dziennikarzy w nich pracujących, że oni niby tacy mało znani są.
    Dokładnie to pisałam, że GW opisywała aferę z Lisińskim. I chodzi o wyłudzanie pieniędzy od jednej z ofiar. 

    To, że fałszywie oskarżył księdza i wcale nie był ofiarą molestowania, to niepotwierdzone informacje które pojawiły się na kilku portalach. Jak to lubisz określać - plotki. Zaczęło się od artykułu na wp.pl, inne strony się na niego powołują:

    "Wirtualna Polska donosi, że „pożyczył pieniądze od księdza, nie oddał ich, a później oskarżył duchownego o molestowanie”. "

    https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/449118-afera-z-lisinskim-otwiera-oczy-ile-klamliwych-oskarzen


    Marek Lisiński z Fundacji „Nie Lękajcie się” miał pożyczyć pieniądze od księdza, nie oddać ich, a później oskarżyć duchownego o molestowanie. Taką informację przekazał portal wp.pl, powołując się na słowa parafian.

    https://www.tvp.info/42893336/lisinski-pozyczyl-pieniadze-potem-oskarzyl-ksiedza-o-molestowanie


    Natomiast kuria płocka odniosła się już do tego:

    Odnosząc się do opublikowanych informacji – w tym szczególnie do materiału „Ujawniamy tajemnice Marka Lisińskiego. Pożyczał pieniądze, potem oskarżył księdza o molestowanie” (Wirtualna Polska 31.05.2019 r.) – Kuria Diecezjalna Płocka przedstawia następujące stanowisko:

    1. Wina duchownego oskarżonego o molestowanie Pana Marka Lisińskiego została potwierdzona podczas prowadzonego przed Sądem Biskupim w Płocku postępowania. Poczynione ustalenia zostały zatwierdzone przez watykańską Kongregację Nauki Wiary.

    2. W opisanej sprawie zarówno zebrane materiały, jak i postawa oskarżonego duchownego w toku postępowania kanonicznego, dały podstawy do uznania Pana Marka Lisińskiego za ofiarę molestowania seksualnego.

    https://ekai.pl/marek-lisinski-uznany-za-ofiare-molestowania-seksualnego/


    Pisz do kurii bronić księdza   :s
  • Paprotka powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Gregorius powiedział(a):
    @Aniela cały KEP stał i nadal stoi za pedofilami i pedałami w sutannach i purpurach. Mam tego najlepszy dowód w mojej archidiecezji, gdzie szefuje  Gądecki a pod jego bokiem po pałacu arcybiskupim spaceruje sobie niejaki Paetz, który dodatkowo głosi nauki w katedrze.  Czy w tej sprawie Gądecki albo inny biskup z towarzystwa KEP cokolwiek zrobił? 


    Abp Paetz już dawno się nawrócił
    Skąd ta pewność?

    Mamy wspólnych znajomych, wiem więc z miarodajnego źródła. :)
    Hierarcha od dłuższego już czasu, żyje w przykładnym celibacie.
  • Paprotka powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    @kociara ;
    Czy ja naprawdę muszę zwracać się do każdego z osobna po TRZY razy o to samo!?!

    Trzy razy do @Parotki, trzy razy do @kociara i trzy razy do @beatak.

    Ostatkiem sił piszę to samo chyba DZIEWIĄTY raz:

    Poszukaj mi, proszę, @kociara artykułu z GazWyb, gdzie jest opisane jak Marek Lisiński wyłudzał od KSIĘDZA Zdzisława Witkowskiego pieniądze, a potem posądzał go fałszywie o molestowanie seksualne. 

    Z góry dziękuję za zrozumienie  :s
    Po pierwsze to zmień ton, zwłaszcza ze wcześniej dalas popis w tym wątku seria mądrych pytan typu czy w filmie naprawdę pokazane są SCENY MOLESTOWANIA... :s
    Po drugie nie jestem ani wierna fanka ani adwokatka GW, a w przeciwieństwie do Ciebie nie darze szczególnym uczuciem anu ślepym zaufaniem żadnego medium, wiec na jakiej podstawie niemal zadasz ode mnie żebym linkowała Ci jakieś artykuły z GW.

    1. To było do kociary, a nie do Ciebie @Paprotka ;

    2. Skoro sama napisałaś, że artykuł o tym jak Marek Lisiński wyłudzał od ks. Zdzisława Witkowskiego pieniądze, a potem posądzał go fałszywie o molestowanie seksualne podany był w GazWyb, a ja go nie mogę znaleźć, to poprosiłam Ciebie, abyś mi znalazła ten artykuł. (oczywiście takiego artykułu NIE MA w GazWyb)

    3. Ty przede wszystkim nie lubisz RM i NDz oraz dziennikarzy w nich pracujących, że oni niby tacy mało znani są.
    Dokładnie to pisałam, że GW opisywała aferę z Lisińskim. I chodzi o wyłudzanie pieniędzy od jednej z ofiar. 

    To, że fałszywie oskarżył księdza i wcale nie był ofiarą molestowania, to niepotwierdzone informacje które pojawiły się na kilku portalach. Jak to lubisz określać - plotki. Zaczęło się od artykułu na wp.pl, inne strony się na niego powołują:

    "Wirtualna Polska donosi, że „pożyczył pieniądze od księdza, nie oddał ich, a później oskarżył duchownego o molestowanie”. "

    https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/449118-afera-z-lisinskim-otwiera-oczy-ile-klamliwych-oskarzen


    Marek Lisiński z Fundacji „Nie Lękajcie się” miał pożyczyć pieniądze od księdza, nie oddać ich, a później oskarżyć duchownego o molestowanie. Taką informację przekazał portal wp.pl, powołując się na słowa parafian.

    https://www.tvp.info/42893336/lisinski-pozyczyl-pieniadze-potem-oskarzyl-ksiedza-o-molestowanie


    Natomiast kuria płocka odniosła się już do tego:

    Odnosząc się do opublikowanych informacji – w tym szczególnie do materiału „Ujawniamy tajemnice Marka Lisińskiego. Pożyczał pieniądze, potem oskarżył księdza o molestowanie” (Wirtualna Polska 31.05.2019 r.) – Kuria Diecezjalna Płocka przedstawia następujące stanowisko:

    1. Wina duchownego oskarżonego o molestowanie Pana Marka Lisińskiego została potwierdzona podczas prowadzonego przed Sądem Biskupim w Płocku postępowania. Poczynione ustalenia zostały zatwierdzone przez watykańską Kongregację Nauki Wiary.

    2. W opisanej sprawie zarówno zebrane materiały, jak i postawa oskarżonego duchownego w toku postępowania kanonicznego, dały podstawy do uznania Pana Marka Lisińskiego za ofiarę molestowania seksualnego.

    https://ekai.pl/marek-lisinski-uznany-za-ofiare-molestowania-seksualnego/


    Pisz do kurii bronić księdza   :s

    Ja bym optowała za zrobieniem uczciwego procesu, przed sądem świeckim. Stanowisko Kurii płockiej jest mi mocno podejrzane. Szantażują tam kogoś? O urażone ambicje poszło?
  • "Pisz do kurii bronić księdza   s"
    --------------
    @Paprotka, wielu już świadków broni księdza i nic. Za to biskup idzie na pustelnię.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano czerwiec 2019
    "Ja bym optowała za zrobieniem uczciwego procesu, przed sądem świeckim. Stanowisko Kurii płockiej jest mi mocno podejrzane. Szantażują tam kogoś? O urażone ambicje poszło?"
    ----------------
    @klarcia
    Ks. Witkowski chciał uczciwego procesu przed sądem świeckim.

    Jednak, jak pisałam wcześniej, kuria nie chciała wydać pewnych dokumentów świeckiemu sądowi np.oświadczeń Lisińskiego, będących dowodem pożyczki, jaką u księdza zaciągnął Lisiński w 2007 r.

    Poza tym bp w imię posłuszeństwa zmusił księdza do wycofania pozwu o obronę dobrego imienia z sądu płockiego.
    Podziękowali 1Klarcia
  • jukaa powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Gregorius powiedział(a):
    @Aniela cały KEP stał i nadal stoi za pedofilami i pedałami w sutannach i purpurach. Mam tego najlepszy dowód w mojej archidiecezji, gdzie szefuje  Gądecki a pod jego bokiem po pałacu arcybiskupim spaceruje sobie niejaki Paetz, który dodatkowo głosi nauki w katedrze.  Czy w tej sprawie Gądecki albo inny biskup z towarzystwa KEP cokolwiek zrobił? 


    Abp Paetz już dawno się nawrócił
    Skąd ta pewność?

    Mamy wspólnych znajomych, wiem więc z miarodajnego źródła. :)
    Hierarcha od dłuższego już czasu, żyje w przykładnym celibacie.
    Ma 84 lata. W tym wieku większość ludzi żyje w przykładnym celibacie  :s
    @jukaa, klarcia napisała, że od DŁUŻSZEGO już czasu, a nie że w tym roku zaczął.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ula powiedział(a):
    No proszę! Nawet GW prowadzi śledztwo w tej sprawie.

    Może wreszcie uwierzycie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • To śledztwo to nawet po myśli GazWyb, bo wtedy kuria płocka będzie musiała się wstydzić i bp będzie musiał przeprosić księdza (i to może niejednego, bo bp Libera z wielkim zapałem prowadzi akcję "zero tolerancji" w swojej diecezji).
    Podziękowali 1Klarcia
  • jukaa powiedział(a):
    A, to czekam na bardziej szczegółowe potwierdzenie. 5 lat? 10? 
    A skąd wiesz, że nie 30 lat?

  • Oskarżenia to był początek XXI wieku? Tak jak weszła moda na oskarżenia biskupów o molestowanie np. W USA?

  • edytowano czerwiec 2019
    Te oskarżenia z początku XXI w. najczęściej dotyczyły "molestowań" 30 lat wcześniej czyli w latach 60-70 tych. A nawet byli tacy, którzy przypominali sobie molestowania sprzed 50-60 lat. "Molestujący" już nie żyli.
    Podziękowali 1Klarcia
  • A, czyli Paetz tez niesłusznie oskarżony? A te wiarygodne źródła które zaświadczają o celibacie...80-latka...to pewnie jego materac?  :s 
  • Dokładnie. Od bronienia skazanych są sady i prawnicy, nie sadze by skupianie się na wybielaniu i usprawiedliwianiu takich osób przyniosło coś dobrego.
  • edytowano czerwiec 2019
    Za to publiczne oczernianie i sądzenie jak najbardziej ok?
    Podziękowali 2Aniela Klarcia
  • @Aniela Paetz'a widać w katedrze często, wystarczy, że się tam przejdę. Widziałem go co najmniej parę razy. Raz głosił nawet rekolekcje. 
  • Klarcia powiedział(a):
    Gregorius powiedział(a):
    @Aniela cały KEP stał i nadal stoi za pedofilami i pedałami w sutannach i purpurach. Mam tego najlepszy dowód w mojej archidiecezji, gdzie szefuje  Gądecki a pod jego bokiem po pałacu arcybiskupim spaceruje sobie niejaki Paetz, który dodatkowo głosi nauki w katedrze.  Czy w tej sprawie Gądecki albo inny biskup z towarzystwa KEP cokolwiek zrobił? 


    Abp Paetz już dawno się nawrócił - inną sprawą jest to, że dla dobra Kościoła należałoby hierarchę z Polski zabrać i niech gdzie indziej dożywa swoich dni ostatnich.
    Taa nawrocil się, ciekawe, że kary nie odbył 
    Podziękowali 2Monika73 Agnieszka88
  • Gregorius powiedział(a):
    @Aniela Paetz'a widać w katedrze często, wystarczy, że się tam przejdę. Widziałem go co najmniej parę razy. Raz głosił nawet rekolekcje. 
    Cudownie.
  • edytowano czerwiec 2019
    jukaa powiedział(a):
    Kurczę, tylu niczemu niewinnych księży jest teraz zwyczajnie opluwanych i hejtowanych  , a Ty się skupiasz Aniela na bronieniu  zboczencow, których sądy cywilne lub kościelne oceniły jednoznacznie. Nie jestem w stanie tej strategii zrozumieć. Co więcej, uważam że Kościół się dzięki takim postawom tylko pogrąża. 
    Fajnie @jukaa, ja wg Ciebie bronię zboczeńców? Dziękuję za opinię. Jesteś bardzo miła, pozdrawiam Cię serdecznie.
     Doskonale rozumiem Twoją "strategię" i bardzo Ci współczuję.
     

  • jukaa powiedział(a):
    Nie ok. Niewinnych trzeba bronić, jest ich zdecydowana większość. Podejrzany, dopóki nie potwierdzi się jego wina , też jest niewinny. Ale tu jest mowa o tych, których winę już stwierdzono
    Gdzie stwierdzono winę? Kto stwierdził winę? Był jakiś cywilny proces?

    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano czerwiec 2019

    Gregorius powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Gregorius powiedział(a):
    @Aniela cały KEP stał i nadal stoi za pedofilami i pedałami w sutannach i purpurach. Mam tego najlepszy dowód w mojej archidiecezji, gdzie szefuje  Gądecki a pod jego bokiem po pałacu arcybiskupim spaceruje sobie niejaki Paetz, który dodatkowo głosi nauki w katedrze.  Czy w tej sprawie Gądecki albo inny biskup z towarzystwa KEP cokolwiek zrobił? 


    Abp Paetz już dawno się nawrócił - inną sprawą jest to, że dla dobra Kościoła należałoby hierarchę z Polski zabrać i niech gdzie indziej dożywa swoich dni ostatnich.
    Taa nawrocil się, ciekawe, że kary nie odbył 
    Jaką miał karę? Dlaczego jej nie odbył?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.