Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tylko nie mów nikomu

1246736

Komentarz

  • kociara powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    Kociara wybacz ale A Młynarska hmmm no trudno mi nazwać ją autorytetem w czymkolwiek - pamietam jak miała pretensje że swoim autem stała w korku w drodze na Hel na wakacje bo 500 plus pojechało na wakacje ( nie świadczy to najlepiej o jej inteligencji i kulturze) 
    Przeczytaj do diaska i potem komentuj. 
    P. Mlynarska nie A. Mlynarska
    Aaaa Paulina ?  Ta co się chwaliła występowaniem w serialu erotycznym ? To faktycznie warto przeczytać .... Kolejny autorytet 
    Podziękowali 1Aniela
  • Paprotka powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Np srodowisko nauczycieli i trenerów. Z nauczycielami wykorzystujacymi dzieci sama mialam osobiście styczność. Jako dziecko i nastolatka. Niektórzy z nich uczą po dziś dzień. 
    W środowisku nauczycieli nie ma odpowiedników biskupów i papieża. Trener i nauczyciel to pracownicy szkoły. Kiepskie porównanie. Co to właściwie znaczy środowisko trenerów? Opisujesz sytuacje z jednej szkoły. Dyrektor szkoły ma moc przeniesienia pedofila do innej placówki? A może kuratorium?

    Tu akurat procedury są jasne. Odnośnie tego, kto zatrudnia w szkole, komu się zgłasza sprawę itp. 
  • Maciek_bs powiedział(a):
    "A to moje środowisko to kto Twoim zdaniem?"

    Sama opowiedziałaś, czyje dobro Ci najbardziej leży na sercu: "Tu już nie będzie miejsca na obwinianie rozseksualizowanego społeczeństwa, przedwcześnie rozbudzonych dzieci, feministek, rozwodów, lewaków".
    To nie zrozumiałeś. To są wymówki, którymi księża próbują się usprawiedliwiać i odwracać uwagę od siebie. Można do tego dodać prześladowanie Kościoła:

    "Krytyka Kościoła ma miejsce nie tylko w Europie, spójrzmy na Australię i sytuację kard. George’a Pella. W imię reguł prawnych łamie się tam prawa człowieka. To minie. Chrześcijaństwo (…) zawsze było prześladowane - powiedział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Europejskiego Kongresu Samorządów. Pell został skazany na 6 lat więzienia za czyny pedofilskie."

    https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-04-08/abp-jedraszewski-o-przesladowaniu-chrzescijan-podal-przyklad-kard-pella-skazanego-za-pedofilie/

    Skazany za pedofilię przykładem na prześladowanie Kościoła, chrześcijaństwa. Nie do wiary  :(
  • monia3 powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    Kociara wybacz ale A Młynarska hmmm no trudno mi nazwać ją autorytetem w czymkolwiek - pamietam jak miała pretensje że swoim autem stała w korku w drodze na Hel na wakacje bo 500 plus pojechało na wakacje ( nie świadczy to najlepiej o jej inteligencji i kulturze) 
    Przeczytaj do diaska i potem komentuj. 
    P. Mlynarska nie A. Mlynarska
    Aaaa Paulina ?  Ta co się chwaliła występowaniem w serialu erotycznym ? To faktycznie warto przeczytać .... Kolejny autorytet 
    Ja piernicze? Przeczytałaś czy dalej tak radośnie bedziesz sie osmieszac?
  • edytowano maj 2019
    asiao powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Gdzie sa jakies filmy dokumentalne o innych grupach zawodowych, gdzie skala problemu jest dużo, dużo większa?
    sa o trenerach o milych panach z sasiedztwa o przyjacielach rodziny ... sa dokumentalne. sa fabularne oparte na faktach. jak ktos zglebi temat to znajdzie. 
    jest mnostwo takich filmow i jest pokazany caly mechanizm psychologiczny jak mozg dziecka a potem osoby doroslej "zagospodaruje" fakt molestowania 
    To załóż wątek i dyskutuj np. z kociarą i paprotką

  • Paprotka powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    NIE BAGATELIZUJEMY.

    Skoro już wypowiadasz się w liczbie mnogiej, to co to jest jak nie bagatelizowanie?

    "Tych kilku księży to przy tym pikuś."
    No bo pikuś. Chyba umiesz liczyć. 


    Podziękowali 1Pioszo54
  • @Maciek_bs chodzi mi o konkretne działania, nie wydawanie instukcji, ale jak było to egzekwowane. Czy rzeczywiście papież nie wiedział o tych przypadkach? Ks Cybula, kapelan Wałesy, Jankowski Solidarnosci, to nie byli jacys anonimowi prowincjonalni księża.A co z wydawaniem sprawców organom państwowym?  Co do układów i rozpusty w samym Watykanie napisano tomy. Pojawia się kolejna sprawa, wykorzystywanie seksualne sióstr zakonnych. Dużó, strasznie duzó tego jest. Czy możliwe, że papież o tym nie wiedział? 

    @Małgorzata, i co dobra była komedia? Bp Głódź dzisiaj tez powiedział, że nie ma czasu na głupoty, ech.....
  • "Przeczytałaś czy dalej tak radośnie bedziesz sie osmieszac?"

    Stosujesz mobbing wobec rozmówcy. Nie podoba mi się to.
  • edytowano maj 2019
    Malgorzata powiedziała:
    Ale nikt nie robi filmów, hejty na żadne inne środowisko gdzie ten problem jest występujący częściej
    Będę wdzięczna za dane, gdzie, w których środowiskach problem pedofilii występuje najczęściej, lub częściej niż w KK. Gdzie to znaleźć?

    Współpracuję ze sztabem interwencji kryzysowych, które mają miejsce w oświacie (tak, istnieje coś takiego) i zapewniam Was, że nauczyciel, pedagog czy trener zatrudniony w placówce oświatowej przy samym fakcie podejrzenia molestowania, a szczególnie molestowania na tle seksualnym (jeszcze bez wyroku) jest skończony i ma zamkniętą drogę do wykonywania zawodu. Bez wyroku. W świetle tego fakt, iż niektórzy księża są jedynie przenoszeni do innych parafii itp., jest bulwersujący. 
    Podziękowali 4Anka kociara asiao Subiektywna
  • Niedziela Dobrego Pasterza dziś.

    Kapłan, którego bardzo szanuję, mówił kazanie.

    Przytoczę dwie rzeczy:

    1. Kapłani bardzo potrzebują modlitwy wiernych.

    2. Gdy zaczynaliśmy seminarium było nas dwudziestu czterech na roku. Do święceń doszło siedmiu.
    Podziękowali 1Ania D.
  • Paprotka powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    "A to moje środowisko to kto Twoim zdaniem?"

    Sama opowiedziałaś, czyje dobro Ci najbardziej leży na sercu: "Tu już nie będzie miejsca na obwinianie rozseksualizowanego społeczeństwa, przedwcześnie rozbudzonych dzieci, feministek, rozwodów, lewaków".
    To nie zrozumiałeś. To są wymówki, którymi księża próbują się usprawiedliwiać i odwracać uwagę od siebie. Można do tego dodać prześladowanie Kościoła:

    "Krytyka Kościoła ma miejsce nie tylko w Europie, spójrzmy na Australię i sytuację kard. George’a Pella. W imię reguł prawnych łamie się tam prawa człowieka. To minie. Chrześcijaństwo (…) zawsze było prześladowane - powiedział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Europejskiego Kongresu Samorządów. Pell został skazany na 6 lat więzienia za czyny pedofilskie."

    https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-04-08/abp-jedraszewski-o-przesladowaniu-chrzescijan-podal-przyklad-kard-pella-skazanego-za-pedofilie/

    Skazany za pedofilię przykładem na prześladowanie Kościoła, chrześcijaństwa. Nie do wiary  :(
    A to nie chodzi o to że kard Pell nie ma dostępu do kapelana i nie może sprawować sakramentów? Bo tak czytałam o łamaniu jego praw jako człowieka.

  • @kociara , ten artykuł Pauliny Młynarskiej jest znakomity. Zgadzam się z jej każdym słowem. Linkuję artykuł:




    Podziękowali 1kluska
  • "Skazany za pedofilię przykładem na prześladowanie Kościoła, chrześcijaństwa."

    Każdy może sam ocenić. 

    Do wykorzystywania miało dojść w 1996 r. w zakrystii katedry w Melbourne zaraz po Mszy sprawowanej przez kardynała, który w tym czasie był tam biskupem pomocniczym. Jak wynika z opublikowanych akt procesu, winę kard. Pella orzeczono na podstawie zeznań jednej z domniemanych ofiar. Druga ofiara zmarła w 2014 r. Za niewinnością kard. Pella przemawiają zeznania matki zmarłego, który przed śmiercią kilkakrotnie przyznał, że nigdy nie był molestowany. W obronie kard. Pella wystąpił również ceremoniarz, który zeznał, że towarzyszył mu po Mszy w zakrystii i pomagał w zdjęciu szat liturgicznych. Również inne osoby związane z katedrą zeznały, że po zakończeniu niedzielnej Mszy w zakrystii celebrans nigdy nie jest sam, bo zawsze panuje tam wielki ruch.
    Podziękowali 2Berenika Aneczka08
  • @Małgorzata, dokładnie, przytocz prosze cię dane oraz to jak srodowisko kryje sprawców. Pomogę Ci, takie historie zdarzały się z wykorzystywaniem np młodych zawodniczek. Tylko czy naprawdę tak trudno zrozumieć, że Kosćiołowi stawia się inne wymagania niż zwiążkom sportowym? Że nie chodzi tutaj też, tylko o konkretnych sprawców, ale krycie ich przez hierachów!
  • Maciek_bs powiedział(a):
    "Przeczytałaś czy dalej tak radośnie bedziesz sie osmieszac?"

    Stosujesz mobbing wobec rozmówcy. Nie podoba mi się to.
    Moze lepiej zapoznac sie,co oznacza to pojęcie 
    Nie podoba mi sie,ze pomawiasz mnie publicznie zarzucajac  dokonywanie czynu zabronionego
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano maj 2019
    kociara powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    Kociara wybacz ale A Młynarska hmmm no trudno mi nazwać ją autorytetem w czymkolwiek - pamietam jak miała pretensje że swoim autem stała w korku w drodze na Hel na wakacje bo 500 plus pojechało na wakacje ( nie świadczy to najlepiej o jej inteligencji i kulturze) 
    Przeczytaj do diaska i potem komentuj. 
    P. Mlynarska nie A. Mlynarska
    Aaaa Paulina ?  Ta co się chwaliła występowaniem w serialu erotycznym ? To faktycznie warto przeczytać .... Kolejny autorytet 
    Ja piernicze? Przeczytałaś czy dalej tak radośnie bedziesz sie osmieszac?
    Przeczytalam i ? Myślisz że odnosiłam się do Wajdy ?
    1990 rok serial Różowa seria czy jakoś tak Czego nie rozumiesz ? 



  • "nauczyciel, pedagog czy trener zatrudniony w placówce oświatowej przy samym fakcie podejrzenia molestowania, a szczególnie molestowania na tle seksualnym (jeszcze bez wyroku) jest skończony i ma zamkniętą drogę do wykonywania zawodu. Bez wyroku."

    W ogóle w to nie wierzę. Polskie prawo nie pozwala na ukaranie kogokolwiek na podstawie plotek.
    Podziękowali 2Berenika Gosia5
  • Aniela powiedział(a):
    asiao powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Gdzie sa jakies filmy wedokumentalne o innych grupach zawodowych, gdzie skala problemu jest dużo, dużo większa?
    sa o trenerach o milych panach z sasiedztwa o przyjacielach rodziny ... sa dokumentalne. sa fabularne oparte na faktach. jak ktos zglebi temat to znajdzie. 
    jest mnostwo takich filmow i jest pokazany caly mechanizm psychologiczny jak mozg dziecka a potem osoby doroslej "zagospodaruje" fakt molestowania 
    To załóż wątek i dyskutuj np. z kociarą i paprotką
    Problem jest w tym, że ja jestem w kościele katolickim /nie wiem jak te dwie pozostałe Panie/
    I żeby przeżywać w nim to co najważniejsze muszę szukać księży z powołania a nie ufać pierwszemu, lepszemu, przypadkowemu.

  • monia3 powiedział(a):

    Przeczytalam i ?
    1990 rok serial Różowa seria czy jakoś tak Czego nie rozumiesz ? 

    Felieton? 
  • "Nie podoba mi sie,ze pomawiasz mnie publicznie zarzucajac  dokonywanie czynu zabronionego"

    To nie stosuj przemocy psychicznej w dyskusji. Nie będę tego tolerował.
  • @Maciek_bs ;

    Pisałeś wcześniej o tym, jak ważne jest domniemanie niewinności. Zgadza się. A Pell został poddany procesowi i skazany.

    Oczywiście można wierzyć, że ci skazani to też za niewinność siedzą...
  • edytowano maj 2019
    Zobaczcie do czego część piszących sprowadza tę rozmowę. A zaczęło się obiecująco, wpisy @Aneczka)8, @chabrowa, a teraz jedzie już dezawoluacja ofiar, bo gdzies tam występowała, bo coś tam napisała indziej, ech.... 

    ludzie piszący i działający na rzecz kościoła SzH, TT sa wstrząśniejci, wzywają do naprawy itp, do nie traktowania tego jako atak na Kościól, do stanięcia w prawdzie,

  • Laf2011 powiedział(a):
    Malgorzata powiedziała:
    Ale nikt nie robi filmów, hejty na żadne inne środowisko gdzie ten problem jest występujący częściej
    Będę wdzięczna za dane, gdzie, w których środowiskach problem pedofilii występuje najczęściej, lub częściej niż w KK. Gdzie to znaleźć?

    Współpracuję ze sztabem interwencji kryzysowych, które mają miejsce w oświacie (tak, istnieje coś takiego) i zapewniam Was, że nauczyciel, pedagog czy trener zatrudniony w placówce oświatowej przy samym fakcie podejrzenia molestowania, a szczególnie molestowania na tle seksualnym (jeszcze bez wyroku) jest skończony i ma zamkniętą drogę do wykonywania zawodu. Bez wyroku. 
    Co Ty nie powiesz???


    Podejrzenie wiąże się z odsunięciem od pracy, ale nie skutkuje pozbawianiem prawa wykonywania zawodu. Owszem, przeprowadza się postępowanie, a jeśli podejrzenie okaże się bezzasadne, nauczyciel wraca do pracy, a zaległe wynagrodzenie jest mu zwracane.

    Nie piszesz prawdy. Do postępowania, procesu itp. jeszcze obywatele tego kraju mają prawo.


  • kociara powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):

    Przeczytalam i ?
    1990 rok serial Różowa seria czy jakoś tak Czego nie rozumiesz ? 

    Felieton? 
    Co felieton ? Czy przeczytałam artykuł Młynarskiej ? Tak przeczytałam - w swojej wypowiedzi nie odnosiłam sie do Wajdy tylko późniejszych wystąpień Pani - jak rozumiem dobrowolnych - to chyba jest oczywiste ? 
  • A abp Jędraszewski ma prawo powiedzieć, co sądzi o fabule, gdzie kardynał molestuje ministranta w zakrystii pełnej ludzi.

    Co do Młynarskiej, to dalej zachowam milczenie. Jej rodzice i Wajda należeli do PRL-owskiej elity artystycznej i doskonale się znali, czego przejawem było zaangażowanie nastolatki do filmu.
    Podziękowali 1Aniela
  • Maciek_bs powiedział(a):
    "nauczyciel, pedagog czy trener zatrudniony w placówce oświatowej przy samym fakcie podejrzenia molestowania, a szczególnie molestowania na tle seksualnym (jeszcze bez wyroku) jest skończony i ma zamkniętą drogę do wykonywania zawodu. Bez wyroku."

    W ogóle w to nie wierzę. Polskie prawo nie pozwala na ukaranie kogokolwiek na podstawie plotek.

    To nie jest kwestia wiary, to fakt.
    Zapoznaj się Maćku z prawem antydyskryminacyjnym, a molestowanie wg prawa jest formą dyskryminacji. To są specyficzne procesy. Jedyne, kiedy to nie ofiarą i świadek udowadniają, że molestowanie miało miejsce, a właśnie oskarżony musi wykazać, że nic takiego się nie wydarzyło. Nauczyciel natychmiast zostaje zawieszony w pełnieniu funkcji służbowych. 
    Nie mogę ujawniać szczegółów, ale pamiętam tylko dwie sytuacje, kiedy oskarżony o molestowanie nauczyciel wykazał niesłuszność takich zarzutów, tylko i wyłącznie dlatego, że w placówce był monitoring. 
  • edytowano maj 2019
    "Ja piernicze? Przeczytałaś czy dalej tak radośnie bedziesz sie osmieszac?"
    --------------
    Już lecę czytać, aby się nie ośmieszać.

    Wydumana różnica między pedofilem takim a takim, określona przez osobę, która nie ma pojęcia o czym pisze.


    Podziękowali 2monia3 matka-Olka
  • Laf2011 powiedział(a):
    Malgorzata powiedziała:
    Ale nikt nie robi filmów, hejty na żadne inne środowisko gdzie ten problem jest występujący częściej
    Będę wdzięczna za dane, gdzie, w których środowiskach problem pedofilii występuje najczęściej, lub częściej niż w KK. Gdzie to znaleźć?

    Współpracuję ze sztabem interwencji kryzysowych, które mają miejsce w oświacie (tak, istnieje coś takiego) i zapewniam Was, że nauczyciel, pedagog czy trener zatrudniony w placówce oświatowej przy samym fakcie podejrzenia molestowania, a szczególnie molestowania na tle seksualnym (jeszcze bez wyroku) jest skończony i ma zamkniętą drogę do wykonywania zawodu.

    A w którym to województwie takie bezprawie ma miejsce?
  • edytowano maj 2019
    To, że ofiary miały przysięgać na Pana Boga, to nie jest jakis zwyczaj w Kościele. P. Młynarska uważa, że to jakis obrzęd, zwyczaj to przysięganie, wciąganie pana Boga. Jest w błędzie.
  • Mną osobiście pedofilia w Kościele wstrząsnęła już trochę wcześniej niż wczoraj.. ale z newsow z filmu .. niebywale jest to, że w Licheniu wciąż stoi pomnik pedofila w objęciach JP2 
    Oni to powinnni natychmiast zlikwidować 
    Podziękowali 4Ida Anka beatak annabe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.