Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Komentarz

• Zawsze mnie zastanawia jak rodzice zmuszają te nastolatki. Moje są spokojne, grzeczne ale ja ich nie umiem zmusić nawet do ułożenia butów na ganku, a co dopiero do wyboru szkoły.
  • edytowano 14 maj
    Elunia powiedział(a):
    Zawsze mnie zastanawia jak rodzice zmuszają te nastolatki. Moje są spokojne, grzeczne ale ja ich nie umiem zmusić nawet do ułożenia butów na ganku, a co dopiero do wyboru szkoły.
    @Elunia to zmuszanie różne formy przybiera. Nie wiem czy poszedłbym na studia prawnicze, gdyby nie mocna sugestia mojej mamy (skądinąd b. dobrego psychologa dziecięcego),  że jakiś zawód dający lepsze niż socjologia perspektywy finansowe by się przydał. Na szczęście socjologię równolegle też studiowałem ;-)
    Podziękowali 2E.milia MAFJa
  • Między zmuszaniem do czegoś, czego dziecko nie czuje i doprowadza się do ruiny psychicznej, a mądrym kierowaniem niedoświadczonym, młodym człowiekiem, jest duża różnica. Gdyby socjologia była sensem twojego życia to byś ją studiował jako drugi kierunek, później lub wykonywał zawód bez studiów. 
    Znam chłopaka, który chciał zostać pianistą, wybitnie zdolny. Rodzice wymagali dobrych studiów, poszedł do porządnego LO i co, zamiast do szkoły to on myk, myk do muzycznej grać bo przed południem był dostępny najlepszy fortepian. Ile matka się go naszukała, nadzwoniła, zakazy i kary, a on swoje. W końcu odpuscili i chłopak zdał maturę byle jak byle dostać się na Akademię Muzyczną. Nie wiem jak mieliby go przymusić np.do prawa czy medycyny.
    Podziękowali 2Odrobinka Bea
  • edytowano 14 maj
    Ja nie jestem w stanie zmusić do nauki przyzwoitej.
    Buty / ciuchy 28 lat zmuszania i przegrywam z każdym następnym nastolatkiem.

Jak Ktoś zna przepis na zmuszanie nastolatka chętnie przyjmę.
    Pod warunkiem gwarancji na MOICH nastolatków.
    Nie cudzych :p
  • Nie daliśmy rady zmusić do grania świetnego gitarzystę.
    Okazał się silniejszy od bardzo silnych rodziców, rzucił granie po 9 latach.

Jesteśmy jakieś fajtłapy rodzicielskie.
    A nie opresyjni .

Podziękowali 2Bea Gosia5
  • Zaczynam momentami przegrywać z 8 latkiem 
    LOL 
  • Jak to jest, że dziecko wogole nie chce się uczyć a jest obowiązek ustawowy 
    I rodzic nie zmusi i co dalej? 
  • asiao powiedział(a):
    Jak to jest, że dziecko wogole nie chce się uczyć a jest obowiązek ustawowy 
    I rodzic nie zmusi i co dalej? 
    obowiązek jest do osiemnastki.

dalej ..........może sie wyprowadzić,  ;) 
  • Są różne dzieci i różne sposoby zmuszania - na siłę rzadko działa, ale już np. szantaż emocjonalny, wykorzystywanie zależności dziecka. Nie we wszystkich rodzinach jest normalnie, nie wszędzie rozmawia się z dziećmi, czasem rodzice tak bardzo chcą przy pomocy dziecka spełnić swoje niespełnione ambicje, że dzieci ulegają, zwłaszcza gdy od małego są nawykłe, że to rodzic decyduje, a one nie mają nic do powiedzenia.

Znam dość dobrze jedną taką rodzinę i często żal mi dziewczyn - muszą być najlepsze, inaczej niezadowolenie mamy jest tak przygniatające, że trudno osobom z zewnątrz je znieść.
  • No właśnie chodzi mi o te dzieci przed 18
  • asiao powiedział(a):
    No właśnie chodzi mi o te dzieci przed 18
    Te się zmusza ;) 
  • Czyli przemoc w rodzinie 
  • BeaBea
    edytowano 14 maj
     :smiley: 

Można perswadować

A mądry rodzic weźmie pod uwagę argumenty nastolatka 
  • Jeny ten temat mnie boli fizycznie jak czytam.. czas na szczęście w nieszczęściu leci coraz szybciej.. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.