Dziś urodziły się pierwsze sześcioraczki w Polsce

Podziękowali 1aga---p
«134

Komentarz

• Zdrowia dla maluszków!!!
  • Sił fizycznych i psychicznych dla rodziców.. laktator na start ;-)
    Podziękowali 3Bea Cart&Pud Elunia
  • Oczywiście na wp podliczyli ile od państwa dostaną.. i to nie czegoś ekstra tylko 500+ i zwrotu podatku..nawet ludzie w komentarzach oburzeni.. 
    Podziękowali 3Bea Agax4 babka4
  • Mi też parę razy na ulicy ktoś liczył (niby pod nosem) ile dostaje. Raz nawet jak byłam w sklepie tylko z połową...Chciałam gonić pana żeby go uświadomić że policzył a mało ale pani za wolno kasowała i nie zdążyłam :wink:
  • Fajna wiadomość :)

Jestem przeciw 500+, ale wyliczać konkretnej rodzinie publicznie nie wypada
    Podziękowali 2awia Bea
  • Bez pomocy z zewnątrz przez pierwsze miesiące odzwyczają się od spania, jedzenia i sikamia.
    Zdrówka i siły dla maluchów i rodziców.
  • Mogliby dołączyć do naszego forum :smiley: 
    Podziękowali 3M_Monia Bea Katia
  • To dopiero jak się od tego spania odzwyczają...
    Podziękowali 3Bea Klarcia Katia
  • O i to od nas z okolicy;)
    Podziękowali 1Bea
  • Coralgol powiedział(a):
    Fajna wiadomość :)

Jestem przeciw 500+, ale wyliczać konkretnej rodzinie publicznie nie wypada

A ile masz dzieci, jeśli można zapytać? To nie zaczepka do kłótni politycznej (nie cierpię takich), pytam z ciekawości, bo trochę dziwi mnie, że na tym forum ktoś jest przeciw. No chyba że masz większość dzieci już pełnoletnich.

Kiedyś marzyłam o bliźniakach, teraz stwierdzam, że jednak wolę jedno po drugim. A tak serio, to chyba muszą mieć kogoś do pomocy, bo po miesiącu oboje padną.
    Podziękowali 1Agax4
  • To jest prawdziwy cud medycyny, bo te dzieci wszystkie zyja I sa w dobrum stanie. Najmniejszy wazyl chyba 800g. 29 tc.
    Podziękowali 5Agax4 Bridget Monika73 Ida Bea
  • Gdzieś czytałam, że jedno dziecko już mają, więc wszelkie wyliczenia ciekawskich są zaniżone ;)

Moje wcześniaki urodziły się w tym samym szpitalu. Super warunki dla maluszków.
  • Krakow podobno najlepszy jesli chodZi o neonatologie
  • Rogalikowa powiedział(a):
    To dopiero jak się od tego spania odzwyczają...
    Ha, ha o rodziców mi chodziło. Mam bujną wyobraźnię, ale 6 maluchów i dwoje rodziców jest dla mnie niewyobrażalne.
    Podziękowali 1J2017
  • Musisz poszerzyć horyzonty wyobraźni B)
  • Elunia powiedział(a):
    Rogalikowa powiedział(a):
    Ha, ha o rodziców mi chodziło. Mam bujną wyobraźnię, ale 6 maluchów i dwoje rodziców jest dla mnie niewyobrażalne.
    Jakby ich było faktycznie dwoje non stop, ale przecież ten tata zapewne pracuje... W sumie można poczuć co to żłobek ;)
    Podziękowali 2Bagata J2017
  • Rodzice i lekarze byli przygotowani na pięcioro dzieci. Szóste było niespodzianką. Objawiło się dopiero po wydobyciu piątego ;)
  • I dlatego może pozwolili tak długo czekac z porodem. Podobno nawet jak na pięcioraczki, to późno cesarkę robili.
  • Sześcioraczki sześciorczkami, ale jeszcze do kompletu dwulatek... 
    Może być chłopak w szoku :)
  • Moim zdaniem 3 osoby dorosłe są potrzebne . Ale może z mm łatwiej na początek.. poki co to prędko ze szpitala nie wyjdą.. 
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Rogalikowa powiedział(a):
    Jakby ich było faktycznie dwoje non stop, ale przecież ten tata zapewne pracuje... W sumie można poczuć co to żłobek ;)
    W żłobku opieka pracuje max.8 godzin i idzie spać do domu :) Rodzice non stop to za mało, kiedyś trzeba spać, myć się itp., a przy 6 to raczej nie ma opcji żeby równocześnie spali.
    Podziękowali 3OlaOdPawla Aga85 Tola
  • I w żłobku są jeszcze kucharki i sprzątaczki tudzież kierowniczka i pielęgniarka.
  • Moim zdaniem jest taka opcja. I to jest jedyna opcja . Żeby przeżyć choć i tak lekko nie będzie. 
    Podziękowali 1Elunia
  • Cudowne wieści! Niech Bóg błogosławi całą rodzinę!
    A co do tego, jak dadzą radę, to przecież wiadomo, że rodzice nie będą z tym sami. W Polsce jest już kilka rodzeństw- pięcioraczków i te rodziny miały dużo pomocy od państwa w opiece nad dziećmi, np. kilka opiekunek całodobowych, zmieniały się tak, żeby zawsze były dwie. Inna rodzina dostała dom z ogródkiem. A co dopiero pierwsze sześcioraczki, które będzie obserwował cały świat.
    A nasze forum dołoży cegiełkę modlitwy.
  • @Malena zapytaj @MAFJa ; :D :D :D ile opiekunek dostała od państwa. Fakt, trojaczki to banał. W sąsiedniej wiosce mamy trojaczki już kilkunastoletnie i trzeba było je rehabilitować, to gdyby nie wujek(brat mamy trojaczków), który świeżo skończył szkołę i nie poszedł do pracy, pomagał non stop w wyjazdach, lekarzach, ćwiczeniach i rodzice(dziadkowie trojaczków), którzy tego wujka utrzymywali, to nie wiem jakby sobie mama poradziła.

Podziękowali 2Malena Katia
  • Ni jednak trojaczki częściej są. Ja uważam ze to systemowo powinno być rozwiązania nawet jak mnie już nie będą dotyczyły.. na te pierwsze 3 lata chociaż..  chociaż te maciezynskie x mnogość ciąży. Plus coś dla drugiej osoby na rok -dwa żeby mogła być . Czy męża czy babci czy obcej pomocy.. Na prawdę wiele państwo nie straci  
  • @MAFJa , @Elunia ;Na trojaczki stanowczo powinna być pomoc. Oczywiście, że państwo nie straci, bo na cóż lepszego można wydać pieniądze, niż na dzieci. :)
  • O ... to podobnie jak u nas w sensie, że przed czworaczkani mieliśmy 2,5 letnią pociechę . Była strasznie zazdrosna i nie potrafiła pojąć tylu dzieci naraz . 
    Poza tym współczuje niedospania . Ja pierwszych sześciu miesięcy mało co pamietam bo tak byłam zakręcona . 
    Mam nadzieję , że będą mieć pomoc bo inaczej to nie wyobrażam sobie. 
    Podziękowali 4Agax4 Monika73 Bea J2017
  • Niemożliwe @Quintana, niedospana? Państwo Ci nie zapewniło całodobowej opieki do dzieci??? Tudzież domu z ogrodem?  ;)
    Podziękowali 1Elunia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.