Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Markery do ceramiki.

Ktoś tu rysował po ceramice, prawda? Przecież Wy wszystko już robiliście ;)
Polecicie jakieś markery do ceramiki (kubki)? Bez wypalania, bez długiego procesu suszenia, żeby dało się szybko ozdobić bez rozmazywania i jeszcze na dodatek odporne na mycie.
Za dużo na raz bym chciała?

Komentarz

 • Dziś była reklama kawy, która proponuje kubek z takim markerem. Chyba chodzi o primę.
 • Wg. tej strony https://www.mamawdomu.pl/2015/02/recznie-malowane-kubki.html
  Nerchau daja radę, ale trzeba kubek "wypalic" czyli podgrzać w piecyku na 160 st. 

 • edytowano 6 czerwiec
  Ja korzystałam z Pebeo Porcelaine. Są fajne, cieńsze i grubsze, także dobrze się rysuje. Ale nie ma się co oszukiwać, to nie to samo, co prawdziwe wypalanie ;) Kilka razy coś tam malowałam - i różnie mi wychodziło. Raz robiłam podwójny test w zmywarce i było ok, więc byłam nimi zachwycona. Ale później na innym naczyniu przy ręcznym myciu coś zaczęło schodzić. A starałam się za każdym razem wypalić w piekarniku zgodnie z instrukcją. Być może zależy to od jakości samej ceramiki, nie wiem. Wydaje mi się też, że farby do ceramiki (takie, które wypala się też w zwykłym piekarniku, z tej samej firmy) są jednak trwalsze, ale pracuje się nimi zdecydowanie trudniej.

  Ogólnie jednak trzeba się liczyć z tym, że rysunek z czasem zacznie schodzić - no chyba że naczynia będą zawsze myte ręcznie, i to delikatnie. Ale i tak polecam, bo jakaś tam trwałość będzie, nawet w najgorszym przypadku, a frajda duża :)

  Spotkałam się też z tym, że ludzie polecają jakiś marker Sharpie, teraz nie pamiętam jaki, ale taki z przeznaczeniem do szkła chyba. Wypróbowałam i trwałość zdecydowanie gorsza.
  Podziękowali 1Bambidu
 • Liczyłam na to, że jest coś trwałego i łatwego w obsłudze bez konieczności wypalania, bo takiej możliwości nie będzie.  Ale jak rozumiem płonne nadzieje... :(
 • Jak jeszcze aktualne to mogę sprawdzić,mam marker już 2 lata , robimy nim prezenty na kubkach. Wypiekam w piekarniku z tego co wiem napisy trzymają się dobrze.
  Podziękowali 1Ania D.
 • Dla mnie nieaktualne ale może komu innemu się przyda.
 • Tak, aktualne te markery, poproszę.

 • @AniaD. nie próbuj tych bez wypalania, spróbowałam, porównałam i wyszło mi, że szkoda pieniędzy - trochę fikcja. Niby ładnie wyszło, ale nawet gąbką sztywniejszą zmyjesz. 
  Do wypalenia kupiłam Toma - akurat takie w sklepie lokalnie mieli i nie mam zastrzeżeń. Jak coś nie wyjdzie to na mokro ścierasz w moment bez śladu a po wygrzaniu w piekarniku wydają się bardzo trwałe. W zmywarce można myć. 
  Podziękowali 1Ania D.
 • Mogę wypalać, nie ma problemu. Jak długo i w jakiej temperaturze?
 • 30 min w 150st.
  Podziękowali 1Ania D.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.