Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

«13

Komentarz

• Nihil novi. Pomysł ściągnięty z Zachodu. Tutaj też dzieci przed parlamentem z podobnymi hasłami miały akcje.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Kto to jest Inga???
  • Dlaczego ona siedzi na czymś tęczowym?  :p
    Podziękowali 1Predikata
  • Kraków konkretnie walczy ze spalinami, nie jakimś tam CO2:
    https://youtu.be/AWDnS8futvQ

• edytowano 23 czerwiec
    kopia skandynawskiej Grety - nawet warkoczyki tak samo plecione

edit
    ciekawe co dokladnie jej mama opowiadala
  • edytowano 23 czerwiec
    informacja z twittera jest taka ze Inga zamierza protestowac w kazdy piatek do godz 15 do konca lipca

ehhh po "wolnych mediach", sadach, czarnych piatkach, strajku spiewajacych nauczycieli (nie wiem co pominelam) teraz dzieciecy strajk klimatyczny?

edit niezle Indze poszlo -jeden dzien - zebrala sporo postow na tt, wyborcza o niej pisze ;-)  najwyrazniej nic ciekawszego sie nie wydarzylo w Polsce jak protest 13 latki

• Nawet na wielodzietnych o niej piszą @monia3...  Tj. linkują właściwie a nie piszą.  Tylko nie wiem o co chodzi bo link mi się nie otwiera, a żyję własnym życiem i nie wiem o czym w mediach głośno. Coś ważnego?
  • 13 latka siedzi pod sejmem z napisem na kartonie Wakacyjny protest klimatyczny - bedzie co piatek siedziec do 15 przed sejmem
    bo premier nie martwi sie zmianami klimatycznymi
    to tak w skrocie
    Podziękowali 1Bambidu
  • Aha, taki sobie sposób na spędzanie wakacji, ale co kto lubi. Przynajmniej nie naraża ziemi na unicestwienie latając samolotami ;)
    Zakładam, że Inga ma własnych rodziców,  to niech się nią zajmują. Ja zajmę się własnymi dziećmi.

Podziękowali 3Katanna AgaMaria Katia
  • Kto nie był buntownikiem za młodu ten będzie świnią na starość.

• A cóż to za prawda objawiona @Elunia? ;)
  • Piłsudski.
    Ja tam lubię jak młodzi chcą zmieniać świat.
  • edytowano 23 czerwiec
    Wiem kto. Aczkolwiek w praniu mało się sprawadza bo niejedna stara świnia za młodu  się buntowała. W drugą stronę też niekoniecznie.

• Cud natury:
    Z młodych orłów w stare knury.
    J. Sztaudynger
    Podziękowali 3Elunia madzikg wielorybek
  • Elunia, ale ona właśnie się nie buntuje, idzie gładziutko po linii. Nowoczesnej, liberalnej, ekogicznej, czy jakiej tam jeszcze współcześnie modnej.  Ale jak tylko co piątek o 15 to spoko. Ilez się można "buntować"!
    Podziękowali 3E.milia Barbasia Katia
  • Bunt mocno kontrolowany.
    Piątek 15 .

Spontan pełną gębą ;);
    Podziękowali 2Rogalikowa Katia
  • Co to za bunt młodej, jak podziwiana i głaskana po głowie przez całą elyte... Jak by dziecko protestowało przeciw karcie lgbitd, to nawet by nie napisali.
    Podziękowali 2Gosia5 Rogalikowa
  • Owszem, by napisali. I wylali wiadro pomyj na rodziców, który pozwalają, by dziecko było wykorzystywane do niecnych celów.
  • Rodzice Ingi dali ciała z wakacjami, skoro ma czas w kazdy piątek na ulicy siedzieć....
  • Katarzyna powiedział(a):
    Owszem, by napisali. I wylali wiadro pomyj na rodziców, który pozwalają, by dziecko było wykorzystywane do niecnych celów.
    Tu chcą zawiadomić Rzecznika Praw Dziecka. Sytuacja jakby podobna. 
  • Poza tym zawsze mnie zastanawia dlaczego przy rozmowach o dbałości o środowisko, zwierzęta, wegeterianiźmie, cyklistach, wyciąga się lgbt i tęczę.
    Przecież ona działa zgodnie z nauką papieża Franciszka i encykliką Laudato si.
  • Ale, że żadne koleżanki nie dołączyły do protestu??
    Nie wsparły koleżanki??
    Cóż za brak buntu ;) 

• Boją się zgłoszenia do rzecznika albo im rodzice zapewnili extra wakacje☺☺☺
    Podziękowali 1Monika73
  • Ja myślę, że mają wywalone na obie opcje plus prostedt klimatyczny.
    Realia .
  • Elunia powiedział(a):
    Poza tym zawsze mnie zastanawia dlaczego przy rozmowach o dbałości o środowisko, zwierzęta, wegeterianiźmie, cyklistach, wyciąga się lgbt i tęczę.
    Przecież ona działa zgodnie z nauką papieża Franciszka i encykliką Laudato si.
    To pewnie przez tą tęczową podkładkę, na której siedzi :smiley: 
    Całkiem serio jestem za dbaniem o środowisko :-) tylko siedzenie w piątek do godziny 15 przed sejmem to nie jest dbałość o środowisko - trudno mi to nawet nazwać buntem ( hmm to raczej pójście zgodnie z obecnym trendem bycie ekologicznym) trudno napisać, że jest oryginalna - to kopia Grety 
    jesli jednak w ten  sposób chce chronić środowisko - spoko :-) 
    Podziękowali 2Rogalikowa Małgorzata32
  • Środowisko będzie wdzięczne w każdy piątek o 15.
    Podziękowali 4monia3 asiao E.milia Malia
  • edytowano 24 czerwiec
    Niech by chociaż o tej 15 w piątek koronkę odmówiła! Wiecej pożytku by było.
    Co ma tak po próżnicy siedzieć?!

Totalnie nie ogarniam i nie rozumiem...

No i pytanie co na to rodzice?
  • Dzieckiem, które osiągnęło swego rodzaju sukces w poważnej sprawie, była Amerykanka Samanta Smith
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Samantha_Reed_Smith

Szczerze to wątpię że tego typu akcje miałyby w dzisiejszych czasach tak szeroki oddźwięk. Każdy by chciał tak jeździć po innych kontynentach.
  • Mi się postawa Ingi podoba. Jeśli jest sterowana wyłącznie zewnętrznie, to jej zapał szybko się wyczerpie, a jak nie, to będę jej kibicować. Wolę zdecydowanie tego typu postawę u młodzieży, niż zainteresowanie wyłącznie własną wygodą i własnym smartfonem. Ale to ja, sama protestuje, w istotnych dla mnie sprawach :) 
    Podziękowali 2kociara beatak
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.