Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki laptop kupić?

135

Komentarz

• @agga jak stawisz dokumenty w chmurze bez uprzedniego zaszyfrowania, to tak jakbyś swoje dokumenty dawała całemu światu.
  • No i jak sie zastanowilam, to chyba wiem o co Ci chodzi: instalujesz na jednym kompie offica, a on niejako "splywa" na wszystkie inne? Koncepcja bardzo ciekawa, ale chyba na razie niedostepna B-) Teraz jest mozliwosc edycji, czy to w chmurze, czy online np. w google doc.
  • Greg, to nie Asus się zepsuł tylko ty go zepsułeś zalewając wodą.

T :)
  • Tomasz i Ewa nie zalewałem a pokropiłem, w ramach testu. Jak pisałem służbowy HP się zalał kilkakrotnie i nie miał problemów. W tym asusie po wyschniećiu było ok, ale jakiś miesiac temu mi przestał widzieć dysk, wiec się trzeba było bawić, bo styki coś nawalały od kontrolera
  • Pokropiłeś wodą święconą?

• Nie ma czegoś takiego jak woda święcona, przynajmniej w posoborowiu. polecam naukę o sakramentaliach.
  • Rety. To już nie wiem. Co to za wyczyn - tylko edytowanie w tym offisie?
    Greg ten Dell nie ma Windowsa - myślałam, że już wszystkie mają... widać mam jakieś wygórowane mniemanie o dostępności i wygodzie ;)
    To może info o Office wiecie gdzie szukać? Mamy z sąsiadem do kupienia w tym tyg 3 laptopy i offica - może się jakiś sklep skusi na promocję - taki hurt;)
  • @agga a musi być MS office?
  • O tak.
    Mój M też potrzebuje pisać - a, że ja jestem techniczna - to bym się nasłuchała o moich innowacjach i bym musiała latać i wszystkich obsługiwać w temacie - nie w tym dziesięcioleciu już;)
    Ale są chyba office na parę stanowisk? Może z jedną matką?
  • Pisać można w innych wymysłach niż MS Office. Ba, Office do pisania tekstów dłuższych niz 10 stron się nie nadaje.
  • Nie załamuj mnie Greg.

To o czym mówisz? I na jaki system operacyjny?
  • @agga skoro jesteś techniczna to polecam LaTeX, na kazdy system operacyjny (przynajmniej na 3 największe: Winda, pingwin i jabłuszko)
  • Dzięki!
    Teraz muszę lecieć - poczytam sobie jak wrócę.
  • edytowano październik 2014
    @agga zobacz sobie na Office365. Juz nie pamietam dokladnie o co tam chodzilo w szczegolach, ale jest jakas mozliwosc kupienia raz i placenia abonamentu na inne urzadzenia. Albo po prostu kupujesz raz plytke i instalujesz na wielu komputerach (nielegalne ale dziala).
    LaTeX jest piekny i ciekawy, w ogole lepszy od wszelkiego offica, ale jeli nie masz zamiaru pisac prac wybitnie naukowo- matematycznych, to szkoda czasu, bo troche sie trzeba wdrozyc w temat. Nietechniczne osoby troche wiecej niz troche ;)
  • edytowano październik 2014
    Jesli chcesz miec wszystko legalnie i nie zalamac nietechniznego meza, to jeszcze OpenOffice (bezplatny) by sie nadal.
  • LibreOffice nieco lepszy od OpenOffice, i też legalnie za friko 
  • OpenOffice nie jest zły!

T
  • @****: oponuję: LaTeX nie jest tylko do prac techniczno-naukowych. Widziałem humanistów posługujących się tym pakietem. 
  • Takie uzupełnienie (Libre/Open)Office potrafi otwierać i zapisywać dokumenty w formacie MS offce. Do podstawowych operacji na tekście jest to całkiem dobra alternatywa dla MS office
  • Gregorius proponuje kobiecie używanie lateksu. To jest efekt synodu.

• Greg, ja widzialam kobiety, ktore sa dobrymi programistkami, ale umowmy sie, ze to raczej wybryk natury ;)
  • Tomek, w latexowych rękawiczkach można udusić współmałżonka i nikt się nie kapnie, ze to ty. Takie extremalne "uznanie sakramentu za nieważny" w trybie autonomicznym, bez sądu biskupiego.  
  • @**** ja nie wiem skąd ten opór przeciw LaTeXowi. Tylko dlatego, że to nie jest zestaw typu WYSIWYG tylko WYSIWYM ? To nie jest aż tak trudne do nauczenia, po za tym warto mieć referencję pod ręką i inteligenty edytor (znaczy taki który sie daje dopasować do składni LaTeXowej)
  • @**** co do programistek, to pierwszym programistą w historii była właśnie kobieta, nawet jeden język programowania nosi jej imię. 
  • Wracając do alternatyw dla M$ Office: jest jeszcze: http://www.wps.com/
  • ooo 
    no to ja za tę cenę, co w linku @Gregoriusa ;
    kupiłąm lenovo ( jak dostałam kasę było już po promocji i mi nie starczyło )
    ale parametry kierowałąm się głównie tym co mi Gregorius prywatnie napisał 

kosztował 1099 
    i jestem zadowolona
    musiałam cos kupić, bo zostaliśmy całkowicie bez sprzetu,a mam dużo materiałów do ED w necie 

syn kupił sobie taki sam 
    bo stwierdził, ze chodzi dobrze, i nie potrzebuje w sumie nic extra więcej 
    ot do zwykłych prac , i netu 

my nie graficy, i projektanci architekci :)

za to dal córki nie wiem kiedy, za co i jaki kupić
    Ona  studiuje wzornictwo 
    i nie wiem co, 
  • a co to znaczy thinkpad??
  • Myśląca podpaska.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.