Jaki mikser lub robot kuchenny?

245678

Komentarz

• Czyli jak zwykle.
    :crazy::crazy::crazy:
  • :peace:
  • może i mona stanie się w końcu bardziej wielodzietna:clap::flowers
    ..............................

...............................

.................................

.....................................

wtedy będziemy "miksować" następną:winkkiss:
  • Ja też mam taki blender jak wkleiła Cart i bardzo polecam, no ale nas jest jeszcze bardzo mało. W każdym razie używam go dużo częściej niż robota.
    Robota mamy takiego małego Zelmera (dostaliśmy z okazji ślubu) i jest ok, no ale właśnie mały... niewiele potrafi, tzn, tylko miksować i mieszać w misce. Jak byśmy mieli kupować, to bym chciała, żeby wszystko potrafił, tak jak ten Małgorzaty, ale skoro dostaliśmy, to jest jaki jest.

Toster też mamy, ale pożyczyliśmy rodzicom, bo nie używaliśmy - jakoś wolę zapiekanki/tosty z piekarnika, są bardziej chrupiące. Pewnie dopiero jak dzieci będą większe to toster do nas wróci :wink:
  • znalazłam coś takiego
    image
    Z Wrocławia, mozna by było od razu odebrać.

Moc 800W

- wielofunkcyjny robot kuchenny

- 2 plastikowe dzbanki :
    Max. pojemność pojemnika miksera 1800ml
    Max. pojemność pojemnika 1500ml.

- 6 stopni szybkości + funkcja pulsacyjna

- szuflada do przechowywania ostrzy

- nóż ze stali nierdzewnej

- kruszenie lodu: TAK

- 10 akcesoriów do miksowania, mielenia, tarcia, krojenia, zagniatania ciasta, ubijania, wyrabiania.

GWARANCJA: 24 miesiące

Co o tym myślicie?
  • Za małe.
    Naleśników z kilograma mąki nie zrobisz.
    Masy na sernik też nie.:sad:

Co ręczny, to ręczny...
  • No, chyba, że oprócz tego kupisz mocny blender z trzepaczką, albo mikser:wink:
  • Cart&Pud:
    Za małe.
    Naleśników z kilograma mąki nie zrobisz.
    Masy na sernik też nie.:sad:

Co ręczny, to ręczny...
    Może masz rację... Ale kruszenie lodu jest :wink:

A gdybym kupiła to i jeszcze jakiś ręczny mikser z blenderem?
    Tylko czy tego będę wogóle używać?
    Może od razu coś lepszego. Tylko, że ja się gubię w tym wszystkim :confused:
  • W większości mikserów jest blender, albo można go dokupić.
    Ja zaczęłabym zakupy od miksera ręcznego. Zobaczysz, ile rzeczy nim jesteś w stanie robić a czego nie. Wtedy dobierzesz taki robot, jak ten, który teraz wkleiłaś. Oczywiście mając już doświadczenie, co będzie Ci bardziej potrzebne: dzbanek do koktaili, noże do lodu, czy tarka do jarzyn.

Czy wszystko naraz :cool:
  • Z tym lodem to był żart, po jaka cholerę mi to :tooth:
    Zwłaszcza, że whiskey z lodem to tylko na filmach widziałam, a sama to czasem pół szklanki piwa, czy lampkę wina wypiję...
  • Aha, jeszcze jedno. Te duże maszyny źle ubijają śmietanę- mają za wysokie obroty i nie wychodzi puszysta.
    Teraz myślę, że ręcznego używam (no, chwilowo to używałam:wink:) o wiele częściej, niż dużego miksera.
  • A takie coś?

image

Okres gwarancji: 24 miesiące
    Załączone wyposażenie: nóż metalowy; tarcza emulgacyjna; tarcza do plasterków; tarcza do wiórek; tarcza do przecierania ziemniaków; łopatka
    Moc [W]: 400
    Pojemność malaksera [l]: 1.5
    Sterowanie: Mechaniczne
    Podstawa antypoślizgowa: Tak
    Wyciskarka: Tak
    Sokowirówka: Tak
    Schowek na akcesoria: Tak
    Schowek na przewód: Tak
    Tryb pulsacyjny: Tak

Idę w roboty, ale ręczny pewnie tez kupię. Jakoś tak sie zapaliłam do tych szybkich placków i tak nie lubie siekać kapusty...
  • Mona , a czemu Twoja córcia musi iść do szpitala , coś poważnego ?

A moja trzecia poczęta została na materacu z Ikei , i może się na nim jeszcze coś pocznie , bo przecież nie wyrzucę.
  • One wszystkie podobne są w sumie. Ja na Twoim miejscu poszłabym do sklepu i pooglądała. Potem możesz przecież nie kupić, nie?:wink:

Lepsze są takie, gdzie całą wkładkę się zmienia a nie tylko jakieś tarki w plastikowej obudowie. Takie rozwiązanie zajmuje więcej miejsca ale jest trwalsze.
    Sprawdź Zelmera- dokupienie części nie będzie problemem.
    I popytaj, czy ma płynną regulację obrotów, czy tak jak mój tylko szybko- wolno.
    Jak płynna regulacja- to i śmietanę ubijesz.
  • Pisałam o tym tutaj.
    Jest drobniutka i szukają w niej choroby :cry:
    Ale badania zrobic trzeba, bo w razie czego zawsze mozna podac hormon wzrostu, albo szukać przyczyny gdzie indziej. Jesteśmy tez w poradni gastroenterologicznej. Byłyśmy juz tam w szpitalu to wykryli u niej refluks, ale szukaja dalej... Jesli hormony będa w porządku, to idziemy znów na gastroenterologię, a tam czeka ją gatroskopia i będa badać wchłanianie :cry:
  • Cart&Pud:
    One wszystkie podobne są w sumie. Ja na Twoim miejscu poszłabym do sklepu i pooglądała. Potem możesz przecież nie kupić, nie?:wink:

Lepsze są takie, gdzie całą wkładkę się zmienia a nie tylko jakieś tarki w plastikowej obudowie. Takie rozwiązanie zajmuje więcej miejsca ale jest trwalsze.
    Sprawdź Zelmera- dokupienie części nie będzie problemem.
    I popytaj, czy ma płynną regulację obrotów, czy tak jak mój tylko szybko- wolno.
    Jak płynna regulacja- to i śmietanę ubijesz.
    Byłam w sklepie i zgłupiałam :shamed:
    Tyle tego...
  • To życzę jej zdrowia . Biedna z tymi badaniami ...
  • Tu masz dwa, które mi się podobają:
    Zelmer Talent

Zelmer Prymus

Prymus ma właśnie te nakładki trące, co jest, uważam, pomyłką:sad:
  • image

Takie coś?
  • tu masz opis Talenta:

Funkcje
    Sterowanie: Mechaniczne
    Ilość prędkości: Płynna regulacja
    Tryb pulsacyjny: tak
    Funkcja Turbo: nie
    Funkcje specjalne: Nie

Charakterystyka
    Pojemność malaksera [l]: 3
    Wyposażenie malaksera: Nóż metalowy, Tarcza do plasterków, Tarcza do przecierania ziemniaków, Tarcza do frytek, Tarcza do wiórek, Trzepaczka do ubijania, Nasadka hakowa, Popychacz, Łopatka
    Mikser kielichowy: nie
    Pojemność miksera [l]: Nie dotyczy
    Dodatkowe przeznaczenie: Nie
    Inne: Pojemność mieszacza ciasta 1.5kg mąki

Techniczne
    Moc [W]: 900
    Zabezpieczenia: Przed przeciążeniem, Blokada narzędzia w przypadku otwarcia pokrywy
    Konstrukcja: Podstawa antypoślizgowa
  • O fajny ten Zelmer talent!!!
    Podoba mi się :bigsmile:
  • ja tez bym poszła do sklepu, a potem kupiła w necie
    wzrokowo wole zobaczyć,
    w przypadku robota , taki, żeby był jak najbardziej pożyteczny w kuchni, do pomocy przy szybszym przygotowaniu posiłków,
    kruszenie lodu, .....................można jak z "nagiego instynktu", szpikulec starczy:wink::wink:
    albo najpierw blender,
    no kurka ,teraz ja zgłupiałam, bo mam większą rodzinę, i myślę o maksymalnej liczbie funkcji w jednym sprzęcie:bigsmile:
  • Wiesz...cena zbliżona a funkcji 5 razy mniej.
    Wszystkie sałatki, frytki, kapustę na cienko/grubo dalej musisz ręcznie.
  • ale ten mikser kielichowy(dzbanek) sie przydaje , jak chcesz coś w mniejszej ilości zrobić, zastępuje troche blender
  • O! mam taki jak na obrazku wklejonym przez Monę, ale bez tych "dzbanków" stojących obok.
  • Cart&Pud:
    Wiesz...cena zbliżona a funkcji 5 razy mniej.
    Wszystkie sałatki, frytki, kapustę na cienko/grubo dalej musisz ręcznie.
    Cena zbliżona czego do czego?
    Który nie?
  • zelmer talent :thumbup::thumbup::thumbup:
  • Robi z miską - nie.
    Robi bez miski + Talent to by było to, co ja bym kupiła.

Jest jeszcze Zelmer Fenomen.
    Ma masę elektroniki- co jest minusem, ale ma dzbanek do koktaili i potężny silnik 1000W.
  • Mam Zelmera Prymusa, jest chyba słabszy od Talenta (chyba tańszy też sporo) Ale ogólnie jest niezły, choć w sumie nie mam porówniania z innymi :)
    Z wszystkich funkcji korzystam. Brakuje mi w nim ubijaka.
  • Robi z miską - nie.
    Robi bez miski + Talent to by było to, co ja bym kupiła.
    --------------------------------------------------------------------------
    Kaśka, nie kumam co robi a co nie z miską:shamed::shamed:

dobra, kit z tym, co robi , ja wybieram dla siebie fenomena,
    lecę jutro do sklepu luknąć jak wygląda na żywo, talent:thumbup::thumbup:ale brakowałoby mi dzbanka do koktajli, idzie lato, owoce, :surfing:
    używałam go często
    tylko tez obawiam się o te elektronikę, zobaczę jak to wszystko wygląda na żywo
    dzienx za zdjęcia
    sokowirówkę mam zelmera, działa bez zarzutu, ma 10 lat

dla Kasi:winkkiss:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.