Jaki mikser lub robot kuchenny?

123468

Komentarz

• Czy może któraś z Was używa do szatkowania warzyw nakładki na maszynkę do mięsa?  Czy to jest efektywne? 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Bez dziury @OlaOdPawla i ma przykrywke, jak włączysz większe obroty nie chlapie dookoła 
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Efektywne, tylko słabo samo wylatuje, trzeba pomagać, by się nie zapychało w środku, choć szczerze, odkąd mam tarkę Borner z wymiennymi wkładkami, to tej szatkownicy do maszynki nie użyłam chyba ni razu!
  • Tarka borner? Idę googlać :)
  • Połamałam sobie tarczę trącą do miksera i szukam innego rozwiązania 
    Te tarkę kupowałaś przez Internet @Skatarzyna ?
  • Tak, przez internet, choc są miejsca, gdzie i stacjonarnie można nabyć.
  • ja kupiłam tarkę borner parę miesięcy temu i dużo używam - super jest, do sup, do sałatek, do szatkowania
  • @Aneczka08 jakiś link do sprawdzonego sprzedawcy?
  • @ola_g , ja używam szatkownicy w formie nakładki  do maszynki do mięsa Zelmer.

Używam bardzo często i chętnie.
    Jedyny minus to mycie. Ale najtrudniej umyć to, czym ścieram ziemniaki na placki (ta tarka w dolnym rzędzie po prawej).
    Po szatkowaniu (tarki na górze w tym obrazku) myje się łatwo, wystarczy opłukać pod zimną wodą.

Tarki Bornera  nie testowałam, mam tylko jakąś noname. Ona mi się nie sprawdza. Bornera  może sobie w końcu kupię, bo na tym forum same entuzjastyczne komentarze.

Podziękowali 1ola_g
  • Mam taką maszynkę Zelmer jak na tej fotce 
    Jest jeszcze do mięsa 
    Uwielbiam ją, jest świetna, często używam 
    Podziękowali 1ola_g
  • @Amica, szczoteczką do zębów spróbuj, szybko i łatwo resztki spadają, byle nie zaschło.
    Podziękowali 1Amica
  • @kasha dzieki! Nie znalam go. Bardzo lubie sprzety bosha. Na pewno wezme go pod uwage,gdy przystapie do zakupow. Narazie jeszcze musze sie wstrzymac ale predzej czy pozniej ten moment nastapi. 
    Bardzo ladnie sie prezentuje i duzo funkcji ma. 
    :)
  • Ja moim kenwoodem jestem rozczarowana . Mieszadlo nie zbiera wszystkiego z dna miski, a ja nie umiem go wyregulowac. Do tego ostatnio tak tanczyl po blacie, ze.... spadl. Fla sprawiedliwosci trzeba przyznac, ze dziala dalej, tylko gorzej sie zamyka. Ale i tsk wole TM. 
  • @Katarzyna czy mozesz mi powiedziec, île kg maki np. na pizze albo na chleb ukreci mi sie w 6 litrowej misie? 
  • @kasha, patrzałam na te bosche mum, ale żaden nie ma sokowirówki, a opcja tarcia ziemniaków jest tylko w modelu za 1500 zł, te kenwoody mają jednak wszystkie te opcje w wersjach poniżej tysiąca zł...
    Podziękowali 2Malgorzata annabe
  • Ktora konkretnie tarke bornera macie?
  • Mam kenwood chef - jestem nim zachwycona. 
    Póki co z nakładek dorobiłam się maszynki do mielenia i przystawki do krojenia i szatkowania.
    Niestety tania sprawa to nie jest. 
  • Do tarcia ziemniaków polecam litewską maszynę: 
    http://www.umniekup.pl/index.php?products=product&prod_id=8
     Mam taki stary model jeszcze produkcji CCCP. Nie nadążam z  wrzuceniem do niej ziemniaków. :smile:  
    Ja mam "zdobyczną" maszynkę, więc mam tylko tarke do ziemniaków, ale widzę, że nowe modele mają w składzie tarkę do warzyw i można też dokupić szatkownicę do kapusty.
    Podziękowali 2Skatarzyna olgal
  • edytowano styczeń 2017
    Do ziemniaków też ją uwielbiam, ledwo zaryczy i już wszystko zetrze. Z 10 lat już mam tę litewską.
    Kupię sobie te ostrza do kapusty! Dzięki, nie wiedziałam, że są i że można dokupić, super.

• @uja, ja mam zestaw v3.
    Podziękowali 3uJa madzikg Amica
  • @Jadwiga, nie wiesz jak jest z szatkowanie kapusty w tej maszynie? Szukam czego właśnie do kapusty, ale najchętniej by była taka tradycyjnie pokrojona, na włókienka.
  • powinno dać radę na włókienka!
    Podziękowali 1Ania D.
  • Właśnie kupiłam na Allegro (taniej niż w linkowanym sklepie. Gdy przyjdą, to napiszę jak się sprawdzają.
    Podziękowali 3Ania D. Jadwiga Amica
  • Mamy 5letniego MUMa, w sumie to niezniszczalny... ale żeby się sam mył...
    No i jak Ola pisze sokowirówkę musieliśmy osobno.
    Kenwoody mi się podobają, istnieje przystawka do obierania ziemniakow... :-D
    I szklane dzbanki ztcp. Brałabym wypasionego Kenwooda teraz... tylko musiałby się sam umyć ;)
    Podziękowali 2annabe Amica
  • edytowano styczeń 2017
    Skatarzyna powiedział(a):
    Właśnie kupiłam na Allegro (taniej niż w linkowanym sklepie. Gdy przyjdą, to napiszę jak się sprawdzają.
    A ma szatkownicę w zestawie? Jak pobieżnie sprawdzałam na Allegro, to większość ma tylko dodatkową tarke do buraków.
    Edit: Doczytałam, że kupiłaś tylko same tarki do kapusty. Jak przyjdą, to pochwał się, jak tną, może też dokupię
    Podziękowali 2Skatarzyna Amica
  • @"Ania D."  moja nie ma  w zestawie, więc nie wiem, jak tnie. Do kapusty niezmiennie używam tylko noża, bo nie mam odpowiedniej maszyny. Nawet przystawkę do Zelmera zniszczyłam zbyt usilnie wpychając kapustę. :/
    Podziękowali 1Ania D.
  • A dlaczego szklane dzbanki są @wiesia lepsze? W sensie że zdrowsze czy trwalsze?
  • Łatwiej się myją??? ;) ;)
  • Ten dzbanek Kenwooda to porządne grube szkło 

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.