Jaki mikser lub robot kuchenny?

1234568»

Komentarz

• Mam taką przystawkę. Używam i lubię. Mam kształtki do grubych nitek, do rurek i do świderków. Ważna rzecz, że mąkę żytnią pełnoziarnistą trzeba dokładnie przesiać, bo jakiekolwiek plewy, czy grudki zapychają wyjścia z tej maszynki i makaron nie wychodzi. I ciasto na makaron się do tego robi takie bardzo suche - nie jak na domowy makaron. Proporcji nie podam, bo robię na oko, ale pewnie na kilo mąki daję 4 jajka i trochę soli i nic więcej, żadnej wody.
    Podziękowali 2Inka beabea
  • mamasara powiedział(a):
    kasha powiedział(a):
    @mamasara pewnie zależy jak dużych?
    kilka kózek rocznie:) , ale właśnie mąż mi powiedział, że mój tato ma jakąś maszynkę profesjonalną do mielenia  :open_mouth: . Nawet nie wiedziałam... To będę mogła hurtem sobie pomielić. Jeden wydatek z głowy.
    A może poleci ktoś jakiegoś tańszego robota kuchennego?
    Mamy zelmera, nie powiem teraz co za model. Jakiś starszy, kupiony z upadłej knajpy wiec swoje już działał.
    robimy kiełbasy dość często. Często z ilość 15-20 kg mięsa a i więcej. 
    ost robiliśmy z ponad 30 kg
    wszystko mielimy na ten domowej, na jedno podejście.
    nozyki rzeczywiście się tępią ale zawsze do ostrzenia zawizimy przed większym mieleniem.
    mam tez przystawki - szatkownicę, i bardzo często z nich korzystam 
    Podziękowali 1mamasara
  • @mamasara  ja mam 5 Zelmer maszynkę daje radę swobodnie , u mnie troszkę więcej niż kilka kózek rocznie ,bo przeważnie prosię takie ze 140 kg wagi poubojowej kilka razy w roku , tylko trzeba uważać żeby nie było najmniejszej kostki i nie skręcać mocno
    Podziękowali 1mamasara
  • @Inka, zdecydowałaś się w końcu na któregoś kenwooda ? też mam podobną zagwozdkę...
  • I tak sobie myślę, dlaczego tylko XL Titanium dostaje 10 letnia gwarancję na silnik a Elite już nie... skoro to tylko różnica w mocy...
  • @beabea no właśnie ta gwarancja powoduje, że mąż się skłania do Titanium. Pewnie kupimy na raty - są teraz 0% w paru miejscach. Ale ostateczna decyzja jeszcze nie podjęta...
  • beabea powiedział(a):
    I tak sobie myślę, dlaczego tylko XL Titanium dostaje 10 letnia gwarancję na silnik a Elite już nie... skoro to tylko różnica w mocy...
    Pewnie te słabsze silniki łatwiejsze do zajechania.
  • No właśnie, a jak wydam pod 2 tys i zajadę silnik to też pieniądze w błoto....
  • @Inka promocje są teraz różne walentynkowe, np. na euroagd i oleole
    Podziękowali 1Inka
  • edytowano 28 marzec
    Pytanie do posiadaczek kenwooda ale też tyczy to w sumie innych robotów - czy warto dokupywać drugą misę? Mam Chef XL więc musiałabym tą większą 6,7l - cena zaiste zbójecka, najtaniej 300 zł. Pytanie czy to tylko fanaberia i wygodnictwo ;) czy raczej faktyczna potrzeba, żeby bez przestojów używać?
    Z samego robota jestem zadowolona, wszystkim wahającym się polecam.
    Podziękowali 1E.milia
  • edytowano 28 marzec
    Dla mnie absolutna konieczność @beabea. Ważniejsza niż jakiekolwiek inne przystawki. Używam non stop obydwu, jak miałabym trzecią to też bym używała. Ale trzecia za ponad 3 stówy to juz uznaję, że fanaberia. ;)
    Podziękowali 1beabea
  • beabea powiedział(a):
    @Inka, zdecydowałaś się w końcu na któregoś kenwooda ? też mam podobną zagwozdkę...
    Kupilismy Titanium i jestem zachwycona. Dokupilam mlynek i teraz mielimy tez mąkę. :)
    Podziękowali 1beabea
  • Czy ktos ma maszyne do robienia lodow Kenwooda? Chodzi mi o przystawke do chef elite. Czytalam opinie, ze to mieszadelko jest slabe i sie latwo lamie, a konsystencja lodow jest za rzadka. Ktos uzywa?
  • Idzie do nas w paczce na Dzien Dziecka. :) Jak przetestujemy to napisze. 
  • W takim razie czekam na recenzje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.