Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Muzyka która naprawdę robi wrażenie

1568101143

Komentarz

  • A ja właśnie wróciłam z córką z koncertu Grzegorza i Julii Kopala w takiej fajnej nowej kafejce poznańskiej Cafe Misja w Poznańskiej Farze.

    Promowali swoją plytę Pro Live - naprawdę dobra muzyka chrześcijańska. Słuchamy tej płyty od roku i coraz bardziej teksty do nas przemawiają
  • najpierw się zarejestruj
    zaloguj i wpłać SMSem pieniądze
    hasło przeważnie to nazwa konta
    Jak chcesz coś ściągnąć to lepiej szukać przez google.com na przykład
    "chomikuj.pl neokatechumenat"

    Powodzenia :wink:
  • Właśnie słuchałam sen Józefa i faktycznie piękne!
  • Mają też piękną muzykę do przedstawień teatru Droga np. Śladami Afryki", niestety jeszcze tego nie wydali.
    Trudno sprzedaje się taką muzykę, mało znanych artystów. :sad:
  • Czy to nie aby jakiś transwestyta ?
    Pytam bo to dzisiaj nic nie wiadomo.

    No dobra sprawdziłem kobieta.
  • Kobieta,kobieta:smile:
  • [cite] Izka:[/cite]Znacie jakiś adres do pieśni neokatechumenatu?
    Izka, wpisz w youtubie "cantordelcamino" i masz tego do wypęku.:wink:
  • super super dzięki - już pierwsza super
  • Ze względu na dzisiejszą smutną wiadomość umieszczam i polecam:

    koncert klawesynowy

  • Coś lekkiego na dobranoc:cool:
  • Nie mogę w pracy odsłuchać, więc nie ocenię tego wykonu, ale to z pewnościa jedna z najpiękniejszych arii w historii muzyki!!!
    A całą operę, Dido & Eneas, także polecam!

    Edit:

    A więc to Andreas Scholl, no sam nie wiem, generalnie śpiewa bdb, jak to on, bardzo go cenię w niektórych wykonaniach, ale akurat lament Dydony - królowej Kartaginy?!

    Historia jest taka:
    Eneasz po upadku Troi uciekł i rozpoczął tułaczkę, przez Trację, Delos (tam wyrocznia nakazała mu powrócić do kraju przodków), Kretę, Strofady, Chaonię wreszcie przybył do fenickiej Kartaginy. Tam: "Został przyjęty przez królową Dydonę, która na jego cześć wystawiła ucztę, podczas której Eneasz opowiadał o wojnie trojańskiej i swych losach. Słuchając tych opowieści Dydona zapomniała o bólu w związku ze śmiercią jej męża Sicheusa, zabitego przez jej brata Pigmaliona i za sprawą bogini Wenus i Amora zakochała się w Eneaszu.

    Wieść o miłości dotarła do króla Libii Jarbasa, który zabiegał o rękę Dydony. Składa on ofiary Jupiterowi. Jowisz zsyła swego posłańca Merkurego, który upomina Eneasza o celu jego drogi. Eneasz opuszcza Kartaginę mimo prósb Dydony i wyrusza dalszą drogę. Dydona z rozpaczy nakazuje rozpalić stos, na którym sama przebija się mieczem, darem od Eneasza. Przed śmiercią rzucą na niego klątwę, że długo z tronu nie będzie się cieszył i padnie rażony przez wroga."

    No i tę końcową piekną arię zakochanej Dydony, żegnającej się z ukochanym Eneaszem, nagle śpiewa Andreas Scholl?

    Gdyby nie ten dysonans to faktycznie, Scholl jest śpiewakiem niemal doskonałym (nie lubię go tylko w utworach religijnych, których moim zdaniem "nie czuje")
  • Moja ulubiona wersja Messiaha Haendla ma już 30 lat (nagr. 1980 r.)! A tutaj video 2 lata młodsze (1982), ale fryzura Davida Thomasa - rewelacja! chyba sobie taką wyhoduję! Gra Academy of Ancient Music, dyr. Christopher Hogwood, śpiewają David Thomas (pierwsze 1,5') i genialna!!! jak zawsze Emma Kirkby


  • dla wszystkich na emigrancji typowo polski swojski kawałek :ar::aa:
  • knrdsk1 ta ulubiona wersja... jest genialna!
    aż mama ochotę to kupić!
    Dzięki!:bigsmile:
    już zaczynam śpiewać aaaa.aaa.aaa
  • Polski Top Wszechczasów Radiowej Trójki polecam! Mąż sprawił sobie jako prezent pod choinkę i już słuchamy :-)
  • pEObteHHpWo
  • Tylko Vivaldi. A tu przykład Marie-Nicole Lemieux i Philippe Jaroussky (kontratenor) + Ensemble Matheus (moi ulubiency):
  • [cite] Prayboy:[/cite]de press
    Norwid, De Press ... najlepszy kawałek to, co prawda nie na ten czas, "Popielec".
  • Czekam na komentarz knrdsk 1:

    Agnus Dei
  • Hd78u7f9bwU
  • no nie, jak to sie stalo?

    Chcialam Wkleic arie z 'La Wally:"w wykonaniu Anny Netrebko, a tu Bobby Mc Ferrin (tez dobre!)

    Zajrze do watku technicznego, jak nie wroce, to znaczy ze mnie wcielo!!!
  • wróciłaś, a i tak cię wcięło :bigsmile:
  • Do trzech razy sztuka - jak sie nie uda, to Znaczy ze jestem nienauczalna (jak w tym
    dowcipie o kobiecie probujacej wkleic video na portalu "wielodzietni"...)


    LLW1ZnFSTKM
  • [cite] Wanna:[/cite]no nie, jak to sie stalo?

    Chcialam Wkleic arie z 'La Wally:"w wykonaniu Anny Netrebko, a tu Bobby Mc Ferrin (tez dobre!)

    Zajrze do watku technicznego, jak nie wroce, to znaczy ze mnie wcielo!!!


    Wanna, a już Prayboy chciał Ci podziękować!!!
    I bynajmniej nie chodziło o Bobby'ego...

    Właściwie dla mnie koncerty Motion Trio to mistrzostwo świata, kto widział i słyszał, ten wie i potwierdzi! Zapewniam, że na jednym koncercie się nie skończy:ar:
  • [cite] Berenika:[/cite]Czekam na komentarz knrdsk 1:

    Agnus Dei

    Scholl jest świetny, ale jednak tu mnie nie przekonuje... Poszukam (kiedyś) innego wykonania Agnus Dei z h-moll...
    Niemniej dzieki!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.