Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gry planszowe

2456742

Komentarz

  • No, mnie też denerwuje, i jeszcze przylepia się do stópek.
  • [cite] Prayboy:[/cite]Wygibajtus Owocowy!
    Znacie to???
    Jeśli nie polecam, rewelacja, kupa śmiechu i gimnastyki dla całej rodziny!!!
    Pewnie. My nie potrafimy się ograniczac i zakupilismy sobie plansze 24,5 metra2 i gramy 24h na dobę.
  • [cite] Prayboy:[/cite]No, mnie też denerwuje, i jeszcze przylepia się do stópek.
    Trzeba zainwestować w skarpetki...:wink:
  • wtedy sie ślizgają z kolei
  • A ten wygibajtus to nie jest to samo co TWISTER?
  • w tym się z kolei będzie marszczyć plansza...
  • lepiej to:
    Image Hosted by ImageShack.us
    By prayboy at 2009-06-10
  • [cite] Malgorzata32:[/cite]A ten wygibajtus to nie jest to samo co TWISTER?
    To samo, ale polski producent. Hasbro jako molocha (sic!) nie lubię.
  • [cite] Prayboy:[/cite]w tym się z kolei będzie marszczyć plansza...
    Może przykleić na stałe do podłogi?:wink:
  • Też rozważaliśmy zakup tej wersji Monopoly.
    Ale wspólnie doszliśmy do wniosku, że wersja tradycyjna pomoże dzieciom opanować sztukę liczenia do tysiąca i wydawania reszty.
    Sprawdziło się!:thumbup:
  • [cite] Lila:[/cite]ale w tej wersji z kartami płatniczymi - jak w realnym życiu: musisz pamiętać ile kasy na której karcie ci zostało i jaki masz limit ;)
    ale fakt: w tradycyjną wersję z "pieniędzmi" nasza 6-latka spoko gra i sobie radzi z wydawaniem i liczeniem, tu dla 9-latków nieźle liczących było to wyzwanie

    Tak naprawdę dokładnie o to chodzi z kartami płatniczymi (-:
    Jak masz plastik w ręku, to wydajesz znacznie więcej pieniędzy niż gotówką.
    Przy okazji wygoda - "jeśli w ciągu 54 dni spłacisz, to nic cię to nie kosztuje"... I stąd się bierze debet na koncie (-:
  • W kolejnej wersji bankier będzie wszczepiał chipy i nimi będzie się płacić.
  • Wygląda dość podobnie, więc może mieć te same wady co monopol. U nas przy monopolu występuje nepotyzm lub inne tego typu kombinacje. Wolimy Carcasonne(mamy 4 rozszerzenia), problemem jest tylko to, że ja wygrywam, czasami gramy w Cluedo, Rummikuba oraz Scrabble. Ostatnio Jurek dostał Pieczone Robale, fajne , nie takie długie. Syn mój nauczył się też grać w okręty rysowane własnoręcznie tzn. myśli przy tym i potrafi wygrać. Gdy idziemy do przyjaciół, dzieci grają w mafię (potrzeba conajmniej 7 osób). Niestety rodzinne spotkanie przy stole z grami planszowymi zdarza się ,że kończy się niemiło, zwłaszcza, gdy niewłaściwa osoba(czyt. tata) wygra:cry:
  • jest jeszcze taka gra OSADA
  • Moje starsze dzieciaki uwielbiają z nami grać w eurobiznes, kiedyś lubiły chińczyka i gąski ale im się znudziło.
  • My ostatnio ze starszakami gramy w zooloretto albo aquaretto.
    Super zabawa, a dzieciaki tak się wciągnęły, że pod choinkę chcą dodatki do tych gier :)
  • @maniek:
    trzeba się dobrze postarać i da się nie wygrać. Dobrze jest czasem nie wygrać też.
  • [cite] Namor:[/cite]@maniek:
    trzeba się dobrze postarać i da się nie wygrać. Dobrze jest czasem nie wygrać też.
    Wczoraj przegrałem, ale Jurek się obrażał w trakcie i dał się wyprzedzić mojej żonie:confused:
  • my mamy, dziewczyny grają same, kilka razy grałam z nimi wspólnie.
    pomysł jest fajny - w jak najkrótszym czasie znaleźć na kilku tablicach wypełnionych drobnymi szczególikami, jakiś określony element - np kamień. oczy pląsają w nerwowym szale, młodsze dzieci nie wytrzymują napięcia i nic nie znajdują z tego stresu:wink:
    ale tak dla 6-7 latka wzwyż może być.
    wielki plus za interesującą grafikę.
    dwa minusy:
    - po kilkunastu partach człowiek uczy się już co gdzie jest, powoli poznaje rozkład rysunków na planszach i istnieje ryzyko, że będzie się grało "na pamięć"
    - cena (nie pamiętam, ale kojarzę, że kosmiczna :sad:)

    my ostatnio gramy w PĘDZĄCE ŻŁÓWIE - GRA OD 4 DO 99 LAT:smile:
    prościutkie zasady, śmieszna akcja, ładne wykonanie, dziesiątki możliwych wersji - tzn każda rozgrywka zaskakuje przebiegiem, ćwiczy myślenie logiczne i można nawet trochę się strategicznie wyżyć. małe pudełeczko - dobra na wakacje do walizki:wink:

    http://www.rebel.pl/product.php/1,606/12751/Pedzace-Zolwie.html
  • moje dzieci bardzo polubiły "Zgadnij kto to ?" wersję elektroniczną

    w następnej kolejności kupimy " pędzące żółwie" :bigsmile:
  • Pędzące żółwie są boskie.

    Zmodyfikowałyśmy reguły, tak że można bardzo ciekawie grać nawet w dwie osoby, ktoś zainteresowany?
  • a ja polecam dla starszych dzieci i dorosłych Osadników z Catanu. Naprawdę super!! Wciąga, rozwija i ma sporo rozszerzeń ;)
  • [cite] Paradidel:[/cite]Właśnie kupiliśmy około 200 planszówek i trochę innych gier, jak coś będzie szczególnie fajne, napiszę :)


    ale jak? skąd? sklep otwieracie? :shocked::shocked::shocked:


    no i teraz to Wam zazdroszczę, że aż wstyd! CHoć przy miesięcznym dziecku to nawet ciężko w cokolwiek zagrać :cry:
  • najlepiej z gier wspominam karty ( tysiąc, canasta, kuku i in.) i kosci (tysiac, poker)-wszystkie swietne do nauki liczenia... z planszowych chinczyk, rowery :), lesne przygody (takie z domkiem w srodku), rozne grzybobrania i podobne, zgadnij kto to, a takze magiczny miecz (magia i miecz)- podejrzewam, ze teraz mogloby mnie draznic, ale chyba spustoszen w mojej duchowosci wtedy nie zrobilo, a mielismy duzo planszy i gralismy po kilka dni.., scrabble, inteligent ( dlugie slowo i kazdy uklada z niego slowa punktowane za ilosc liter), panstwa i miasta... jak cos jeszcze przypomne to napisze... o ! juz mam.. tabu! bardzo fajnie zrobione kalambury w roznych wersjach (do pisania, pokazywania)
  • [cite] Taja:[/cite]
    [cite] Paradidel:[/cite]Właśnie kupiliśmy około 200 planszówek i trochę innych gier, jak coś będzie szczególnie fajne, napiszę :)


    ale jak? skąd? sklep otwieracie? :shocked::shocked::shocked:

    nie - zapewne do świetlicy KP
    łagodzenie wizerunku po 11 listopada - zawszeć to lepsze od kastetów i pałek
  • My na okrągło w warcaby lub chinczyka.
  • no w chinczyka to faktycznie na okrągło:bigsmile:
  • Mówie synkowi ,że niedługo skośnych oczu dostanę :gz:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.