Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KOBIETY PO CESARSKIM CIĘCIU

1457910118

Komentarz

  • Właściwie Megi dochodzę do podobnych wniosków,lęk zabiera wszelka nadzieję i ciągle jest walka z tym, co w sercu, a tym co podpowiada rozum.
    Właściwie czy pragnienie serca jest złe?Czy otwarte serce na kolejne dzieci(niekoniecznie urodzone przeze mnie) jest zwykłym wariactwem?Moje dzieci są małe i wiem, że jestem im potrzebna a one mnie.Stąd te rozterki.
  • Czy pragnienie kolejnego dziecka moze byc wynikiem egoizmu?
    Czy skoro chce je poczac planujac to, na ile moge :wink: to robie to wbrew Woli Boga? Tak sie glosno zastanawiam ... jak myslicie?
  • Wolę się nie zastanawiać bo zwariuję. Chociaż jak sprzątam czy wyrywam chwasty w ogródku też mnie nachodzą takie myśli.
  • Właściwie przydałaby się jakaś katecheza na ten temat.Może ktoś z Was coś podrzuci?
    [cite] ProMama:[/cite]Czy pragnienie kolejnego dziecka moze byc wynikiem egoizmu?

    ...tym bardziej po cesarce?
  • Muchandzia odezwij się,jak się czujesz i czy urodziłaś.
  • [cite] ProMama:[/cite]Czy pragnienie kolejnego dziecka moze byc wynikiem egoizmu?
    Chyba tak, widziałem społeczności, gdzie się urządza wyścigi na dzietność. Ale Pan Bóg z łatwością taki egoizm prostuje :bigsmile:
  • Arletta,
    jeśli pisząc szpital, masz na myśli Podgórną, to ja proponuję rozważyć Sulechów. Sporo znajomych z ZG tam rodziło i bardzo chwalą podejście wg standardów Rodzić po ludzku.
  • A. Dla tych, które nie chcą się wykłócać w czasie porodu o nacięcie polecam krótkie oświadczenie napisać. Że nie wyrażam zgody na rutynowe nacięcie krocza w sytuacji innej niż bezpośrednie zagrożenie życia dziecka.

    Dołączamy do wywiadu medycznego i mamy spokój:bigsmile: naprawdę, to minimum praw pacjenta - taki myk.

    Z autopsji wiem, że można za pierwszym razem urodzić duże dziecko i nie doświadczyć nacięcia ani pęknięcia.
  • [cite] Renata i Witek:[/cite]
    [cite] ProMama:[/cite]Czy pragnienie kolejnego dziecka moze byc wynikiem egoizmu?
    Chyba tak, widziałem społeczności, gdzie się urządza wyścigi na dzietność. Ale Pan Bóg z łatwością taki egoizm prostuje :bigsmile:


    Jak??? :bigsmile:

    Jak rozeznac pragnienie wynikajace z powolania i daru, a jak egoizm.
    Hmmm wyscigi ???????? Czy to mozliwe ????????? My mamy o tyle luz, ze nikt z nami sie nie sciga, bo raczej nam wspolczuja
  • ProMamo to jest właśnie najciekawsze, to ludzkie współczucie!!! a gdzieś tam w głębi zazdrość szczyka...
  • Wyścig na dzietność?Też czasami mam takie wrażenie,ale to łatwo można korygować,bo widać po ludziach, kiedy pysznią się swoją dzietnością i tych, którzy w pokorze, bez panoszenia, są dumni ze swoich pociech.To można wyczuć.
  • > Jak???

    Choroby, zdarzenia losowe, wreszcie codzienna orka.

    > Jak rozeznac pragnienie wynikajace z powolania i daru,
    > a jak egoizm. Hmmm wyscigi ???????? Czy to mozliwe ?????????

    Po prostu się zdarza. Nie chcę obgadywać.
  • Ale przy cięciach sprawa nie jest aż taka normalna i zwyczajna,gdzie kolejne dziecko jest upragnione, często chciane,a finał ciąży nie znany i dosyc mocno stresujący.Znam kobiety, które by chciały kolejne dziecko,a jednak boją się przeogromnie.Trudno im się zresztą nie dziwić.Znam i takie,które odważnie decydują się, pomimo tej niewiadomej.Myślę, że to kwestia osobistego doświadczenia Boga, wiary.
  • [cite] Renata i Witek:[/cite]> Jak???

    Choroby, zdarzenia losowe, wreszcie codzienna orka.

    .


    No to chyba przegiecie ? Czy choroba jest kara ?
  • > No to chyba przegiecie ? Czy choroba jest kara ?

    Ale czy ja pisałem o karze? Pytałaś, jak Bóg prostuje.

    Choroba jest dopustem Bożym.
  • Tzn chodzi Ci o chorobe typu nieplodnosc czy chorobe typu cukrzyca czy padaczka???
  • Każda choroba jest dopustem Bożym. Masz co do tego wątpliwości?
  • Kasiu nie odpowiem Ci na to pytanie.Brak mi wiedzy.
    Renato i Witku, promamo i inni ...Apropo dopustu Bożego
    http://angelus.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6308&Itemid=783
  • Jak wkleić linka tego u góry?
  • Jak to zrobiłaś?
  • Trzeba zaznaczyć Htlm w Formatuj komentarz jako
  • Padło wiele razy pytanie czy urodzenie dziecka jest egoizmem?Myśląc głośno, to egoizmem byłoby urodzenie dziecka i nie wychowywanie jego, ujmując, dosyć ogólnie, olanie nowego życia.
  • Dzięki Kerima spróbuję zapamiętać.
  • @Kasial30 zapraszamy do wątku powitalnego :cool:
  • Z braku czasu nie mialam jak dyskutowac w tym watku, ale...
    Zastanawiam sie czy odpowiedzialne i świadome rodzicielstwo moze wynikac z egoizmu??????????????????
    Brak snu od 4 lat - tak jest w moim przypadku - brak dnia wolnego od 4 lat, chyba nie jest wyrazem egoizmu.

    Wydaje mi sie ze dyskusja na ten temat jest potrzebna. Pelna szacunku. Taka wymiana pogladow, moze spojrzenia...

    Renata i Witek - nie mam watpliwosci ze wszystko co sie dzieje na swiecie Bog dopuszcza [dopuszcza a sprawia oczywiscie jest wielka roznica], ale nie wydaje mi sie by choroba np cukrzyca, byla powodem by przestac rodzic dzieci.
    Ba! sa gorsze choroby a mimo tego kobiety podejmuja sie rodzenia i wychowania swoich dzieci, przyplacajac to nawet zyciem.
  • Dziewczyny co z lista???
  • [cite] ProMama:[/cite]Renata i Witek - nie mam watpliwosci ze wszystko co sie dzieje na swiecie Bog dopuszcza [dopuszcza a sprawia oczywiscie jest wielka roznica], ale nie wydaje mi sie by choroba np cukrzyca, byla powodem by przestac rodzic dzieci.
    Ba! sa gorsze choroby a mimo tego kobiety podejmuja sie rodzenia i wychowania swoich dzieci, przyplacajac to nawet zyciem.
    Ale Ty mnie całkiem źle zrozumiałaś. Pisząc "naprostuje", miałem na myśli to, że swoimi dopustami Pan Bóg wypali w nas egoizm. I tyle.
  • Aaaaaaaaaaa a to inna sprawa :smile:


    Czyli rodzic i nie bac sie egoizmu, Pan Bog sobie z nim poradzi ? :wink:
  • Dokładnie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.